Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

peda
26. říj 2009

Evi,to musí být hezký,bubu 😵 😵 😵 já čerpala sílu právě z těhle radostí....Taky jsem dneska řádně zmokla,šla jsem k dr pěšky v dešti bez deštníku,je to 20 min rychý chůze.
Já si myslí,že je to různý,znám holky,co dítě nevzalo flašku nikdy a někdo v pohodě...jsem zvědavá,co ti odpoví 😉
Tak už neblindíte?mi jsme začaly,je to tak týden,co si pořád ublinkává zdrclý mlíko.Ale je to asi z toho,jak si pořád rve ruku do pusy a pak se jí obrátí žaludek...

petreva
26. říj 2009

Pedí, to je hezký, jak se vám to všechno rovná!! Moc ti to přeju a Elli taky. Kéžby vás nedrželi déle než je nutný!! Jojo, čerpat sílu...E. je hroznej živel je jí všude moc a to ještě nechodí a nemluví 😀 . ale máš pravdu, vždycky když usne říkám si jak je krásná a jak jsem "bohatá" 😉 Připadá mi,že během tohodle týdne teda minulýho se hrzně zmobilnila a zkomunikovatěla 😀 . Včera dělala blbiny s taťkou. Koukal na net, něco počítal, Elenka začala dělat hroznej rachot s hračkama a když se taťka ohlídnul začala se smát. Taťka čučel do PC, E. řádila, jakoby ho volala a když se ohlíd zase to byla hrozná sranda. Krásný....
Ellinka blinká??Jujda a už natrávený? Možná to bude tím jak si strká prsty tak daleko...kdy se přidáš do klubu příkrmujících??
Včera E dostala malinkato masíka a tenhle týden asi pomalu začnu dávat ovoce. MÍŠO, maso se přidává každý týden jeden den, že jo? A tak lžíce?? Tak to včera neměla, ale to neva. Příští neděli začnem naostro 😉

kacena00
26. říj 2009

ahoj!

dneska už sem fakt měla chuť to dítě naplácat na holou zadniciiiii 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 já z něj vyrostu!!! už to skoro vypadalo, že se naučí usínat sám, ale v době nemoci objevil kouzlo cestování po postýlce a furt leze přes peřinu sem a tam, někde se šprajcne, děšsne se tím nabudí, nemůže tím spíš usnout a pak řve jak tur, já ho fakt jednoho dne asi zakousnu!!! 😀 😀

to plácání nohama o podložku jak popisovala míša znám velice dobře, taky si říkám, jestli si jednou ty kostičky v patě nerozbije.. 😅

sem myslela že si už zvyknu po 8 měsících, ale prdlajs, nojono, ale teď už konečně usnul a zase sem v pohodě na chvíli 😀

INDI míša je fakt bráškovi podobná 😀

kacena00
26. říj 2009

jo, ad pití: nemáme pítko, máme láhev, protože ty co maj pítko nějak nepějou chválu, že by děti díky tomu pily líp než z flášy, mě prostě ten čaj pít ne a nechce, tím spíš že není teplej, task mu ráno udělám stovku a když vypije za ten den 30 ml...je to dobrý, někdy dá i 40 ml ale to už je super den..jediný dny kdy se pořádně nažgrundal - 60-70 ml za celej den, byla ta nemoc...

takže už odmítám řešit jeho zácpu a "kozí bobky" a dávám mu vodu do oběda plus teda těch 20-30 ml čaje za den..

peda
26. říj 2009

Evimjsem fakt ráda,že to má nějaký výsledky,když je to takový nepříjemný pro obě.
To je hrozně hezký,když si ty taťkové takle hrajou 😵 😵 jsště si Elenkou užiješ.
Příkrmy nás čekají,ale nespěchám,nejdřív za 14 dní,ale asi i dýl 😉

Přišlo mi dítě z družiny,dneska šel sám,tak mi začíná odpolední směna 😀 😀 😀

Neplánovaly jste na zítřek nějakej sraz?

cipisek007
26. říj 2009

Pedí, tak to mám velkou radost!!! 😵
Ten cvik máme taky, a je to ten, co jsme dostali napředposled a já ho pozapomněla a dávala jsem jim při cvičení hlavičku na druhou stranu 😅

