Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

hanulka3112
20. únor 2009

Jéé já jsem v tom předchozím příspěvku nasekala chyb 😅 😀

murasek
autor
20. únor 2009

holky, moc diky za drzeni palecku...podam pozdeji zpravicku, preji vsem hezky vikend!

sisa32
20. únor 2009

Ahoj holky,
Dagi, je mi líto Lucinky, doufám, že jí bude brzy dobře.

Hanulko, kašli na tchýni a zloděje a pohlaď bříško, zase bude dobře.

Kdyby ty lety na Měsíc nebyly tak drahý, tak mám pro tchýni bezva dárek k Vánocům, ale letenka by nebyla zpáteční. 😀

Jinak mám dneska blbej den, od včera je mi blbě, něco na mě leze, doufám, že ne chřipka. Malá po očko celkem v poho, jen trošku protivnější a moc nejí.

A dorazil mě řidič z Top trans, měl mi přivést myčku, já se těšila celej den a když nepřijel do 18-ti hod., tak mu manžel volal. A on prej měl bouračku, pak zase že se zdržel v Procter and Gamble (což je od nás 4 kilometry), no prostě kecy, ale aby zavolal, to ne. Pták jeden. 😠 😠 😠 Tak prej až v pondělí.

sisa32
20. únor 2009

Taky jsem začala hubnout, už mám dole 2 kilča a 14 dní dělám ráno a večer 20 sedlehů a fakt začínám mít menší břicho. Ani tomu nemůžu uvěřit.

sisa32
20. únor 2009

Holky, teď jsem zjistila, že ten řidič napsal do papírů, že jsem nebyla zastižena na adrese. To mě teda nas.... 😠 😠 😠 , tak jsem jim napsala do firmy. Parchant jeden, nic nepřiveze a ještě v klidu lže.

myky
20. únor 2009

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím a snad už se sem zase začnu pomalunku dostávat. Pořád na vás všechny myslím a chbí mi koníkování s váma. Jen jak nemúžu sedět, tak je to složitý. Se tu nějak kroutim. Kolena mám odřený 😢 . Malej dneska docela pobrekával a hlavně nějak srovnáváme kojení. V porodce jsem měla příkrmy a doma taky přikrmuju stříkačkou. Dneska nám kámoška půjčila váhu, abych věděla kolik toho vůbec vypije a dá třeba 50ml za 30minut. Tak asi budu kojit dýl a třeba se to mlíko rozjede. Chci se zbavit těch příkrmů.
Dagi koukám jaké máte trápeníčko s Lucinkou. Chuděrka to fakt s těma prdíkama a blinděním má nějak divoký 😢 . To tě lituju. Mě stačí když malej pláče chvíli. V pondělí nám trochu krvácel pupík, tak jsem teď celá poprděná, aby nebrečel a nezačlo mu to znovu téct. A taky jsem z toho málem bulela. Jsem klasická šestinedělka 😅 .
Sluní, Kačí, Masle, Sis všechny máte krásný fotečky 😀 . Už máte velikánský miminka 😀 .
Hanulko ty si taky užíváš. Bych sekala ruce zlodějům zlodějským! Tak ať to dobře dopadne.
Murásku moc držim palečky,aby se to poevdlo a byly krásný tlustý // 😀
Jo a v porodce jsem ze svých nabraných 24kg nechala 7,5kg!!!!!! 😠

sisa32
20. únor 2009

Ahoj myky, jsem ráda, že jsi napsala, že víme, že jste s Mikim v pořádku. Neboj, kojení se rozjede, pupík se zahojí a ty si hezky srovnáš režim. Já teda mám nálady jak v šestinedělí furt, dneska jsem třeba řvala u TN, jak ukazovali tu paní, co porodila na dálnici. 😎 Přeju ti, aby jsi byla co nejdřív fit a už se moc těším na fotečky malýho. Nemáš třeba fotku v Deníku? jestli jo, dej odkaz, ať se pokocháme. A ty velký miminka, to je fakt, Ádě je veliká a včera v poradně ležela vedle menších miminek a byla jak obryně. Manža jí vždycky říká, že je gigantická. 😀

