Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
22. zář 2009

hm, tak strašpy mě cyrda do kozenek taky štípe, ouplně sem ho odstavila tak před třema tejdnama a tak máještě zvyk mě při pití z flašky poštipkovat do prsou 😀 ale už teda míň, ale zase dřív víc štípal a skoro netahal za vlasy a teď mi těch 5 vlásků asi vytrhne smrádek!
a autoškoly neboj, já fakt byla marná..hodně, michal mi říkal, že nikdy nevěřil tomu, že fakt budu sama jezdit...a vidíš, jela sem odsud až k našim do východních čech sama když sem byla těhule, jak budeš mít papíry a jednou dvakrát si zajezdíš uplně sama, bude to tam 😉 😉 😉 😉

jo malá to sme se začli "učit" už během prázdnin, teda dělaly sme si malá- já jemu a sobě jeho rukou, tak už to umí krásně

zuzi, tak to je mi líto, že ještě bojujete, je to pakarna, když to takhle dlouho trvá..

cipisek007
22. zář 2009

Strašpy, já dávám jogurty - activii bílou, řeckej jogurt bílej (mají ho hlavně v Tescu) a Hollandii. 1x týdně dám Lipánka, ale to až teď v posledních cca třech týdnech.
Občas jim do toho naškrábu banán, ale to už jim moc nechutná, teď jim chutná spíš čistej bílej jogurt.

Ad autosedačky. my bysme už takyměli koupit větší, z vajíčka jim čouhají nohy, ale ještě neumí sedět, jak se to pak kupuje ty sedačky? Můžu do tý větší dát dítě, když neumí sedět? 😕

inna12
22. zář 2009

Míšo, bolavej zaďouch má ☹ sem ti právě chtěla poradit ten sudocrem 😒 suprovej je ještě ten SOS od Nivey..hlavně, že už papá 😵

Straspy, tašku sice babylove z dm mám, ale jinačí, takovou tu bytelnou, s touhle neporadím..neboj, za chvíli budeš jezdit jako drak! 😉 ja se s instruktorem nebála právě, to až pak sama..ale jen chvilinku

řeckej jogurt maj v tescu? to ho musiim zkusit

cipisek007
22. zář 2009

Innko, dík za tip, zkusím ho zítra koupit. Večer už si na prdelku nenechala ani ve vaně sáhnout, ucukávala a koukala dost vyděšeně. Zítra jí zkusím nechat jen na podložce nahatou. Ať už to kadění skončí ☹ Takhle opruzený jsem je ještě nikdy neměla ☹
Jo papá, chutná jí doma víc než ve špitále. Jo maminky papu je maminky papu 🙂

Jj, řeckej v tesku. Mají i ochucený i bílý. Bílej ale nic moc, Barče nechutnal a Terka ho tenkrát slupla jak malinu. Bílej stojí asi 12Kč. Ale není to klasika řecká, je to dovoz z Německa...

Jdu do hajan. Všem dobrou noc!

zuzka84
22. zář 2009

inni - nn, kloboucky uz jsem odbourala. krasne se pak chytal , ale ted par dni nejak bojkotuje. ale ted dobry , trvalo mu to jen 10minut, tak jsem ani nestihla zacit hystercit 😅

inna12
22. zář 2009

Zuzi, tak aspon, že tak 😉 stejně ste šikuly

Míšo, to jo, nejlepší je prdky větrat, se nedivim, že si tam nenechá sahnout..to musí bolet, ježiš, malinká ☹

petreva
23. zář 2009

Ahoj holky,
tak noc u nás šílená...Elenka to přeci jen dostala,má rýmu, že nemůže spát a budí se. Já nespala skoro vůbec,protože jsem jí pořád pozorovala...vždycky zalapala po dechu polikala hleny a funěla, chudinečka malá...odsávali jsme, ale stejně tak špatně spí-nespí.
Mě taky bolí v krku a rýma se ozývá. což o mě nejde, ale E. je po očkování. Mám strach aby z toho nebylo něco víc...přeci jen dostala x potvor do těla, tak aby se některá neozvala ☹ , když je teď tak oslabená. Nemáte někdo zkušenost s homeo pro mimča?? Je mi jí tak líto...
ZUZKO, D. bojkotuje?? Uf, to je dřina, viď. Můžu jen držet palce a popřád hodně trpělivosti 😉

petreva
23. zář 2009

MÍSO, už máš vybranej fusak?? Ten Aest. byl o něco dražší, ale zdá se miž, že ne o moc. Je ale mnohem poddajnější a příjemnější. Co mi ale vadilo bylo, že nešel stáhnout kolem hlavičky.
INNI, jakou barvu jsi vybrala?? P. půjde do sporťáku? Já pořád doufám, že Elušku ještě nacpu do korbičky, ta naše je větší, ale prý jsem optimista tak nevím. Nechci sporťák!!!! Kde bude moje malý miminečko 😢 😵
INDI, jaká M. teda zvítězila??
BARU, co vám pomohlo tenktrát od rýmy?? A neříkej že čas 😅 Už dáváš ten lepek?? A???

cipisek007
23. zář 2009

Dobré ránko!

