Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
22. led 2009

jééé a nesajou jen na kraji bradavky? prej to bolí, když jen žužlaj kraj, jenže tebe to spíš bude bolet že to máš duo...ani mazání nepomáhá?

kacena00
22. led 2009

ježkovy oči, nadskakuje mi pupek malej má brutální škytku 😀

cipisek007
22. led 2009

Pe'ťo, já je viděla až třetí den po porodu. Rodila jsem večer, druhý den jsem ležela na JIP a třetí den jsem je viděla až odpoledne. Brečela jsem jak želva, vůbec jsem si nedokázala představit, že jsou tak maličký. Ale oproti jiným miminkům jsme tam byly za obříky 🙂
Nestihli mi totiž dát obě injekce kortikoidů na plíce, dali mi jen jednu a tu jsem neměla ani 24hod.
Zatím jen kojíme, o výživě viz výš, ať to nemusím psát znova 😉

kacena00
22. led 2009

ještě že užř jim teď je dobře, hezky papkaj a tak...naštěstí nemusíš vyvářet flášy a mlíko, z toho by asi dup jeblo..

menny
22. led 2009

Jojo četla jsem, trvá mi než něco napíšu.
Co David, přebaluje....
Jak mu to jde?

cipisek007
22. led 2009

Tak to je dobře, že jsou ostatní relativně v pořádku, co mi to Peťa napsala, tak jsem se dost vyděsila a pořád na všechny myslela.

Kačí, mají i dvorce v puse, ale protože kojím každý 3 hodiny, tak se bradavky nemají čas zahojit. Mažu pravidelně Bepanthenem a nic. Dr. mi teď dala Framykoin, ten musím ale před kojením omývat převařenou vodou, což zapomínám, takže když se uvelebím, a už už krmím, když mi to dojde, tak musím znova vstát 😖

cipisek007
22. led 2009

David se snaží jak může. Teď je ještě v práci, ale příštích 14 dní bude doma. zatím mi pomáhala především moje mamka, byla tam se mnou i přes noc. Jednou tam byla i tchyňa a od tý doby jí nemůžu přijít na jméno... 😠
Jinak jim dává i kapičky, přebaluje, krká, cvičí. Fakt se snaží 🙂

kacena00
22. led 2009

ty jo, ono u jednoho si stačí aspoň jedno prso trochu opdpočinout, ale u tebe to není možný...to jsou teda věci, to mě ani nenapadlo... tak teď se asi u vás fakt všecko točí jen okolo pití přebalování pití přebalování... no míšo, máš můj obdiv

menny
22. led 2009

Hele a co v noci, jak spinkaj? Budí se najednou nebo různě?

cipisek007
22. led 2009

Příští týden nás čeká návštěva u rehab. doktorky (hrozná semetrika), pak oční a prohlídka v poradně. A i já jdu k dr. Jdu na gyndu po šestinedělí. NO spíš osminedělí 😀 😀

menny
22. led 2009

Fakt taky smekám Míšo !!!

kacena00
22. led 2009

ajaj copak copak s tchyní ste se nepohodly? mi ani neříkej...možná ji tady budu muset mít taky... sem se teda už včera nakrkla byla sem v táboře, michal tu lehce vyšuroval a já se divila tak prej máma řikala, že by mi měl víc pomáhat i v uklízení..no beru to jako výtku proti mě..že sem doma a jak to tu vypadá, ale kvůli 14 dnum, co tu ještě budeme se neposeru....

no nic, tchyně....

kacena00
22. led 2009
menny
22. led 2009

Moje Tchýně bydlí od nás 200km
Díky bohu

cipisek007
22. led 2009

Holky, poslední příspěvek, Barča prej řve hlady.

Holky krmím postupně. Jednu nakrmím, někdo mi přebalí druhou, jdu krmit druhou a ten někdo krká s tou první. Je to kolotoč a nic jinýho nedělám než kojim.
V noci jsou zlobivý. Přes den andílci a v noci se střídají, takže jsem občas jak chodící mrtvola. Navíc docela ublinkávaji, takže při sebemenším zvuku jsem vzhůru a na nohou, aby se mi neudávily
😒

kacena00
22. led 2009

hm...tak to by se hodilo aby si ten režim přehodily....Míšo pa a moc ráda sem se tu s tebou potkala, přeju hodně sil

