Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

straspytelka
11. zář 2009

Ahoj holky, my marodíme 😒 Simonka má teplotu a kašel s rýmou.Byla jsem u dr a říkal, že to celkem nic není, ale že rýmu bude mít asi pořádnou, tak odsáváme.Te´d si jí vzala mamka, která včera přijela a já trochu odpočívám.Dnes se mi vrací i manžel, tak se rozhoduju, jestli teda jet s mamkou nebo rači zůstat doma 😨
Míšo, jsem na tom podobně, ale ty to máš 2x klobouk dolu ☹

straspytelka
11. zář 2009

Holky dotaz:máte některá zkušenost s těma vakuovejma pytlema na oblečení?
Potřebuju koupit i termosku na čaj pro Simonku na zimu.

indigo
11. zář 2009

Strašpy já je mám a dobrý! A je úplně jedno jestli koupíš ty předražený v TV shopu (vyjde přes stovku jeden) nebo jak nabízejí na MMB nabo MMA. Odtud je mám já a jsem spokojená, skladuju v nich oblečení po dítěti (zatím né "po dětech" 😀). 😉
S termoskou neporadím... 😉

petreva
11. zář 2009

Holky, já jsem neštastná...ta cácora jedna nechce vůbec spát poo!!! Nespala od 11hod a prostě má oči do kořán, pak je na pět minut zavře hraje mrtvýho brouka a najednou fňuká a prostě spát nebude. K tomu debil soused taky klepe a ťuká!! Mě sere, kdy já mám něco udělat! Kurňa, jsem fakt naštvaná. Už zase brečí...to mi je jasný, že potřebuje a chce spát, tak ať sakra zavře oči a spí...už mám dost, prdim na ní, dám jí asi dřív najíst a půjdem ven. Jsem si jí naučila, blbec já, že chodíme dvakrát ven, poo má spát v posteli a po půl šestý už dovečera nespí. Nohy mám ucouraný a dobe bordel nejvyššího kalibru. Ach jo. To prostě neumim...... 😢

petreva
11. zář 2009

Jo Straspy, vakuový pytle nemáme, není do nich co dát 😅 A termosku? To je dobrej nápad, ale nekoukala jsem.
Japak se má MÍŠA?
Ty jo to mě to její nespaní a protivnost nakrkla...si vždycky aspoň sednu k vám nebo teď dokonce musím udělat něco ohledně té výstavy a není kdy...natož si zacvičit nebo udělat něco pro sebe...no nic nebudu tu fňukat.

zuzka84
11. zář 2009

evi , presne tohle mi dela Danecek! jsou to lumpici. Jo jinak jsem si objednala z druhe ruky suplementor , protoze on si proste vypije tak pulku co potrebuje a pak mu to davam z flasky , a to by si asi brzo zvyknul , tak to zkusime asi takhle - doufam ze to nejak pujde.

petreva
11. zář 2009

Zuzko, já jsem z Elči dneska zoufala, fakt neusla po to m obědě, tak jsem jí dřív nakrmila a šli jsem s P. ven, ale usla na 45min a od půl pátý je vzhůru, no a teď už neusne, zkusím jí dát dřív do postýlky, ale myslím, že bude řev a stejěn zabere až v osm. Je protivka. A to jsem si myslela, že budu svoje dítě pořád jenom chválit 😀 aby měla jiný sebevědomí než já 😀
S tím suplementorem to je fakt bezva! Moc budu držet palce, aby se D. rozkojil!! Jsi dobrá, že držíš!!

