Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
29. čer 2009

Čau ženy!
To my ven musíme každej den, jinak bych z toho lumpíka dostala osypky... 😀 ovšem dneska jsme to veeelmi omezili, je mi blbě, mám kašel a rýmu, v noci nespim, ve dne jsem jak chodící mrtvola... 😝 Teď jsem se cestou z obchodu stavila u tchýně a dítě tam nechala, mám 2 hodiny volna, jupííí, jdu si dát studenou sprchu... 😝

zuzka84
29. čer 2009

indi - uzij si ty dve hodky 😀 . no my musime taky kazdej den ven, dneska cekame aspon na chlapa ze vyrazime spolu , protoze ja uz D. bohuzel moc nestacim venku 😝

dadunka
29. čer 2009

Zdravím opět ze špitálu.Dnes k obědu byla divná smetanová omáčka, kombinace koprovky a houbové s knedlíkem. K večeři bramoráky, alespoň se mi půjde po tom železu dobře na záchod. 😝

petreva
29. čer 2009

Ahoj holky,
tak co těhulky, jak vám je?? Vzduch je jeden velkej hnus, což? Snad to snášíte tak nějak přijatelně...
DADU, to jsou flafy, viď. My měli večeře studený, vždycky nám u oběda dali balíček s chlebem a nějakým úžasným sýrem...Ty máš možnost jít na net i v nemocnici?? Tak se nám občas ozvi, hodně jsme na tebe myslely 😉
STRASPY, to byl bezva den s vámi 😵 a krásně jsme to stihly i domů. Elenka si už lebedí v Manduce, jen mi vadí, že jí tam nedrží nijak ručičky, visí jí dolů a budí jí když se leká, jak s nima háže. Ale jinak super. Jak jsem sem házela ten odkaz na Alpino, tak mi to připadá hooodně podobný.
V albíku jsou nové fotečky a kámošky vedle sebe.
MÍŠO, co je s vámi??

dadunka
29. čer 2009

Ahoj Evi,

jojo, mám na pokoji notebook a net přes mobil - zaplaťpánbůh, jinak nevím, jak bych to tu vydržela. Moje spolubydlící tu má i TV.
Tady vůbec nedávají žádné ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, jediné co je tu na porodnici neomezené je mlíko a podmáslí.
Jinak kočárek do alba dám, ale musím počkat až mi to drahý přetáhne z foťáku na flashku.
A to ty ručičky nejdou strčit dovnitř do tý Manduci?

zuzka84
29. čer 2009

evi - kamoskam to moc slusi 😎

tak my byli chvili na hristi - pul hodiny Dada sedel vedle me na lavicce , pak jsem ho teda vytahla na prolejzku , tak to uz se mu tam pak libilo ze ani nechtel domu, ale uz se hnala ta bourka ... no je to strasnej straspytel

Dadun - jeee, nezavidim nemocnici a nemocnicni jidlo ... ja si taky zive pamatuju na to jidlo co jsem mela tady v CB na tom rizikaci a doma mi lezeli jahodovy knedliky - uaaaa , to bylo tyrani 😀

achalteke
29. čer 2009

Ahoj holky, no tak povodně se přímo nás nedotkly, ale ...no je mi z toho smutno 😔 Honza už je druhý den někde na Protivínsku, jeli tam s klukama pomáhat a zítra večer by měl přijet....

Jinak ty noci jsou šílený, spim dohromady tak 4 hodiny - nevim jak si lehnout, funim, furt lezu na záchod a špatně se mi vstává...hrůza, ale co však ono to přejde, navždy to není 🙂 ...

