Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
15. led 2009

Ahoj holky,
dneska nějak nemůžu dospat a stejně mám v šest injekci, tak jsem vztala dřív...
HELI, KACKO, koukala jsem na str. Nobilisu, je tam moře olejů...a má tam jako být nějaký na masáž hráze? Já to tedy moc nestudovala, jen nakoukla...dokonce je nějaký prodejce i u nás v JH, tak až to najdu, uvidim, který olej koupim...si zase říkám, že jestli Weleda vydrží nějaký ten rok, třeba ho užiju ještě jednou, jestli se do toho pustím...nebo ho máznu jinam 😅 a bude taky k užitku...
S tou ohřívačkou jste mě navnadily...je fakt, že se mlíčko ohřeje na určitou teplotu a dál to nemusíte zkoumat, že jo. Hlavně v noci je to výhoda...no, uvidím.
Tak vy už máte všichni jasno v kočárkách...to my téda nee. máme tři adepty a asi pravděpodobně se rozhodnem v obchodě podle toho jak padnou do ruky a tak vůbec jak je zhodnotíme na místě. A co jména, některé už máte, ale co Helča a Straspy? My jsme na tom podobně jako s kočárkem 😅 Začala se mi líbit Sabinka, ale máme přijmení na Z, tak mi to nelahodí do ucha.
Uf, mám hrůzu z těch vyšetřeních, teda z výsledků...pořád na to musím myslet...dneska jsem si píchala na dvakrát, nějak mi to nešlo do břicha 😒 tak jsem musela do nohy. Kéžby mi to stahli na 1x denně. Aspoň.
Heli, tak ty taky budeš nosit formovače? To je mi záhada jaký prsa mám já...ve sprše jsem se zkoumala, ale nic na nich nevidim 😅
Přišlo nám lehátko od Fishera - nevím, jestli jsem to už nepsala...je hezký, viď Straspy.Kochám se jím v obýváku. Snad zanedlouho by měl přijít i monitor Nanny, na ten jsem taky zvědavá. Asi to není nezbytnost, ale budu o mnoho klidnější, když pod miminkem bude...

STRASPY, jo jo, rodinka, viď. Taky mi je z těch poměrů vždycky smutno...pak doma kouknu na manžela a jsem táák ráda, že ho mám. Asi jako ty 😵 vím, že to vždycky zabolí a moc se nad to nejde povznést...ale pohlaď bříško, jukni na manžu - toje tvoje rodina a tam máš zázemí, hodnotu a tu pravou lásku 😵 😵 😵

menny
15. led 2009

Dobré ráno.
Evi, moc na tebe myslim a budu dnes mačkat palce.
Dej vědět, jak si dopadla.
Kočko když si představim, že bych si měla píchat normální inijekce ☹
Hrozně obdivuju jak to zvládáš. Musí to být fakt moc těžký.
Tak tfuj tfuj, aby bylo dobře !!

Helčo no ty máš sny 😀 😀
Ta sleva do Honzíku...jsem zjistila předevčírem 😅,
je 7% ( celou dobu jsem myslela, že 10%)
Tak se moc omlouvám, jsem trubka.
Nevim přesně, ale myslim, že v Honzíkovi je to levnější.
Radši to zkus omrknout. U Renty mě ty prodavačky začaly dost medit,
i manža řikal, že by nakupoval radši b Honzíkovi, už kuli tomu chování.
No uvidíš. Každopádně pokud bys měla zájem o tu slevu, tak ti ten kupon moc
ráda dám.
K tomu krámku: půjdeš kolem toho roletiku, dojdeš na Budějickou, přejdeš na druhou stranu
a stojíš před krámem 😉