Evi, my pijeme čajík z flašky. Máme i hrnečky, ale ty nechtěj.
maso - já dávám takovej malej kousek masa do dávky na víc jídel. Jo odpovídalo by to vrchovatý lžíci. Maso se má dávat 6x týdně a 1x týdně žloutek. Ale se žloutkem klidně počkejte, já ho začala dávat až hodně pozdě. Má se dávat aspoň 2x týdně hovězí, ale já dávám 1. Pak střídám kuře, králíka a krůtu a sem tam skleničku třeba s telecím.

kacena00
26. říj 2009

pedí tak supr, gratuluju za kontrolu bez nerváků 😉

kacena00
26. říj 2009

já dávám maso jednou tejdně maxim. dvakrát za týden, ani já jako dosp+ělák nemám každej den maso ráda, takže to dělám i podle toho, že nic se nemá přehánět, tzn podle mě žádný maso je špatně a každej den taky .. volím cestu zlatýho středu, to jajco už dávám, ale vlastně od tý doby co sem ho vyzkoušela (asi měsíc po prvním příkrmu ..možná dýl, až když mi začal bez problémů jíst)sem mu ho dala tak 3 krát myslím...- teda jen žloutek, ne celý

a tyhle nadýmavý věci vařit bez pokličky ale to asi víš

petreva
26. říj 2009

PEDi, to je dobře, že nespěcháš! Vedle čtu kolikrát , že maminy sotva uběhne 4měsíc hned by jim daly kdo ví co...nechápu...to už bude E. velká slečna a bude baštit lžičkou 😵
BARU, poslední věty mi nějak nedávaj smysl, ale snad jsem to pochopila dobře... já si myslím, že děti mají jiný požadavky na výživu než my dospělý...taky asi nebudu dávat masíko každej den a pravidelně, ale dvakrát týdně se mi zdá málo, já asi zvlím cestli ob den. Uvidím. Co rýma u vás??
MÍŠO, Dr. nám taky doporučila červený masíko kuli chudokrevnosti, ale taky budu dávat asi 1x týdně. Se žloutkem jsem myslela, že počkám až tak nějak zařadím masíko.
Díky za rady 😉
Pádím oblíct nervozu a jdem ven. Je tam hnusně, ale jsem otrokyně a Paní nařídila 😅 😀 Tak zatím snad se kouknu večer, jeslti budu ještě něco vidět.

cipisek007
26. říj 2009

Evi, to děláš rozumně. Protože třeba holky měly poprvý z toho žloutku docela břichabol, takže opatrně s ním 😉 Ale Elenka už jevelká holka, pohyblivá, takže prdíky dyžtak vyžene 🙂
Já se masa nebojím. My ho jíme téměř denně a to množství, co dávám holkám, je fakt minimální.

My jdeme baštit.

indigo
26. říj 2009

Hezký večer!
Nikde nikdo, všechny jste nejspíš grogy ze svých ratolestí... 😀 Tak hezky odpočívejte. Já mám dnes uspáno (doufám, už 5 minut je v postýlce ticho) a MÁM STUPÁTKO ZA KOČÁREK!!!!! Na to, že s tim budem jezdit podzim a pokud nebude sníh, tak i zimu, ale to asi vše, tak bylo docela drahý 😝 tak koukejte mít někdo (Inuš? Terka? Barča? Evča? Pedík a Míša asi né, i když kdoví... 😀) brzy dalšího potomka, ať se ho zas elegantně zbavim. 😀 Jediný co mě hřeje - všude na netu je dražší než ho maj v BC. No plus mantinel do postýlky, nová hračka na kočár, panenka Emilka k vánocům (Lamaze tam zas maj dražší než na netu, ale co...), no ani se neptejte kolik jsem tam nechala... 😖 😝
A zkušenost se stupátkem? Nechala jsem si ho tam namontovat od pohledného mladíka 😀 a ještě že, koukám teď na návod a to je samá spojka, západka, nástavka..... 😝 No a táda na něj před BC naskočil... a nechtěl slízt ani v krámě 😠 😀 akorát jsem táhla přes rameno tašku na kočár (ta se mi na rukojeť už nevejde), nákup z BC, nákup z potravin, tlačila kočár s dvouma dětma... měla jsem toho až do pr****.
Jinak si na to musím zvyknout, jinak se ten kočár chová, má jinde těžiště atd., ale snad to bude v poho. 😉
Tak a dobrou! 😎

cipisek007
27. říj 2009

Dobré ránko!

Tak přebírám štafetu mrtvoly...
Bára měla v noci hroznej kašel, ucpanej nos (kamarádka končila až v 7, a to už jsem uspávala, takže odsávání nebylo) a jak nemohla pořádně dejchat, tak jí furt vypadával dudlajz a ona se neustále vztekala ze spánku. Takže jsem si jí vrzla do postele a tam to zvládla i bez dudlíku 😀 Zajímavý je, že v mojí posteli nezakašlala. 😕

Indi, hihi, tak já si stupátko zatím fakt nerezervuju 😀 😀 😀 To by musela selhat HA, abych o něj měla zájem 😀
Jen mi pověz - jak s tím lezeš třeba do busu, to asi nejde jen tak odháknout, nebo se to nějak jen sklopí?

petreva
27. říj 2009

Také zdravím po ránu!!
MÍŠO, ty jo,to fakt nejde nějak B. zmermomocnit a aspoň drobet odsát? E. u toho taky dost vyvádí. Mají ty děti ale síly, viď ☹ já si jí posadím na klín-většinou levou nohu, jednu ruku si dám za sebe, levou rukou jí držím její levou a paží si přidržuju hlavu. Tisknu si jí jakoby ke svýmu hrudníku. TeĎ ti napíšu jakýho dělám při tom blba...houpu se a zpívám jí nahlas houpy kroupy. Stejně huláká. Jo a nohy buď nechám jen tak a ona jima kopa nebo si je zaháknu mezi svoje. Ale chápu, že ve dvou to jde líp. Safra ještě kašel k tomu 😖 . A co T. ta se drží?? Snad vás to brzy přejde!!! Moc přeju! Kdy přijede D. aby sis odpočinula? Máš vyhlídku??

petreva
27. říj 2009

Myslíte, že může blinkat taky tehdy, když má v jídle kousky?? Ona je normálně a s chutí sní, ale předevčírem jak blindila, tak měla mixlou rýži, ale byli tam kousky. A měla tu dýni, kterou jsem chtěla zkusit. Při té začala asi blinkat a předevčírem taky. Tak nevím, jeslti je to kouskama nebo dýní 😠 . Nechám jí uležet. Chtěla jsem zkusit fenykl, ale tam je taky dýně. no počkám pár dní a zkusíme zase něco nového, chystám se na květák 🙂

cipisek007
27. říj 2009

Evi, já dneska budu mít cca od půl 11 do koupání tady tu segru Davidovo, takže to zvládneme.
A opravdu to nejde ☹ I když odsáváme ve dvou, tak ten co drží, má co dělat, aby dítě udržel. Já přidržuju hlavu a odsávám. Oni strašně právě kroutěj hlavou. Terka jen pokašlává a rýmuje míň.
David přijede zítra, ale až bůhvíkdy a ve čtvrtek jedeme k tchýni a v pátek strávím s Bárou půl dne na očním v nemocnici, jdeme na kontrolu s tou oční vadou. 😒

Tak kousky můžou vadit, jestli na ně ještě E. není zvyklá tak klidně. Zkus ještě zvlášť dýni a uvidíš 😉

petreva
27. říj 2009

Zkusím to jak říkáš. Uvídíme. Dneska jí dám oddech. Už včera měla brambor a cuketu, to ona ráda. Tak jí to dám ještě dneska a pak asi ten květák zkusím.
Tak aspoň že ti dneska pomůžou. B. se uleví a potažmo tobě taky viď. Ve čt. ke tchýni?? 😖 já se psych. připravuju na toho 14.11. to už asi Elenka bude baštit i ovoce tak bude zase jeden námět na poznámky...no což. Pak tam pojedem doufám až na Vánoce 😅
Tak já se jdu upravit, vařím brambory a dítko už pochoduje v postýlce tak si půjdem hrát. Hezký den

cipisek007
27. říj 2009

Evi, hmm. Modlím se, aby nebyla doma, ale to asi nehrozí. On totiž D. chce vidět segru (žije v Londýně a do ČR jezdí 3-4x do roka) a jelikož Eliška tu bude dneska, tak je blbost jí hnát znova do ČB. Takže tak. No v pátek ta nemocnice, ach jo. No ale utěšuju se, že je to zase na dlooouho odbytý. Ale jestli Báře nebude nic moc, tak nikam nejedem.
Já jdu poklízet, ať se Eliška nelekne bince 😀 No a odpoledne mě čeká tchýně znova. Ty jo 2x do týdne. To je masakr 😅 ☹ ☹

peda
27. říj 2009

Ahojky 😉

Tak mi dneska teda dobrý,usnula v 8,už teda byla přetažená,ale vydržely jsme s koupáním až do půl 8 a spinkala celou noc až do 6.30kč.Já byla unavaná a krásně se mi spalo.

Míšo,měla jsi zavolat,na tu chvilku bych zajela,by jsme holky přepraly a mohla si mít pokoj.Dneska jsem bez auta,P si ho vzal,že mi natankuje a vyluxuje a umeje.

Evi,tak jste zase blindily?třeba to je opravdu ta dýně,ale když jí chutná a dělá dobře cuketa,je to hodně podobný 😒 Tak vás čeká za chvilku ovoce 😵 .Já k tobě budu chodit pro rady,mi začneme tak za měsíc,možná drobet dřív,uvidím.
Ty tchýně,no,nevybíráme si je....a švagrová ti taky oporou moc není....
Moje švagrová měla v pátek narozeniny,tak jsem jí posílala sms a ani koza neodpověděla.Elli ještě neviděla,vlastně sem jí za celý těhu viděla 2x,když věděla,že někde jsme,třeba na oslavě,tak se vymluvila,že je v práci...Ale můj taťka má příští týden 60 tiny,tam asi bude a úplně mě zase otrávila,že ani neodpověděla polip si nohu 🤐

Indi,tak máš stupátko?Věřím,že při placení se ti kroutily i nehty na nohou 😝 ale myslím si,že ho užijete a když pospícháš,nebo je Táda unavenej a protivnej,tak ho naložíš a ušetříš si spoustu nervů.Tak jsi nakupovala už dárečky?ty jsi šikula,já vůbec nevím co.Chtěla bych jen dvě tři hračky,nechci tady mít skladiště hraček,co měl Mája.
Mě napadlo,mám doma všelijaký ty bruder auta,náklaďák s kládama,kombajn,traktor,vozík na dopravní značení,nějak vozík na mlíko,ten barel...
Playmobil to máme ten největší hrad a všechno,co k němu šlo dokoupit,spoustu rytířů a koní....tak kbyby jsi něco chtěla pro malýho,tak písni,ja to chci nafotit a prodat.Elli si s tím hrát nebude.

Jo Míšo,to cvičení nám docela jde,já měla hroznej strach,že to nezvládnu a hlavně zapomenu,než přijdu domů a myslím si,že to dělám dobře.Sice chudám blbě dejchá,jeka dejchá jen jednou nosní dírkou,ale to je prý dobře a řve,ale trvá to chvilku a pak se uklidní při pasení.P,když to viděl,tak zase odešel,že se na to nemůže dívat a že nám prý dá příště za cvik,že jí budu házet od nás ze 6 patra,že mu to přijde stejný.

Jsme zacvičily a Elli už spinká,já si jdu umýt hlavu,je to teda děs a jak jste se tu bavily o tom,jak vám padají vlasy,tak do tý doby jsem byla v pohodě a te\ď se zase moc koumu a připadá mi,že mi už snad vypadaly všechny,všude se válí...

cipisek007
27. říj 2009

Pedí, když ona mi právě říkala, že v půl 7 jí má přijít pán a kdby nepřišel, tak zajde, má dělá v multikině, takže to má k nám i k sobě domů kousek. /aby nedošlo k mejlce, dělá manikůru, pedikůru a masáže 😀 😀 /, takže jsem čekala, že třeba chlap nepřijde.
Ale v každým případě moc moc děkuju za nabídku 😵

U nás byl problém ten, že jsem si ten cvik nemohla hned zkusit, protože jsem jela s T. do tý nemocnice. Ale on není špatnej ten cvik, je to rychlý 🙂 jen jsem prostě natáčela halvičku opačně. Holky u tohohle taky hrozně ječí, jak ho mají "jen 1,5 měsíce, tak si ještě nezvykly.

peda
27. říj 2009

Míšo a to cvičíte ten bod pod prsíkem a tenhle cvik a ten novej,jak je máš zbalit na ty kolínka?Nic jinýho?Já měla strach,že nám dají třeba každý měsíc něco novýho.Nestraš mě,že bude Elli vyvádět tak dlouho 😖 naštěstí je to rychlý...a vy cvičíte dvakrát denně?Já se ptala tý sestry a ona říkala,že to budem cvičit do 8 měsíců 4xdenně,než se začne stavět,to mě teda drobet rozhodilo,myslela jsem ,že se to pak nějak snižuje...

indigo
27. říj 2009

Brý ránko!

"Nechval děti před půlnocí!" Tak tímhle se musím řídit, páč včera se pak ještě vzbudili obě. 😝

Pedí děkuju za nabídku, beru cokoliv od železnice - vagonky, mašinky, koleje. Tak kdybyste něco měli... 😉 Nic jinýho Tádu nebere a taky bych tu nerada měla skladiště (no to už stejně mám... 😝 ) Každopádně určitě to nafoť, dej třeba na MMB a já pak budu šmírovat 😀 a třeba by se mi něco líbilo... 😎

Míšo do busu se to buď dá nadzvednout (dá se to vozit zvednutý na takovým řemínku přivázaný na rukojeť, ale to se mi hrozně nelíbí a taky to pořád přivazovat a odvazovat...) nebo to mít prostě za kočárem bez dítěte. Jeli jsme od výstaviště na šumavu 15tkou a při nastupovaní jsem to jen nadzvedla nohou, aby to neviselo za kočárem. To samý ven. 😉

Jo Míšo - já bych taky klidně mohla zajít, zpacifikovat Barunku. Nebo s něčím jiným pomoct. Kdykoliv, neboj se si říct! 😎

indigo
27. říj 2009

Pedí těch cviků je moc, každýmu daj nějakej co "potřebuje", nebo jak to napsat, prstě kadej je špatnej trošku jnak, tak podle toho dávají cviky. Tím bodem pod prsama se vždycky začíná a pak už se to může lišit. Takže je možný, že ten cvik co máš teď Míša vůbec s holkama nedělá. I když myslím, že jo, je to ještě z těch jednodužších, my ho měli taky. Můžou ti pokaždý přidat, ale nemusejí. A taky se pak nedělají všechny cviky, my jich měli asi 8, ale cvičila jsem tak 4, víc toho to mrně nezvládne, vždycky mi jen řekli třeba tenhle cvik teď vynechte, dejte místo něj tenhle... podle toho, jak na tom Táda byl, co uměl a tak.

peda
27. říj 2009

Indi 😖 osm cviků????to je děs.Mi jdem zase za 14 dnů,tak to mi klíďo šoupnou další.Si mě teda vůbec nepotěšila.
Všechno nafotím a chci to prodat,Mája už je velkej a nehraje si s tím,ale mám tu i kolo a jiný poklady 😝
Pak budu potřebovat pomoct,jak se to tam vkládá a tak,to mi určitě s Míšou poradíte,už jste zběhlý 😵
Tak jste spali blbě?to je mi líto,než si ty prckové najedou na nivej čas,trvá to i dospělým dobu 😖 .
JO a železnici máme duplo na baterie,ale ty si nechám,to se jí bude líbit,vozit zvířátka a klauna ve vagoncích.

Tak,já ač nerada,jdu něco dělat,včera jsem prala,tak na mě čeká kopice prádla a musím tu poklidit,taky mi přijde okolo poledne kámoška...
Tak zatím papa

cipisek007
27. říj 2009

Ježiš, holky, vy jste tak strašně hodný!!! Samy toho máte nad hlavu. Ale jelikož máte doma miminka a ty moje dvě jsou nachcípaný až běda, tak vás sem tahat nechci. Na dnešek pomoc mám a zítra taky a pak už tu bude David. Moc moc vám děkuju 😵 😵

Pedí, jojo, to civčíme. Cvičíme 3x denně s každou, ale teď jak rýmujou a kašlou, tak necvičím. Přijde mi to proti srsti a nelogický nastydlý dítě takhle trápit. 😒
Několik měsíců jsme cvičili cviky 4, teď nám právě dva ubrali a dali nám ten, co visí půl zadečku dolů.
A neboj, jak píše Indi, podle toho co vám zrovna "bude chybět" tak vám daj enbo uberou cvik. A tím chozením nás taky straší, většinou maminy po postevení dítěte na nohy tam přestávaj chodit. Já se ještě budu muset poradit s neuroložkou a pediatrem, abych něco nezanedbala, ale už se moc těším, až tam nebudeme chodit. Jak teď s nima necvičím, tak je to taková pohodička 🙂

indigo
27. říj 2009

Ještě k tomu srazu - to já jen plácla, že by se mi hodil dnešek, ale nikomu dalšímu ne, tak jindy... tak co kávička ve čtvrtek? 😉 Jsou prázdniny = nemáme hudebku, můžem celej den. 😎

cipisek007
27. říj 2009

indi, jedeme ke tchýni... 😠

peda
27. říj 2009

Míšo,to jo,to věřím,že je pohoda,když se necvičí,ale on si na to čllověk zvykne,je to takovej rytuál,jako všechno.Ale chybět mi to teda taky nebude.

Indi,Mája bude st,čt,pa na karate,mají soustředění tady v ČB,budu ho tam vozit na 8 a mají to do 16 hod,tak můžu taky v pohodě jakejkoli den.Teda ten pátek máme cvíčo,ten čtvrtek je nejlepší,zítra asi zajedu za mojí babičkou,přijela k našim a ve čtvrtek si jde lehnout do špitálu na kapačky...

inna12
27. říj 2009

Míšo! ☹ ja ti též kdykoliv s holčičkama pomůži a moc moc ráda! 🙂 mám to k tobě na máj tak tři minutky autem!!! Pavlík třeba od 7 večer už je tuhej, tak není problém! nebo kdykoliv přes den, opravdu se nestyd říct, naopak bych byla ráda, Pavel je s malým často doma, nejsem na něj většinou sama, tak si opravdu řeknu, třeba ti pomůžu s cvičením nebo tim odsátím 😉
tyjo ted máš pomocnic vid? 🙂 jen si vybrat 😉

jinak zdravím všechny pipinky!

sraz ve čtvrtek by se mi i hodil 🙂

zatím papa jedeme s Terkou na cvičeníčko, už se těším, kluci zase pokecaj 😀

dadunka
27. říj 2009

Ahoj,

tak včera jsme byli na kontrole a očkování ve 3měsících, má 6370g, délku neměří, hlava 41cm. Ramínko po TBC ok, tak dostal pigáro hexa do stehna chudák. Mám vysadit Kanavit, když už teda nekojím, ale Vigantol kapat dál.
Malej je dneska takovej ubékanej, má 37,4 zvýš. teplotu. Myslíte, že s ním můžu jít normálně ven???

Jinak jsem přidala nějaké nové fotos. Od této fotky dále 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

peda
27. říj 2009

Pipko,taky zdravím :- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Si to užijte s Terkou a dětičkama,už se taky těším na pátek.

Jé,tak že bych konečně viděla šermíka?ale on už je zadanej 😝 😠 tak teda nevím,nevím 😅 😅 😵

Tak kamarádka nepřijede,sekla se na sociálce,malá teď usnula,zacvičily jsme a mám vegááááček,Mája bude v družině do 3 hodin a učit se nemusíme,když jsou prázdniny.

Holky,Elli když pase,tak si dává nožičky pod sebe a jednou nožičkou se snaží o plazení 😵 😵 ona je moje beruška.Míšo,to asi podporuje ten cvik,jak jim visí nožka dolu,ne?Já jsem fakt ráda,že cvičíme,takový pokroky...Ta sestřička mi říkala,že malá by chodila a plazila se i bez cvičení,ale že se naučí používat ty správný svaly,který má a nebude mít v dospělosti problémy se zádama.Ale musíme masírovat ty nožičky,jak se narodila a měla je špatně.Na to se včera Kolářová taky dívala a říkala,že je to o moc lepší,při pasení je má hrásně rovně,ty chodidla,ale když si je rva do pusy,tak si je zase pokroutí 😝

Jdu dožehlit,už mi to značně ubylo,byla jsem šikovná...

Holky,nemáte některá zkušenosti s ekzemem?