Evi s homeo pro mimi mám zkušenost jen na zuby. Zkus se zeptat v lékárně, budou vědět. Nebo doktorky, když máte takovou mooooc hodnou 😵
A díky za tip ohledně fusaku, ještě vybráno nemám, ale tak nějak mám v hlavě, že koupím ten Emitex Combi. A barvu vyberu asi tmavě-světle modrou. Chtěla bych hnědo-modrou, ale tu nemají 😒

Jinak příkrmářky, v nemocnici si s příkrmama moc hlavy nelámou. Terezka dostávala pravidelně 1x denně jablečnou přesnídávku se všema konzervantama a cukrama co existujou (přesnídávka se jmenuje Včelka Mája) 😠 Měla jsem 100 chutí napsat D. aby nám koupil sunárek, ale pak jsem si řekla, že to chvilku vydrží. S mrkví do jídla to tam taky neřešili. Prostě přidali mrkev ze skleničky a bylo. Jsem čučela. 😅 Njn, snad ví, co dělají.

petreva
23. zář 2009

Míšo, jsem se chtěla zeptat, jak se to dělá s jídlem pro mimi v nemocnici. Včelka Mája??? To je drsný, to nenípřesnídavka pro děti...tak na chuť otrlýmu dospělákovi 😅
Tak jsem volala Dr. máme kapat donosíku moř. vodu nebo Libenar příp. 2-3xdenně Nasivin. Při teplotě být doma. Kdyby se mi něco nezdálo tak máme zajít...

straspytelka
23. zář 2009

😀 Ahojky.
Evi, moc mě mrzí, že Elenka je nachlazená ☹ Hodně odsávej rýmu, my jí máme ale ještě dneska 😖 Ale jestli to není z toho, jak tu sečou trávu...to nevim.
Míšo, teda to musi bolet...jau.. ☹ snad když budeš větrat prdelky to pomůže, škoda, že už není léto 😒
Simonka si tu okusuje termoobal na lahev a dneska se poprvé s pomocí mantynelu postavila v postýlce, nejdřív na kolena a pak úplně 😵 😵 😵 😵 😵 mě se líbí, jak mě šmíruje z postýlky, jestli ještě spím, už se těším, až po mě třeba bude i něco házet 😀 😀 😀
Holky, děkuji za podporu 😵 😵

straspytelka
23. zář 2009

Evi, jo úplně stejnej postup měl u nás Slanina, S dostávala Nasivin, ještě te´d jí ho na noc kapu 😉
Míšo, tu přesnídávku ani neznám 😲 teď tu S klečí na kolínkách a snaží se mě sunadt ze židle 😀

straspytelka
23. zář 2009

Myslíte, že jí můžu už dát domácí kuřecí maso uvařený a rozmixovaný a porkem, nebo celerem?

indigo
23. zář 2009

Hezké ránko!
Obávám se, že se to potáhne celou zimu, různý rýmy a nachlazení... 😖 Ať je Elence brzy líp!!! Navíc po tom očkování... 😖

Strašpy - dej, co bys nemohla... 😎

Míšo tak modro modrej? 😀 Budou mít ty naše malý princezny úúúúúplně stejnej. 😀 No úplně možná ne, přeci jen jak mám kol. 2006, tak nějaký detaily tam třeba budou jinak... 😀 😎

indigo
23. zář 2009

Jo aha, myslíš Strašpy jako že to ještě neměla? Jestli není brzy na maso? Nooo skoro 7 měsíců, doteď jedla hezky... není! 😎

straspytelka
23. zář 2009

Indi dík 😉
Jdu se umejt a malou přebalit, právě kadí 😕 a jdeme babičce naproti k autobusu, musí hládat, když budu jezdit 😉 no šla do sebe..je jí v autobusu děsně blbě i s práškem, ale pouto k Simonce je silnější-naštěstí 😎
Tak přeji krásný den 😵 😵