Holky včera sem měla den blbec, když si vzpomenu, tak sem zas nas*aná.
Musela jsem do města kuli neschopence a mateřský.
Jako auto jsem nenastartovala (když bylo -16', tak úplně v pohodě a teď ani ťuk) 😠
S Dádou nachcípaný, jsme šli na bus, jenže než jsem si stihla koupit lístek, bus v trapu
a mi mrzli 15 min, než jel další 😠
Ve městě jsem vyřídila poměrně rychle a ok, ale když jsme jeli domu, tak jel bus, kterej staví
kousínek od baráku, tak jsme jo jako dobíhali ☹
Celý odpoledne jsem si pak nadávala co jsem to za kravku, běhat... no bylo mi blbě, že jsem
se bála, že jsem si přivodila porod.
Ale dopadlo to dobře. Takže městskou už se fakt nikam nechystám. Musim přiznat, že jsem
rozmazlená autem...a nestydim se za to :- D

Dnes odpoledne jdem do jedný z vybraných škol, je tam informační schůzka pro rodiče předškoláků.
Tady je jedna úplně super učitelka. Pokud by šlo, aby Davídek chodil do její třídy, tak by bylo vyřešeno
a chodil by tam. Tak jsem zvědavá

Sem zas napsala román.
Tak ať se vám pěkně stává
Jdu dělat snídani

petreva
15. led 2009

Menny, nejsou to úplně normál injekce, asi menší, jehlička je kratší, ale pero ji má ještě kratší, asi takněco mezi...
Tak jedu na krev...pa

straspytelka
15. led 2009

Krásné ráno, za chvilku odcházím dát papír na mareřskou do práce, nastupuju 22.1 😉

Zlatý erotický sny, při kterých si to i člověk udělá 😀 😀 😀
Tak tato věta je pro mě poselstvím 😀 😀 😀
Taky mám sny, při kterejch rozum stojí 😀 Dneska jsem třeba s asi nějakým pionýrským táborem šla lesem okolo rybníka a našli jsme asi 50 štěňat různých ras....kňučeli, plavali ve vodě...topili se, my je lovili a sušili a každej si nechal tak tři hafíky 😀 to mám z těch zpráv...jak našli ty pejsky a pak ty ovce zubožený 😠 takoví hovada-pardon, těm se nedá říkat lidi 😠 😠
Evi, držím pěsti na krev 😉 Jméno máme pro klučíka Davídek-připomíná mi to medvídek 😵 a Simonka- to je to takoví jemný... 😵 Lehátko mám taky, pořád ho houpu nohou a představuju si jaký to bude 😀 jsem prdlá což 😀 Do ohřívačky taky půjdu, je to prostě pohodlnější....mikrovlnka, no sice jí máme, ale používáme sporadicky, nemyslím si, že je to úplně nejzdravější 😕 ještě chci ty chůvy sehnat 😖
Holky jakou odsávačku? Mě by se líbila ta páková 😉 ale nevim jakej je v tom rozdíl, třeba s tou balonkovou...poraďte 😉
Mažu do tý práce, za hodinu tu budu papa 😵 😵 😵

straspytelka
15. led 2009

JO a popis masáže hráze PIPINOMASÁŽ je taky dobrý 😀 😀 😀 😀

zuzan
15. led 2009

Dobré ráno, jen vzkaz pro Helču, v mikrovlnce se ohřívat nemá, protože ohřívá nerovnoměrně 🙂
Tady je výňatek z jednoho článku:

Mikrovlny jsou nebezpečné pro přípravu kojeneckého mléka

Byla zveřejněna celá řada velmi vážně míněných výstrah, jichž si ale stěží někdo povšiml. Například v příručce Mladým rodinám, od Minnesota Extension Service Minnesotské univerzity, vydané v roce 1989, stojí:

Ačkoli mikrovlny ohřejí jídlo rychle, nelze je doporučit pro ohřívání kojeneckých lahví. Láhev se může zdát na dotyk chladná, ale tekutina uvnitř může být extrémně horká a může dětem popálit ústa a jícen. Také tvorba páry v uzavřené nádobě, jakou je dětská láhev, může způsobit výbuch. – což já jsem v té době také již věděla, dost možná, že bylo toto varování i v návodu, takže jsem nad ním mávla rukou a lahev jsem ohřívala tak, abych pak mlékem pouze zatřásla a tekutinu promícháním uvedla do správné teploty. Co však už v návodu nebylo bylo toto:

