Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
25. črc 2009

Holky, taky zapůjčím jednoho uječence!!!!!Bože, jsem si nějak odvykla...co ta Elča dokáže!!! 😖 A to nám nerostou zuby, tedy si myslim...musím někde posbírat dost sil na zubový období...ale kde 😅
Baru, Peto, téda to je drsný...
Indi si labuží na balkůnku 😎

kroupinda
25. črc 2009

Ahojky jsem tu po dlouhý době ted jsem 3 dny účtovala po večerech tak ted mám trošku volno,holčičky jsou hodný v noci vydrží 3-4 hodiny na kojení a přes den když jsme venku tak i 5 hodin...akortá dneska v noci teda zlobily 😠 ....ale tak někdy musí...tady počasí naprd pořád se to honí mraky ☹ ...jdeme se naobědvat a s prdolkama ven...dám se pár fotek a večer s esnad ukážu.... 🙂

cipisek007
25. črc 2009

Indi, áááá taky má zkušenost 😀
Mě z příjmu vlastně přeložili na JIP, z JIP na klasickou gyndu. No a věci - posílali mě na šestinedělí (nic), na rizikový (ani noha). Pak mi sestra z gyndy povídá, ať se napřed přestěhuju na neo a pak přijdu hledat věci 😕 Já sotva lezla. Tak jsem si trvala na svým a pak se teda jedna sestra zvedla a šla se mnou na rizikový. Tam jsem věci měla a prej proč jsem si je nevyzvedla. Já na ně, že když jsem tu byla, tak jsem prolezla celý rizikový, klepala na každý dveře a nikde nikdo. Kozy jedny. Bordel v tom akorát maji. By mě nas.raly, kdyby ztratily konkrétně bundu, ta stála 2tis 😠 😠

Evi, už se jí zase vrárilo ukňouraný období? Chuděro ☹
Já teď poslala D. s holkama ven, sice tam fouká, ale oni budou krásně spát. Já budu balit a poklízet, zítra odjíždíme na Lipno a večer čekáme návštěvu. Stejně jsme s D. konstatovali, že i když máme dvojčata, že máme poměrně uklizenou domácnost... Jsem ho ujistila, že až holky budou lézt a chodit, že už tu zdaleka nebude tak uklizeno. 😀 😀

Jé Kroupinda! tak to je super, že jsou holčičky světový! A jsou nádherný!! Která je ta větší? Asi nakonec přecijen budou dvojvaječný, viď? Jsou každá jiná 🙂 A počkej, až se jim projeví povahy 🙂 Naše Barča je pohodář usměvavej (jooo dokáže se pěkně vztekat), ale hodně často se tlemí jen tak. A Terka je zase velkej lenivej lívanec, bude taková vážnější 🙂

kacena00
25. črc 2009

míšo, bohužel tohle je v lidech, mě to fakt sejřilo hodně už když sem byla na střední a naivně sem si myslela že já budu jiná, když sem to viděla - třeba chlapská neurologie - bombastický oddělení, pacienti v pohodě, nebáli se ptát, žertovali, čistého prádla dostatek, ženská neurologie o patro níž nebo výš- to je fuk - pacientky zakřiklý, řekla sem si o čistý povlečení u jedný paní, kt. bylo asi 40 - svěřila se mi, že to tak má už přes víkend a její malá dcerka se jí "posmívala" protože to nechápala, jak jí učej čistotě a maminka má ukáknuto na peřině- nastal velkej problém a sestřičky by mě nejradši zakously že vůbec otravuju, když si to ta paní zase zamaže

no, prostě tohle sem potom za nějaký leta už neuměla rozdejchat, neříkám, že je takovej každej, ale jak se sejde pár takovejch meger..

apropo, kamarádka takhle přišla o boty v porodnici a nebyly to žádný boty z tržnice za pár stováků..

kacena00
25. črc 2009

tyvoe tak to je drsný, běžte si to sama najít... 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

jé, dvojčátka sou teda fakt hodný, papaj po 3-4 hodinách, to ten můj rarach nedokázal 3 měsíce 😝
a venku dokonce po 5 😕 teda klobouk dolu, šikulky, jdu kouknout na fotky

kacena00
25. črc 2009

hele a evi nenaučila sis ji náhodou?? třeba chovat..já jen, jestli ji nemáš trochu rozmazlenou 😝

