Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
4. bře 2009

Ahojky holky!

Mám v albíku 3 nový fotečky 🙂

Barča dneska pozvracela co se dalo 😖 Zítra jdeme na 3 měsíční prohlídku, tak jsem zvědavá, kolik holky měří a váží.

K Čutkům, jestli nahrávají UTZ i na DVD to nevím, ale tipla bych si, že ne. VHS to jistí 😉

Strašpy, ještě jednou moc gratuluju k SImonce! Je nádherná a co se porodu týče - krása 😵

cipisek007
4. bře 2009

Jáji, já celkem přibrala 11kg. Přibírat jsem začala až v 5. měsíci, do tý doby jsem měla i o 2kg méně, holky mě asi chtěly sežrat 😀

gabinaf
4. bře 2009

Ahoj holky,

Čutka nahraje utz i na DVD, teda nám ho nahrál 🙂 zkuste se domluvit. My s sebou ani neměli prázdný dvd, tak nám dali svoje a ani za to nic nechtěli, ale mám za to, že jsme byli trochu protekční (starej Čutka si nás oblíbil). Takže si radši vemte svoje 🙂

zuzan
4. bře 2009

Ahoj holky, Strašpy teda porod parádička 🙂 K Simonce moc gratuluju, je překrásná, tak ať vám dělá jen samou radost 🙂 Co se prdíků týče, tak jsme měly taky koliky, zjišťovala jsem jak pomoct, protože nic nepomáhalo (masážní krémy, masáže bříška, nahřívání, cvičení s nožičkama - zkrátka nic), pak jsem narazila na diskuzi o rektální rource, kde řešili, jestli ano, nebo ne, prý jsou názory, že na ní může vznikat závislost a miminko si pak neumí prdnout samo apod... Ale žádná z holčin tam žádný takový případ neuváděla, všechna miminka používající rektální rourku nakonec vyprazďnovací reflex měla naprosto přirozený, takže jsme ji vyzkoušeli a když už opravdu Vendulka plače bolestí třeba i hodinu, tak jí pomůžeme (je to takový měkký brčko, v lékárně stálo 28,-Kč) a je po trápení - prdíky jí odejdou samy a je z ní zase šťastný, spokojený a usměvavý miminko... Proč jí nechat trápit, když je pomoc tak jednoduchá...
Míšo, teda koukala jsem na fotky a když jsem viděla Terezku celou oblepenou náplastmi, tak je mi jí líto ještě teď, chudinka maličkatá, musela si užít bolesti a trápení...ale holčičky jsou nádherný, chodím se kochat, jak rostou 🙂 Tak ať 3měsíční kontrola dopadne na výbornou a ztrhnete jim tam váhu 🙂
Dádo, tobě gratuluju k úspěšné kontrole!!! Paráda 🙂))
Všem ostatním krásný večer 🙂

menny
4. bře 2009

Teď jsem zkoukla albík Strašpy
Simonka je úžasná. Naprosto mě dostala ta fotečka těsně po porodu
Dojemný !!!

Evi já se taky s Dádou hrozně bála, že ty stahy nepoznám, jako jestli
je to už je porodu a nebo jestli čekat. Taky mi bylo 20. Tak jsem byla taková telecí 😀
Tak jsem se modlila aby mi jako první praskla voda. A ono mi to vyšlo 🙂
Ale myslim, že ti tělo řekne samo. Každopádně když pojedeš dřív, tak nic nezkazíš 😉

Dáduš já poprvé přibrala 18 kg a z porodnice jsem jela se 2kg na víc. Teď jsem nabrala 12 a mám
3kg. Mám ke konci těhu problém, že ke konci těhu hodně oteču a ta voda po porodu jde rychle pryč.
Jinak jako diety nedržim nebo tak něco 😉 Kojíme tak baštim dle toho 🙂

Rektální rourku jsem použila občas u Dády a moc nám pomohla.
Zuzi shlídla jsem emaily, je to super!!!!
Fakt bomba 🙂

straspytelka
4. bře 2009

Evi, rodili mě převážně ženský tam, ty porodní asistentky a jedna úplně nová vyplašená holčinka 😀 jinak občas nakouknul Dejmal 😖 ten mi na začátku těhu přece doporučil vejškrab 😠 abych se netrápila 😠 že to stejně se neudrží, hodně jsem krvácela po tom spont.potratu dvojčátka 😔 no divil se že jsme to dotáhli až tak daleko, ale ví, že ho za to nesnášim, tak jen přihlížel 😀 Jirka byl v tý Praze den před porodem a v pátek měl jet na celej den do ČB na testy na novou práci, ale nemohl RODIL 😀 tak jede tenhle pátek a pak rovnou zapíjet malou, ještě nebyl 😀