straspytelka
23. zář 2009

no neměla porek ani celer jako samotnej...v těch přesnídávkách to teda určitě je, ale takhle domaácí ne ještě 😅 ona mi to moc nejí DOMÁCÍ JÍDLO, tak jsem na to zvědavá 😒 Chtěla bych taky něco ušetřit, šak kolikrát je ta sklenička i za 40kč 😠 😠

indigo
23. zář 2009

Tak hezké poježděníčko přejem! 😎

indigo
23. zář 2009

Já bych to teda klidně dala. Skleničky jsou fajn, ale hrozně to leze do peněz, to máš recht. Není nad domácí jídlo... 😎

petreva
23. zář 2009

Straspy, nechci ti do jídla kecat...ale mě se teda nezdá ani ten jogurt...no je to na tobě...ale celer bych osobně nedávala, a porek zatím taky ne. I když ty jí dáváš příkrmy už dlouho, ale celer je děsně aromatickej aporek nadýmá...no podle kojeni.net by se celer měl až cca od roka 😅 toť můj názor.......

indigo
23. zář 2009

Ufff tak jsem vypoklonkovala Tádu k babičce a uvidim ho.... až k večeru!!! 😎

Evi celer od roka? No vidíš, to ani nevím... já osobně ho nemusím, tak ani nedávám dítěti... max. vyvařenej v polívce 😀
Tak ona si Strašpy nějak poradí, je to jen na ní... 😎

cipisek007
23. zář 2009

Evi, no masakr s těma přesnídávkama. Terezka měla přísnou dietu, takže jí nosily jen nemléčný rýžový kaše ochucený rozmixovaným banánem nebo s přidanou jabl. přesnídávkou, taky do toho občas přidali právě tu mrkev od Hami ze skleničky. No ale od maminky jí chutná víc teda 🙂

Strašpy, já bych ještě Simonce celer nedávala a s porkem opatrně, může mít potom břichabol. Aspoň u nás býval, tak jim ho dávám malinko.

cipisek007
23. zář 2009

Indi, jj celer doporučujou pozdějc. Já už ho holkám teda dávám,a le úplně minimální množství. On má v sobě hodně těch složek, co způsobují alergii.

Strašpy, jak dlouho jste na příkrmech? My jsme s jogurtama začali až tak 3 měsíce po zavedení příkrmů. Hezky postupně jsme dávali - zelenina, kaše, maso, ovoce a za dlouho jogurty 😉

dadunka
23. zář 2009

Ahoj, dobré ranko,

tak my jsme teď marod komplet všichni. Já včera večer začala kejchat, škrabe mě v krku a mám tam knedlík ☹
Manžel má k tomu ještě rýmu, tak spí odděleně. Tadeášek už má tu rýmu lepší než v neděli, ale nudle pořád.
Ještě jsme nepoužili odsávačku na vysavač, nějak se bojím po tom, co jí zkusil manžel na sobě a říkal, že to je dost tah. Kamarádce se po tom holčička strašně pozvracela. A to máme ještě regulaci na vysavači, nechápu, jak to dělají ty co nemají regulaci ani na vysavači ani na odsávačce. 😕
Asi to zkusíme, ale se Zuzky tipem - za něj děkuji - že to tam jako nenasadím úplně k té hadici, ale jen to k tomu blízko přiložím.
No a ničí mě, když mu jdu odsát nudlajse tou Gamáckou odsávačkou, že se vždycky lekne, jak to hrozně srká a začne usedavě plakat. Vidí jak já mu dělám "bebí" ☹ ☹ ☹ Dělá ten zvuk i ta na ten vysavač???
Ale přišla jsem na účinnější způsob odsávání u téhle klasické. Dřív jsem se hodně nadechla a táhla na jeden dech a nic moc nelezlo, teď to dělám na kratší rychlé vdechy a vždy pak tu hadičku zkousnu, když jdu dodechnout a to docela jede. Pardon za nechutný popis.

Indi, jakou tu Manducu jsi nakonec vybrala?

Evi, držte se a rychle se uzdravte!

indigo
23. zář 2009

Míšo tak to vypadá, že příkrmy se budu "učit" od začátku... u Tády jsem toho moc nestřídala, zeleninu měl jen základní - mrkev, květák, brokolice, a jen vyjímečně něco dalšího, spíš jen ve skleničce.

