Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
13. bře 2009

Jáji, viď? Chce se mi fakt brečet, jenže David je doma a akorát by se naštval, že na ní něco zase vidím. A že si to nemám brát. Já si to nebrala ze začátku, ale teď už mě to fakt bolí. Copak neumí mluvit o ničem jiným? Nehledě na to, že ta koza dostala od našeho bytu klíče (kvůli výpomoci, která byla 2x a stála za hov.no) a ona si klidně odemkne a vejde dovnitř. Neklepe. Prostě vejde. Tak jsem Davidovi řekla, že se mi to nelíbí, že ty klíče má pro případ nouze. NO a co udělala dneska? Zaklepala a okamžitě si odemkla.
Naši mají klíče taky, ale především z toho důvodu, abych měla někde záložní, kdybych ty moje ztratila nebo nechala doma, když je David furt v trapu (to je logický, ne??). Mamka když sem jde, tak je sice má, ale odemyká si jen vstupní dveře do paneláku a na ty naše už pak jen klepe a čeká až otevřeme. Jen když jsem sama doma, tak si odemkne, což je jasný jak facka.

achalteke
13. bře 2009

Míšo něříkej mi, že to David nevidí a neslyší, vždyť ho to musí taky mrzet ☹ . S těma klíčema to máme taky tak - naši maj záložní, ale když přijedou tak zeklepou a když odpovíme tak vejdou. Tchýně když je u nás tak dostane taky, ale ta klepe zrovna tak. Jako vkouřit mi někdo do bytu a může to bejt třeba prezident tak ho normálně shodím ze schodů, bez prdele. To je fakt drzost nehorázná 😠

mladamamka
13. bře 2009

Ahoj holky jsem tu nová. Příští týden mám začít stimulovat na ivf. Mám z toho strach. Moc ráda si přečtu vaše zkušenosti a úspěchy. Mám syna, kterého jsme splodili normálně, ale bohužel druhé už nejde. Děkuju za rady.

achalteke
13. bře 2009

Ahoj mladámamko (máš krásnej nick), vítej!
Určitě ti rádi poradíme s čím budeš potřebovat - tedy já moc ne. Ale pár miminek po ivf tu máme 😉

kacena00
13. bře 2009

ahojky holky! míšo co k tomu říct..tyhle starý školy by potřebovaly profackovat..víc nenapíšu, vzbudil se mi mladej a pláče, pa

mladamamka
13. bře 2009

Díky byla bych moc ráda a hlavně bych chtěla vědět jestli se to v artu daří. CHodím k doktorovi Šípovi tedy myslím a je moc příjemnej.

achalteke
13. bře 2009

mamko myslíš asi Špičku 😉 ano, toho mají holky v oblibě. No já mám pocit, že z těch co chodili do ARTu tak vím jen o jedné (z tak 15) co jim nevyšlo IVF ani KET - jinak se vždy zadařilo. Také tu máme dvojčátka po IUI 😉

mladamamka
13. bře 2009

Jo je to Špička. Je opravdu fajn. Tak doufám, že mě se to podaří. AspoŇ se mi uleví když si s Váma budu povídat.Díky moc. Jo holky mám si aplikoval Fostimon a nevím jestli se ta injekce dává do zadku nebo do břicha.Zapoměla jsem se zaptat.

achalteke
13. bře 2009

tak to já bohužel neporadím ☹

petreva
13. bře 2009

Ahoj holky,
MLADAMAMKO, fakt hezký nict 😉 , tenhle lék jsem taky neměla, tak neporadím...ale raděj si zam zavolej, za to nic nedáš a budeš klidná...Oni se tam doktoři stířdají, tak asi poznáš i ostatní, ale neboj nic, všichni jsou dobří. Budem jistě držet palce, určitě ale přijď říct, jak ti je a jak topokračuje, jo?
MÍŠO...to je děs...já se už teď bojim až bude malej na světě, jak bude tchýně reagovat...nevím, jeslti jsem vám to psalal, ale když se posledně ptala na jména...řekli jsme že holčička by byla pravděpodobně Elenka...ona na to, že je to naprosto hrozný a pro ní to prostě bude Alenka!!!No chápete to!!!Čůza...tak jsme jí řekli, že se na žádnou A. jezdin nemusí dívat, a ani my s žádnou A nepřijedem. To víš, my máme třeba úplně jiný jídelníček než ona je zvyklá a to je neustále oheň na střeše...jak se asi naše dítě vyvíjí, jak bude asi chudák velký...ani pomyslet se mi nechce na ty její poznámky a už se děsim, co bude následovat...plně s tebou soucítím, fakt. A házet za hlavu to nejde, viď...Ještěže my ji nevidíme tak často, bych byla asi už šedivá...Ty máš krásný holky, jsou vaše a vy jste ti nejlepší rodiče pro ně a ONA ať si vleze do sklepa a neradí... 😠 stejně jak ta moje 😅

