Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
15. srp 2009

Divný, co? Taky to nechápu 😅 ...někdy je to růžový, někdy na pěst, ale jako jsem fakt ráda že ho mám 😵 ...9 let je taky slušná "zásluha" 😀

achalteke
15. srp 2009

Zuzko hele, hele - pěkně postupně, jo? ty máš termín až po mě, tak do fronty 😀 😀 😀 😀 ...šmarja tři tejdny už tam jsi tak to je mazec 😕 😅

indigo
15. srp 2009

Zuzi vydrž..... příští tejden si střihnete doubleporod a pak už bude dobře... a hlavně doma! 😎
A jdu odpadnout, dokud mladší dítě chrupe... 😎

zuzka84
15. srp 2009

jajo , nooo v podstate pred tebou 😀 . a ty ses doma bez problemu tak si rod na termin a neee predbihat 😀 😉

indi - pak uz snad jen tyden tady na sestinedeli co 😀 . no tak musim zejtra zase prudit mudru , jestli jako uz tenhle tyden mi udelaji nejaky ty predoperacni a v pondeli nejdyl aby me kuchli 😀

inna12
15. srp 2009

ahoj
Evi, teda to je děs..tak hlavně, že se to už bude řešit, ale by mě to taky nasr.... 😠 😠

Indi, tak nějak jsem ho měla oblečenýho, ale zdálo se mi , že je mu horko, pobrekával 😖

indigo
15. srp 2009

Inuš dej na sebe, když se ti zdá, že je horko, tak nepřikrejvej nebo svlíkej. Já dneska sebou sice měla deku, ale nakonec byla Miška celou dobu odkrytá, však bylo horko, měla jen kátkej rukáv, krátký nohavice a ponožky. Vždycky sahám na nohy a za krk, to jsou místa, který musí být teplý. 😎

inna12
15. srp 2009

Indi, kolikrát přes den a noc kojíš??

mě už malej pije krásně i vleže, ale mlíka se mi furt dělá moc 😝 pokaždý předtim dost odsaju...nevíte, něco na vymizení mlíka? 😀 😝 potom škytá chudák malej, tak sem četla, že na to dát lžičku převařený kojenecký vody, to se převařuje v rychlovarný a pak jak skladuje, když potřebuju jen trošku ..nebo byste to nedávaly?

tyjo to je nových věcí, fakt tápu ☹ 😝 taky bojuju s tim pupíčkem, dnesa mu to zase trošku krvácelo 😖

indigo
15. srp 2009

Inuš s krvácejícím pupkem bych radši vyrazila k doktorovi, ať na to koukne. Nemusíš plašit hned, stačí v pondělí... 😉

Kojím - když spí, tak po 3 hodinách, budí se skoro přesně, v noci i po 4. Když přes den nespí, tak si "řekne" klidně za hodinu, tak jí trošku dám... škytavka trápí často, včera jsem se ptala doktora, prý je to z přepití, tak to chce zavčasu to prso sebrat. Stačí pár minut, úplně vidím jak hltá, leze jí to skoro ušima 😀 pak začne pomalejc a jen požužlávat, okamžitě končím a je to ok, stačí jí to a pak neškytá. Doktor naznal, že jí ta chvilka fakt stačí, vzhledem k nadprůměrnýmu přibejvání...

Převařenou vodu - nedávám, ale praktikovala bych to tak - klasika z konvice bych nalila do hrnku, tam to vychladne, přikreju utěrkou nebo talířkem ať k tomu nemůžou mouchy a je to k dispozici během celýho dne. 😉

Fakt vydrž, ono se to upraví, možná už teď cejtíš, že je toho mlíka míň než bylo. Měla by se během šestinedělí srovnat poptávka s nabídkou... 😀 😎 Jinak na "vymizení" mlíka jsou dobrý jedny homeo, ovšem neriskovala bych, abys nepřišla o mlíko úplně, to je dobrý spíš když už je dítko větší a končíš s kojením a ono se mrška mlíko pořád dělá. 😉

indigo
15. srp 2009

Tedy když v noci spí, tak po 4 😀 ale už máme ty noci fakt lepší. 😎

indigo
15. srp 2009

Já si koupila homeo na podporu tvorby mlíka, pro jistotu, zatím mi tu leží... 😀 ale kdoví co bude třeba za měsíc...
Tak mě napadá - holky co bojujete s kojením, Pedíku, Dadunko, nezkoušely jste třeba homeopatika? Já je teda nemám na tohle vyzkoušený, ale z doslechu vím, že to funguje. 😎

indigo
15. srp 2009

Jo Inuš - taky mi říkal doktor - kdyby pupíček krvácel, kápnout do něj 2-3 kapky mat. mlíka. Né ty úplně první, malinko stříknout vedle a pak do pupíčku. 😉

cipisek007
15. srp 2009

DObrý večer 🙂

Holkýýýýýýýýýýýýýýý my budeme mít zoubek!!! 😵 😵 😵 Barunka má na dásni krvavou bouličku 😵

cipisek007
15. srp 2009

A prosím zase o rozluštění. Co se říká, když někdo najde jako první zoubek - ten dostane na šaty, nebo ten dá na šaty? (myšleno na šaty dětem). Druhá verze prý platí. Tvrdí tchýně. U nás se říká, že dostane na šaty (ten co ho najde).

indigo
15. srp 2009

Míšo - ten co najde, DOSTANE NA ŠATY (pro sebe, né pro děti... 😀 ), ovšem můj chlap to v životě neslyšel, tak proč by mi něco dával či kupoval. Stejně tak za narození dětí - kamarádka se přišla pochlubit, dostala za dceru zlatej set - náušnice, prstýnek a řetízek. Já se ptala chlapa jestli taky něco dostanu a prej jo - dostanu porodný, tak si mám prej něco koupit. 😠 😀 😀 😀 😝

cipisek007
15. srp 2009

COž já ani nic nečekám (navíc jsem tu bouličku nenašla já...)¨, ale jen mě matou její kecy. Viz. hačí a hají, taky to říká opačně. Ale prej je to myšleno takhle. Že kdo najde zub, ten musí dát dětem na šaty. Blbost jak vyšitá.

cipisek007
15. srp 2009

Indi, hihi, chlap 😀 I když od toho mýho já dostala řetízek s přívěskem a na něm je vyryto 2.12.2008 Barborka 19:53 a Terezka 19:57 😵 porodný jsme schovali na pokojíček.

indigo
15. srp 2009

Míšo boulička ještě není zub, musí se hezky prříznout... 😎
Tchýně v tom má nějakej hokej, ne? 😝

cipisek007
15. srp 2009

Já vím, že to ještě není zub, ale už brzy bude, má to celý rudý a je tam vidět i krev. V každým případě se jí teď budu dívat do pusy častějc, abych dostala na ty šaty 😀 😀 😀
Jo ona je celá divná. Myslím, že příští týden dorazí, ach joooooo.

inna12
15. srp 2009

Indi, díky 😉 máš pravdu, to homeo na útlum zkoušet nebudu, to by za to nestálo 😖
a to se mi v nemocnici nechtělo dělat , tak jsem žrala ten ricinus 😀 😝 hm, pak se udělalo a až moc ...
jo radši se pujdu v pondělí na pupek zeptati 😒

Míšo, tak uvidíme, jeslti z toho bude zoubek 🙂

inna12
15. srp 2009

jo a před chvíli P. křicí pod se podívat, tak letim do postýlky a normálně malej spal na zádech uprostřed a ted byl na břiše natlačenej na těch šprušlích!!! takže se musel i bouchnout do hlavičky malej 😕 takže jsem musela dát mantinely...neměla jsem je tam, abych na něj viděla z postele.

to se takhle rychle přetáčí mimča???? 😕 😕 jsem z toho byla paf...ted budu mít strach, že se udusí v mantinelu , ještě že máme ten monitor, 😝 jsem s ním fakt klidnější

cipisek007
15. srp 2009

Innko, mě se takhle taky v nemocnici přetočila v noci Barča. Ptala jsem se pak rehab. sestry aona říkala, že tyhle novorozeňátka toho hodně umí a že to postupně ztrácí, aby to pak museli zase těžce hledat. Takže je to prej normální 😉

inna12
15. srp 2009

míšo, aha..no on už v porodce zvedal hlavu a chvilku ji udrží 😅

cipisek007
15. srp 2009

ztratí a najde 🙂 A nebo je šikovnej 😉

inna12
15. srp 2009

nevim, ale to přetočení jsem se i lekla, ducnul se do tvářičky, šudík 😖 už tam má radši mantinel...mohl by ještě teda počkat 😖

dneska večer se budí snad po hodině, ted spí, tak jsem zvědavá, jak dlouho zase 😝

jinak Míšo, máš můj obdiv se dvěma dítkama! a vubec všichni, kdo maj miminko a ještě jedno k tomu, já mám starost jen o jedno a moc jinak domácnost nestíhám,,ještě jsem ani jednou nevařila 😅

cipisek007
16. srp 2009

Innko, do všeho přijdeš. Já po propuštění z nemocnice jsem se doma po pár dnech zhroutila, protože jsem nebyla schopná uklidit, uvařit a v ten den jsem ještě měla šílenou migrenu, takže jsem ještě v pláči prohlašovala, že jsem matka k h...u, když se nedokážu postarat o domácnost, děti a natož o sebe (ten den tu byl jak David, tak mamka se segrou na pomoc, fakt mi bylo zle).
Jakmile si najedete do nějakých kolejí, tak bude OK 🙂

Ten mantinel je přecejenom lepší. Já mám šitej, nekupovanej a mám ho po celý jedný straně u zdi a pak za hlavičkama. Nemám ho tak, aby mi zakrýval pohled z postele. No teď tam holkám spíš překáží, tahaj za něj, rozvazujou šňůrky 🙂

Všem dobré ránko! 🙂

cipisek007
16. srp 2009

Tý jo, tady je správně mrtvo 😀

My už pomalu ale jistě likvidujeme tu starou vestav. skříň. Docela masakr, ale u protějšího paneláku stojí velkej kontejner (rekonstruujou panelák), tak tam David nosí dveře, police... 😀 Večer chodit nechtěl, že je to blbý, že by vypadal jak zloděj, tak tam chodí za bílého dne 😀 Trdlo.

Barborka kromě poslední hodinky kdy chrní, celý dopoledne pláče. 😖 Asi se jí už proklubává zoubek.

indigo
16. srp 2009

Zásadně bych to vynášela nejdřív v 10 večer... 😀 😀 😀

Jinak hezkou neděli přejem!

Dneska nemáme nic v plánu, ale ven se mi vůůůbec nechce. Je tam na mě šílený horko, ale doma taky, nevím co budem dělat odpoledne 😝

Noc celkem ok, vzhůru jsme byli asi jen 2 hodinky, paráda. Teď dopo byla Miška hodně vzhůru, tak když dá aspoň 2 hodinky i odpoledne, mohla by v noci chrupat.

Holky platí ten outerek? Dopo nebo odpo? Peťo, jak sem máš tu cestu? Aspoň přibližně... 😉

cipisek007
16. srp 2009

Indi, no ale kupodivu mu ještě nikdo nevynadal 😀 A to už tam byl asi 4x 😀 😀 Rekonstrukce pomalu končí, takže si myslím, že příští víkend tam kontejner stát nebude, takže to budeme muset odvézt asi na Švábák.

Že by si Michalka uvědomila, že noc je noc a den je den? 🙂

NO to by mě taky zajímalo, já bych radši dopoledne. Má být i horko, tak odpoledne by se mi moc nikam nechtělo. Snad se Peťa večer nebo zítra ráno ukáže. Myslím, ale že psala, že maminka jede k dr. tak tuším, že přijedou dopol.

inna12
16. srp 2009

ahoj, Míšo, jojo, čekám až nákej ten režim najdeme 😅

jinak jsem četla o tom hejbání u novorozenců, tak je to prý fakt nákej reflex a až dýl zapojí ty správný svaly, co mají..

malej byl v noci zlatej, vzbudil se jen v 1 na jídlo, pak půl hodiny čumákoval a spal do půl 8, pak dostal a zase spal do půl 11 a ted spinká zase...takhle hodnej ještě snad nebyl

Indi, ty pujdes s malou na srazík???

indigo
16. srp 2009

Inuš jo jo, pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak jo. 😎 Mezi lidi stejně chodíme hned od druhýho dne o jsme přišly z porodky. A stejně bysme šli někam ven, tak vyrazíme do města. 😎