eraserhead
11. zář 2009

Cipísek a spol. Fotky samozřejmě fotím, i když jich ještě 150 nemám. Proč při jedné návštěvě fotit 30x dítě, které během tý návštěvy vypadá pořád stejně? To radši vychytat 5-6 dobrých záběrů a stačí, ne? Fotím na mobil, můj notebook mám v opravě a Jáji notebook se s mým foťákem nějak nekamarádí, takže ty fotky nemůžu zatím přetáhnout. Ale tady máte odkaz na video s Pláničkou, je to ze včerejška:

https://www.youtube.com/watch?v=2sZ3n3skGx0


Jinak Jája má už mlíko a Plánička vesele nasává. leze na něj ta novorozenecká žloutenka, ta doufám, že se pobyt v porodnici neprodlouží. Jinak jsou oba v pořádku, Jája si akorát stěžuje na nemocniční stravu, podle její spolubydlící to nemůžou vařit lidi 😀 . Tak nějak doufáme, že by je mohli v neděli/pondělí pustit domů, uvidíme.

straspytelka
11. zář 2009

Eraserhead Taťko, teda lepší NICK sis dát nemohl 😀 😀 než to napíšu 😀 😀 😀
Teda Šimonej Plánička se vám táááák povedl 😵 😵 😵 Je úžasnej 😵
Jídlo a nemocnice...to přeci nejde dohromady 😀 Všem omáčkám zásadně říkám UHO-Univerzální omáčka 😀 😀
Simonka jinak zatím bez teploty, ale rýma teda mega, odsávám jako divá, te´d spí...tak jsem zvědavá jak to bude v noci 😒

eraserhead
11. zář 2009

straspytelka: Já když byl v nemocnici po trhání krčních mandlí, tak jsem si minimálně první dva tři dny na jídlo nemohl stěžovat, to byly samý nanuky a nanukový dorty... 😀

cipisek007
11. zář 2009

Honzo, je krásnej!!! Fakt. Jáju zase moc pozdravuj a pusinku Šimonkovi.

Strašpy, takže marodíte? Ty bláho, teď toho bude plno. Bojím se, že brzy holky něco chytí, když teď ještě chodíme plavat, i když je dost oblíkám po plavku.

Holky, já odpoledne spala skoro dvě hodiny 😅 Mamka je v jednu uspala v kočáře a oni spaly a spaly a já taky a najednou byly tři hodiny. Holky už odpoledne byly klidnější i když jsou to pořád závislačky, mamka je teď uspává, ale moc se nedaří, dávám jí 10 minut a pak tam jdu. Už se o to snaží skoro hodinu.

Jinak jsem si po cestě k našim udělala radost a koupila si nový plavky. V těch co teď chodím, tak se začínají párat a začínají být na některých místech řídký.

Tak já zase jdu, zítra se na skok ukážu 🙂 Hezký večer a dobrou noc!!!

petreva
12. zář 2009

Dobré ráno!!
HONZO, Šimonek je velký mimčo 🙂 , fakt mi přijde už teď kus chlapa 😉 vždycky mi přišly všechny miminka stejný, ale co jsme tu pospolu a rodí se jedno miminko za druhým tak se mi zdá, že je každej úplně jinej a originální. Šimonek má krásnou pusinku...pozdravuj zase maminu a bezva, že se daří kojeníčko 😵 mějte se moc krásně (ale to vy se máte, viď 😀 )
MÍŠO, jak bylo odpol a v noci?? Brďo, já teĎ po pátým kojení už neusnu, tak tu straším a nic se mi nechce. Tož čučím na jídelní židličky a fusaky, ale stejně jsem nic nevymyslela. Včera nám Eluška dala zabrat...snad bude líp.
ZUZKO, co vy? Taky jsi Danečka "přechválila" nebo dobrý? Kdy přijde ten suplementor? A to je na jedno prso? A jak se to přidělává na kůži,jen tak se něčím přilepí nebo je na to něco spešl? V pátek přijdete? Že bych si pochovala čerstvouška 😅 Holky a v kolik teda hodin?? My jedem za každýho počasí, tak když bude někdo chtít i za padání sedláků na kafe, budem nejspíš tam 😀
INNIKU, co tovje mlíčo, už je to zase o kus lepší? Nebo pořád musíš odsávat před kojem?
STRASPY, PETO, jaká byla noc?? Peti má už M. ten třetí zoubek?? Straspy, říkalajsi mi o adresu na návleky, viď. Promiň. Kouknu na to. Objednávaly si je i Peta a Barča, třeba by měly taky nějakej odkaz 😉 A co ti Dr. řekl na to nachlazení? Dal vám něco? Nebo to samo odezní??To je dobře, že je bez teplot, třeba to holky zvládnete rychle!! Přeju vám to!!

Holky podzim je tu, což 😖 u nás prší...se na zimu ale vůůůůbec netěším 😖 léto je taky ve vedrech děs, ale pořád lepší než mráz 😒 taky musím pořešit sucho při topení v bytě, ale další "potvoru" se mi do bytu pořizovat nechce. Chtěli jsem pořídit takovej ten "okrasnej" odpařovač, ze kterýho jde mlha nebo jak to říct. Něco takovýho jednoduchýho nic potrhlýho...ale nevím.
Tak budí se mi človíček, pevně doufám, že si to včera vybrala zase na nějaký čas ☹ hezkou sobotu

eraserhead
12. zář 2009

No krásně, vnitřně určitě, ale začínám být z toho každodenního ježdění do Krumlova a zpátky docela unavenej. Navíc když mám řidičák asi jen tři týdny.

menny
12. zář 2009

Ahojky
Ty bláho mazec. Matoušek mě předevčírem hrozně rafnul do levý bradavky (Dáda bafnul a malej se lek a kousnul, sem myslela, že toho velkýho přetrhnu) a bolí mě kojení z týhle kozenky čím dál víc. Ta trhlinka z kousnutí praská víc a víc a já už brečim, když mu dávám pít 😢 😢 😢 bolest jako kráá.a
Nepraskaly vám některý bradavky..co se na to dává?? Já dávám bepanthen, ale vůbec nepomáhá.
Evi leze nám čtvrtej zoubek 😉.... a na něj nezábírá nic, ani čípek. Pusu by si roztrhl, jak do ní furt něco rve. Zoubek je vidět, má tam bouli, ale prořízlej neni.
Jako děláte si pr.el, že polezou postupně za sebou 😕 😕 🙄 🙄 😔 😔
To nezvládnu. už 3měsíce nám lezou zubiska a jsem odrovnaná.
Dnes měl čípek a stejně jsem vstávala 5x ☹

Strašpy, chuděra Simonka je marod?
Tak posílám pusinku a ať se brzo uzdraví!!!
Co řidíčák, jak to jde?
Návleky třeba tady :http://www.nejenprodeti.cz/navleky-designsocks-akcni-c...
tady jsme kupovaly my, maj větší výběr http://www.webareal.cz/skritek/eshop/8-1-DOPLNK...

Honzo...zdravim hrdého otce 🙂
Plánička se vám teda povedl 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Je to krásnej bobíšek a vlasatej 🙂
Nevim jestli to tak je, ale řekla bych, že je podobnej Jáje...(ale zas neznám tebe 🙂
Jáju mooooooooc pozdravuj
Už se tu na oba moc těšíme!!!!
Nemocniční jídlo je asi prokletí, ani Tábor na tom neni dobře...ble
Jinak gratuluju k řidičáku 😉

menny
12. zář 2009

tak koukám, že tady je to ze spaním taky na štíru ☹
Monča je zas v pracovním procesu...ty jo máš můj obdiv!!

tak víc bohužel nic 😒 si sváma prostě nepokecám chjo
řvem jako sirény, tak papa snad někdy

Jo ještě se musim pochlubit za Davídka...má už nějaký jedničky v pracovnim sešitě,
ale včera dostal první do notýsku!!!!!!!

tak a musim, nebo vzbudí celej barák

petreva
12. zář 2009

Honzo, to věřim, řídit takhle čerstvě, viď. Jak je to daleko? A jezdíš večer už po tmě? To je ještě horší, ne? Aspoňpro mě to tak zpočátku bylo...za chvíli budeš mít poklady doma a bude dobře 😉
PETO, já používala Purlan od Medeli. Bephanten nic moc...a jaký čípky dáváš? Panadol? Držte se! Už 4zubák!! To bude fešák 🙂
Musím mazat, bude kojit a pak asi ven nebo nakoupit...nedalo mi to nereagovat, ale uhánim...

