Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

chiwule
14. led 2009

ahoj holky, dneska/vlastně včera 🙂 / jsme byli na kyčlích, vše v pořádku, jadýrka se vyvíjí jak mají, další ko máme v březnu. léčíme moučnivku a já se snažím znovu rozkojit, dá to práci... zdá se že až malou přestane bolet pusinka, bude chtít sát sama, tak aby měla co... je to ale těžký, z flašky se jí pije jednodušším způsobem, tak prso už moc nechce... no uvidíme, jak dlouho nám to polokojení vydrží...
jinak už oblékáme věci velikosti 62 a asi nám dlouho nevydrží 😉 budu muset nakoupit oblečení, začíná se nám nedostávat vypůjčených miminkovských věcí... nevíte, kde bych našla nějakou tabulku dětských velikostí?
tak se zatím mějte, jdu lehnout 😔 páček 😔

dagina
15. led 2009

Ahojky, tady to je zase jak po vymření 🙄 . Chiw, takže malou trápí takový prevít 😖 ??? Hlavně ať je co nejdříve OK.
Holky, které máte holčičky 😵 , kdypak se chystáte dát náušničky??? Četla jsem různé názory, někdo už dává ve 2 týdnech, někdo v 6 týdnech, někdo třeba až v půl roce...., nebyl na to ucelený názor..., také nevím zda je lepší nastřelit či nechat propíchnout.... .
Pěkný den přeji 🙂 .

slunickooo
15. led 2009

aHOJ HOLČINY,

včera byl hrozný d en - kamarádce umřela 5 měsíční holčička - jsem z toho úpůně na dně, natož jak musí být jim.... kurva život nespravedlivý .... a to u nás byli v sobotu na návštěvě ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Chiw - máte moučnivku??? Já právě koukala, že malá má taky bílý jazýček... ale za tím baští tak nevím jestli jít k doktorce... jinak my na kyčlích byli - je to OK máme dávat už jen jednu plínku a ve 4 měsících na kontrolu... já ji na noc dávám stejně plínky dvě , a i tak jsou vždycky nacucaný ,,

Dagi - nám řekla doktrora naušničky až po očkování a chci je dát nastřelit . No je ště se s mudrc. domluvím a uvidíme...

My zatím plně kojíme - chci vydržet až do 6 měsíce, už jsme měli taky menší krizi - asi jsem měla mín mlíka asi tak 3 dny, ale dávala jsem ji fakt tak často jak chtěla - jak všude doporučují - a prsa se fakt zase nalila ... tak jsem hrozně ráda....

JInak se těhulky moc opatrujte a maminky, vy opatrujte ty svoje zlatíčka a hlavně si jich užívejme co jen to jde.... znovu jsem si to včera uvědomila... ☹ ☹ ☹

dckami
15. led 2009

ahoj kočky,
můžu se k vám přidat? Dnes jsem začala se stimulaci na IVF, chodím do Pronatalu Nord Teplice - mám krátký protokol. Ode dneška stříkám Synarel, od 3.DC Puregon. Na kontrolní utz jedu 21.1., tak uvidím, jak budu tentokrát na stimualci reagovat. 😉

myky
15. led 2009

Holky, tak já napsala takovej román a ono se mi to neodeslalo a smazalo! Se na to vyprdnu 😠 .
Tak asi rychlejš.

Masle jj, ještě aspoň 2 týdny chci vydržet 😵 . Ale nemůžu se dočkat na to naše miminečko 😉 .

Jsem vás pobavila s tím mým "bezva" porodem, že 😀 ? Děkuju všem za palečky, budu je potřebovat 😉 .

Dagi, dělala jsem na dětské interně. Tam jme měli JIP+ klasické odd. Takže dětičky tak 4 až 5 dní po porodu až po 19ti leté "děti". Tudíž nedostatky mám porod + odd. šestinedělí a samozřejmě neřikám, že vím vše i pak 😉 . Na porodní sál jsem ale chodila na škole na praxi. A zrovna na ten, kde budu rodit 😀 .

Sluní to je hrůza hrůz 😢 . A vědí co se stalo? Jestli nějaká vrozená vada?
Jinka já myslím, že bílý jazýček má většina kojených dětiček. Pokud to není po stranách na dásních, tak by to mělo být ok. Ale za zeptání dr. nic nedáš, viď? Jistota je jistota.

myky
15. led 2009

Dckami hodně štěstí 🙂

dagina
15. led 2009

Ahojky, Myky, to naštve když se ti smaže /neodešle příspěvek pracně napsaný, viď 🙂 , to znám. Už máš výbavičku nachystanou 🙂?????