(upřímně s tebou soucítím, teda jestli se naše ratolesti daji dohromady, tak to bude itoška 😀 😀 😀 😀 )

cipisek007
25. črc 2009

Barčo, právě. Všechno je o lidech. Třeba nemůžu si stěžovat - když jsme si na gyndě o něco řekly, tak jsme to dostaly - porodnický vložky, síťovaný kalhotky (většinou se stejně ráno ptaly). Každý ráno se ptaly sanitárky, jestli nepotřebujeme převlect postele. To bylo v pohodě. I těm, co opravdu po operacích nemohly chodit, tak nosily první dny jídlo na pokoj. Ale tohle s těma věcma mě fakt dorazilo. Jak já mam vědět, kam si to ulejvaj? Mají si to pořádně poznačit na těch papírech, co jim podepisujeme při příjmech do špitálu 😠 Příště (jestli nějaký bude a nemluvím jen o porodu) se budu snažit věci narvat do tašky a nebo tomu, kdo mě přiveze. Nemíním tohle martirium podstupovat znova.
Jako oni mi řekly, kam mám jít, ale mě ještě po císaři bolelo celý tělo, sotva jsem pajdala a strašně chvátaly, protože mě měla sanitárka pomoct přestěhovat na neonatologii. Pak jsem sebou ještě flákla v koupelně, tak jsem z toho byla tak vynervovaná, že jsem jen 2 dny brečela. I na tý neonatologii. Sestra sice měla velkou starost a koukla na jizvu, ale já se hrozně lekla, že jsem si něco udělala uvnitř a tam ona samozřejmě vidět nemohla. Na tohle nerada vzpomínám 😒

cipisek007
25. črc 2009

Ty jo, to je masakr s tou paní co píšeš. To je takovej problém převléct postel? Dyť oni to přeci neperou. A jak jsem si ve špitále všimla, tak když už to mají v ruce, tak je povlečeno za pár minut ☹

petreva
25. črc 2009

Ahoj holky, tak E. spala a co otevřela oči..najedla se a ječí....!!!!
BARU, já nevím, moc ji nechováme..ale ono to ječení přišlo jak blezk z čistýho nebe!!??Nic se jinak nedělá! Snad je to po tom očko nebo mě trefí! Nějka nepomáhá lautr nic...
Tak hodně sil nám přeju...

kacena00
25. črc 2009

evi, doufám, žes pochopila, že to byla narážka na moudré hlavy, kterých máme každá z nás jistě okolo dost 😝

si tak řikám, jestli ta tvoje kočka náhodou nechtěla trhat partu a nepřidala se k zubajďákum????

je to dost blbě vidět, já si c. brala k oknu a jednou sem mu svítila do pusy baterkou, je to jakoby jinej odstín v dásni - konkrétně takový bílý čárečky, já je teda potom- teda vlastně tu jednu čárečku i trochu nahmatala - jakoby na tom jednom místě byla ta dáseň trochu zhrublá...

normálně, ale když se mi budí v mezičasech, tak na něj celkem působí sedativně, když se ode mě napije 😕 , když se podaří mu nějak v polospánku při uhoupávání narvat prso a on si cucne, spí pak mnohem líp 😅 😀

kacena00
25. črc 2009

takže sem jeho ooooooooooopium 😀 😀 😀

petreva
25. črc 2009

Baru, v první chvíli mě to teda dostalo, ale pak jsem si říkala, že ty bys....takže mi to asi došlo 😉 No jsme z tý Elči dost vedle...už byla taková celkem dobrá, říkala jsem si, že to snad máme za sebou a teď fakt ječí...ona asi ani nebrečí ale ječákuje a vzteká se..koukala jsem jí do pusinky, dole na dásničkách má taky takový bílý čárky, připadá mi jakoby na místech zoubků, ale v úterý jsem říkalaDr. ať se jí koukne do pusinky a on prý že si na zuby ještě počkáme 😅 JO a měřila jsem jí teplotu, připadá mi celkově nějak divná a má po odečtu 37,1 😕
HOlky, je něco na štípance pro takový prcky? Koukala jsem, že Fenistil je až od půl roka...Elča je poštípaná, ale dneska jí zase něco ďoblo ani to vůbec nevidím 😠 teda tu mrchu štípací...a má to celý červený.

petreva
25. črc 2009

Baru, heleď ještě občas kojákuješ?? To je bezva 😵

indigo
25. črc 2009

Barča je opium..... 😀 😀 😀

Nějakej porod? Inuš nebo Dadu? Já kde nic tu nic... 😝

Info od Zuzky - vypadá to, že bude zavřená na rizikovým až do porodu, kvůli tý placentě v porodních cestách, musí co nejvíc ležet, protože hrozí předčasný odloučení, to by jí museli fiknout ihned. 😖 Tak snad vydrží ještě aspoň měsíc...

indigo
25. črc 2009

Teda měsíc bude asi maximum, plánovanej císař se stejně dělá cca 2 tejdny před TP, ne? Aby se náhodou porod nerozběhnul sám... Snad nějak s manželem (to je nezvyk 😀) vymyslej připojení na net, aby se tam nezbláznila a mohla tu s náma koňovat. 😎

cipisek007
25. črc 2009

Indi, teeeda, tak ji moc moc pozdravuj!! Chuděra, takovou dobu ve špitále a to plánovala ambuporod.
No a jak to doma zvládají s Dádou?

Evi, mě lékárnice prodala na dětský štípance Antisectin, stál asi 60Kč. Ptala jsem se i na Fenistil a ten mi nedoporučila, že prý stejně nepomáhá... Ještě jsem ho nepoužila, holkám se komáři vyhýbyjí obloukem. Předmiulý týden, jak jsme byli na Lipně, tak D. poštípanej, já sem tam ďobanec a holky nic 🙂
http://www.lekarna.eu/antisectin-zklidnujici-ge... hlavně je to přírodního složení 😉

cipisek007
25. črc 2009

Barčo, oooopium 😀 😀

indigo
25. črc 2009

Já úúúplně zapoměla na Kroupi! A to jsem se holkama kochala už odpoledne, jen nereagovala...
Jsou nááááádherný! A takový - oplácaný mi přijdou, jako normální miminka, žádný nedonošeňátka! A celekm hodný! No moc přeju, ať jim to vydrží a maminku moc nezlobí... tatínka drobátko můžou... 😀 😎

Míšo Davídek s taťkou zatím v pohodě, ale jiný je to den - dva a jiný to asi bude za 2-3 tejdny... 😖

cipisek007
25. črc 2009

Indi, no právě. Má Zuzka po ruce nějakou babičku?

indigo
25. črc 2009

No to právě nemá, max. kamarádky, jedna je zrovna na dovolený s celou rodinou, tak nepomůže, a druhá má momentálně co dělat postarat se sama o sebe a o vlastní dítě (já 😀). Babička by byla potřeba... 😖

cipisek007
25. črc 2009

Indi, tak to je v čudu ☹ Nepustí jí třeba ani na víkend? Ty jo, to je mi fakt líto ☹

indigo
25. črc 2009

Nevím Míšo, spíš ne, má co nejvíc omezit pohyb, co kdyby se ta placenta odloučila a oni na to přišli za 2 dny po návratu do nemocnice... 😖 Ale věřím, že se s tím poperou, jak Zuzka s bezejmeným chlapáčkem, tak Davídek s taťkou doma. 😎

indigo
25. črc 2009

A propó... IP - no nevím nevím, chudák holka..... ☹

cipisek007
25. črc 2009

Indi, zrovna to propíráme s Jájou. Je to hrůza ☹ Malá je fakt chudák a ta žena si pořídila dítě jen jako panenku. ☹

cipisek007
25. črc 2009

Holky, v ČR je 25 babyboxů, další 3 během pár měsíců přibudou. Ale v JČ jsou jen dva a to ve Strakonicích a JH. Proč není v ČB A ČK?? 😕 To mi přijde uhozený na hlavu 😒

http://www.babybox.cz/

inna12
25. črc 2009

Evi, na miminkovský štípance toto 😉

http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=01...

a tohle má u postýlky Martínek a nekousají ho, tak je to asi taky fajn

http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=01...

Zuzky je mi líto moc, aspon, že ty sestry jsou tam kloudný, jedna jediná mi tam nesedla...ale miminko je nejpřednější 🙂 snad jí to bude utíkat 😒

inna12
25. črc 2009

co řešíte přes IP 😕 kdo je chudák??? 😕

cipisek007
25. črc 2009

Inni, IP 🙂

indigo
25. črc 2009

Včera čekáme chlapečka..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Inuš nazdárek! Já ti přepošlu IP od Míši... 😎

indigo
25. črc 2009

Tak nepřepošlu... 😀 😀 😀 😀 😀 😎