petreva
5. bře 2009

Ahoj holky, já vás teď asi budu neustále atakovat otázkama ohledně porodu, tak se předem omlouvám...jo a kojení taky 😅
Dneska jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co a jak se děje nebo neděje...ještě mi nedělal stěr na toho streptokoka, tak se snad budu muset připomenout nebo co 😒 Z čísla na váze mám docela děs, ale snad se to pak nějak upraví...nebudu to řešit...
STRASPY a KACKO, kdy jste teda odjížděli do porodnice? To jste měli kontrakce jak často?? Nebo po jak dlouho? Straspy ty sis tam moc nepobyla, koukám, t je dobrý 😉

menny
5. bře 2009

Ahojky
Evi držim palečky na kontrolu.
Bude ještě dělat utz?
Ten stěr bys měla mít, tak kdyby se k tomu dr
neměl, tak se radši připomeň 😉

petreva
5. bře 2009

Ahoj Menníku...ultrazvukem se jen koukne na srdíčko,jinak nic neměří nic nekontroluje...ale dneska se teda připomenu...
Nějak mluvím jen o sobě 😕 jak se vede vám všem??
MÍŠO, snad to holčičky zvládnou co nejdřív, tedy teď Baruška, a bude dobře. Dneska jdete taky na prohlídku, tož na vás budu myslet 😉
JÁJO, tebe to čeká zítra, už jsi jistě netrpělivá, viď. Uvidíš, jak ti brouček v bříšku ohromně vyrostl 🙂 mě taky pořád leze do myšlenek, jestli to bude klučík nebo holčička 😵 občas řeknu pupíku jménem tím a pak tím 🙂 začínám být pěkně praštěná 🙂

menny
5. bře 2009

Aspoň jukne na srdíčko. Člověka to hned uklidní,
když vidí nebo sluší svýho mimíska. Hele to už
by tě mohl poslat na monitor ne?
Jseš před porodem, tak je jasný, že máš víc starostí,
tak se nemáš proč omlouvat 😉
Jé Míšo tak mnoho úspěchů holkám na kontrole

V pondělí jdu s Matýskem na rehábko. Tak jsem zvědavá

achalteke
5. bře 2009

Dobrý ráno holky
Evi držím palce na kontrolu... 😉

Vždycky kouknu na fotky mrňousků tady a mám hned dobrou náladu po celý den. Jsem zvědavá na to naše zviřátko co se z něj vyklube 😀 Samozřejmě - krása po matce a intelekt po otci 🙂 a nebo taky slepota po matce a vyžranost po taťkovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petreva
5. bře 2009

Menny, monitor nám natáčeli už minule 😵 teď simám hned zaklepat, abych nečekala, stejně trvá 20min...
Jájo, dík za palce, navečer zajdu a dám vědět co a jak...
Jé doufám, že se to dole nějak hýbe!!!

mon73
5. bře 2009

ahojky 🙂
Jájo, tak sem přidala další dvě fotky 😉

Tak sem teda pěkně nas... Máme tady za barákem hřiště - píkoviště (4x4m), prolejzačky, houpačky. A teď koukám, houpačky vyrvávaj ze země, pískoviště už taky neni a prolejzačky taky ne. Nevyhovujou nové normě EU, tak pryč s nima. Pískoviště neni oplocený - pryč s nim. Udělali tu jiný hřiště kousek dál. Móóć pěkný, lanovka, tabule a pískoviště 1,5x1,5m - to je pískoviště asi pro dvacet dětí, který tu teď sou. Fakt hova... Hm, teď tam na ně vyběhla nějaká pani asi to taky nechápe. Na tom hřišti sem si hrála i já a přežili sme to.(ty houpačky sou mladší) 😠 😠 😠 😠 😠

achalteke
5. bře 2009

Mončo, hele ten Tobík roste jak z vody, mu ta vanička bude za chvíli malá, ne? 😀 😀 😀

No u nás není žádnej kinderplac, jenom ve školce. Je tu jedno starý pískoviště, ale víc než písku je tam psích hoven ☹ 😠 😠 😠 😠 . Máme tu kousek od baráku takovej krásnej starej park z nádhernou vilou z první republiky a vždycky tam chodily mamky s kočárkama a prťatama na deky a lavičky, větší děti si tam házeli talíře, psi tam chodili na vodítku.....a dneska? Humus, humus, humus - lavičky urvaný, koše žádný, plno odpadků, hoven...a vila minulý týden shořela 😔 😔

achalteke
5. bře 2009

Holky teď jsem se dozvěděla zvláštní věc - prý ten kdo má více dioptrií (stačí 6 až 7, já mám 6,5) rodí císařem, kvůli poškození sítnice ☹ ☹ ☹ no hned se na to mudra zítra zeptám

mon73
5. bře 2009

No, tohle pískoviště bylo taky dobrý. bylo orámovaný tak půlmetru vysokou zídkou, tak tam psi nelezli. No nemá cenu se rozčilovat ☹
Hele Jájo pochlub se, co sis koupila v Ikee? S těma dioptriema ti neporadim. Ani sem to neslyšela.