Sluni, tak to je teda nářez, k tomu není co dodat..., jen by mě také zajímalo co se stalo ☹. Já jsem hrozně ráda aspoň za ten monitor dechu, ikdyž to také není všechno.... .

Sluni, ještě prosím tě k tomu kojení...., jak často se třeba malá budí na kojení a popř. jak dlouho kojíš??? My tak max. 15 min., někdy třeba i z obou prsů. Tchyně se hrozně divila, že nám malá nespí celou noc, že její děti spali celou noc - dávala jim Sunar, tím chtěla jako naznačit, že se mám vybodnout na kojení a jít na umělou výživu. Při tom malá se budí tak 3x za noc (cca po 2-3 hod), což si myslím že není tak hrozný. Pak sice chvíli vejrá, ale usne docela rychle. No podpora od ní žádná, lepší jí nic neříkat, protože takové kecy v téhle hormonální bouři nepotřebuji slyšet. Aby toho nebylo málo, tak ám ještě poradila namáčet dudlík do medu, aby ho malá chtěla.... 😠 😠

sisa32
15. led 2009

Ahoj holky, tak jsme zpátky od dr. a malá ještě spí v ločárku (měla jíst ve 14.00). Holt jí to očkování zmohlo, ale byla statečná.
Tak už vážíme 6 510 g a měříme 66 cm.

Sluni, to je hrozný, co jsem si to přečetla, nedokážu myslet na nic jinýho. Co se stalo ? Když byli u vás na návštěvě, byla zdravá. ten život umí bejt hnusnej. ☹

Dagi, ty náušničky píchá každej dr. jinak, ale můj názor je, že čím dřív, tím líp. My byly ve třech měs. + - a sestra říkala, že už je na to velká, že to bude hůř snášet.

Zdravím Chiwul, Myky a Dckami.

dagina
15. led 2009

ahoj Sisa, takže myslíš že už klidně můžeme na ty náušničky??? A dělala vám to dr., nebo vám to nastřelili v obchodě 😕 ??? Dr. myslím jen klasicky propichují....

sisa32
15. led 2009

Dagi, radši se domluv s dr., protože někteří to nechávají píchnout až když se zahojí ramínko po TBC. Ale zase jsem tu někde četla, že některým miminkům to píchali už v porodnici.
Píchala nám to sestra u dr., do obchodu bych nešla už kvůli hygieně a vůbec, nevíš, kdo to dělá a jak atd....

dagina
15. led 2009

Díky Sis, domluvím se s dr. Nám TBC také píchali v porodnici..., jsem myslela že se to dělá všude..

sisa32
15. led 2009

Dagi, já myslela náušničky v porodce. Psala to tu někde nějaká holčina. 😉

Jinak tady jukni. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dagina
15. led 2009

Tybrďo, tak to je sakra brzo 😕 . Dík za odkaz, takže to budu řešit co nejdřív, jen ještě nemáme vybrané náušnice 😅 .

myky
15. led 2009

Ahoj 🙂 ,
tak jsem přilítla domu z hlídání synovce a mám za dnešek zase dost. Ale on je miliónovej 😀 . Ségra má chudák zánět močáku a lítala dnes celý den po doktorech. Dneska je to fakt děs. Třeba u OL čekala 3h. 😖

Dagi naušničky jsme píchali jedné kolegyni dcerušce, když šla z porodky domů. Jak jsem byla na tom dětském. Ono to bylo o patro níž, než šestinedělí, tak se zastavila a bylo to 😅 . Píchli jsme to jehlou, ale musí se to umět, aby se nepoškodilo ouško a nebyly křivě naušničky. Asi bych šla určitě k Dr a nechala jí rozhodnout na co je zvyklá. Pokud to umí jehlou, ať to píchne tak a pokud nastřeluje, tak taky dobrý.
Tchýni vypusť a vůbec neposlouchej. To jsou fakt řeči co má 😠 ! Malá jí ukázkově, jak má. Jak intervalově, tak dýlkou kojení. A med na dudlík 😠 ! Se asi zbláznila, ne?! Až budeš odnaučovat, tak ti poradí pepř nebo co?!
Jedinou věc bych brala. Že to myslí dobře, jen má zastaralé názory 😉 .