menny
22. led 2009

Tak papa kočko a přijď zas brzo!!
A písni mi někdy ju?
Papapa a pusinku holkám

cipisek007
22. led 2009

Já tchýni měla ráda, ale po minulým týdnu... 😠 😠 😠

musím letět. všechny pozdravujte a dejte vědět co je nového

papa všem a držte se 😵 😵 😵 😵

kacena00
22. led 2009

uf, dospala sem si porodní plán, zejtra zkusím v pejru zajít do porodnice, tak snad budou mít čas a prokonzultujeme i tohle 😀

tak to bysme měli další věc se seznamu odškrtlou 😉

kacena00
22. led 2009

jak si Péťo psala že je ti nějak blbě...mě zase dneska pekelně bolí hlava, tak si říkám, že se třeba nějak mění tlak...snad je ti už líp

kacena00
22. led 2009

hm..tak právě sem si našla - do česka vtrhne vichřice, varují meteorologové..no klasika, já reaguju spolehlivě na to, když má přijít velkej vítr... no snad nebude hůř...

menny
22. led 2009

No Kačko je mi furt stejně.
Manža měl o mě trochu obavy, tak se doma zjevil
o hodinu dřív. Překvapil
Co všechno se píše do porodního plánu? A jakej máš ty?
Já bych si tam tak mohla napsat, že chci celkovou narkózu,
něco připíchnout, abych po ní neblinkala
a Koláře jako porodníka 😀

kacena00
22. led 2009

já sem koukala na net a do betynky kterou mi půjčila kámoška, a tý tu betynu zase půjčil někdo jinej, no píše se tam např. doprovod u porodu (manžel dula- tu nemám, dávám jako příklad 😀 , potom třeba že nechceme studenty u porodu, pak klystýr, jestli odmítáš nebo ne, pak tam mám že se holím doma, páčto teda fakt nestojim o holení mezi kontrakcema na to pálivou dezinfekci a pak 6 neděl chodit zavložkovaná a opupinkovaná, já na to trpím, takže chci mít tu kůžui na to oholení zvyklou ať pak nemám z toho pomalu opruzeniny 😀

pak co se týká samotnýho porodu- jestli chceš zásahy do pordu - jako oxytocin apod. nebo chceš aby probíhal porod přirozeně vlastním tempem a oxytocin dyžtak až po dohodě, o tom, aby tě určitě informovaly a vysvětlovaly, pak tam je o tlumení bolesti - např. preferuji nefarmakolog. tlumení farmaky v druhé řadě, epiziotomii - v nejnutnějším případě, pokud hrozí velké porod. poranění, nepřeji si však nástřih automaticky (masíruju od 34 tt)
pokud to dovolí můj stav a stav mimi - přeji si, aby mi ho položili na břicho, osušený aby ho hned přiložily k prsu, že si tatínek přeje přestřihnout šňůru pupeční, v příp. že to stav miminka dovolí

a co se týká poporod. péče, aby ho nepřikrmovaly pokud to nebude vyloženě nutný a pokud jo, aby to nejprve se mnou probraly (to mě varovala jedna holka, co v pejru rodila - ale kluk už chodí do školky, tak se to možná změnilo, ale tenkrát prej celkem automat. přikrmovaly a já radši budu riskovat trochu hladu, než abych riskovala že se nerozkojim, ale samosebou, záleží na tom, jak na tom to mimčo bude,nejsem magor, abych si za něčím stala za každou cenu, ale ráda bych, aby mě o tom aspon řekly..

no a pak tam hollky píšou, že kdyby mělo dojít na císaře, jestli preferujou narkozu či epidurál, no tak to sem nepsala protože předpokládám, když na to dojde, že se mě zeptaj

toť cca v kostce vše, ale některý holky tam píšou i jiný věci,.ale já to zase nezkoumala celej den, tohle sou věci co sou důležitý pro mě a pro michala takže toť vše

kacena00
22. led 2009

dneska je fakt divnej den..já mám v sobě už dvě kafe a paralen a teprve mě topřechází, už se mi dělalo i na zvracení, jo já sem na ten vítr fakt spolehlivej barometr 😝

menny
22. led 2009

ty jo Kačko to je zajímavý. Co se týče přikrmování po porodu,
tak to se mi taky nelíbí, ale po císaři tomu neni asi vyhnutí no.

Co Evča?? Měla dnes kontrolu

kacena00
22. led 2009

to by mě taky zajímalo, vlastně jak obě holky..

teda s tím císařem nevim, můžu se zeptat - dvě kamarádky měly císaře - jedna kvůli příčný poloze mimča pod epidurálem a druhá rodila dvojčata a ta si přála celkovou anestezii, tak nevim, jak to měly s přikrmováním...napíšu jim mail a poptám se, jinak měním názory myšlenky jak blázen, nechi riskovat, že po porodu budu poblázněná, ten čaj a flašky si pořídím dopředu radši, ať sem komplet a basta¨, takže se jdu podívat, jakej ten čaj to je, zejtra bych to v táboře chtěla koupit než s manželem půjdeme na předpor. přípravu

bude sice nadšenej, ale já se s tím tahat nebudu 😝

kacena00
22. led 2009

ještě studuju co mi dala doktorka a ta zase doporučila od hippu tohle - http://www.hipp.cz/produkty/pro-alergiky.htm

tak ještě nevim, kterej čaj vezmu, nicméně, si tu už připadám jak magor, že to moc řeším, že to moc žeru, no prdlá nahormonovaná bláznivá matka čekatelka... prostě asi už chci bejt komplet a nechci už takhle bláznit a blbnout, takže se holky omlouvám že furt řeším a ptám se 😔 😕

petreva
22. led 2009

ahoj holky, jste hodný, jak na nás myslíte...tedy pár info...
STRASPY, byla jsem za ní v nemocnici. Jí osobně nic nebolí nic jí není...čípek má prý nějak 2,5cm a CS4 měla při přijmu. Dělají jí ozvy 2x denně, ale to asi každýmu tam...jinak ji nic neřekli. Má chuděra flexilu na hřbetu ruky,protože jí už praskli dvě řžíly, ale dnska by jí snad měli vyndat. Dostávala magnezium. Dr. prý mluvila o tom, že by si ji tam chtěli nechat dva týdny..ale měla nastoupit ve 38tt nějak preventivně či což, tak jestli si ji tam teď nechají 14 dní, tak domů moc nepobyde. Na pokoji je s dvěma holkama, těhulkama, tak se prý moc nevyspí. No, nudí se...
Já na kontrole, miminko jen zkoukl srdíčko ani nic neměřil nic nezkoumal. Změřil mi fundus a chvíli se v mě šťoural...V průkazce mám opět jen - nález norm. - kontrolu AŽ za tři týdny!!! Já myslela, že už budu chodit po dvou ☹ hlavně teĎ, když mi je nějak bídně a dost unaveně...když bude hůř naklušu sama..taky mi zaškrtl v průkajdě CS - naléhající část 1, dilatace hrdla - , zkrácení čípku 1, konsistence a směr - ale říkal, že je to vše jak má být, tak snad jo ☹ při chůzi mi ale fakt tvrdne břuch, způsobuje to i mrňousek a jeho velká hlava, která je pořád prý až moc dole a tlačí na hrdlo, to zatím drží....říkal, že mám víc odpočívat, i když se nebudu cítit unaveně, že kolem 30-33 týdne je takové kritické období...
Dneska jsem si tk blbě píchla, že mám mám modřinu jak desetikorunu 😖 a udělala se mi tam taková boule...ale podkožní injekci si nemůžu píchnou nějak špatně ne??? To je jen něco nepodstatnýho, což?? Téda nevím, co mi to tam tak ztvrdlo, je to jak pinpongovej míček...no nic ráno mě čeká další, se mi do ní nechce už teď.
HOlky já jdu spát nebo spíš ležet, spím teď tak bídně a k tomu naši erotomani sousedi 😖 no nic. Dobrou.

petreva
22. led 2009

KACKO, to je jen čajík, co jsme myslely s Mončou, ten "pro dobré bříško", koukni na něj, třeba i na složení, to jsem zase úchylná já 😅 je tam nějaké sladidlo či což...prostě napsáno bez přidání cukru...no prostě se podívej, já nakonec vzala biofenykl, teda ne že bych prahla po bio produktech, ale je mi jako první čajíček sympatičtější čistě přírodní bylinka...

mon73
22. led 2009

ahojky 🙂
Kačko, v práci sem zatim byla podruhý. Minule na půl, teď na hoďku. Řikala sem si, že do šestinedělí pracovat nebudu. Ale objednávky, účto, atd. dělám pořád. Dneska sem byla ještě dvě hoďky venku, a je to znát. Bolí mi nohy, záda i "rodidla". Holt to tělo asi ještě neni ouplně v cajku.