Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
21. dub 2009

Ahojky holky!

Strašpy, Strašpy, jestli mě ještě čteš, tak na rýmu je dobrej Olynth pro děti a kojence. NEKUPUJ sprejík!! Zakázala mi ho jak doktorka, tak známá lékárnice. Jedině kapičky miminkům!!! Holky mají taky hnusnou rýmu, pořád je odsávám, zachvíli půjdu zase. Terka to má jakž takž dobrý, ale Barča to má horší, tak jí taky furt měřím teplotu, kdyby náhodou.

Gabi, toho očního jsme řešily kvůli Menníkovi, její Matýsek asi půjde na sondáž. Tak se ptala co a jak. My se naštěstí nikam nechystáme, jen jsme pak s Indi debatovali o tý Kostohryzový 😉 Ale díky za tip, kdyby jsme náhodou potřebovali, tak se ozvu 😵

cipisek007
21. dub 2009

Jinak mi holky vybouchla večerní pomoc ☹ Mamina je na dovolený, David přes týden v tahu a segra, která tu se mnou měla být a byla na dnešek v noci dostala horečku ☹ Tchýně je taky v tahu, vrací se až ve středu, ale to radši budu padat na hubu, než jí říkat o pomoc. Budu žádat příbuzný, aby večer zašli pomoct. Ach jo, já se tak nerada doprošuju pomoci ☹ Připadám si pak hrozně neschopná, jenže ono to večer jinak nejde ☹

achalteke
21. dub 2009

Míšo mám přijet? 😀 😀 😀

achalteke
21. dub 2009

...no jo je to hrůza dyž někdo takhle vybouchne tomu teda věřím a nějaká kamarádka by nebyla?

indigo
21. dub 2009

Míšo přijedu i s dítětem! 😀 budem 2 na 3 děti..... 😀

No to je stejně mazec, tchýni (tvojí) bych nepožádala, i kdybych celou noc spát neměla a těžce nezvládala... 😝

cipisek007
21. dub 2009

Jáji, byla, ale všechny mají malý děti a to nejde, ale už jsem domluvená - dneska přijde babička, zítra teta a na čtvrtek požádám Davidovo sestřenku, byla tu v neděli a kladla mi na srdce, že když budu potřebovat, že přijede. Ta je moc fajn, jedna z mála z jejich velký rodiny. Třeba se ale David ve čtvrtek vrátí, někdy jezdí dřív.

Indi, hihi, to by byl masakr. Dvě ječící mimina a ospalej a unavenej Táda 🙂 Ale spokojenej a s novýma botičkama 😉 Jako tchýni fakt říkat nebudu. Nikdy. Radši se budu plazit po čtyrech než jí prosit. 😔

zuzka84
21. dub 2009

dobre rano
Menny - tak snad se nam povedou do tretice holcicky 😉 . Jinak jmeno jeste nemame , kdepak, u kluka to bude dost orisek neco vybrat 😒 . A Davidek tak nejak furt stejne - akorat ma hnisavou rymu a obcas mu to tece i z oci , jak ma ATB jenom na tu jednu jeho potvoru ... to je asi tak vse, v Motole asi cekaji az bude hooodne teplo a ja budu hooodne velkej pupek 😝 😀 😒

cipisek007
21. dub 2009

Jdu připravovat na cvíčo a krmení, zatím páčko 🙂

petreva
21. dub 2009
menny
21. dub 2009

Holky tak jsem ještě tu
No Zuzko stejně pochybuju, že by to do třetice byla holčička 😀
U nás se rodí jenom kluci 😀
Ale 3 prcky by ráda...tak za 5 let se uvidí
Jen s klučičíma jménama máme dost prekérku.
Co Davídek těší se na miminko?
Kolik mu už vlastně je?

Děvuchy já mám háro. Měla jsem vlasy do půlky zad, ježoura...
no všechny dýky, teď až půjdu k holiči, nechám to jen prostřihnout
a zarovnat konečky a barvičku.
Ale vždycky mi najednou hrábne a jdu si na hlavě nechat udělat úlet.
Já nevydržim dlouho s jedním účesem, brzo se mi omrzí

achalteke
21. dub 2009

Ahoj Evi - pěkně si to očkování popsala, protože pro mě je to španělská vesnice- budu si to muset někde nastudovat ☹