Jó, Dadu mám peg perego gt3, ale je to trojkolka. mám káru a k tomu korbu. I když sem byla vždycky proti trojkolce, tak teď si nemůžu stěžovat. Vyjela sem zatim všechno i ve sněhu.

mon73
5. bře 2009

Jájo, pěkný. Já chci taky nakupovat 😉
naposled sem si koupila toto: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6013... mám je v polici přebalováku
Jo a včera sem koupila borduru kolem poslýlky http://www.andelprerov.cz/98-pokojove-dekorace-... a měli tam napsanou www adresu tak sem jukla a asi budu objednávat 😉 http://www.andelprerov.cz/98-pokojove-dekorace-...

mon73
5. bře 2009

Hm, tak mi to neukázalo konkrétní věc. Je to bordura na druhý stránce, první řádek kód 624 a pak samolepky čtvrtej řádek kód 659 😉

achalteke
5. bře 2009

Jo Moni našla jsem si to, pěkný, to se mi moc líbí, je to takový něžňoučký....no já byla v tý ikee spíš jen pro inspiraci (a do pracovní porady, kvůli který jsem v Pze byla, jsem měla hafo času a nějak jsem ho potřebovala zabít 😀 ). Takže jsem tam okoukla pokojíky a uvidíme, uvidíme....jinak jezdíme do linecký ikei, páč jí máme za bukem a teď jak bylo euro dole tak to byla fakt paráda 😵 😵 😵 . Mimi věci budu nakupovat vesměs v Rakousku - mám tam otypováno už několik obchodů, takže nějak z jara se tam vydáme na první nákupy 😉

cipisek007
5. bře 2009

Čauves holky!

Tak jsme po kontrole. Dr. i sestřička si z nich dělají srandu, jestli náááhodou nejsou dvojčata, protože jsou úúúúplně stejný i váhově. 😀

Barča: 55cm a 3680g
Terka: 55cm a 3600g

Krev dopadla jakž takž. Barča má železa těsně na hranici normálu a mála a Terce pořád chybí. Za 2 měsíce jdeme na krev znova ☹
Dostali jsme kapičky na prdíky, protže nás hooodně trápí a masáže ani Pupík napomáhají. Jmenuje se to Sab Simplex a je to pro děti od 3. měsíců. Máme dávat 4x denně 15kapek do mlíka, ale mě se to zdá dost, tak to zkrouhnu na 3x. Jinak máme občas dát trochu čajíku.
Taky mě doktorka hooodně potěšila. Jelikož holkám by byl normálně 1 měsíc, tak říkala, že vůbec na to nevypadají. Že takhle se měsíční miminka nechovají, že jsou tak 2-2,5 měsíční. Tak jsem tam málem ukápla slzu. Holky vzorně předvedly zvedání hlavičky při ležení na bříšku. Takže cvičení Vojtovky se fakt vyplácí 😵

Jo a taky jsem se ptala na koupání. Říkala, že záleží na mamince a dítěti, jak jim koupání vyhovuje. Pokud jsou děti spokojený, tak klidně denně, že je to i lepší, že se děti taky během dne zapotí a to je třeba umýt. Jen denně nemydlit a už vůbec nekoupat v koupelový pěně, že to vysušuje (to my koupali 😅 ). Prý máme dávat do vody pár kapek koupelovýho oleje, tak jsem na vaše rady koupila mandlový.

cipisek007
5. bře 2009

Jájo, s těma očima jsem to taky slyšela. Radši se zeptej doktora, aby se něco nepodělalo 😉

achalteke
6. bře 2009

Ahoj holky, jsem zpět z kontroly a k mému milému překvapení mi dělal i NT screening - takže jeho slovy, protože po něm to fakt nepřečtu: nosní kůstka přítomna, NT 3,1 (to jsem se zděsila, ale jsem 15 + 1 a je to prý hodnota zcela v normě - takže jsme o něco napřed), délku plodu jsem zabudla , placenta na zadní stěně a nemusim už brát duphaston jupíííííí.
Jinak vzali mi krev na triply - brnknout si mám za týden a ptala jsem se na tu oční vadu, tak říkal, že se to řeší až od 8 dioptrí a že si mám kdyžtak zajet k oční a kdyby byl problém ať mu to napíše do těhu průkajdy.
A nahoře mám 1 kg a mudr byl moc a moc spokojenej a já taky