straspytelka
13. bře 2009

fostimon do zadku do svalu 😉
Evi, ráda jsem tě viděla 😵 sluší ti to 😵

cipisek007
13. bře 2009

Evi, moc děkuju! Jako s tím jménem je to síla. Držím pěsti, aby tchyně pochopila, že nemáte Alenku, ale Elenku. Co to mají za moresy ty baby??
Ona byla strašně fajn, měla jsem jí ráda, ale jednou tu byla přes noc, aby mi s holkama pomohla a neudělala vůbec nic. Chtěla si jen povídat (mele pořád dokola o tom samým a to mě neba a navíc na to nemám čas), dřepěla a pila kafe a nebo stála nad postýlkou jak tydýt a čučela. Ona je typ, co radši dá peníze, než aby pomohla, ale copak jsou peníze všechno?? Pro mě je pomoc víc než nějaký prachy pitomý.
Víš co mi dneska řekla? Jsem jí řekla,že jsem se celý dopoledne nezastavila, že holky byly neklidný a já lítala mezi kuchyní a ložnicí a tam mezi postýlkama a že jako naschvál jsem měla nejvíc práce. A ona: "A co jsi dělala? Proč neodpočíváš a nejsi tam s nima?" No já myslela, že po ní hodím tu skleničku, co jsem měla v ruce. KDO TO ZA MĚ ASI UDĚLÁ??? se mi chtělo na ní ječet. Copak mám čas jen sedět na posteli a čekat až holky začnou kňourat? No je tohle normální??? Ona s ničím nepomůže když přijde a bude říkat takový kecy?

Taky. Jede v dubnu do Londýna, má tam dceru. Pokaždý, když mě vidí, tak se mě ptá, ať si vymyslím, co nám má přivézt. Já jí neustále opakuju, že nemám chuť ani čas přemýšlet nad tím, co přivézt. Že když něco potřebujeme, že to potřebujeme hned a ne až v dubnu. Že jsem dost unavená na to, abych něco vymejšlela a když už teda nad něčím přemýšlím, tak se to týče holek a domácnosti. Ne. Ona se dneska zeptá znova. Je vidět, že mě vůbec nezná, kdyby mě znala, tak by věděla, že mi udělá radost jakoukoli blbostí nebo třeba jen ponožkama nebo tričkem. Nehledě na to, že je to strašně neupřímnej člověk. Nedokáže se ti dívat do očí, když s tebou mluví a to já nemám ráda.

Teda, koukám, že jsem semlela pátý přes devátý, ale já si dneska nemůžu pomoct. Takže se omlouvám, že si tu ještě stěžuju ☹

petreva
13. bře 2009

Straspy, já vás obě ráda viděla...a nelži 😅 jsem poďobaná jak ...a vypadám už jak velryba...ale jinak dík 😉

petreva
13. bře 2009

Míšo, je plácej ...já jsem toho taky vždycky plná...jezdíme tam na víkend...a to mě přechází mrákoty...vůbec neumí přemýšlet, domyslet, co vlastně říká a co je horší!!!! Když už se odhodláš a nějak ji naznačíš nebo DOKONCE řekneš co ti ubližuje a čím tě zraňuje tak ani to nebere v potaz a mele a mele si tu svou...P. je vedle mě chudák, nedám mu normálně najíst, jaký bude mít naše dítě zdraví, když nejím maso xkrát do týdne, my chceme používat látkový pleny? No to jsem zvědavá, jak tě to bude dlouho bavit...hustý....babky 😠