Peťo to jsme na tom podobně - když ostříhat tak netradičně 😀 sem si teda nechala svojí netradičně tradiční křivou ofinu a hodně hodně zrzavou barvu 😀 😀 😀 jem tam přišla, že to chci do podkovy za kraťoulinkatou ofinkou a ona, že na to nemám správnou dělku, tak říkám: nakrátko teda

achalteke
21. dub 2009

no nic jdu na drby 🙂

menny
21. dub 2009

Evičko ahojky
No vždycky jsme chtěli velkou rodinu. Tak by jsme rádi
Můj dr si trochu klepe na hlavu 😀
Ženský po porodu jen tak o dalším miminku nechtěj slyšet.
A já mu hned řekla, že chci ještě jedno. Jen by to chtělo větší byt
Kdyby můj třetí císař byl takovej jako tenhle, tak bych mohla rodit
každej rok 😀 ale nerada bych zažila takovýhle těhu jako teď ☹
Ještě že to takhle dopadlo.
Jinak Matoušek baští dobře a je hodnej 🙂
S očkováním mám stejnej názor
Co Elenka, už je to lepší?? Jsi šikovná, že to tak zvládáš
Davídek mi taky dost plakal a odmítal mi dudlíka, takže se špatně uklidňoval.
Byla jsem vyřízená a plakala taky
Děkujem za palečky, snad ty trable už ustanou

petreva
21. dub 2009

JÁJO, já o tom taky nic nevím..až se stydím 😅
MENNY, no lepší...E taky dudlíka nechce. Určitě by se s ním drobet uklidnila, ale plyve ho ven 😒 A šikovná? Tak to vůbec ne...právě, že ji neumím udělat spokojenou ani po kojení...tak se o šikovnosti nedá vůbec mluvit...
Předevčírem jsem šla tady u nás do lesů a brečela a brečela...už jsem si fakt nevěděla rady...Elenka u prsa buď usíná, nepije nebo se vzteká a nepije stejně...včera jsem přehazovala sem a tam půl hod a vypila 60! Jsem myslela, že už mě trefí! V tu chvíli bych nalila do flašky nutrilon a bylo by...ale nechce se mi ji používat.
Tak se mějte je hezky míříme ven 😉

menny
21. dub 2009

Jsem to Jájo před těhu měla do podkovy s kraťonkou ofinou
Teď jí mám skosenou. Ofču si střihám sama. Zrz je moje oblíbená
Teď chci čokoládovou a do toho zrzavou.
A přesně jak řikáš. Když ostříhat, tak netradičně.
Asi bych už měla nějakej supr sestřih, ale Dáda mě teď pořád
ukecává, abych si je nechala dlouhý. Uvidíme jak dlouho to vydržim 🙂

menny
21. dub 2009

Evi jsou to nervy. Tohle si neumim moc představit, ale taky bych plakala
Ale nevzdáváš to a to je to nejdůležitější!!!
Moc Ti držim palečky a moc Ti přeju aby Elenka byla spokojený miminko, ani nevíš jak!!
Drž se!!

Jdu pověsit prádlo a taky jdem ven

zuzka84
21. dub 2009

evi - no ja na snazilky taky nechodim 😀 😅

menny - jemu je to asi ukradeny 😀 . a v cervenci mu budou 3 roky 🙂 . a co vas Davidek jak se ma k mimcu 🙂 ? a jak vam s matouskem jde cviceni ?

ad ryma - my prijde ta morska voda uplne super, kapicky jsou naprd a nemuzou se davat moc dlouho , takhle mi morskou vodu strikame nekolikrat denne a krasne to uvolni ten nos. I ja uz si do nosu davam jen tu vodu , drive jsme na rymu meli olynth a i kdyz jsme ho nepouzivali dlouhodobe tak nam(me a priteli) pak tekla co chvili krev z nosu - to musi byt peknej humus 😒 . jinak ma D. do nosu jeste nasonax, ale ten nejak zapominame 😅 , ale tusim ze je stejne jenom na predpis

ad ockovani - navic mame jen pneumokoka a to by jsme meli mit naockovany snad vsechno , ale ono co doktor to nazor

inna12
21. dub 2009
inna12
21. dub 2009

tak jsem dočetla pořádne, Evi to je mi líto, že pořád bojujete, ach jo ☹ snad se to fakt brzy zlepší! kdyby šlo cokoliv poradit ☹

cipisek007
21. dub 2009

Evi, mě právě zakazovali sprej. Když doktorka mě hned upozornila, že kojenci ho nesmí a v lékárně, když jsem chtěla něco do nosu pro mrňata (je tam známá), tak mi říkala, sprej vám nedám, ten nesmí. Dám vám Olynth. Používáme ho, máme už druhý balení. Je pro kojence a děti. Ten a ještě něco nám doporučovala dětská 😉 Evi, jako prevence, nebo hygienu jak píšeš je Libenar pro děti. Dá se používat dlouhodově. Je v ampulkách, takže se jen tak nezkazí. Je třeba pro děti, který bydlí v paneláku a je tam sucho, tak na zvlhčení sliznice. http://www.lekynainternetu.cz/p/libenar-pro-det...

Inni, proč jsou lepší kapičky netuším, ale myslím si, že sprejík by mohl nešetrně vstříknout dovnitř a poškodit sliznici. Navíc je to docela i šok pro dospěláka než kapičky. Aspoň mě jsou příjemnější kapky než sprej i když sama používám mořskou vodu ve spreji.

Zuzi, ale vy už jste zase starší než zdejší miminka. Pro starší děti asi není problém stříkat nosní kapky ve spreji. Ale něco na tom asi bude, když mi dva lidi nezávisle na sobě zakázali sprej do nosu pro čtyřměsíční děti 😉

cipisek007
21. dub 2009

Evi a nezkoušela jsi Elenku po jídle při ukládání ke spánku položit na bok? Já tak holky pokládala když byly prťavý a teď jsem začala znova, zvlášť když před nočním spaním jsou neklidný, ufňukaný a vyplivávaj dudlíka. Chvilku se vrtí, ale pak se uklidní a usnou. Než jdu spát já, tak je položím na záda, aby se nepřetočily na břicho a něco se jim nestalo.

kacena00
21. dub 2009

evi, je to boj, já sem seteď pokusila zavést, že si michal večer toho našeho smrádka vezme a uklidňuje ho on, protože já bych se z toho už taky zešílela...a vím že ten malej ze mě ty nervy cítí, takže raději tak, včera začala bez varování řičet při kojení, vůbec sem z toho nechápala a byla dost vystreslá, byl přetaženej, usnul, po hodině řev jak blázen, zkusila sem rourku a vypustila z něj asi litr vzduchu, chudáček malej..

noční kojení opět jak novorozeně po 2 hodinách a ráno se budí na 6 30, takže sem z toho dost vyfluslá a michal má velkej problém vstávat do práce, furt se nám to nějak mění..

na to mlíko- zkoušela si třeba gravimilk? mě pomáhá ráno a večer si ho dát téměř horkej .- zase ne uplně, aby v tom vydržely vitamíny, ale je víc než vlažnej, všeobecně pomáhají prý zrovna teplý nápoje, a po něm si dám sypanej čaj na laktaci od DR. Popova

pomáhá i to se uklidnit, ale jak to zařídit že? sama vím, jak je to v týhlwe situaci těžký, když sem bojovala přes tři týdny...

a co ta št. žláza, máš hormony zkontrolovaný?

cipisek007
21. dub 2009

Barčo, koukala jsem na fotky 😀 Cyrdík jako dirigent je naprostou úúúúžasnej. A je nádhernej 😵 😵

zuzka84
21. dub 2009

cipisku - my davame tu morskou vodu davidovi od miminka, ty nosni kapky nepouzivame , ani nejsou na dlouhodobe pouzivani. a ten sprej to aspon poradne protahne, to mi na tom vyhovuje a myslim ze ty deti musi snaset vetsi bolistky , tohle je asi to nejmensi a uzasne se potom odsavaj nudle i ty husty 😀

inni - ahoj, no jak jsem psala, nejak to Dada neresi, asi to jeste moc nechape 🙂

zuzka84
21. dub 2009

jeste k te vode - physiomer pro deti ma takovej mirnejsi strik , sterimar uz taky delaji i pro miminka takze mozna taky, jinak mi vice vyhovuje sterimar

cipisek007
21. dub 2009

Zuzi, však my kapky nepoužíváme dlouhodobě, jen při rýmě. A když byla zima topili jsme, tak jsem jim kapala Libenar pro děti. Házela jsem Evče na ně odkaz. My s odsáváním po kapkách problém nemáme. Problém máme pak ty nudle z tý odsávačky dostat 😀

indigo
21. dub 2009

Míšo máme boty a jsou úúúžasný!!!! Mladej v nich hned doma hodil držku... 😀 ale to si rychle zvykne... 😉

cipisek007
21. dub 2009

Indi, to je super 😀 Malej se konečně může chlubit, viď? 😵

Jdu si dodělat jídlo, přichystat ho holkám a pak cvičit, krmit a razíme ven, všem hezký odpoledne! 🙂

zuzka84
21. dub 2009

cipisek - jasne, i tak si myslim ze je lepsi jen ta voda , viz jak jsem psala vyse 😀 . ale mozna te tak uplne nechapu ... no to jsem cela ja 😀

kacena00
21. dub 2009

chichi, Míšo dík 😀