Ohřívání láhve v mikrovlnce může být příčinou nepatrných změn struktury mléka.V kojenecké směsi může dojít ke ztrátě některých vitamínů. V ohřátém mateřském mléce mohou být zničeny jisté ochranné látky. Ohřívání láhve držené v proudu horké vody z kohoutku, nebo postavené do mísy teplé vody sice vyžaduje několik minut navíc, ale je to mnohem bezpečnější.

kacena00
15. led 2009

k tomu seznamu ještě- někde chtěj aby partner měl bačkory, někde mu daj návleky na boty, hodí se ti i nějaký žabky, abys nemusela do olezlý sprchy bosa, fo´ták a baterky náhradní do něj, pokud máš dlouhý vlasy, gumičky do vlasů, aby se ti nelůepily na upocenej obličej, pak nám ta PA řikala že je dobrej třeba jelení lůj, jak budeš furt vyfukovat, suší se ti rty, někdy pomůže když i partnerotře pusu namočenou žínkou

jemu nějakou sváču, hroznovej cukr, pití
výplachy -rosalgin
první dny kojit vleže- kvůli bolestem a aby se mohla děloha dobře zavinovat
fructolax
G30 nebop IONTIA- iontový nápoj- doplnění energie těsně po porodu
roibos čaj

hrnek abys mohla dělat čaj a teď vytáhnu ten rozpis pitnýho režimu nebo návrhy na prakt. poporodní pitnej režim 😀

k pití ovocnej čaj, vody, pokud máš těhu čaj, tak ten taky klidně pít - já si namíchala dle jejích rad - kontryhel, řebříček- úprava hormonů, kopřiva, přeslička - proti otokum,infekcím močových cest, normalizuje tlak krve, maliník - působí jako prevence krevních ztrát, meduňka, třezalka - uklidňuje nervy, upravuje zažívání
(může se pak pít i po porodu, když ti zbyde- a může ho pít i partner, neuškodí mu 😀 )
kojící čaj-začít pít 2.den porodu, cca 5.den se můžou prsa nalít do bolesti, pak
ubrat množství kojícího čajíčku na cca 1 hrnek denně a nahradit jinými tekutinami než se upraví
jinak nám říkala kojící směs - fenykl, anýz, jestřabina, meduňka

tekutiny hlavně střídat

je toho víc, aby byla možnost výběru, protože je fakt důležitej pitnej režim

pak nám řikala - rakytníkový sirup - působí na doplnění energie

nikde není psáno, že to nutně všechno musí člověk do proodnice tahat, ale je to návrh co se může 😉

teplý fusky asi Monča psala protože pak prej nám asi budou trochu ziminky ze svalový únavy

jo a pozor, taková vtipná vychytávka se kterou už sem Michala obeznámila -2.3.den do porodnice donést dobrou vývar. polévku 😀

s tím michal počítá a stejnak mi bude nosit jídlo, protože v táboře jsem s bzl dietou fakt trpěla hlady a ještě nebyla jistota že to je stopro bzl 😖 😠

kacena00
15. led 2009

strašpy trochu mi to připomíná naši mámu, taky vyhazuje peníze za ptákoviny a nenecháí si vysvětlit, že nás to akortá sere, je z toho bordel, je to neužitečný, nepraktiký, neekologický...¨co nejvíc věcí za co nejmíň peněz, taky mám problém s tím, jak to pak říct a je to problém, nedělá to dobrotu..no nic...jen že nejsi v tom sama, je mi to líto... já mám výhodu, že je máma tak daleko, takže žiju v relativním poklidu, je hloupý to takhle říct, ale sem ráda, že se mi do ničeho moc nemontuje, jen..jednou za čas se nám tu zase objeví nějaká výborná praktická věc a musíme být vděčný...