petreva
6. bře 2009

Ahoj všichni...
MÍŠO, holky ti krásně přibírají a mám radost, že Vojtovka přes troble, které piřnáší, vede k výsledkům. To člověka dost drží, viď. S tím železem..určitě se to srovná zanedlouho, přišly na svět brzy, ale jak vidíš, všechno krásně dohánění, tak i krvinky si dají říct 😉 A jak je tobě?? Musíš být unavená, viď...
JÁJO, tak tě kontrola pohladila po duši, viď. A jak se ti líbil prďous, musel hodně vyrůst od doby, kdy jsi ho viděla naposledy...nebrat Dupík- no úleva, což. Já teď dostala nějaký průhledný čípky, hnus...na noc si je mám zavádět, ale jaksi se to ve mě moc neudrží...moc se nevyspím, pořád to cítím 😖 ta přebalovací podložka z Ikei je bezva, mě se na netu líbila ta žába...to je z jedné strany nepromokavý a z druhé froté? No, do ikei se stejně nedostanem, tak je to jedno...
MONI, ty dekorace jsou úplně senza...my jsme koupili ty měsíčky+sluníčka+ovečky...taky je chceme dát kolem postýlky a přebalováku...vždycky se mi tolíbilo, dá se to na zeď, lehce se sundá...ale vždycky jsme viděli velké formáty a stálo to spoustu penět. Tohodle je tak akorát a za hubičku. Teda doufám, že to bude držet 😅
Jsou fak takový něžný a roztomilý.
Já včera na kontrole asi dobrý...monitor v pořádku, utz mi nedělal. O srdíčku ví z ozev a jinak mi prohmatal břicho a vzal ten stěr na koka...Prý mi kleslo bříško 😅 taky to cítím, tak že by se už začalo něco dít?????

achalteke
6. bře 2009

Jo Evi nějak mě to hodilo do klidu i když jsem tam teda málem začala bulet když mi řekl tu hodnotu NT, ale pak mi to asi 5 minut vysvětloval a dost mě uklidnil, ale jinak paráda a jsem fakt o hodně klidnější 😵

Tak že už by se ti to fakt blížilo? Tak dobrá, já to u tebe vidím na kloučka 😀

petreva
6. bře 2009

Jájo, tojsem ráda, že jsi se odhodlala k "předpovědi", jsem moc zvědavá sama a je zajímavý co si lidi myslí a proč 😉 No, to že mi drobet kleslo břicho, to asi nic moc neznamená...jen říkal, že se mimčo ponořilo víc do pánve, tak proto...CS mám 4 a dnes jsem 37+0 ale nějak to přestávám řešit a čekat...asi si uklidím byteček, připravím na jaro a až se ten náš starosta usmyslí tak zajde 😵
Ono ta hodnota asi fakt odpovídá...miminko roste a normál se dělá NT do 13t 😉 Dr. tě ujistil, takže můžeš užívat 😵 mě vždycky spadne takový kááámen ze srdce (tedy na pár dní 😅 )
Teď jsem takovej praštěnec...jak mám ten výtok nebo co toje...kolikrát je to takový vodnatý, že si říkám, jestli to není voda...ty jo omlouvám se za datily, ale trápí mě to...nevím, jestli bych poznala, kdyby mi odtékala voda...asi je to souvislejší nebo větší množství, já nevím...snad to voda není, ale mám z toho těžkou hlavu...

achalteke
6. bře 2009

Evi já myslím, že vodu by jsi poznala, to by buď byla pořádná sprška, nebo bys minimálně měla tu a tam promočený kalhotky. Tohle mi spíš přijde jako nějaká předzvěst třeba odchodu hlenové zátky 😉 ....a proč kluka? No nevím nějak mi k tobě víc jde 😅

petreva
6. bře 2009

Jájo, asi máš pravdu...jen jsem někde četla, že odtéká po částech, tedy může...tím jak mimi vždycky drobet klesne a ucpe "otvor". Ten náš drobek je prý hodně natlačený dole, tak nevím, jeslti by to byla sprška...ale už asi moc přemýšlím.
Kluk by nám vyřešil nerozhodnost ve jménech 😉 ten je "jasnej"...

dadunka
6. bře 2009

Jájo, gratuluji ke kontrole! Máš obrázek????? Viděla jsi ho, jak se hýbe?????

Evi, to je dobře, že bříško kleslo, už se to začíná připravovat. Jinak já mám takový vodnatý výtok pořád.

Míšo, chtěla jsem se zeptat ohledně té odsávačky na vysavač. A nebojí se pak míma toho hluku a té hadice, nebo tu hadici od vysavače vůbec nevidí?

achalteke
6. bře 2009

Dadu prcka jsem viděla - pěkně se tam mlel 😀 😀 😀 , ale na fotku jsem si vzpomněla až doma 😒 . jsem z toho byla tak vyjukaná, hlavně že prcek je o několik dní napřed - to mě fakt dostalo 😵 😵 😵 😵