Dadu - manduca bude přírodní. 😎 Za jak dlouho ti přišla? Já už bych jí tu nejradši měla 😀 😝 , objednávala jsem jí v pondělí večer, hned zaplatila převodem. Přijde poštou, dneska už tu pošťačka byla a dorazily mi jen nějaký čtyřlístky (no jo, jsem na ně úchyl a klidně je kupuju na netu, tedy starý čísla...).

Odsávačku na vysavač vyzkoušej, fakt to nic není a je to mnohem rychlejší, bobek než si stačí uvědomit nějaký neštěstí, bude po akci. Taky to "srká", ale spolu se zvukem vysavače to tak není slyšet. Na sobě jsi ji nezkoušela? Já si to bez ní nedovedu představit, včera jsem násilím odsála i Tádu, byl to boj, klečela jsem na něm jak na koni, tělo a ruce jsem mu držela kolenama, mezi nohama jsem měla jen jeho hlavu. Hrozně vřískal, ale povedlo se a jak se mu v noci krásně dejchalo. A že tam toho měl, v těch dutinách... 😝
Jo a musela jsem si tu tvojí odsávačku najít na netu, páč tuhle neznám 😀 ale vypadá úplně stejně jako ta moje, jen je asi jinej výrobce či co... 😎

cipisek007
23. zář 2009

Dadí, my jsme zprvu používali vysavač bez regulace a bylo to v pohodě. Teď máme novej a s regulací a nemáme ho úplně na minimu. Nemělo by to ublížit, neboj. Odsávat je třeba, mohlo by se mu to dostat do uší 😉
Jinak ta odsávačka, jakákoli, by se měla používat zásadně před jídlem, aby se ti právě miminko nepozvracelo 😉

Indi, do toho se zase dostaneš 😉 Stačí pár chytrých brožurek a jsi v tom. Teda jako v tom jídle, ne v tom 😀

achalteke
23. zář 2009

Ahoj holky, tak se v rychlosti hlásim, kvasinky jsou pryč - pomohl jogurt 😅 ....
Dnes jsme byli u mudry, malej váží už 3960 (za týden přibral 20dkg) a měří !!!!!!!! 56 cm - asi ho v porodnici špatně změřili nebo co 🙂 ...Dostali jsme Vigantol....
prdíci jsou o něco lepší, včera jsme zkusili baby calm a jde to, občas tlačí ale je to fakt o něco lepší...
problém máme malej s mlíčkem, večer je ho málo a někdy žádný, takže dokrmuju lžičkou odsáté z mrazáku při jednom večerním papání a pokud se to nevrátí, budeme večer dokrmovat lžičkou Nutrilon comfort...
...a každou chvilkou očekávám Beco a netrpělivě vyhlížím pošťáka 🙂

dadunka
23. zář 2009

Indi, M. přišla mi přesně za týden.

Odásvajdu jsem na sobě nezkoušela, ale mám to v plánu. Ty vado, to je možná fakt, že si to ani nestačí uvědomit,no ais to zkusím, ale jsem posera, mám strach, aby mu to nevytáhlo mozek z hlavy 😀

achalteke
23. zář 2009

Hematomy pořád stejné, ale mudra z toho nedělá vědu....bude se domlouvat s nějakou primářkou ohledně té genetiky a té opičí rýhy, ale říkala že to nemám moc řešit, protože kdyby měl malej Downa bylo už by to na něm vidět...strašně moc mě uklidnila, říkala právě že ta rýha je docela běžná 🙂

inna12
23. zář 2009

jé Evi, to je mi líto, že máte doma marodka! to si uplně popsala naší noc,když měl tu rýmičku ☹ ale hele, jak mu to rychle přišlo, tak to rychle odešlo! Třeba to tak bude i u Elenky! 😉 homeo bych určitě zkusila!
našla jsem třeba tohle, je to pro novorozence, ale to asi nevadí ne
NUX VOMICA
- použití: nos je ucpaný v noci, opakované kýchání po prochlazení
- dávkování: ředění 9 CH - 2-3x denně 1 dávku roztoku.

KALIUM BICHROMICUM
- použití: rýma se žlutým, hustým sekretem
- dávkování: ředění 9 CH - 2-3x denně 1 dávku roztoku.

SAMBUCUS NIGRA
- použití: ucpání nosu ve dne a v noci, potíže s dýcháním, zadní rýma
- dávkování: ředění 5-9 CH - 2-3x denně 1 dávku roztoku.

DULCAMARA
- použití: rýma u novorozenců, rýma způsobená pobytem ve vlhkém a chladném prostředí, ucpaný nos, kašel, chrapot
- dávkování: ředění 5-9 CH - 2-3x denně 1 dávku roztoku