myky
20. únor 2009

Ještě info k porodu. Omlouvám se za tu délku, ale nějak toho bylo moc.
V pátek jsem šla na 8h do poradny. Monotor byl divnej. Nějaké kontrakce a Mikymu slábly ozvy. Tak procházka a další monitor. Krvácení po vyšetření a provedený hamilton. Bolest jak kr..... Pak šup na sál na zátěžový test. Nic a příjem na odd. Do večera bez jídla a další monitory asi 3. Všechno vypadalo ok, ale spíš nikc neřekli. Spánek celkem klid. Ráno vyvolávačka. Bolesti, monitory a večer nic.
V neděli další provokačka a nástup kontrakcí po 2 minutách. Napřed jsem nevěděla která bije a rozcházela to. Pak jsem šla za sestrou a na monitor. Ten samozřejmě na prd a zavolali doktora.Ten mě skoro nenechal zavolat manželovi a hnali jsme na sál. Tam mi praskli plodovku a že budeme čekat. Na monitoru jsem ležela na porodním sále. Bez klistýru. Jen mě vycévkovali. Pořád běhali kolem toho monitoru!Já slyšela jak při kontrakcích malý slábne. No krve by se ve mně nedořezal. Pořád říkali, že to zvládnem přirozeně. Jeden doktor řekl, že by udělal rychle sekci. Další ke mně přišel a řekl, že zavoláme anesteziologa a zavedeme epidurál. Já řekla, že ho nechci a on, že se mě neptá, že ho musí zavést a ať jsem v klidu. Trefili se na podruhý s bolestí jak hrom. Asi se mi opíral o nějaký nerv a pěkně to bolelo celou dobu, co jsem ho měla. Zaváděli ho při kontrakci. To už byly tak minutu pauza a tři minuty kontrakce. Pořád mě přetáčeli z boku na bok. Strkali do mě oximetr což je sonda o průměru asi 1cm dlouhá tak 5cm na kabelu a prý to dávali malému na tvářičku. Měli to na takové plastové lžičce. Pak zjistili, že se to celé se…e a že už sekce nejde udělat a malý je tam nějak divně šprajcnutej. Nadrali do mě nevim co a já se otevřela během 2hodin o sedm prstů. Pak řekli že jdeme na to a že musim tlačit při kontrakci. Jenže já je díky epi a všemu co jsem měla v sobě necítila. Řvala jsem na ně, že nevim kdy mám tlačit! Jeden doktor si uvázal k porodnickému křeslu roušku a na druhé sraně stál. Chytil se jí a její pomocí mi tlačil na břicho. Já ho drapla a řekla mu, ať mi položí ruku na břicho a až bude kontrakce ať mi řkne. Další doktor s doktorkou a dvěma asistentkama bylo dole. Řvali ať tlačim a ten co mi ležel na břiše jsem myslela, že mě zlomí. Tlačila jsem jak blázen a nic. Ten co mě rodil zařval, že teď ho musíme vytáhnout, nebo je to v pr….! Pak jsem zaslechla podejte mi to! Já začla vřeštět, že kleště nechci! Řekli ať tlačim a tak jsem tlačila a malej byl venku. Na ten pohled nikdy nezapomenu. Byl celej zatočenej do šňůry. Začla jsem brečet, že nedejchá. Rozmotávali ho jak klubko nití a pak s ním hned běželi pryč. Já zahlídla manžu, jak vyběhl za nima. Pak jsem rodila placentu a zaslechla pláč a pak přišel manža s Mikuláškem. Šili mě 4 lidi hodinu a půl. Sice jsem měla epidurál, ale asi už nefungoval. Chtěli mě uspat, ale nakonec jsme to zmákli bez narkózy. Malého netahali kleštěma, ale vakuumextraktorem a naštěstí to nemá následky. Všechna vyšetření nám vyšla dobře.To že já mám spodek …. Nevadí. Hlavně, že to dopadlo dobře. Ještě dnes mám ATB a rodit už se mi vážně nikdy nechce. Sex si nedovedu představit. Dva dny po porodu jsem omdlévala, ale transfuzi jsem se vyhla. Nejlepší bylo, že mi dali Mykuláška a starej se 😵 . Doma je to super 😀 . V porodce jsem bolestí lezla po zdi a depkovala, jak blázen.

myky
20. únor 2009

Siso díky 🙂 ,
fotečky dodám. Nikde zatím nemám. Udělám albumek. 😵

sisa32
20. únor 2009

Teda Myky, až mě šel mráz po zádech. To je hrůza, co jsi si vytrpěla, ale hlavně že všechno dobře dopadlo. A co manžel, jak to snášel?