Nějak to na mě začíná dopadat...to že budu mít dítě, že budu máma (brzo co?), jak zvládnu porod, jak prcka...no mám v hlavě maglajz

Evi to Alpino neznám, ale nevypadá to špatně, zkus pohledat reference a uvidíš. Mei Tai je myslím fajn, ale asi až na starší dítko 😉

jdu do sprchy nebo co

indigo
29. čer 2009

Jé Dadu, zase v nemocnici... no už to není na dlouho... 😎

Mě bylo celkem šumák co tam dávaj k jídlu, páč mě nedali nic 😠 V pondělí ráno jsem nesnídala, protože jsem tam jela tuším na 7 na monitor, odtud už mě neputili, jenže za prvý než jsem přišla na řadu, než mě vyšetřilo milion doktorů, než se vyřídily papíry... no oběd už mi nedali a večeři jsem zhltla ani nevim jak. 😀 V úterý už jsem snídani nedostala, protože jsem šla rodit. Jenže jsem porodila až ve středu ráno, jak tak na to vzpomínám, dost k tomu pro mě hororovýmu porodu přispělo to, že jsem byla nevyspalá a hladová. 😝 Stihla jsem ve středu oběd, v posteli na pokoji, slízt jsem ještě nesměla 😀 by špenát a ač byl příšerně hnusnej, ten talíř jsem snad i vylízala.... 😀

Jájíku - mě myslím po 3 letech od porodu nedošlo, že jsem MÁMA a že budu dvojnásobná, no to vůbec ne. Pořád si připadám jak 17tiletá puberťačka... 😝

Jinak studená sprcha se nekonala, prvně jsem si chtěla natáhnout záda na gauči no a znáte to..... v půl 7 mě vzbudil zvonek, vracelo se mi dítě..... 😀 Ale cítím se mnohem líp. 😎

straspytelka
29. čer 2009

Ahoj holky,teda jsem ostuda, ale nestačila jsem odepsat, protože ten náš rarach je prostě vsteklá 😀 bručí a ječí a dělá to vyloženě naschvál steklina 😖 😀
Innuš, moc díky, přečtu si odkaz dík fakt moc 😵 😵 😵 Třeba na něco narazím 😀
Evi, bylo mi s váma taky moc hezky, musíte taky zajít vy k nám 😵 😵 tady to není aspoň do kopce 😀 Vo...e bolí mě nohy jako napr...ané bělici 😀 😀 😀 ale holky si snad padnou do oka, jak po sobě koukali viď 😀 😀 Máte to doma moc hezký, měnim okamžitě s váma koupelnu 😀 😀 a Elenky postýlka je ještě hezčí na živo než na fotce 😵 😵
Hodně přemejšlim o tý odsávačce...ale nevim no...jestli bych jí užila, jedině v případě bojkotu prsů, což máme občas, že bych to odstříkala, ale zase tu lahev taky nechci dávat tak často, stačí, že z toho pije vodu a nutrák někdy 😖
Dadunko, jo nemocniční jídlo 😖 😖 ble ble, byla jsem vysloveně závislá na tom, co přinese Jirka 😵 a že jsem si poroučela....no jako uznejte, dát těhotný k večeři dva krajíce chleba a jeden tavenej sýr...nebo třeba už od pohledu divnou studenou sekanou.... 😠 to teda těhu chutě neuspokojí ani za mák, oni se hrozně divili, že pořád blinkám...už jen ten smrádek ráno při snídani.... 🤐 🤐
Přeji ti aby si šla co nejdříve domu, no a když ne, tak aby ti to rychle utíkalo 😵 😵 😵

straspytelka
29. čer 2009

Jo Evi, fotka moc pěkná 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Jdu do hajan, Síma měla skluz v jhídle a usnula až kolem 20h. byli tu tchánovci, tak byla trochu rozhozená, ale dobrý, s babičkou jsme koupali, koukala jak kojim, krmim, dávám říhnout, pochovala si jí, poňuchňala, malá neřvala, tak to bylo ok 😉 Přivezli nám houby, tak tu dělali smaženici, což mi vadilo, když za celej den se snažím větrat v tomhle počasí a když jakž takž to je, tak tu smaží 😠 😠 řekla jsem že to dělat nebudou, no myslíte že mě kdokoli poslouchal?! 😢
Tak já mizim, zkoušejte manducu, to alpinepro vůbec neznám, tak neporadím...
Dobrou kočičky a koťátka 😵 😵

kroupinda
29. čer 2009

Ahojky tak jsem vás dočetla...Dadu vím o čem mluvíš a ani ti to nezávidím 😠 ...tak se musím pochlubit holčičky měly včera 1960 a 1600 g...byly jsme za nima v sobotu tak dám fotky do alba...Adélku jsem kojila a vypila 20 ml a pak usnula jak jí to znavilo,tak nás sestřička pochválila...jinak dneska jsem mluvila s paní doktorkou ob den si tam vždycky volám a Adélka už jde z inkubátoru do postýlky 🙂 😉 ,tak mám radost paní doktorka je chválila jak jsou moc šikovný,dobře papají přibírají ...Adélka už pije moje mlíčko po flašce a Zuzce ještě střídají flašku se sondičkou...prý jsou moc hodný akorát se budí po 3 hodinách samy na papání prý jsou jak hodinky 😀 ...jinak spinkají,takže počítám že začnou zlobit až doma 😀 😉

kacena00
29. čer 2009

ahoj holky! samosebou nedá mi to a číhám na Vás, takže moc děkuju za podporu a za milá slova

evi tobě taky moc děkuju, nezlob se, že sem nestačila zareagovat, napsalo mi na mobil víc koníkářek a tak sem už nestihla odepsat i tobě, ale moc děkuju 😵

a všem fakt ste zlatíčka a už se těším až vás zase uvidím 😵

vím, že sem řešič, nejdůležitější je zdravý dítko, na tom kojení si beztak lpím hlavně já.. takže odstříkávám a co se podaří bobkovi dát flášou tak dobrý, ale už se z toho hroutit nebudu i když občas trochu dojetí cítím, když vidím, jak se sápe po fláše a sotva bych vyhrnula tričko, vřískal by - neeeeeeeeee mámo neeeeeeeeee prosím, ale za flášou čučí jak ostříž 😀

dadu tak koprovka a houbovka 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 dophromady? to by mě osobně zabilo, kopr a houby to sou dvě nejvíc nenáviděný věci v mým životě 😝

Jáji, ty povodně ..to je masakr jen když to člověk sleduje zpovzdálí, kor když ste takhle na ráně...a to že teď máš pochybnosti o budoucnosti, mateřství...můžu ti nalistovat pár stránek z koníka - taky sem to řešila možná i v podobným týdnu těhotenství, je to faaaaaaaaakt veliká změna v životě a člověk si nedovede představit jak moc velká bude a strach z enznámýho je přirozenej kort když jde o milovanou bytůstku, na kteropu se tak těšíme

ty budeš dokonalá super máma, vo tom žádná, sem přesvědčená, že to nemůže bejt jinak!!

kacena00
29. čer 2009

kroupi a tobě chci napsat že je top strašně supr, že sou gholčičky takový šikulky a že už se jedna stěhuje ze skleněnýho domečku 😵 😵 😵 😵

jo, evi, prosím tě prej se skoro u každý kojilky dostaví v urč. obd. bojkot kojení a trvá to pár dnů, snad to ele nebude trvat moc dlouho bojkotářce mrňavý

achalteke
29. čer 2009

Baru jsem moc ráda, že ses objevila...dneska jsem na tebe zrovna myslela jak ti je 🙂 no a že to řěšíš je v poho. Přijde mi to jako podstatná věc k řešení (na rozdíl od zbytečnejch kokotin, který se kdesi kdysi řešily), taky by mi to nedalo a furt bych přemýšlela a svý pocity bych ventilovala...důležitý je, že Cyrda prospívá, je krásňoučkej a určitě jednou Šimona přepere až mu bude fušovat do Elenky 😀 😉

Dadu to jídlo je fakt ekl, jsem zvědavá čim nás budou krmit v Krumlově 😀 😝

Strašpy s Evčou měli návštěvní den, holky už teď vypadaj jako nejlepší kámošky 😀

Jdu zkusit spát 😒

zuzka84
29. čer 2009

kroupi - holcicky jsou krasny 😵 , tak at dal hezky prospivaji!

kroupinda
29. čer 2009

děkuji všem...já se jdu umýt a ležet...zítra za prdelkama jedeme tak se těším 🙂 😉 ,dobrou všem 😎

menny
29. čer 2009

Koukám a tady pusto
odpoledne jsme byli venku, než nás zahnal déšť.
To podstatný je, že jsme byli se šátkem a vždy mě fascinuje,
jak je v něm Matýsek spokojenej. Ťuky ťuk, teda pokud nemá hlad, tak jinak
mi v něm jedenkrát nezaplakal!!
Je to tááák úžasný, že díky malýmu jsem tomu totálně propadla a už natuty vybírám
další šátek !!!
Myslim teď na Jáju, pokud bude Šimonek v šátku spokojenej, tak budeš unešená 😵
Takže celý večer jsem na netu a načítám a ke storchu mám ještě jednoho
favorita, zítra budu s kamarádkou šátkařkou, tak se těšim na šátkovací drb

kroupi to je paráda, holky jsou tak šikovný. Už aby byly doma prdelky malý!!

Povodně.... ☹ ☹ je to hrůza...k pláči

jdu hají zítra dočtu co jste nadebatily
Papa dobrou

cipisek007
30. čer 2009

Ahojky holky, v rychlosti zdravím a nedočítám 🙂
Jsme pořád u našich, mamce není dobře a nechce být sama přes den doma, ani v krámě není, jen na zvonek.
Domů se vracím v pátek, dneska si tam jen jedu ještě pro věci, holky jsou nějaký blicí v posledních pár dnech 🙂
Noci jsou strašný, pravidelně 2-4 hodiny každou noc probdíme. Už melu nesmysly. Např. včera jsem holkám krájela nehty... mamky jsem se ptala, jestli má sváču (myslela jsem smetanu) apod. Potřebuju spánek jako sůl.
Včera jsem byla na preventivce na gyndě. Dostala jsem HA, už mi nebudou píchat HA injekčně, protože to hrozně dlouhý menzesování nebylo menzesování, ale špinění. Taky jsem po ní dost přibrala.

Zuzi a Indi, Mifková je tam do 14.7, pak už tam bude Hauí a budou tam celý léto, jen pátky tam nikdo nebude.
Mifková je dost ukecaná a hodně se vyptávala na dvojčata, sama má dvojčata 🙂 NEvím co, ale měli 2,2kg a narodili se v 34tt 🙂

Jdu za holkama, doufám, že se máte všecky dobře, pokusím se ještě během týdne nakouknout, kdby ne, tak až v pátek.

Jo a v sobotu jedeme k tchýni...

Tak papa a mějte se co nejlíp! 🙂

zuzka84
30. čer 2009

miso - ty blaho , Mifkova ma dvojcata jo, to koukam. ale nejak se na ni netesim ve stredu tedy 😒

tak se mej a at je mamce brzo lepe

indigo
30. čer 2009

Hezký ránko!
Tý jo Kroupátka jsou čím dál hezčí! Takový už "hotový" miminka! 😎 To už půjdou určitě brzy domů... 😎

Míšo - vím, že má M. 2 děti, ale netuším, že jsou to dvojčata! 😀 Vím, že má dceru a ta je snad taky gynekoložka (kdysi povídala, že dceru rodila... 😀) a pak asi syna, ale tím si jistá nejsem.
Moje obvoďačka má taky dvojčata, to je prča... 😀 Tak ještě zubař, ten čeká přírustek každým dnem, jestli už ho nemá, potkávám se s jeho ženou (taky zubařka) v poradně, ale už má myslím po termínu..... a dvojčata to nejspíš nejsou... 😀 😝