eraserhead
12. zář 2009

petreva: asi nějakých 30 km. Dokud byla Jája ještě doma, tak tam řídila ona, aby se cítila líp (a já ostatně taky), dokonce se sama odvezla i k porodu, já seděl jako spolujezdec, připravenej ji zaskočit, kdyby to nešlo. Docela si to ale pochvalovala, že jí ten posez za volantem trochu krotí ty bolesti a hlavně se při řízení trochu rozptýlila, že musela dávat pozor na cestu (jeli jsme kolem třetí ráno) a nemyslela na ty bolesti a na to, co ji asi čeká. Zpátky jsem si pak na odvoz zavolal pro jistotu tchána, protože jsem byl jednak nevyspalej a docela mě bolely ruce, jak jsem poslední asi hodinu a půl Jáju držel, aby vůbec mohla stát. Druhej den se jela na Pláničku podívat babka s dědkem, takže jsem se svezl s nima, no a vůbec poprvý jsem tam i zpátky jel sám bez dohledu ( 😕 jel až včera. Za chvíli mě to čeká zase. Trochu jsem z toho plašil, ale v pohodě, jsem se včera dokonce vracel v páteční odpolední špičce a šlo to. Jezdím zpátky ještě za světla. Jsem ale spíš ty, kterému se večer a v noci bude asi řídit lépe.

menny: Jo, tak nějak jsme se většinou shodli na tom, že je Šimon hlavně do Jáji rodiny. Mě je to tak nějak celkem buřt, jestli a komu to bude podobný (dokonce i kdyby sousedovi 😀 ). Jája ale říká, že má po mě pusu. Uvidíme...

Šimon začal prý přibírat, tak snad zítra, pozítří pojedou domů.

menny
12. zář 2009

Evi díky moc, si zlatíčko 🙂
Dávám nurofenový čípky
jo a teď jsem se koukala a na tý bradavce se mi to zanítilo ☹
dopr....
Tenhle víkend tu máme Táborský slavnosti.
Celé město tu bude plný husitů a bude tu Žižka, včera byl ohňový
průvod s ohňostrojem a dnes jdem na středověký trhy
jen to hezký, jen to počasí nám to kazí.

Tak opět řev...to bude den
chudák malej, ať nám ty zuby daj chvilku pokoj
tak pa

zuzka84
12. zář 2009

honzo - mate fesaka , fakt 🙂

evi - no u nas klasika, byl zase vzhuru az do pulnoci , tentokrat i s Dadou 😒 . na ten suplementor jukni tady http://www.dnformed.cz/medela/produkty/suplemen... , akorat mi pani jeste neodepsala a ja bych to potrebovala teda rychle,tak jsem psala jeste jine a uvidim , snad se nektera pres vikend ozve . a v patek bych rada prisla, ale uvidim jak budem zvladat - zatim nezvladame pomalu ani jit ven s kocarem 😒 - a jake bude pocasi

menny - ja mam purelan i bepanthen. jestli to pomaha nevim, doufam ze trochu jo. zrovna ted tam mam obr prasklinu na ty bradavce a zrovna na tom bolavem prsu ... to jsou fakt radosti 😖

inna12
12. zář 2009

Honzo, je to pěknej chlapík 😵 😵 pozdravuj 😵

Evi, s mlíčkem je to zajímavé 😀 😝 před pár dny mi přišlo, že se tvoří mín (možná jen můj pocit, ale neměla jsem nalitý, no ale vlastně sem i málo odsála po 😲 ), tak sem začla pít ty čaje a ted asi tři čtyři dny zase prsa nalitý, takže odsávám před kojením i třeba 80 z každýho a mrazim a mrazim..ale malej už zvládá i bez odsátí!!! Sice je to pro něj náročnější, tahá jak šílenej, ale zvládá..on je na to pití fakt šikovnej, ještě, že je to takovej macek silnej, jinej by to asi neutáhl, protože mi to samo stříká a fakt fofruje, aby to polkl..když odsaju, tak si pohodě saje, v noci sem neodsávala, aby se to zase upravilo, protože tim odsatím před se mi prostě tvoří hodně ...jinak neni s kojenim problem, jen se pokazdý prepije, hlupík 😀 tak tak u nás 😎

Elenka je hrozně roztomilá na fotečkách!!! 😵 ta je měsíc za měsícem hezčí, ale fakt

Straspy, at je Síma (říkáte jí tak??) brzo okej!

Peto, na akutní bolest bradavek výborně zabírá náký gel od Chicca pres noc, ale stojí snad 600 🙄 😝 a
Davidek je šikula, tak první jedničky 😵 a at nebafá 😀 no ono to k smíchu není, když tě to tak bolí, vím 😖
táborky závidim, hned bych šla 😔 měla jsem to moc ráda, přístí rok už pujde i šermík 🙂

dneska byl v noci zlobivec, od dvou hodin vstáváme po dvou hodinách, mu hráblo asi 😀 😝 saje, prdí, šermuje, dělá e e ee a takhle brouká..no ja sem mrtvá dneska 😝 ted lezi s pavlem v posteli a hledí si do očí, snad ještě usne

papa

krista
12. zář 2009

Ahojky holky,
vím že k vám chodí Achalteke, posílala mi MMSku Šimonka, tak kdo by chtěl juknout 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

inna12
12. zář 2009

Kristo, díky 😉

tyjo, Šimonek je celej Jája !!! ale fakt 🙂 😵 😅

šermík je spíš celej Pavel 😠 je to divný, po mě má nos, uši, pusinku, očka asi taky, ale prostě celkově vypadá jak pavel 😀 😀 asi protože je po něm šišoun 😀

holky, kde se flákáte??????? co je to za móresy takhle v sobotu? 😀

inna12
12. zář 2009

pan pupínek už neni moc pupínek, lepší se mu to!! 🙂 zato se ale dneska odpo naplakal 😔 spinkal do jedný odpo, pak pozoroval skoro tři hodky, ale pak plááááááááč ..asi ho chytlo bříško, nebo nevim, ale to bylo slziček, mě ho bylo tak líto..i chtěl poprvé chovinkat ,aby neplakal..až z toho totalně odpadnul šudík 😀 to bude spát do rána 😝

inna12
12. zář 2009

včera tady byl Martínek, to je šílený torpédo 🙄 😅 absolutně ho nezajímaj hračky, ale věci, který by neměly 😅
telefony, ovladače, nabíječky, notebook, dvd..všechno ošmatat, olízat, podrápat, zahodit...
nejradši telefon rozebrat, zdemolovat ..
všude už si dojde, vleze, nejradši vyndavá z linky nádobí, vezme dvě poklice a tříská s nima a má z toho obrovskou radost..mě málem kleplo 😀 😝 nenechá se ani přebalit, neustále se otáčí, vrtí, leze, chodí 😝
normálně se tohodle období bojim 😖 to chce mít oči jako ostříž ...a to je mu 10 měsíců a je to takovej čert 😝 ja fakt jenom zírala, jaký pokroky oni dělaj třeba po dvou týdnech 😲
vezme telefon, nebo věc telefonu podobnou, dá si to k uchu a křičí do toho 😀 všechno napodobuje

dobrou!

petreva
13. zář 2009

Ahoj holky....
KRISTO, díky za fotečku 🙂 moc na ně myslíme 🙂
Dneska byla zase noc...my sice nevztáváme do půlnoci, ale pak spí E tak neklidně, že mě zákonitě musí vzbudit, často nstačí nahodit dudlík a uklidní se, ale od tří je střídavě vzhůru a po chvilkách spí, ale to já už neusnu. Stejně se furt mlátí a budí...od půl čtvrtý je totál vzhůru. Stejně kolem pátý baští, tak jsem jí dala dřv v domnění, že usne...a ona povídá v postýlce...ona sice asi usne v což pevně doufám, ale já už jsem natolik vzbuzená, že ne...no super den, když začal tak brzo a nebo téměř nezkončil ten minulej 😕 😠

kacena00
13. zář 2009

čau holky, ju brzy už dorazí Jájulka a popovidá nám o porůdku 😵

evi, nechci ti do toho kecat, ale podle mýho má ela v noci prostě hlad...být tebou tak bych začala kašovat na večer...bude ti spát klidněji, jo to mi připomíná ptala si se na helu, tak večer nemá mlíko a zkouší malou na kaší, zatim jim to nejde, ale helča to bude zkoušet i dál, protože se už nějak nechce kvůli večernímu koju stresit, když kojí přes den a nechce ani aby malá hladověla

holky co už dáváte příkrmy - prosím vás, já začínám na těch pidi - frutapura, abych vychytala příp. alergii, jemu to absolutně nestačí...je to normoš? kolik vám děti baštili na začátku toho ovoce - velikost frutapury a nebo spíš přesnídávkovou sklenici? já ho jako zase přejídat nechci, ale zase na druhou stranu ho trápit hlady???...tak prosím o radu, dík

petreva
13. zář 2009

Baru, já nevím, E se nebuídí "jen" spí neklidně, kdyby měla hlad tak by asi něco "řekla", ne? Pořád to v sobě řešim...stalo se asi 2x, že se vzbudila s pláčem, to jsem jí dala najíst, ale i tak mi nepřišlo, že by se po prsu nějak vrhala. Jo a kecej mi do toho já jsem ráda 😉

achalteke
13. zář 2009

Ahoj holky jen hlásím, že jsme doma, Šimon chrápe a já se trochu aklimatizuju a půjdu taky schrupnout....porod byl úžasný a z porodnice se mi fakt skoro nechtělo...krumlovská porodnice je to nejlepší co mě mohlo potkat ...jdu si lehnout jsem mrtvá, tak později, pa pa

petreva
13. zář 2009

Tak já jsem první, kdo přivítá maminu domááááááá 😵 Jájo, vítej!!!! To bude Barča ráda, že konečně někdo přišel s tím, že je porod úžasnej 😀 Ale je fakt, že mě se s odstupem času taky zdá, že je to něco nezapomenuteně nabitý emocema...máš čupr chlapečka a kabrňáka tatínka 😵 moc ti a vám přeju to nej!!! A hlavně štěstí 😀

Mě mužík vysvobodil od ječidla a jsem doma!! Musím ale přebrat starý zděděný hadry 😅 takže žádný nohy nahoru se nekonaj...

kacena00
13. zář 2009

žjuva jája máma doma 😵 😵 😵

evi, no já nevím, já to posuzovala u nás dle toho, že sme se navrátili o level níž 😅😀 doteď vstávání na baštu v půl šestý dejme tomu a najednou návrat do června, kdy byla obvykle bašta v 3 nebo 3 30...
a den ode dne se to stupňovalo, najednou z toho byly 2 hodiny a půl druhý...řev sílil na intenzitě, táta ho nedokázal zabavit..

u hely to bylo tak, že se majda začla taky budit častějc a dřív...

tak nevim, jak ste to měly dřív vy..
kařdopádně u nás kašování supr, akorát počítám s tím, že mě časem začne budit na čurkání, i když pro mnohé z vá¨s možná budu za exota, zkoušim bezplenkovat, za tejden máme výrazný úspěchy a malej mi "hlásí v deset, jedenáctnež jdu spát
a někdy ve 4 ráno, ale to mi neva, jenžto se stejnak pravidelně budím na svoje čuru 😀

no a ten tejden co má na noc sušší plenky - něco tam stejnak načurá, se mi budí o hodinu dýl na snídaní, někdy o hodinu a půl, takže se u nás chrapundí do 6 30 někdy i do 7 do rána 😎