kacena00
15. led 2009

helčo ona nám o těch webovkách řikala, no zatim to není pro tebe aktuální, ale až dojde na lámání chleba tak ráda jukneš na obrázek 😀 😀 😀 ona přesně neřekla ten odkaz, nepanmatovala si to, já to zkoušela nic nefungovalo, tak sem ráda, žes to sem hodila, nicméně pipinu sem tak nikde nenašla 😀

tak kdybys na ní náhodou narazila, ráda na to juknu a nechám se poučit, co tak řikaly holky z vedlejší dikuze, je to opruz a prej to i bolí, tak klíďo juknu, jak to na tý pulče (taky dobrej výraz) vypadá zvenčí 😀

hu, holky já to píšu asi jak debil, ale odskakuju na vejminek, sou tam topenáři, dělala sem jim perník a když sem to tam odnesla, došlo mi, že sem do něj nedala cukr...no tak sem to promázla marmoškou, ale asi sem je ucitla 😖 😖 😖 😖

Evi snad to dopadne, aby ti snížily dávku, moc držím palce 😉

kacena00
15. led 2009

starspy ty to máš stejný jak já...stejnej termín porodu, stejnej nástup na mateřskou..tak budeme hrát kdo z koho? 😉 🙂

straspytelka
15. led 2009

Kčí, tý jo, tolik informací zase na naše hlávky 😀 Já teda mám čaj koupenej od Hipu, granulovanej, zítra nebo ještě dneska si dojdu koupit ten maliníkovej čaj...pít jsem chtěla neprelivé vody, nebo čaje klasický, šťávu, černej čaj...tak snad to bude stačit 😕
Mě trda masíroval včera mužík muj, říkám přitlač...neeee, on se bojí aby mi nic neudělal, tak tam jako vytváří to velké U... le spíš mě šudlá 😀 včera mi povídá, tobě to tam tak hezky mlaská 😅 😅 😅 😅 PARÁDA,ŽE...
jsem zvědavá, jak mi to TAM bude mlaskat po porodu 😀 Chlapi jsou divný 😀 😀 Dneska se cítím teda dole taková jako vyfoukaná, otevřená, nevim jak to popsat 😀 asi bych řekla, že CS nebudu mít už 2 ale 4 🤐
Kačko, budeme závodit 😀 😀 😀 já do porodu nesmím jít dřív jak 22.2 chci rybu 😀 to by bylo krásný datum porodu 😝

kacena00
15. led 2009

jo a s těma kočárkama, já mám ten svůj už v albiku - teda mám tam dva 😀

já nevim, jestli dovolím manžovi masáž, mě bude trapný už jen to holení, ale to už fakt nezvládnu..sem s ním domluvená na víkend 😀

kacena00
15. led 2009
kacena00
15. led 2009

od 37 tt - kontryhel, sporýš, maliník- na uvolňování svalstva - příprava na porod, sem si to ještě nesepsala sakum prdum a teď si dycky zalistuju sešitem a něco objevím 😀

na mykozy - pískavice - dělat z ní čaj, já ji sehnala v jedný léékarně

straspytelka
15. led 2009

No mě dneska začalo pálit při čurání 🤐 podělanej streptokok.... 😠

Zrovna scháním nějaké hezké stránky video porodů 😵 😵 něco jsem našla, ale většinou narazím na pubertání scénky vysmátejch děcek, co si na porod hrajou 😠 ale když jsem viděla pár těch opravdovejch je to krásný takhle koukat z dálky, trochu si i u toho zaslzím...když vím, jaký to je neslyšet po porodu nic, nebo jen tenkej hlásek a vlastně se nikdy svího dítěte nedotknout... ☹ tak snad se teď dočkám té druhé reality- položení toho prďolky ke mě na bříško a jeho pláč a první pusu a první přivonění..... 😵 ach jo...zase bulim 😨

kacena00
15. led 2009

strašpy to teď zažiješ, vím že je těžký nemyslet na minulost, ale teď bude to shledání šťastný 😉 😵 😵 😵 😵

ty máš streptokoka???

kacena00
15. led 2009

tak...a rozfofrovala sem 3tisíce, udělala sem objednávku nějakejch ptákovin co budeme ještě potřebovat, v pondělí švagrová pošle peřinky do postýlky...dnes tu máme topenáře, v nejbližších dnech se přestěhujeme do novýho..holky já už fakt snad finišuju 😀

jo a poprvý sem dokonce i masérovala 😎

menny
15. led 2009

Ahojky
Ty jo Kačko si mě zahltila těma čajema.
Tu meduňku bych potřebovala v koňský dávce 😀
A ten maliník taky. Asi i kuli císaři a hlavně s Davídkem
mi dr. po 7mi týdnech musel zastavovat inijekcí krvácení.
Některá krvácí třeba 3-4 týdny a pak špiní. Já byla jak
průtokáč 7 týdnů. No byl to děs. Hlavně jsem přišla o dost
krve, byla jsem malátná a omdlívací. Tak doufám, že se to nebude
opakovat.

Psala mi Míša. Mám všechny moc pozdravovat.
Prý kojí a i když mlíka má dost, tak holky by pily každou hodinu
tak prý bude přikrmovat. Holčiny maj prý trochu trable se slznejma
kanálkama. Terezka o něco víc, tak jí to trápí. Tak snad se to zlepší, aby
to dr nemusel sondovat. Jinak neví co dřív, je to náročný.
Nedivim se...starat se o dvě miminečka najednou.

Co ta Evča?? Snad jí to dobře dopadlo kočce.

menny
15. led 2009

Ty jo Kačko to se těšíš viď 🙂
Já peřinku začala používat až asi po 4-5 měsících
Davídek spinkal v teplý rychlozavinovačce a teď jsem pořídila
i 2 spací pytle. Takže peřinku a povlečení budu prát až dýl, to zatim nechystám.
Ale uvidíš. Každá podle sebe. Třeba i já po 14 ti dnech budu dávat peřinku...uvidíme 😉

kacena00
15. led 2009

já právě vůbec nevím, tak ať je to připravený 😀
spací pytel chci taky pořídit, není to nijak drahý a přijde mi to vcelku fajne
taky ještě ty poloh. válečky ..sou to vesměs už kraviny 🙂

jo a prej mají zase zejtra v ditě akci, tak už bych na to psychicky mohla bejt připravená nebo prej 18. února u Oliny - týjo, to už budeš maminečka 😵 😵 😵 😵

no, tak potěš koště s tím krvácení, v těhu už si baštila železo, takže už tak máš sklony k anemii, snad se to nebude opakovat...

menny
15. led 2009

já už taky řešim jen blbosti, jinak vše už mám.
Manža se nadchnul pro koupací kyblík s tygříkem
z medvídka Pú. No a ten asi nevyužijem, tak uvidíme
co a jak po porodu a koupit ho můžem vždy.
Matouška budem muset asi jen otírat...
Na Ditu už nemám sílu a to jak fyzicky tak hlavně psychicky.
Tam by mě hráblo 😀
Ty jo no 18.2. už nejpíš bude Máťa na světě. Ty jo to je mazec,
už jen měsíc...ani mi to neřikej. Pocity jsou všeljaké...

menny
15. led 2009

jo a s tim železem je to naprdlačku. Davídek je taky anemickej,
po mamince ☹ Já aktiferin baštim a on ho pije.
On má po něm spíš zácpu a já opak.
Snad ten malej taky nebude chudokrevnej.