straspytelka
30. čer 2009

Ahoj holyk, v rychlosti zdravím, jdu si lehnout, jsem nějaká urvaná.... 😀
Kroupindátka jsou krásný 😵 😵 😵 😵 ty dvojčátka....vždy mě píchne u srdíčka 😵 😵 krásně rostete, i Míši holčičky jsem ráda, mimochodem taky máme nějaké blinkací dny...nikdy před tím nezvracela místo krknutí a te´d jo... 😒
Tak já jdu hají dokkuď Síma taky sní...táta nám zase flámuje... 😠 🙄

kacena00
30. čer 2009

aaa ina 37 tt jupí tak nejdýl za deset dnů bych to viděla na nový mimi 😀

jo jak ste psali o pediatrech a lakt. poradcích, tak teda moje pediatrička byla první kdo mě vynervoval bezdůvodně s tím, že mám málo mlíka, doporučovala ricinus (ona do toho trochu dělá) a doporučovala už v tom měsíci přikrmovat nutrošem (o alternat. příkrmech nepadlo ani slovíčko)

a když sem u ní byla naposledy a ptala se jí po jinejch homeo na kojení tak řekla sama, aaale dyk mu sou už 4 měsíce, to je v pohodě i kvůli vám bude líp kdyžbude na um, a sunar prej děsnej a hami je očesaný mlíko, ale ten nutrilon pááááááánečku, to je něco, tak sem jí řekla, že sem ho do c. nedostala no tak prej sunar že je děsně hnusnej (hlavně že ten nutroš je supr..)

takže já se dostala do fáze, kdy cyrilkově doktorce jaksi nevěřím ani ň, i když to jistě myslí dobře 😝

(ne fakt sem přesvědčená, že jde trochu na ruku někt. firmám jako skoro každej doktor.. 😝 )
takže jestli někdy bude druhý, tak budu řešit konkrét. věci s tím, komu budou náležet

JáJO!!! ty si ze mě děláš legrandu, že jako šíma bude dělat do ely???? tak to teda na to pozor! 🙂

petreva
30. čer 2009

Ahoj holky,
to je vedro a dusno...hrůza...chuděrky naše těhulínky 😒
Kroupi, jste šikulíny!! Blaží to u srdce, když holčičky prospívají, viď?
Jájo, pořád bloumám nad těma nosítkama...nevím, nevím....ještě jsem objevila jedno na liliputi:
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
ale všechny mi přijdou, že nejdou regulovat tak dobře jako Manduca, ale ona je mi nějak velká, jako přes ramena. I když to mám až na doraz, přijde mi, že by mohla být Elča víc přitažená ke mně.
Baru, bojkoty...to je naše doména...je to dost psych.náročný, jsem zvědavá, jak to ustojíme a hlavně do kdy...co ta lakt. porad. v Havlbrodu?? Bude souboj se Šimonkem?? Ta je dobrý 😀
Straspy, kdy ti můžu vrátit tu Manducu?? Na tom aukru má jen černou...neívm, no, na léto nic moc...prý je nová, že se jim sešly dvě 😅 no, tomu moc nevěřím...

Já se tááák těším na nový miminečka!!!

petreva
30. čer 2009

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
tendle odkaz je "lepší"....všechny ty nosítka nemají tak hezkou oblast kolem nožiček...přijde mi, že je to jen "plachta" která se přetýhne přes mimčo..

straspytelka
30. čer 2009

😉 Evi nejdýl pozejtří, já jedu do Třeboně za našima, tak abych jí mohla mít tam 😉 já ti nevím, tohle nosítko má taky tak pevnej ten spoj dole jako manduca? Ergo to třeba má taky...Asi jsi zvyklá z šátku na úplně přitaženou Elenku 😉 Třeba Síma to úplně nadoraz nemá ráda 😉 Proto jsem ani šátek nezkoušela vadí jí i když jí trochu víc přitisknu k sobě na pomazlení, hned se škube a chce povolit 😉
Teda vedro je...malá je furt taková nervozní, fňuká, ve měste řvala...asi nemá ráda lidi nebo co 😝

inna12
30. čer 2009

ahoj kočičky, tak mně dnes zase není moc nic 😖 to tim počasím poprděním 😠

ráno jsem byla na ko, na monitoru, tam paní přede mnou, té bylo tak špatně ze vzduchu, chudák, pak jsem tam lehla já a nával jak svinka taky...chudák sestra tam roznášela vodu 😀 tak malek krásný ozvy,hlavičkou pěkně dolů, má ted do tří kil, nemělo by to být nějaké velký miminko, povédal pan doktor, za to maminka plus 16 kg!!! ted mám nohy fakt voteklý jako sudy 🙄 a tlak blbej, hraniční - 140/90 tak jsem vyfasovala dopegyt...zdravím Indi 😝 v pátek donýst moč (dnes jsem zapomněla, blbka) a na přeměření..v úterý zase na KO 🙄

a normálně šmátral a hlásil CS 0!!!! přitom minule jsem měla 3! 😝 😝 tak ale pak napsal do průkazky zase tu trojku, že 😖 asi je kravina, že by čípek se pozměnoval opět zpět..tady vidíte, jak je to fakt na jejich pocitu, jednou to vyhodnotí tak, pak zase tak...já to vidim, že ještě prvního srpna budu skučet s panděrem 😢 fakt už je to ted nemilý v tom dusnu, mě tak štve, že nemůže víc ven, na procházky a tak...se cítím tak těžká béééé
..tak bych ted šla na houby, já bych mohla denně, hlava tak chce a tělo nemůže... 🙄

no nic, mám zase náladu, jdeme smontit ten přebalovák , je po jednom mimču a vypadá jako nový 🙂

Jájuš, jak tě chápu, já mám tyhle náladičky pochybovačný poslední dobou taky, nejsi sama 😉 ale neboj, to zvláááádnem 😀

moc zdravím všechny!!!!!

papa

inna12
30. čer 2009

překlepů si nevšímejte 😖 😝

zuzka84
30. čer 2009

inni - hned dopegyt na tlak jo 😲 ? a to CS 😲 ... no nestacim zirat
tak snad uz brzo porodis aby ti bylo zase lip 🙂
a kam ze chodite na ty houby ? nebo je to tajemstvi 😅 ?

inna12
30. čer 2009

jo Zuzi, dobrý ne?? 😖 taky mě to celkem dostalo...

jo ty houby 🙂 to víš, že tady nenapíšu oblíbená poděděná místa, to je jasný, ale pokud budete chtít vyrazit, klidně ti napíšu lokality kam na ně! 😉 je to tam rozsáhlý, jezdíme na tři různý místa, podle chuti 😉 😉 ale myslím, že celý jižní Čechy na tom budou dobře...každopádně kdyžtak napiš do IP at tam příště nepotkám celej koník ... 😀 né si dělám srandu

indigo
30. čer 2009

Čau kočky, já riskla lehkou procházku venku, ale teda nic moc, jednak šílený počasí, jednak jsem si nevzala dostatek kapesníků... 😠 😀 No vzdala jsem to rychle.

Inuš taky dopegyt? No to už se ho nezbavíš... tedy mysím teď, nemyslím na celej život... 😀 já ho budu mít ještě celý šestinedělí, prej. Ale snad aspoň nižší dávky, teď mám zas 3x deně. CS je fakt hrozně individi na doktorovi, to tě vyšetřej 2 hned po sobě, jeden řekne 2, druhej 4.....

Děvčátka - kdyby tedy jeden z mládenců zůstal bez Elenky, dovoluji si mu nabídnout naší Ingeborg, jestli ji teda nebude chtít Zuzky Davídek..... 😀 (nebo Evči Elenka, aby nám holky nevytřely zrak! 😀)

A jdu na chvíli upadnout do polohy ležmo... 😝