cipisek007
13. bře 2009

Jáji, on to bere jako humor, jako rodinný vtip. ALe mě to vadí takovýhle "legrácky". Dyť je to urážlivý. Nemůžu si mu stěžovat, jednou jsme se kvůli jeho máme pohádali, protože pomoc jsem si představovala jinak než dřepění nad kafem.
David jí říkal, že by měla klepat no a ona dneska zaklepe a vzápětí si odemkne. Prostě vůbec nepochopila na co ty klíče má. ☹

cipisek007
13. bře 2009

Evi, strašně se bojím, že i my budeme k nim jezdit na víkend. Zatím tam nemáme s holkama kde spát, ale už to chce řešit. Já nechci. Nechci tam jezdit na víkendy. Já se tam zblázním. Plánujou jak budou chodit s holkama ven. Že je mám jednou dát Davidovi, on s nima k nim přijede a já můžu zůstat odpočívat doma (haha, já bych stejně uklízela). NECHCI!! Já jí je nechcni půjčovat, já jí nevěřím. Nedokážu si představit, že bych jí je měla na celý den poslat moje zlatíčka krásný maličký milovaný. Zatím jí odbývám tím, že jsou malinký a že je ještě nikomu na takhle dlouho nepůjčím. Ale co bude tak za půl roku? No to už by mohla být zima a mráz a bude zase pokoj 🙂 Oni totiž bydlí pod horama a v zimě tam s holkama odmítám kvůli bezpečnosti na silnici jezdit.
A přesně jak říkáš, naznačíš nebo řekneš a ona to stejně nepochopí a mele si svojí. Já jsem pro ní pořád vzduch. Jsme s Davidem skoro 4 roky a ona o mě vůbec nic neví. Tůhle se divila, že mám alergii na peří a kočičí srst (mají doma 2 kočky a plno polštářů s peřím). Jenže před těhu jsem brala léky na alergii a tak to nebylo tak silný, no a naposledy co jsme tam byli, tak jsem slzela, kejchala, teklo mi z nosu, svědilo mě v puse, prostě alergie jak vyšitá. A ona se strašně divila, že mám alergii a že mi vylezla až po porodu... No comment.

terkell
13. bře 2009

🙂

kacena00
14. bře 2009

ahoj holky, musim se pochlubit se svým kojo - 19 30 2 30 6 30,získáváme celkem jistotu a režim, snad to vydrží a já to nezakřiknu- na takovýho prďolu slušný ne? akorát se mě kozeny odpouštzěj samy, zvláš´t dost brutálně ta co má jít na řadu, takže furt dokola točim kojo noční košile a peru je, i když si vložim do podprdy plenu, stejně proteče 😀 😀 😀

ale panáček už získává režim a přes den vydrží 3-4 hodiny a přes noc je takhle už asi 2 nebo tři dny takhle šikovnej

a teď naše hustá sobota:
holky, včera michal dělal tady ve vsi kalbu za Cyrdu, jako dobrý, nikdo mě nebudil neobtěžoval, ale druhej den...přispala sem si a pak sem chtěla dělat pro ožívající mrtvolky polívku - teda jen ji dodělat, michal vývar z kohouta už měl, do toho přijela jiná michalova teta a strejda - michal mě bohužel včera neinformoval, jinak bych nespala do desíti, odpo sme šly s kámošema s čubiznama a s kočárem ven, bylo krásně- odpo přijela tchyně si zakočárkovat byly tady ještě na kafe a teda povim vám, že chudák kluk...byl uplně mrtvej, ale jak se okolo něj pořád střídaly cizí osoby nespal a byl večer už grogy, takže před tímhle ho už budu chránit, vím už že sem ho tchyni a tchánovi měla dát až by fakt tvrdě spal, takhle sem jim ho dala po koju a on chudák dvě hodiny zkoušel usnout a neusnul - ani když už odjeli, jak z toho byl nadrnčenej...

zejtra přijedou naši a segra, tak to vim, že bude v pohodě

ale dnešek byl hustej, a ještě do toho Michalova kocovinka... alkohol metla lidstva! ale cyrda prej bude zdravej 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cipisek007
14. bře 2009

Baru, ze začáku mi mlíko teklo samo - vlezla jsem do sprchy, sundala podprdu a v tu ránu jsem měla potoky až na chodidla. Masakr. Na bok ani na břicho jsem si lehnout nemohla vůbec, mlíko jsem měla snad všude 🙂
Ale je super, že se takhle držíte a že je Cyrilek jak šikovnej na papání 😵
Jinak mi doporučovala sestra na dětským, že jestli chci, aby mi holky v noci dýl spaly, tak je mám přes den budit každý 3 hoďky 🙂 A opravdu, holky vydrží ty 4 hodiny a někdy vydrží i 4,5.

To je správný, mimča se mají pořádně zapít!! 😀

cipisek007
14. bře 2009

Jo a holky - tchánovci zítra nepřijedou!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

cipisek007
15. bře 2009

Zabiju, zabiju, zabiju.

Soused zezhora od brzkého rána vrtá a vrtá a tluče a vrtá a tluče...
Holky zase celou noc prohekaly, a zrovna ráno usnuly, když ten debil začal! No nebejt tak unavená, tak na něj vlítnu. Copak ty lidi nemají žádný vychování? Neřeknu v sobotu, ale v neděli??? 😠 😠
Takže holky zase skončily u nás v posteli a spaly až do devíti. No a my s nima.

dadunka
15. bře 2009

Ahoj,

díky moc za reference a odkazy na Teutonii, projela jsem a našla svého favorita - T. Mistral P.
No a pak jsem to spočetla (korba, sporťák, autosedačka, ta základna pod ní, matrace do korby) no a vyšlo to jářku na 28 000,-. To je strašný a to zřejmě nebudeme moci dát ☹

Nenapadá vás experty nějaký kočárek s nafukov.kolečky,který by splňoval vše co má Teutonka a byl levnější ? 🙂

Jinak Míšo, nemáte náhodou v domovní řádu, že v neděli se musí dodržovat klid? My to tak v ČB v paneláku měli a bylo tam přesně i od kdy do kdy.

achalteke
15. bře 2009

Čau holky...

Koukám jakej má Cyrda už pěknej režim - to je paráda 😉

Míšo ty sousedi to je zlo, to znám moc dobře ☹ u nás v paneláku je to celkem v poho, ale třeba u našich - bydlí ve 4bytovce a je tam totální chaos - v neděli od 8 rána se běžně řeže cirkulárkou, dříví se štípe zásadně ve sklepě, do toho ňafou pod okny psi 24 hodin denně co žijou v 1 x 1,5 kotci, atd. - hrůza a děs!!!! Jsem u našich a před chvílí mě nějakej debil vzbudil třískáním nevim do čeho - jsem nadávala jak špaček 😠

Dadu jo jo kočárky to je věc....sem ráda, že ten náš bude v úterý už doma a nebudu to muset už řešit 😉. V dalším sledu postýlka + vybavení 🙂

petreva
15. bře 2009

Ahoj holky,
DADU, jejda to je peněz 😕 heleď, vždyť v korbě matrace už je ne?? Tohle je jako když chceš ji dát na sporťák, když si někdo koupí jen nástavec...a autosedačka pasuje i Maxi Cosi,nemusíš mít u "jejich" za 7tiš...
Já nevím, no, nás sporťák+nánožník vyjde kolem 13,5tis a plus korbička+matrace z "druhé ruky" za 2 200.Autosedačku máme půjčenou 😅 asi není nutný, aby šla nacvakávat, myslím, že bychom to nevyužili a teď pár možností nějak uděláme...Ještě si chváli Hartan, prý je dobrý, ale těžší než Teutonie. Nebo co Patron?Já nevím, na čtyřkolky jsem nikdy nekoukala...ještě k těm kolečkům. Náš požadavek byl taky nafukovací a byli jsme dost nekompromisní, protože u nás jsou všade kostky, za barákem polní cesta...ale T. dělá i kolečka se vzduchovýma bublinama...plastový bychom fakt nekoupili a nechtěli, ale tohle se nám zdálo, jako bezva kompromis. Uvidíme. Hlavně by mohl už přijít!!!

Holky, teď mi musíte poradit....s hlenovou zádkou...kolik ji asi tak je?? Já vim, že nemusí odejít třeba celá najednou, ale ráno se mi cosi přihodilo a asi to bylo "ono"...já nevím 😅 😨 ale od té doby nic...Taky jsme konečně byli na porodnici...zkoukli jsme jim to tam, mám z toho takový rozporuplný pocity...nějak se víc bojim než těšim...ale asi je to jen chvilkový...mám strach z bolesti, ale ta to prostě provází, tak ji musím vydržet. Vždyť bude provázet toho našeho broučka ven, že jo....

achalteke
15. bře 2009

Evi stran hlenové zátky ti asi neporadím 🙂 , ale myslím si, že je to normální, že máš strach z bolesti (kdo by neměl že) a když to tak vemeš tak to bude maximálně pár hodin bolesti a v době kdy ta bolest bude nejintenzivnější, tak budeš vědět, že už to nebude dlouho trvat a brouček se vyklube na svět 😉 určitě to bude obrovský zážitek a ty to zvládneš 😉. A třeba zrovna budeš ta co přijede do porodky a půjde hned tlačit. Moc bych ti to přála.
Já se na porod strašně moc těším i když vím, že to bude asi pěknej mazec. Bolest strašně špatně snášim, tak jsem na sebe fakt strašně zvědavá
😀

dadunka
15. bře 2009

Evi, já jsem právě zmatená, zda je nutná ta matrace nebo ne, protože je tam odstavec, kde je napsáno:
Kód zboží: ALVI SET 2 (MISTRAL S/P) + NÁNOŽNÍK. Korba pro Mistral S, Mistral S HB, Mistral P, Mistral P HB.
Ve výbavě je ALVI KLIMA - MAX matrace s MEDICOT potahem a nánožník, který uzavírá korbu z vrchní strany a chrání Vaše dítě před větrem a rozmary počasí. Nánožník je kompaktibilní i se sportovním kočárkem.

v CENĚ: Nánožník
Tak nechápu, je v ceně i ta matrace nebo ne? ☹
Jéé, tak to je dobře, jestli tam jde i jiná autosedačka, já si říkala, tady jmenujou v úvodu víc, ale pak u autosedaček maxi cosi city vůbec nebyla. Tak jsem myslela, že je holt potřeba vybrat z těch co tam jsou.

Jinak Evi, kolik je zátky taky netuším, to spíš zkušené rodilky. Neboj se, půjde to dobře, příroda je moudrá a doktoři šikovní, za chviličku budeš mít váš poklad u sebe a on ti vše vynahradí. Budeš teda rodit v JH?

petreva
15. bře 2009

Holky, jste hodný, teď si pořád nějak říkám o podporu, což 😅 Je to zvláštní pocit, člověk se ták neskutečně těší, pak přemýšlí co a jak bude, jak s tím heparnem....může "to" přijít kdykoli... 😵 Rodit budem tady u nás 😉
DADU, je to tak, jestli bys chtěla Alvi set, je v něm matrace, taková měkká čtverečkata, asi bude dobře větrat a potah, taky moc příjemný a s medvídkama a srdíčkama 🙂 to je teda detail, ale je krásnej. Vše jde sundat a vyprat. Takže si spočti, sporťák+Alvi a máš v tom i nánožník. Pak teda jestli budete chtít autosedačku+adaptéry, jestli jsou potřeba, myslím že je někdo prodával na MMB, tak asi jo...ale jak říkám, my to neřešili 😉

petreva
15. bře 2009

Dadu, je to tak, že když máš, sporťák + Alvi, máš i nánožník, je v ceně Alvi.....když si kupuješ sporťák + normál korbu Fashion (nebo jak se jmenuje) musíš si nánožíník koupit k tomu. Je to srozumitelný 😅 ?

dadunka
15. bře 2009

Jojo, Evi, chápu, díky 😀 Už jsme teda klesli na 24 000,- a jak píšeš, když se mi podaří sehnat něco na MMB, bude to ještě levnější, super. A ještě se chci zeptat, Isofix a adaptér je to samé????? 😕

straspytelka
15. bře 2009

Evi, já měla zátku asi nekonečnou, protože jsem porodila i placentu a ještě prej ze mě kus vypadnul tý zátky a přitom mi odcházela po kouskách spíš jako smrkancích snad 10 dní 😀 je to jakoby s červenejma nitkama?Tak to je ončo 😵 A neboj se...sice to není nejpříjemnější rodit, ale já už fakt dneska nevim, jak velká ta bolest byla 😀 no i když já jsem divná s těma RYCHLOPORODAMA 😀 😀 moc bych ti-vám všem přála jak jsem to měla já, rychle a skoro bezbolestně 😉