masle
20. únor 2009

Ahoj myky- to jsem ráda že jsi za náma přišla se juknout 🙂 Musím říct když jsem to četla tak jsem měla slzi v očích 😢 Chudinko to jsi si teda vytrpěla! Ještě že to dopadlo dobře.Tak jak jsi si přála porod jako sluníčko, tak jsi měla nakonec pravej opak ☹ 😒 A jsi fakt kabrňák že jsi to zvládla!! A Mikulda taky!! Prosimtě a co je to ten vakuumextraktor 😕 😕 ? Zní to jak nějaká pumpa 😒 😕

sisa32
20. únor 2009

Ahoj Masle,

holky, koukáte na Tudorovce? mě se to nějak začalo líbit a už se těším, až to začne.

sisa32
20. únor 2009

Holky, já mám fakt den blbec, te´d jsem sem napsala takovej dlouhej příspěvek a když jsem to chtěla odeslat, tak mi ulítla myš a vypla jsem si celej net. 😠

myky
20. únor 2009

Holky děkuju. No upřímě mě se taky chce brečet, když si na to vspomenu. A noční můry mám do teď. ☹
Masle ten vakuumextraktor je pumpa. Zjednodušeně řečeno takový špunt, ktrý nasadí na hlavičku miminka a podtlakem přisajou a pak ho tím vytáhnou. Mám dojem, že do mě strčil obě ruce a nasadil to Mikuláškovi na hlavičku. Ale byl šikovnej a Mikulajda nemá ani modřinu. Pak mu dělali sono hlavičky asi právě kvůli tomu podtlaku. Sama nevím, jak to přesne vypadá. Ten den rodila ještě jedna holčina kleštěma a ty mají neurologický nález 😖 . Tak jsem šťastná jako blecha, že to dopadlo u nás dobře. Pro jistotu jsem se domluvila s neuroložkou, že po šetinedělí příjdu ještě na kontrolu. Nechci to podcenit.

sisa32
20. únor 2009

Jé myky, nádherný fotky. Mikulášek je úúúúúúúúúúúúúplněěěěěěěěěěěěěěěěěěěě nááááááááááááááááááááááádherneeeeeeeeeeeeeeej chlapeček. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ještě jednou ti mooooooooooooc gratuluju. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

myky
20. únor 2009

Sis Díkýýýýýýýýýý 😀 😀 😀 😀
Jsem šťastná, že ho máme a nemůžu se na něj vynadívat. Já bych ho láskou snědla. Už se budí, tak půjdem bojovat s kojením a snad se heky nadlábne a bude chrupčit. Manža ho dnes zapíjí s firmou, tak snad nebude plakat, ať tu s ním nemůsím trajdat po bytě.
Tak zatím a ať jsou všechna naše miminka jenom spokojená 😉 😵.

masle
21. únor 2009

Ahojky,
myky no to je drsný s tou pumpou, ale asi je to lepší jak ty kleště.. ☹ 😒 Mikulášek je fakt mooc krásnej a bude ti určo dělat jen samou radost!!Krásný fotečky!! 🙂 🙂

sis já čučím na Tudorovce taky je to docela pěkný, ale asi to bude dlouhej seriál, kdy Jindřich VII měl těch žen 6 a a on se teprv rozvádí s tou první... 😅 😀

Jinak náš Rá´da už má i kašel. Tak jsem z toho už na nevy ☹ Myslím , že mu Dr měla dát něco silnějšího než jen eukaliptovou mast...přijde mi to málo a nevím jak bych mu teď pomohla.. ☹

dagina
21. únor 2009

Ahojky, Hanulko, jen pěkně ty tchánovce skásněte 😉 , co by s prachama dělali. 😅

Myky, jste fakt šilkulky, ještě že jsi jim do toho mohla kecat skrz tvé vzdělání.... . Mikulda je fešák statečný, ať vám dělá jen hezké starosti. Porod teda terno ☹ , hele, ten druhý bude určo lepší.... . Moc hezké fotečky, koukala jsem že malého už dáváš do lehátka..., a já se toho zbytečně bála.
Jo Myky, asi zbytečná otázka pro tebe 😉 , ale máš kruh na sezení???? Já jsem si bez něj 14 dní neškrtla, raději jsem u jídla v porodce stála než mi ho manža dovezl 😅 . Fakt super věc. 😉

Pěkný víkend přeji. 🙂

hanulka3112
21. únor 2009

Bréé ranko holky.
Myky, tak teď si mě fakt zarazila, ještě, že budu rodit císařem teda doufám, ale vzhledem k mé asi 15cm jizvě z laparky a to, že čekám dvojčata si ho třeba vyřvu, ještě jsem se na to neinformovala u Dr.ale tvůj příspěvěk mě teda vystrašil 😖 hlavně, že je malý v pořádku, to sis teda vyžrala po tom jak sis přála pohodový porod 😖

