Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
23. črc 2009

Evi, dneska jsem si na malýho vpomněla´, ale zapomněla se tě zeptat, jak jsou na tom.
Tak to je síla, ale viděla jsem na neonatologii fotky s miminkama, co měly mnohem míň. Je s nima teda o hodně víc práce,ale děťátka to zvládly. Dávej vědět, jak na tom Daneček je. Úplně hotam vidím v tom inkuboši, obalenýho hadičkama, maličkatýho... ☹

cipisek007
23. črc 2009

Evi, jinak Barča usnula dobře, jen Terku uspal tatínek na ruce (konečně usnula s někým jiným než se mnou), jinak Terka byla vzhůru od půl třetí a Barča od tří.

zuzka84
23. črc 2009

miso - no ja nestacim zasnout , ze tak drzi- fakt. jeste kdyby jim to vyslo prirozene tak to by bylo uplne super

evi - no janevim on se nerad sprchuje ,ani vanu nechce napustit, ale pritom to driv miloval a v bazene to miluje doted ... tak nevim co to toto , ale dela u toho vzdycky strasny sceny posledni dobou 😖
Danielkovi mooooc drzim palce, snad kdyz uz tak spechal ma i dost sil a vsechno to zvladne! tak dej, evi , zase info jak se maji

holky, doufam ze zitra bude lip , rano si planuju vyrazit k prakticky - nevim jak to zvladnu ,jsem dopo fakt totalne nepouzitelna a kor kdyz je hic 😒

cipisek007
23. črc 2009

Zuzi, to jo, ale myslím, že jí nenechají, kvůli těm šňůrám. Ale dej vědět 🙂

menny
23. črc 2009

Holky já tu někde asi před týdnem četla jak maminka čekala
trojčata a rodila v termínu a dětičky měly kolem 3kg a nejsem si jistá ale snad
dokonce i nějaký přes 3. To je pak paráda!! Jen si neumim představit ten mega břuch.
Měla jsem tam jedno 3,10kg děcko (s Dádou i s Matýskem) a pokaždý byl obrovský pupík

Zuzko na holčičku by se asi jméno vybíralo jinak viď? Nebo aspoň u nás určitě
Ale je to berunka, stejně jako Dáda a somo, že bych je nevyměnila ani za tisíc holčiček.
Tak třeba do třetice 🙂

😀 😀 😀 😀 jé Míšo to se dalo čekat. Měla počurat tatínka 😀

cipisek007
23. črc 2009

Peťo, no tatínek nedomyslel. Maminka povlíkala a bude prát. Naštěstí jen prostěradlo, matrace uschne.
Ty jo, chuděra mamina, musel to pro ní bejt záhul! A taky určitě dlouho ležela ve špitále.

petreva
23. črc 2009

mÍŠO, JSI ŘÍKALA ŽE SESTRY NA NEONATOL NIC MOC?? To je hrozná váha?? Vůbec si to neumím představit!!! Jedni známí měli dvojčátka a těm bylo sice taky šest měsíců, ale byli malinkatý,prý v ČB trhli rekord...takovej smutnej, měli kolem půl kg a to jedno ani ne...hlavně ať bobánek vydrží!!! Není to nějaká převeliká kamarádky tak mám infa od jiný kamarádky, abychom ji neotravovaly obě dvě, ale stejně na ně pořád myslím, dneska snad neustále, kdykoli se podívám na Elenku 😔 náš chlapeček se měl jmenovat taky Daniel ☹

cipisek007
23. črc 2009

Evi, byly tam i miminečka a měly půl kila, 600g a zachránili je. Jde o to, jakej bude Daneček bojovník, ale oni tam dokážou zázraky.
Se mnou ležela na pokoji maminka a měla dlooouho na JIP chlapečka, měl něco přes 900g. CHlapeček je o 10 dní mladší než moje holky a teď má o kilo víc 😉
Sestry na JIP na neonatologii jsou skvělý, horší už je to na pokojích, když už máš miminko na pokoji. ALe taky jak která. Nejsou tam všechny špatný. Mě jen přišlo líto, že mi s těma dvojčatama víc nepomohly ☹ Obzvlášť, když jsem měla 3 dny vysoký horečky a sotva se postarala o sebe ☹ Ale jak jsem řekla - jak která.

cipisek007
23. črc 2009

Pršíííííííííííííííí, jupííííííííííííííííí.

Jdu do sprchy a do hajan, dobrou noc všem!

menny
23. črc 2009

Sousedův syn od našich, tak ty maj asi 1,5 roku starýho kluka a holku. Oba měli lehce pod kilo.
Vídám je občas. Hezky ťapaj, ale jestli jsou plně ok? Nevim. Je to hrozný takový drobečci ☹

zuzka84
23. črc 2009

miso - no prave ze by nechali , uz chodi na kontroly do porodnice , nenechaji ji prenaset tak si mohla vybrat jestli cisare nebo vyvolani pokud se holky nerozhoupou sami s tim ze vyvolani u dvojcat nedoporucuji ... tak se rozmyslela a dnes psala ze kdyz se nerozhoupou sami tak pujde na toho cisare, ale jinak prirozene (pokud se tedy behem porodu nevyskytnou nejake problemy to je jasny)

menny - no jo , pro holcicky je nejak lepsi vyber 😀

jo na JIPce jsou fakt super sestricky, jinak me tam jedna i pekne rozbrecela a jedna byla takova teda ... no nevim divna, meli jsme z ni na pokoji srandu , ale byla drsna 😀

petreva
24. črc 2009

Dobrý ráno!
Tak dneska si musím postěžovat na noc já ☹ Elča jedla kolem 2, než jsem odsála bylo něco po půl třetí, ale o budíku vím ještě v půl čtvrtý 😒 a E. se od půl pátý tak mlátila, že jsem jí pořád nandavala dudlíka, aby se uklidnila...
Holky, jste hodný, kéžby vyslyšeli tu podporu oni dva 😔

cipisek007
24. črc 2009

Dobré ránko holky!

Zuzi, fakt by jí nechali přirozeně porodit? Ty bláho, rodit takhle velký dvojčata 😅 No dej vědět, jak to dopadlo 🙂

Evi, u nás taky bylo v noci veselo, ale já odmítla vstát. Potřebovala jsem se vyspat, tak vstával David. Lítal od jedný k druhý a já ho nechala, dělám to samý celý týden 😀 Ráno nás ale nechaly vyspat. Oni se brzy vzbudí a pak si vystačí samy se sebou. Hrajou si s dudlíkem, zvedají nohy v pytli a ten pak chytaj, tlemí se, kecají... Takže jsem spala až do 6:09 😀
Teď jsou obě protivný jak osiny kdesi. To zase bude den. Ale dneska už s nima půjdeme ven, tak snad se odpoledne uklidní.

petreva
24. črc 2009

Holky, chtěla bych uchovat meruňky až bude moct Elenka baštit. Je lepší je zamrazit nebo zavařit, teda udělala bych rovnou pyré. Četla jsem, že by se měli oloupat, to půjde líp,když je trochu spařím, ne?? Nevíte někdo??

cipisek007
24. črc 2009

Evi, já dělala broskve s jablkem - pyré, ale to bude stejný.
Broskve se mají ponořit do vroucí vody cca na 2 minuty a pak oloupat (pěěěěěěkná fuška), pak se jak jablka, tak broskve nakrájí a povaří v troše vody (opravdu troše, pustí to svojí šťávu). Pozor ale, v mrazáku se tyhle pyré dají uchovávat max. 3 měsíce.
Jinak meruňky (kupované pyré) jsem ze začátku holkám nedávala, poblily se mi po nich, začala jsem s nima až teď někdy.

cipisek007
24. črc 2009

Se zavařením ti moc nepomůžu, to neumím.
Ale asi bych do toho pyré z meruněk přidala i jablíčko, nebude to tak "ostrý".

menny
24. črc 2009

Dobré ráno
no u nás noc na prdlačku. Celou noc pokňourával, házel sebou
a já neměla ani hodinu spánku v kuse. Jsem jak zmlácená a to dnes jedem
makat na chalupu. To nevim jaký podám výkony

Evi téda já akorát dumám nad tou samou věcí 😀 😀
tak šup sem s návrhama!!
Hele a nestačí je pak rozmixovat tyč.mixérem??
Nebo se fakt musí oloupat. Mám v celku broky, ale jsou krásně sladký

cipisek007
24. črc 2009

Peťul, já bych to oloupala, i jablko loupeš. Povařit a rozmixovat, ne syrový. 🙂

menny
24. črc 2009

No Míšo super tip 🙂
jen jsem zvědavá jak je oloupu ty piďi meruňky.
3měsíce je tam mít nebudem. Za 3týdny začnem postupně přikrmovat
tak to pak cca během měsíce zbaští. Zas tolik těch meruňek nemám.
Hodně jsme jich zbaštili...hlavně maminka 😅

petreva
24. črc 2009

Míšo, vidíš, broskve bych mohla taky 😉 právě jsem si říkala, že když nebudu přidávat cukr, jakože nechci...tak to nebude pak ono, ale chtěla jsem k tomu přidat jablíčko nebo banán čerstvý. Protože si myslí, že ať mražený nebo zavařený, tak to nebude chuťově ono...PETO, Pedík zavařuje 😉 ale já pořád nevím, nemám v mrazáku místo, všude je mlíko 😅 ale u našich by snad bylo. Říká se, že na vitamíny je lepší mrazit, tak se neumím rozhodnout.
Míšo, za jak dlouho po zavedení příkrmů, teda zeleniny jsi začala dávat ovoce?

menny
24. črc 2009

Jasně že ne syrový 😀
jen jsem si řikala, že ty meruňky máj narozdíl od jablek
slupku tenkou....ale dám na tvou radu 😉

cipisek007
24. črc 2009

Peťul, bude to záhul, mě stačilo oloupat 8 velkých brosví a zabralo mi to pomalu celý dopoledne 😠 Já to mám v mrazáku, ale my to do tří měsíců zdlábneme. Taky jim to občas přidám do jogurtu.
Já je musím taky někde sehnat meruňky, my máme na zahradě malej strom, takže je musím koupit, ale 60Kč/kg fakt dávat nemíním. 😒

menny
24. črc 2009

No zavařovat se s tim nebudu. Za 1) toho moc nemám a za 2) jsem lííínáá 😀 😀
takže šupky do mrazáku 😉

cipisek007
24. črc 2009

Evi, já zásadně nedávám cukr a vyhejbám se kupovaným přesnídávkám s cukrem (především HIpp je dělá s cukrem 😠 ).
Banán ale nezamražuj. Ten si tam do toho pak přiškrábej 🙂 Jablíčko bych ze začátku nedávala čerstvý. Ještě pořád ho holkám dávám rozvařený 🙂
Mražený má stejnou chuť jako čerstvě udělaný 😉

Peťo, zatím co jsem četla, tak psali broskve i meruně loupat 🙂

Jj, pedík zavařovala Marečkovi, dyžtak se optejte jí 🙂

Evi, napřed jsem asi měsíc zkoušela různou zeleninu, pak jsem přidala kuřecí maso a ovoce asi tak do dvou měsíců od zavedení příkrmů.

menny
24. črc 2009

Kamarád je prodával. Přivez si je od rodičů z moravy.
Nejdřív je dával za 33,- a nakonec šel až na 25,-
šly nadračku.
Já je dostala zadarmo a mohla si vzít kolik chtěla.
Teď si rvu vlasy, že jich mám málo...ale na druhou stranu zas toho nechci dělat
moc, vždyť ani nevim jestli mu to bude chutnat

indigo
24. črc 2009

Miluju meruňky... a broskve a nektarinky, kupuju každej den přes kilo, podle toho co je v Bille v akci a pokaždý něco je... 😀

Jinak hezké ránko! Já se dneska i drobet vyspala, snad se to i u vás zlepší a mimika dostanou rozum a budou chrupat celou noc... 😉

petreva
24. črc 2009

Míšo tak jsem to myslela,že zozmrazim meruňi a dám do toho povař jablko nebo banán...
No ale když začnem přikrmpvat v 6 m. a pak ještě 2m zeleninu tak to do 3m od zamražení nestihnu ☹ tak asi fakt budu muset zavařovat...to abych vyvařila skleničky i víčka paj udělat pyré a zavařit!!!To bude žrout času 😕
JO, Hipp mě pěkně naštval! V Kauflandu měli na něj slevu, tak že koupíme dvě tři skleničky na pak...koukla jsem na složení jedné a sůl tam nebyla, ale čučim na to doma (E. se začala probírat, takjsme mazali z obchodu...)a máme dvě maso-zeleninový a tam sůl je!!! A je napsáno od 4.měsíce!! Tak to jí dávat nechci, škoada peněz, sakra!!Jak to tam můžoudát???

cipisek007
24. črc 2009

peťul, dádovi to bude chutnat určitě 😀 Včera jsem holkám tu zamraženou broskev s jablkem málem zežrala, jakou jsemměla chuť na ledový. No ale já toho mám pllllno 😀

petreva
24. črc 2009

INDI, ahoj!!
PEto, u nás se prodávat za 30už fakt hezký, ale jsou i za 26...ale ten čas mě téda odrazuje, nevím, jak to zkloubit s cácorkou. Mamka by mi prý pomohla, ale co vím z posledních "zpráv" tak jí není moc dobře...nevím, no. Nějak to udělám...