kacena00
15. led 2009

no já do tý dity taky asi nepůjdu, včera sme o tom přemýšleli s holčinou, co má termín teď - ta je statečná což ? 😀

jestli tak stejně asi jen ten spací pytel a na to se můžu vykváknout a pořídit ho bez slevy nebo u Oliny

koupací kyblík bych asi chtěla ale odrazujou mě ty ceny 😠 😠 😠 😠

já dřív taky bejvala pořád na železo, ale u mě to asi souviselo s celkově blbým vstřebáváním živin..no ale u vás to je záhada..může k tomu bejt genetickej sklon?...možná

straspytelka
15. led 2009

jj mám streptokoka, chytla jsem ho ve špitále na začátku těhotenství, proto taky pořád jsem brala ty čípky a tak...snad se toho po porodu zbavim, jenže jsem alergická na penicilinovou řadu, tak nevim co mi dají při porodu 😒 snad si poradí, jestli ne...tak jsem v háji, otečou mi plíce a udusim se 😒 😨 Ani nebudu přemejšlet dál...Železo jsem taky dostala od minulé návštěvy drgyn, mám brát ob den tabletu...mám z toho zácpu pěknou...ty jo, dneska je to mazec, prcek mě tlačí dole jako blázen 😕 😕

menny
15. led 2009

Čus bus
Kačko nevim, jestli je to genet. u nás nikdo
jinak anemickej neni.

Strašpy ten streptokok je tedy mazec. Sestřenice je taky alergická
na peňák, když měla zápal plic ( to se o alergii nevědělo) tak jí penicilinem
málem zabili ☹

Holčiny, tak auto mám zas pojízdný supr, čupr 🙂
Byli jsme s manžou v tý škole a asi to vypadá, že půjde tam.
Ještě v pondělí se jdu kouknout do hodiny do tý druhý školy,
ale instinkt mi našeptává, že tady to pro něj bude lepší.
No ženy uteče to jako voda a budete vybírat školu.
Až je mi z toho nějak smutno, že mi ten můj brouček tak rychle
vyrostl 😔

menny
15. led 2009

Kačko, snad to moje nastydnutí bude příští týden v cajku.
Sejdem se teda? Středa by pro mě byla asi nejlepší. Dáda má
angličtinu, tak pro něj jdu až na 13:30. Co ty na to?
Co Helča, ta ještě bude v pracovnim procesu což?

straspytelka
15. led 2009

No mě totiž předávkovala jsedna dětská dr...na penicilin...od tý doby ho nemůžu to jest od 2.5 roku 😒 Takže když mám angínu, tak se léčím tí, že ležím a piju čaje a potím se, jediný co můžu je paralen, jenže ten mi za ty leta už moc nezabírá a já nemívám jako teplotu, hned 39 😠 tak to jsem pak třeba 2-3 dny v komatu...nevstávám, jen ležím a spím a piju, nejím...proto se teď fakt bojím kamkoli chodit, když je ta epidemie chřipky 😒 Doufám, že to můj brouček mít nebude tu alergii,...proto jsem si našla dneska pediatra, co upřednostňuje homeopatika a bylinky 😝 super, mám z toho velkou radost a je dost možný, že k němu přestoupím i já, když by to šlo 😉

straspytelka
15. led 2009

Super Menny, že je autíčko v cajku, snad ti bude sloužit bez závady hooooodně dlouho 😵 😵 😵
Teda dneska mě to dítko tak tlačí na spodek, až to bolí, o zádech ani nemluvim, natož občasné křeče v lejtkách... 😠 už aby jsme mohli rodit, to asi budu běhat i po schodech abych to měla za sebou 😀

menny
15. led 2009

Strašpy ty dětský dr. byly asi vadný tenkrát.
Mě taky ta moje na každou prkotinu cpala peňák,
až to mamka prý tenkrát nevydržela a přešla se mnou jinam.
Tak koukám, že sem měla štěstí, že alergii nemám.
A nemohli by ti pak dát na toho steptokoka něco jinýho??
Jo auto mě zradilo i loni v zimě. Holt mrazy dávaj baterce zabrat, kór když
autíko nemáme garážovaný. Ta baterka je tam už dost dlouho, tak doufám,
že novou budem kupovat až tak příští rok.
Kočko hezky se natáhni a odpočívej. Bereš magnézko?
Mě malej taky dole tlačí, ale spíš mě tam dole jako píchá.
Až tu vždycky vyjeknu bolestí. No jsem zvědavá, jestli vydržim
do toho 17.2. dr si mě prý ale ohlídá, tak snad to dopadne.
V po jdu na kontrolu, tak uvidíme.
Tak strašpy hezky hajinkej 🙂 nejlepší je to prý na levim boku 😉

Zuzko, Moni, dnes jsem viděla ten dudlík co má Vendulka ale byl ve
velikosti 2 tedy od 6měs. Ve velikosti 1 měli jen jednobarevný ☹

petreva
16. led 2009

Ahoj holky
vy jste toho napovídaly a samý užitečný věci 😉 Fakt, KACKO, dobrý postřehy, co ještě do porodnice.Vy už máte všechno tak nachystaný a poscháněný 😅 . Můj taťka nám chce udělat postýlku a ještě jsme ho poprosili o nějakou kmodu, kterou ještě musíme vymyslet...snad to stíhnem...ale jo, březen ještě daleko.
STRASPY, včera jsme se byli zeptat u Housarů na plíny a ztvrdli jsme u kočárků...byla tam šéfová a téda já jen zírala jak byla ochotná a vstřícná. Jako upřímně. A je fakt, že tam třeba kočárky mají i pod internetovýma cenama. Prý si to mohou dovoli, když jsou ve svým...dojedem ho okouknout do ČB a s největší pravděpodobností objednáme tady. Objednají prý každý, mají xx dovozců. Do Budějovic sice budu jezdit pořád, ale kulil případné reklamaci bude určo lepší vyřizování tady...uvidíme.
KACKO, díky za odkaz na olej. Není zase nějak až moc malý?? A ty ostatní se mi taky moc líbí...asi pořídím ten na dlouhý a vyčerpávající porod a manžel bude masírovat bedra 😉 to není nikdy na škodu.
MENNY, taky s peřinkama nachvátám, myslím, že když bude v zavinovačce nebo pytli tak ho přikreju případně jen povlakem...a polštář stejně ze začátku dávat nebudu...
HELI, ty jsi teď čerstvě študovaná 🙂 tak se hezky příští týden zase hoď nějaká moudra, hodí se!!
ZUZKO, ty chrániče bradavek jsou nějaké velikostní? Nemám ani páru, jakou bych si měla případně koupit nebo jaké jsou ty tvoje, víš....Jeden pár bych si chtěla pořídit, tak jestli ti doma mají ležet, tak je odkoupím 😉

Jinak můj včerejší maraton...ráno krev - hledala chuděra žílu,protože mám modřiny od kanyl a infuze..alel povedlo se. Na gyndu jdu příští čtvrtek. Včera to bylo o ničem, jen jakoby propouštěcí z nemocnice..Na cévním na mě koukal Dr. jak na pošuka, že prý jsem až "trapně" zdravá. Ukazoval mi celé lítko, tedy žíly a průtok krve jimi a nikde známka po trombu 😵 . Mám "jen" lehkou nedomykavost chlopní, zřejmě proto občasný otoky a únava nohou, ale kdo to v těhu nemá, že...ptala jsem se, jestli lze bez omylu trombozu potvrdit (připadalo mi to až moc rychle jak se to všechno uzdravilo, tak jestli to vůbec byla tromboza ☹ ) a Dr. řekl, že to nemůže tvrdit a že kolegu nebude zpochybňovat. Byla jsem totiž u jiného než ten který mi ji prokázal...Dost mě to hlodalo v hlavě, zejm. kuli těm injekcím, které jsou nezbytné jen při prokázání trombozy, ale je to tak jak to je a prostě si budu píchat...našla jsem na tom kus pozitivního - po porodu příp. císaři menší riziko embolie nebo trombozy...to si teď při každý injekci říkám 😅 Musím nosit celé punčocháče, podpůrné, a na hematologii jsme se domluvili na injekcích 1x denně. I mi od příštího týdne snížil dávku, ale injekce jsou stejné...
Tož schrnutí...mějte se hezky. Dneska se tu asi neukážu, tak na vás všechny budu aspoň myslet. Pa