Siso to je parádní macanda ta vaše Adélka 😀.

sisa32
15. led 2009

Ahoj Myky, díky za pochvalu. 🙂
Adélce už leze teplotka po tom očkování, tak jsem do ní naprala panadol sirup, to byl řev.

TCHÝNĚ, to je téma. 🙂 Taky bych mohla vyprávět. Podle ní, nám zase doma mrzne (manžel je blázen po mamince, topí na 23-26 stupňů) 😝 a stejně jí mám málo oblečenou, že . 😠

masle
16. led 2009

Ahojky holky
Sluni to je hrůza co tady píšeš. A co bylo té holčičce? ☹

Dagi naší Veru jsme nechávali dát náušničky asi ve 2 měsících a píchali jí je nenastřelovali. Jóóó´dudlík do medu je dobrej na zoubky... 😀 😀 Vidím že tchyně jsou všechny stejné.. 🙂 Siso - já mám malého taky věčně málo oblečenýho.. 😀

dagina
16. led 2009

Ahojky holky, Sisa, tak to je jasnéééé 😀 , nám doma mrzne také 😀 , a málo ji oblíkám 😀 😀 . Prostě no comment 😝 . Koukám, že to je teda všude stejné , ale kdo na to má mít náladu.

Díky všem ohledně náušniček, nejdřív je ale musíme vybrat...., jaký by jste prosím radily kamínek 😉 ?????

sisa32
16. led 2009

Ahoj holky, tak noc byla dobrá. Adélce zabral Panadol a spala zase celou noc. Dnes je zatím v pohodě, ale má hlad, tak se častěji cpe. Včera neměla chuť k jídlu a tak to teď dohání.

Dagi, těžko radit, záleží, co se ti líbí. Dnes je výběr...bílý zlato, žlutý, nebo míchaný, všechny možný tvary a kamínky co jsem viděla, tak různé odstíny růžové, modré, bílé.

dagina
16. led 2009

Sisa, ať se z toho malá co nejdříve vyhrabe..., fakt vydržela celou noc spát 😕 ???? Šikulka. 🙂
No jo, s těma náušničkama je velký výběr, původně jsem myslela že by měla po mě, ale přeci jen chci asi bílé zlato...

sisa32
16. led 2009

To já jí chtěla dát taky náušničky po mě, ale záhadně se ztratily. 😎 Tak když už nové, tak má taky z bílého zlata se světlounce růžovým kamínkem.

slunickooo
16. led 2009

Ahoj holčiny,

tak konečný verdikt - synd rom náhl. úmrtí - nic nezjistili proč umřela ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ - prostě děs hrůza , my se z toho doma pořád nemůžeme zmátořit - bože ☹ ☹

Jinak Dagi - naše když js me přišli z porodky tak jedla tak 2-3 x za noc, dala jsem ji říhnou t a hned spinkat... ted hamá v 21 hod, pak jdeme do ložnice, dám ji do kolébky, zhasnu a když se ji to nelíbí tak ji kolíbám a ona usne... a vstává tak v 5 někdy i v 6 hod, dneska spinkala až do 6,30 hod.... jinak jedla tak přes 20 minutek, ted už jí kratší dobu...

Naušničky - my je asi dáme nastřelit - ale ne v obchodě boře - nastřeluje je nějaký dětský mudrc. v HK, a změří i nějaké ty body v oušku aby je nenastřelil.... a máme naušničky po naši mladý - zlatý motýlky - bez kamínku..

Siso - jééé vy už jste obříci 😉

Naše dudlíka dvakrát ne chce, nejdřív jsem ji na něj naučila, ale nějak se zase odnaučila, takže navečer po koupání když je mrzutá a nemůže zabrat tak usíná u prsa 😀 😀 - dudne si a spí, ale už ji zase učím na dudlíka... ted akorát si párktár podudala a usnula... ale hned do vyplivne 😀

chiwule
16. led 2009

ahoj holky, mám takovou kacířskou otázku ohledně náušniček? proč je holkám vůbec dáváte? co když je nebudou chtít nosit? co když si o ně zatrnou ucho? vždyť ta naše malá cácorka rozkládá rukama nohama všude, i já jsem naušnice teď přestala nosit, protože mi o ně pořád zatrhávala nebo se o ně škrábla když jsem jí chovala... já se kvůli naušnicím chytla s tchyní, páč mi je pro malou pořád nutí a já si myslím, že to je nesmysl - to že je naše Anetka holčička se dá poznat i jinak než podle naušnic...