Sis, ten výlet na měsíc je taky dobrej 😀 pak kdyby byl úplněk, pak by ses podívala na měsíc a tam černá tečka 😀

hanulka3112
21. únor 2009

Dagi, mám pravdu že no tchán ten prachy nepotřebuje, ale tchýňa by třeba 50.tis rozfofrovala za den (hadříky, kabelky, boty, šminky, zlato) 😖 nebo že by nová kérka k 50.tinám 😀

myky
21. únor 2009

Ahoj 🙂 ,
masle taky si myslim, že ten vakuumextraktor je lepší, ale neuroložka říkala, že ne. Že když se použijou správné kleště, tak je to lepší kleštěma. No a pak si vyber 😕?! Asi záleží na tom s čím to kdo umí a tenhle porodník asi lépe ovládá tohle.
Dagi jj, dávám do lehátka, ale minimálně. Máme tam tu novorozeneckou vložku a ještě ho tam dávám v zavinovačce s vystuženýma zádíčkama třeba jen po jídle. A co se kruhu týče, tak ty mi manža přivezl 3 v různých velikostech, ale nic nešlo. Prostě taková bolest, že jsem si nesedla a teď to tak zkoušim občas třeba na jídlo a už to trošičku jde na jedný straně zadku. Aspoň něco. Zlepšuje se to, tak uvidíme co mi řeknou na kontrole. Jdeme tam ve středu. Zatím pořád stojím, klečím, nebo ležím. Nejlepší je to projímadlo 😅 . Mám ho naordinované 3xdenně a já lítám jak vsteklá. Se bojim, abych to zvládla na tu kontrolu 😨 .
Hanuko nelekej se. Já si asi vychytala jobovku. A dvojčátka asi určo půjdou sekcí. Navíc holky porody zvládali všechny úžasně, tak u tebe to bude taky dobrý. Prostě někdy se to takhle seběhne. Přeju ti krásný porod a hlavně to nejdůležitější - zdravá miminka 😉 😀 .

milena26
22. únor 2009

Ahojky holky občas vás tady navštívím a pročítám a kouknu na vaše krásná miminka 😵 jste statečné jak jste všechno krásně zvládli...sice ještě některé ještě miminka čekáte,ale i tak jste statečné a máte krásná miminka...
moná si ještě vzpomenete,že jsem sem k vám chodila...
mě čeká v březnu ketík,tak snad bude náš šťastný a budeme se brzy radovat že čekáme naše miminko,naše štěstíčko,náš život.... moc se těším a doufám,že ketík dopadne daleko líp jak 1 ivf....
všem přeji krásné a zdravé miminka a at vám dělají jen a jen radost 😵

kacatko03
23. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem vas po víkendu dočetla....

myky: z tvého porodu mám mrázpo zádech a zamáčkla slzu...to musel být teda mazec...ale dobře jsi to zvládla a Mikouška máš u sebeb, mimochodem je krásnej, koukala jsem do alba...jak je ve vaničce tak vypadá žeje hodně dlouhej jak je ještě hubenounkej 🙂 ale jinak je to ňuchánek.

Dagi tak co hrací deka?

Masle: tak jak je Rádovi je to od včera lepší?a jak dopadly ty výtěry? jinak jsem dneska přišla od kadeřníka, táta hlídal a když sem přisla malej si mě prohlížel a smál se na mě 😀 😀 😀

masle
23. únor 2009

Ahjojky po víkendu,
kačí - moooooc ti to sluší! Vypadáš starší 🙂 😉 A jste pěkná rodinka!Fíla se na té fotce dobře zubí.. 😀 Výtěry jak už jsem ti psala jsou blbý, Ráďa má v nosíku 2 bakterie, Stafilokoka a ještě jednu takovej krkolomnej název latinskej, tu prej kojenci moc nemívaj. Prej to mívaj hlavně starší děti nebo dospělí. Takže má atb. Augmentin. Tak hlavně aby mu to zabralo a aby už byl zase fit! 🙂 😵
A ten kašel jak má, to se mu rozjelo jak jsem mu začla dělat ty zábaly tím Mucoplantem, tak se mu tam ty hleny uvolnily to prej je dobře.
Nakonec asi Veru vyšlu s Ivanem aspoň na víkend na hory. Na čerstvej vzduch protože, už mě ty nemoci serrrr...

Jo Kačí Tobouš ti těch 180ml vypije jo? Ráďa teď vypije stěží 100ml. Ale to je tou rýmou a tak. Říkala to Dr. že jak tam má ty hleny tak nemá moc chuť na jídlo...A po těch atb prej může pít ještě míň a může mít i průjem. Tak jsem na to zvědavá ☹

slunickooo
23. únor 2009

Zdáááár holčiny

teda Kači - tobě to sluší.... fakt šílen ě moc, hotov á modelka, jak vzhledově tak i postavičkou - fakt se máš....

A fotečky dětiček krásný - všichni - jsem je skoukla

Myky - jsem fakt měla co dělat abych nebrečela u toho popisu tvého porodu, si to nedovedu vůbec představit něco t akovýho zažít a přežít... ale zvládla jsi to , jsi fakt šikulka statečná a malý je kouzelnýýýýýýý, zase brzo přijd mezi nás. už se moc těším na další info.....

Nám se holky včera malá prvně překulila ze zádiček na bříško, zatím j i to jde jen z jedný strany, na druhou ještě neumí,, ,a je s ní čím dál tím větší sranda, jak ona umí ječet.... jestli budu mít čas tak něco hodím na youtube.... ted jdu hodit aspon nějakou fotečku zase do albíčka....

jo a zítra teprve jedem na to prv ní naše očkov ání a vážení.. .tak tipuju 6500 g 😀 😀 😀

sisa32
23. únor 2009

Ahoj holky,

tak nejdřív přeju nemocným mimískům brzké uzdravení.

Všechny dětičky jsou teda nádherný a rostou jako z vody. Kačí jseš fakt jak modelka, moc ti to sluší.

Dneska konečně dorazila myčka, ale zatím stojí v garáži, nejsou tu siláci na odnos.

Taky jsme byly s malým u zubařky a kupodivu vše ok, jen mi brousila zubní kámen.

A šla jsem do DM pro leštidlo na nerez a sůl do myčky a to jsem vůbec nekoupila, zato jsem koupila Adélce příkrmy a čajík. Jsem pako, zítra tam musím znovu. To jdeme zase s malým na vypalování bradaviček. Jak má ten atopickej ekzém, tak se mu pořád dělají molusky. Je to otrava.

kacatko03
23. únor 2009

Masle: tobouš tech 180 vypije v pohodě ale vzhledem k tomu že sepak probudi stejně jako při 150ml zatím zustaneme u tech 150. uvidíme za 14 dní na 3m kontrole, ty jo to to letí a bude asii očkování že? Verču vysli s manžou na hory aspon budeš mít čas na Rádu a trochu klídečku 🙂 , hlavně aby se z toho malej brzo dostal...

sluní no taky už je 6anet velká holka 🙂

jinak díky za pochvalu 😀 , já se dneska z kuchyně nehnu,...dělám asi 50 mufínuuuuuu zítra do školy 🙄

sisa32
23. únor 2009

Koukám, že se tu stavila Milena, tak ti držím palce, ať je tentokrát vše ok. A choď k nám podávat info.

dagina
23. únor 2009

ahojky, no jo Verče to sekne, čupr mamina, také bych potřebovala něco s vlasama udělat..., vypadám jak Viktorka u splavu 😖 .
Také je u vás taková břečka?? Jsem s kočárem brázdila, sotva jsem ho utáhla 😒 .

Včera mě zase nasr-la tchyně, jsem řekla manžovi, že mě u nich už nikdo neuvidí, za ty nervy mě to nestojí aby se potěšili s malou ..., a mě bude deptat. Manža říkal že si s ní promluví, ale nikam to nepovede, nad ní není, rozumí naprosto všemu a ostatní jsou blbý 😝 . Prostě děs.

Milena, dloooouho jsi tu nebyla, moc ti držím pěsti!!!!!!

masle
23. únor 2009

sluní - no jo Žanetka je pěkňoučká 😵 Jakej byl Masopust? 🙂

sisa - to znám taky vždycky donesu něco jinýho a né to co jsem chtěla a když si to napíšu na papírek, tak ho zapomenu doma... 😅 😀

JJ milena taky držím palečky! Ať se zadaří!!! 😵

kačí - vy máte zítra ten karneval že. Tak děláš občerstvení..? No jo my jdeme 12.3. na 3.měsíční. Letí to hrozně. Akorát ta zima se tahne... 🙄 Taky jdete na KO očkování proti TBC? My jdem 4.3. A ještě musím zmáknout kyčle během 14 dnů.. 😕

jo koukala jsem že sanusce se asi konečně zadařilo! To jí moc přeju! 😵 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru