Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
29. kvě 2009

Indi, tak u vás nakonec taky? 😀

Dadí a nemůže tě rozptýlit nějaká návštěva, knížka apod? Já jsem ležela celý těhu, vím jak je to ubíjející ☹ Ale snaž se co nejvíc udělat pro mimíska. Na konferenci bych asi nejela, ale já jsem srabík. Břicho mi na zádech taky tvrdlo, zkus si podkládat nohy polštářema. Nebo když ležíš na zádech, tak bejt zapřená o kojopolštář (jakoby v plavacím kruhu, mít ho pod lopatkama a podpažím), to mi docela vyhovovalo, protože na boku a na zádech to pro mě byla katastrofa.
Držím palce, ať se všecko zlepší a ať jsi co nejvíc v pohodě. 😵

indigo
29. kvě 2009

Míšo ZATÍM ne, nemám maso a nebyla jsem dneska nikde nakoupit, ale zejtra musím a jak se znám, neudržím se... 😀 No ale budou teda asi až v pondělí nebo v úterý. 😎

dadunka
29. kvě 2009

Indi, no doma v pohodě fakt nejsem. Taky se kloním k tomu co píšeš, ale trochu se taky bojím. Jinak máš zajímavý jména pro slečnu 😀
Míšo,díky. Kojopolštář ještě nemám, měl by být, ale nevím, kdy přesně.
Míšo, byly holčičky po porodu na dýchacích přístrojích a měly nějaké komplikace?
Třeba Pedík má od 32tt CS 6 a ležet nemusí. Pedí, kvůli čemu jsi měla tu šestku?

cipisek007
29. kvě 2009

Dadí, já rodila v úterý večer a středu před jsem měla CS 3, takže si myslím, že každej doktor ti to změří drobátko jinak.
Holčičky byly po porodu na tzv. nostrilkách, to je podpora dýchání, ale vysloveně dýchací přístroj to není:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Po asi čtyřech dnech jim to vždycky na pár hodin sundali, aby se naučili už samy. Komplikace neměly, apgar měly perfektní jedna tři devítky a druhá 8-9-9. Už ale nevím, která co měla 🙂

cipisek007
29. kvě 2009
kacena00
29. kvě 2009

ahoj holky, no pedo to je teda hnus.... a takhle před porodem takový šoky...

Míšo, obě holky jsou v pohodě, jen se asi víc věnujou domácnosti a dětem než já, já teda zanedbávám tu domácnost 😝

jájo..no my si řikaly, že už tě pupkatou asi neuvidímě...škoda všechny gtři sme se na tebe nehorázně těšily..

dadunka
29. kvě 2009

Díky za info Míšo 🙂

achalteke
29. kvě 2009

Dadu to je teda blbý...no já bych asi zůstala doma a snažila bych si to nějak zpříjemnit, třeba knížkou, filmama a tak, ale zas je fakt, že mě to nedělá problém no 😒

Kačí a já vsadim boty, že mě ještě táborská sekce pupkatou uvidí, stejně jako budějická, popřípadě hradecka 😉

cipisek007
29. kvě 2009

Dadí, nemáš zač, hlavně neplaš 🙂
Jestli máš nějaký podezření a třeba tě to uklidní, tak si sbal tašku do porodky. Jednak tě to zaměstná a jednak budeš víc v klidu. 🙂

cipisek007
29. kvě 2009

Tak holky, já jdu do sprchy a do betle, mám chuť si dneska číst 🙂
Všem hezký večer a dobrou noc 🙂

petreva
30. kvě 2009

Holky, nějak jsem vás zatím nedočítala...snad se máte všechy přijatelně ne-li dobře!!!
INNÍKU, zapomněla jsem ti napsat...ta sterilizace - jsou to tablety, buď Milton(ten se dělá do 5l) nebo od Bebe Confortu do dvou litrů. Ten máme my, protože lahvičky moc nepoužíváme tak nám na dudlíky a lžičky stačí 2l. Vydrží to k použití 24hodin, takže to mám rozdělané a sem tam tam šupnu dudlík nebo hračku 😉 . Koupili jsme to v BejbyCentru, ale Milton mají i DM 😉 .
KACKO, promin, tatím jsem ti nenapsala tu IP, jak jsem slíbila. Nějak to tuvždycky dočtu a madam se probudí nebo začne být protivná, že za ní musím....ale myslím na vás a snad se mi podaří napsat pár řádek.
Jdu za ječidlem 😉

cipisek007
30. kvě 2009

Dobré ránko všem maminká, těhulím, miminkám i těm schovaným v bříšku 🙂

My jsme dneska spali až do půl sedmý!!! Naše Barča, kohout jeden, vstává pravidelně s rozedněním, kolem pátý. Jak je venku hnusně a tma, tak spala až do půl sedmý, neskutečný 😀

peda
30. kvě 2009

Ahojky 😉

Inníku,držím palce na dnešní zkoušku,snad to nějak dáš 😉 tu cstu vlakem ti teda moc nezávidím,ještě v 6 ráno,ale asi lepší,než jet autem,můžeš se tam projít,protáhnout.
To píchání,taky už to máš za pár,blbě bolí to píchání od stydké kosti,to je blééé.
Jo a ty peřiny jsou péřový,ty z dutýho vlákna taky normoš peru.Ale podrobně jsem je koumala a jsou suchý a bez fleků,tak to nechám.Stejně je nepoužíváme.Taky je větráme na terase,včer teda trochu navlhly,jak lilo,ale ještě je tam nějaký den nechám.

Dádo,to je mi líto ale naštěstí se to nehorší.Já bych ale stejně asi raději zůstala doma,asi bych se bála.Já taky neležela a všechno dělala normálně,ale třeba na lyže jsem nejela,bála jsem se.Bylo mi to hrozně líto,pořád jsem nad tím špekulovala,ale nakonec jsme byli dima.Bylo mi líto Marečka,měl prázdniny a měli jsme to zamluvený rok do předu,samozřejmě bych nelyžovala,ale asi by to byla jiná námaha,než kterou normálně dělám.A taky nejsi v okolí domova a nemocnice,kdyby náhodou,Jsem zvědavá,jak to nakonec vymyslíš.Rozumím ti,ale jak píšu,asi bych byla doma.Našla bych si nějakou aktivitu,třeba dodělání pokojíku,nebo něco takovýho,abych na to nemyslela,i když mě to bylo děsně líto.
A ten čípek,to já nevím,jak přišel na to,že je 6.To asi pozná pohmatem,ne?Já se ho na to neptala.Akorát mi řekl,že to u druhorodičky není nic zvláštního,tak jsem se tím nezybejvala.

peda
30. kvě 2009

Včera mi psala ta kámoška z porodky,že je na prášek,malá nedělá nic jinýho,že jen řve a řve.Tak je mi jí líto a úplně se děsím toho,co to moje zlatíčko.Zprávu končila s tím,že malá má štěstí,že tu není babybox.To samozřejmě ze srandy,ale pobavilo mě to 😅 😅

peda
30. kvě 2009

Strašpy,ty fotky jsou moc hezký 😵 a malá je teda celej taťka 😅

straspytelka
30. kvě 2009

Ahoj děvčata a chlapci 😉 Tak my spali takhle : v 7 kojení, pak ve 3, pak v 6, no a teď v půl 10 😝 nějak jsem vytuhla a trďolka vedle mě v posteli si jen broukala vedle mě 😀 a nechala mě spát o hodinu dýl, normálně kojíme v 8 😀 teď to nějak zabublalo v kaťatech 😝 jdu na ní 😵 Nechce se mi ven, zase prší ☹
Babybox jo 😀 😀 no co by měla říkat Eva 😀 tady teda je 😅

kacena00
30. kvě 2009

žju tak jájo, ruku na to, jo? peťa může po 6.červnu- sestřenka má svatbu a ona jí s tím hodněš vypomáhá

můj manžel s tím cyrilka strašil, když sme v pejru procházeli okolo babyboxu, ale to mu bylůo 6 neděl a od tý doby udělal velikej kus dopředu a je čím dál tím víc spíš sluníčko než mračoun, i když přiznám se vám, že v pondělí sem už ho nesnášela, a psala sem manželovi do práce ať okamžitě přijede nebo kluk přijde k úhoně, a závěrem sem si ulevila a napsala blbeček plešatej... 😅

ale to bylo 5,5 hod. vytočenýho řevu, když sem k němu přišla, tak řičel ještě víc a nechtěl nic..ale později sem si uvšdomila, že příčinou všech potíží bylo nejspíš vedro a on nemohl zabrat a za těch 6 hodin co byl vzhůru už prostě nemohl bejt než protivnej až na půdu 😝

míšo, ty seš sekáč!!!tývoe s půlročníma dvojčatama a ona si jde číst, tééééda borka číslo jedna, ale fakt 😀

straspytelka
30. kvě 2009

Kačko, 😀 😀 😀 to si fakt napsala jo 😀 😀 😀
Tak holky, konečně se mi podařilo vyhnat poprvé chlapa samotnýho s malou ven 🙄 Uklidila jsem si tu ten čurbes a můžeme ke tchánovcům na návštěvu, představte si, že mají čočku 😠 no asi si to tchyně trochu neuvědomuje že 😝 že to nemůžu, jako jím všechno, ale tohle teda jsem ještě nezkoušela 😅 a ani nebudu, mě samotnou to nafukuje natož pak malou...Holky, mám nějakej nedostatek mlíka 😒 prsa jako placky, ale malá přeci jen, něco vycucne, tak zatím tak neplaším, prolejvám se čajíkama a homeopat...snad to zabere, večer zase budu jako balon 😀 kdyby jste zahlídli tečku na obloze tak to jsem uletěla 😀

indigo
30. kvě 2009

Ahoj děvčata!
Jé Inuš má tu zkoušku dneska? No už to má doufám zdárně za sebou a čeká jí už jen dlouhá kodrcavá cesta domů.

Bejbybox... 😀 to jsme si občas taky dělaly srandu, se Zuzkou, že by měli dělat i větší, páč ti naši šamani už se tam nevejdou, leda bysme je rozpůlily... 😀 😎

kacena00
30. kvě 2009

holky jak ste řešily co do porodky, tak já si připravila polopaTICKY 3 tašky, jednu sme s sebou braly hned - to byla taková taška původně na noťas - v ní byly věci k porodu, sváča pro tatínka, foťák, hrozn. cukr...

2.taška na pobyt v pordce a třetí byla ve skříni připravená pro manžela až si pro nás pojede

strašpy, nevim, jestli ti simonka ječí, ale tohle bylo prostě děsný, to pochopí jen ten kdo to zažije 😀 ale už je to zase miláček, al v to pondělí sem fakty nemohla 😝 prostě sem ho nesnášela 😝, ale láska má k nenávisti pekelně blizoučko 🙂

prsa jak placky mám už skoro 2 měsíce a cyrduch si nestěžuje, dokud neřve hlady jako od 3 do 7 týdne, kašlu na to, prostě mu stačí, poznala bych jestli má hlad

a já jdu papat, pa

inna12
30. kvě 2009

ahoj 😉

Pedí, Indi, jste tak chodné, že jste na mě vzpomněly 🙂 já z toho měla docela nervy, jak budu cestovat, tam pak tramvají, fuj...ale včera tu byl kámoš na kafcu navečír, tak jsem se mu zmínila, co mě čeká v sobotu a on mi hned řekl, že mě rád odveze, at se netáhnu vlakem, tak jsem byla překvapená, já bych to ani po nikom nechtěla, celý týden vstává brzo ráno do práce, tak se lidi o víkendu rádi vyspí...tak jsme tedy jeli spolu a ještě zajeli do olympie, si tam nakoupil nějaký hadry...tak nakonec jsem nemusela vlakovat a tramvajovat 🙂
ale zkouška se mi myslím nepovedla, věděla jsem ani ne polovinu ☹ taky jsem se neučila moc, blbec línej ☹ tak myslím, že pujdu znovu 🙄 já totiž nebyla na přednášce a mám k tomu málo materiálů, no dobře mi tak..

Pedík je navečeřovaný, byli jste včera, viď..tak už může krásně rodit 😵 ale vlastně ještě néé, ještě musíš stihnout ten srazík 😀

Straspy, fotky jsou povedené, tobě to moc sluší! fakt 😉 malý taky moc, chlap se mohl kapánek usmáti, tam by to vyloženě chtělo 😉 malinká je opravdu celej taťka, ale fakt hodně 🙂

Indi, co Tadoušek vs. pindík?? Už normálně může čurat? ☹

jdu se vychrápat, šla jsem spát po dvanácté a průměrně každou hodinu musím na záchod s každou kapkou 😕 jsem z toho už neštastná, pořád jen čůrat 😠 pak nemůžu zase zabrat...tak jsem pěkně ted mrtvá...

papa a hezký, i když zakaboňený den 🙂

kacena00
30. kvě 2009

teda teď sem kukla na fotky a Simča je fakt tatínkova 😵 kukajda hezká

náš Cyrilek teda není zatim podobnej nikomu, maximálně začíná lehce nabírat podobu manžela když byl mimino, o a už plače, tak sem teda přispěla 😀

indigo
30. kvě 2009

Jé Inuš, tak nakonec se vláček nekonal, to je paráda! 😎 A kdy se dozvíš výsledek, to byla "jen" písemná? Stejně jsi dobrá, já nemít školu už pár let hotovou, teď bych to nedělala, jsem lenoch línej pohodlnej... 😀 😝
A děkuji za optání, pinďa dobrej, sice pořád dělá cavyky, že čurat nepotřebuje (a přešlapuje u toho jak stepní koza), ale jakmile zadřepne, vyčurá se úplně v pohodě. 😉

cipisek007
30. kvě 2009

Teda tam je dneska ale hnusně. Jsme museli nechat kočár u našich a David pro nás přijel autem. 😠

Jinak jsme dopoledne byli v Bejbycentru. Koupili jsme jídlení židličky. Tatínek dostane za úkol je večer složit a zítra je v tom zkusíme nakrmit, když to ještě nepůjde, tak tu bude o dva kusy nábytku víc a budem se mít o co přerážet 😀 😀 Jsou polohovatelný, takže v tom přímo nesedí, což je super.

Barčo, jj večer jsem si normálně četla z časáku 😀 Sice dlouho nevydržím, ale četla jsem si 😀

Indi a ještě přetahujete předkožku?

Inni, tak to je super, že se kámoš nabídl. 😵 taky tě obdivuju, já jsem byla líná už na střední, natož jít na vejšku a ještě v tomhle věku. Klobouk dolů 🙂

inna12
30. kvě 2009

ahoj, tak jsem vyležená..až moc...to zase budu ponocovat 😝

Indi, tak to je dobře, že to má dobré 😉 z toho mám hrůzu už teď, jak budem stahovat 😀 😝 někde čtu, že až po roce, někde, že až po dvou, jinak to neřešit, ted jsem zase slyšela, že klidně od půl roku raději občas přetáhnout.... 😝 pak si člověk má vybrat 😕

jinak zkoušky jsem na tom bakaláři měla vždycky ústní, ted v tý plzni jsou všechny písemný, na základě jednoho dne přednášek, takže pokud se tam nedostanu, mám smůlu a nemám ani z čeho čerpat, to je takový blbý, i to písemně je na prd, někdy formou testu, víš nevíš, ústní jsem měla daleko radši 😖

Evi, zapomněla jsem ti poděkovat za ten roztok, tak už mám zapsáno i litráž 😀 v tom bejbycentru maj taky všechno snad...

Míšo, ani nevíš, jak líná jsem já 😠 ale šíleně, já se takovou dobu přemlouvám k učení, až se pak musim šrotit na poslední chvíli celou noc, den...vůbec mě to letos nebaví, už to chci mít fakt z krku, páč mi to jim už leze 🙄 a to dojíždění tam 😠 no už to musím nějak docmrndat, aspoň tenhle rok 😖 a je to tam takový neosobní, tady jsem byla na denním studiu, máš kontakt s tim přednášejícím, ten předmět se probere do hloubky, zaujmě tě, tohle je taková nalejvárna, pak test a furt dokola, prostě si mi tam moc nelíbí, blbec, že jsem tam lezla
🙄 🤐

tak budete už židličkovat jo?😉 to je stejně něco, jak to hrozně letí, na těch dětech je to opravdu vidět nejvíc, jak ten čas letí...

papa

inna12
30. kvě 2009

Kac, já bych řekla, že malej na tebe podobnej je...

indigo
30. kvě 2009

Míšo jo jo,přetahujem pořád (teda obden zkusím ve vaně 😀), aby to nějak nesrostlo.

Inuš nám v porodnici řekli, nebo spíš dali takovou brožuru, kde bylo jak se o "to" starat u chlapečků, tam bylo cca od 4 měsíců zkoušet, nenásilně, ve vaně. Zkoušíme poctivě, ale ani se to nehlo. Já bych to nechala, uvolní se to většinou během dětství, někomu až v pubertě, ale můj chlap byl z toho celej nervní, on byl na takovýmhle násilným přetažení někdy v 8mi letech a měl z toho trauma docela dlouho, i prej se bál zahájit sexuální život... 😖 Tak chtěl, aby to měl Táda ok, radši teď, než pak aby měl nějaký problémy.

Jo Míšo tý jo už židličky, to je bájo, jaký máte? No předpokládám, že budeš fotit, tak si počkám... 😀 Já Tádovi taky pořizovala polohovcí, protože v půlroce zdaleka neseděl (a ani dlouho po něm), taky o ní teď zakopáváme, už aby jí po něm podědila segra. 😎

cipisek007
30. kvě 2009

Holky, máme tuhle, jen tohle je kolekce 2009 a my máme 2007. Al ejinak jsou stejný. Dokonce je k tomu zdarma prací polstr 🙂 Jj, zítra přesnídávku zkusíme v židli a foťák bude po ruce 😀

http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=110...

Indi, holky taky nesedí, ale když jsou v pololehu-polosedu, tak zvedají hlavičku a není možný je přitlačit na polštář 🙂 No oni mají ještě čas na hačí. Jsou jim v podstatě 4 měsíce, ale zkusit to můžeme a navíc židličku bysme stejně museli kupovat.
Tý vado, to jste fakt v porodce dostali příručku? TO je skvělý! To jsem netušila

🙂 Inni, to je pravda, to mě nikdy nenapadlo, že dálkově je to víc vyčerpávající. Na jak dlouho to ještě máš? Už jen ten rok? To bude pěknej záhul, až bude mimís na světě, což? 😕

inna12
30. kvě 2009

Indi, aha..no to se manželovi nedivím 😖 taky bych to udělala jako ty, než to nechat být a bylo by to jen horší...v tom je to u holčiček lepší, tohle se řešit nemusí, ale zase mě napadá, že tam se musí víc opatrně při tom přebalování asi, aby se kajdění nedostalo kam nepatří...to je zas u kluků výhoda, každý má fakt něco 😝
...někdy přemýšlím, jak se s tím vším poperu, až si ten uzlíček doneseme domů a mám i strach, ale to má asi každá... 😅

inna12
30. kvě 2009

Míšo, dálkový je vyčerpávající určitě, ale pro mě by být nemělo 😖 já se vlastně ted válím doma a mám čas na učení, ale prostě mi nějak vyplo, jak mam myšlení jen na prcka 😀 brácha chudák při škole chodí do práce, docela ještě i náročný, je deset let ze školy, tak potom to je obdivuhodný, že to zvládá, ale já jsem ted fakt lempl..jak mě to nebaví a nezaujme, tak je to na prdlačku, jen to tam do nás behem 8 hodin nahustí a to je takový o ničem, to denní studim mě moc bavilo, ale tohle nee...no chybí v podstatě (po těhle zkouškách) rok, ale ten poslední si odložím, nechci se mučit diplomkou, drtit na státnice s malým miminkem, já jsem nervák, trémista a to by nesvědčilo nikomu...ten poslední rok si odložím, ono se to nepos... 😀 😝 pro mě byl hlavní ten bakalář a tohle už prostě hrotit s mimčem nebudu, času dost 😀