chiwule
16. led 2009

jo jinak moučnivku jsme snad zahnaly na ústup, pomohl až Pagavit. Začala jsem taky brát homeopatika na lepší tvorbu mlíčka, tak doufám, že se zas vrátíme do stavu jako na začátku, že jsem nevěděla co s mlíkem...

sisa32
16. led 2009

Ahoj Ciwul, prosim tě, jak bereš ty homeopatika ? Předpokládám, že máš Ricinus communis 5 ch ? Já si ho taky naordinovala, ale nevím jak je brát, jestli před jídlem, po, nebo co nejíst, jak je dlouho brát atd. Vím jen to, že se mají cucat.

A náušničky si myslím, že k holčičkám prostě patří, neznám žádnou, která by je nechtěla nosit. A když by je neměla teď a rozhodla se pro ně v dospělosti, tak by si to asi víc protrpěla.

sisa32
16. led 2009

Jo, a jsem ráda, že už má tu moučnivku pryč, ja se to pozná, že se objeví ?

sisa32
16. led 2009

Sluni, ty jo, taď jsem si všimla tvýho příspěvku. To je hrozný s tou malou. Je to něco, co člověk neovlivní a nemá žádnou možnost, jak tomu zabránit, když už to přijde.

A Žanetka je moooooooooc krásná, jsem ti jukla do albíčka. Ta fotka S Nikolkou je nádherná, líbila se i Jindříškovi. 🙂

chiwule
16. led 2009

siso, já si nechala naušnice nastřelit v dospělosti (cca 20let) a rozhodně jsem netrpěla 🙂 😉 myslím si, že dávat něco do ouška miminku, kterému se vše ještě vyvíjí , navíc v uchu je spousta akupunkturních bodů... to raději až bude starší, třeba do školky nebo školy...

jinak moučnivka je bílý povlak na jazyku a nebo v celé pusince, vypadá to jak od mlíčka (což mě nejdřív zmátlo) ale jsou to kvasinky. malou pak bolela pusinka jak kdyby měla angýnu, nechtěla sát, šel jí zápach z úst... tradičně se doposučuje mazat genciálovou violetí, ale nám to nezabralo a navíc je to prý už zastaralá metoda... nikdo mi do teď nevysvětlil z čeho to vzniká a jak tomu zabránit pro příště, ale mudra v pediatrické poradně říkala, že je to u přikrmovaných dětí časté... může to vzniknout kdykoliv dokud dítě pije z flašky nebo je kojeno a nepřejde na normální stravu...

chiwule
16. led 2009

jo a ty homeopatika 🙂 beru přesně ty co píšeš a podle rady kamarádky 5kuliček rozpustit v ústech - vycucat, teď na začátku cca po hodině a později až bude dost mlíka tak už jen před každým kojením... jí se to osvědčilo, tak uvidím u nás...

sisa32
16. led 2009

Chiwul, dík za vysvětlení, doufám, že my se tý moučnivce vyhneme.

Ty homeopatika bereš fakt 5 kuliček každou hodinu, nebo jsem to špatně pochopila?

oskarka
16. led 2009

Ahoj holky, jak jse všechny máte??
Omlouvám se, že sem přicházím už jen zřídkakdy, ale moooc ráda na Vás a naše debatění vzpomínám. Doufám, že jste všechny příjemně a pohodově vstoupily do nového roku a že Vám dětičky - ať ty v bříšku nebo ty narozené dělají velkou radost (jako to naše mně).

Co se nás týče, tak jsme v pořádku, jen pořád dost pláčeme a moc nespinkáme. Ondrovi jsou 2 měsíce a 2 týdny, měříme cca 63,5cm, vážíme 5,81kg a kyčle máme naprosto v pořádku (Ia,jádra+), tak jsem ráda, že je zdravý a to jeho křičení holt musíme vydržet, snad se to věkem a pak pohybem zmírní a zklidní.
Dneska odpoledne nás čeká první lekce plavání ve vaně, tak jsem mooooc zvědavá, zda se to bude Ondráškovi líbit a zda ho to uklidní.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru