Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

myky
16. led 2009

Ahoj při pátku 🙂 ,
já mám nějak otočené spaní, tak dneska jsem polehávala do 11h. PC zapla až teď, abych na vás mohla juknout 😵 . Manža odjel slavit ke známému narozky a já mám rozešitou hrací deku 😀 . Budu muset vrátit šicí stroj, tak musim pohnout.

Dagi naušniček jsem viděla taky fůru 🙂 . Vůbec ti vybírání a rozhodnutí nezávidim 😉 . Já jsem se jednou zamilovala do poměnek z bílého zlata. Byli naprosto úžasný. Kytička z bílého zlata a uprostřed bledě modrý kamínek. Náááádherný! jsem si tenkrát říkala, že jestli bude holčička, tak tyhle vyhrajou. Ale když pak vidíš ten výběr, tak babo raď 😅 .

Siso tak hlavně, že jí chutná, žé 😀 😉 .
Holky ty homeopatika jsou na podporu kojení? U nás v rodině nikdo nekojil a já chci, tak bych to ráda všemožně podpořila.

Sluní, tak to je fakt hrozný. Ještě, že budeme mít Nany. Já poslední dobou slyšela od více lidí, že znají někoho s touto dg. úmrtí dítěte. Těch vašich známých je mi hropzně líto 😢 .

Chiwulko náušniky jsou holt věcí estetiky 😉 . Ty dětské by určitě neměli způsobit zranění. A tvojí verzi já mám z druhé strany. Mojí mamce je nenechali píchnout a do dneška se neodhodlala si nechat uši propíchnout. Ale pořád o tom mluví, že jí mrzí, že nemůže nosit naušnice. Když jí nabídnu, že jí zaplatím píchnutí uší a koupím naušnice, tak se bojí. Myslím, že když se to holčičkám nebude líbit, tak je prostě vyndají z uší a bude. Ale nebudou muset závidět kamarádkám krásné naušničky.

myky
16. led 2009

Ahoj Oskarko, je jasný, že je míň času. Já ještě nemám mimí a taky teď finišuju s výbavičkou a přípravou domácnosti na mrňouse, tak se ukazuji míň často. To je jasný. Já jsem jen ráda, že se to tu zase začíná zase rozjíždět. Chvíli to tu bylo, jak po vymření. Jste všechny rodilíííí 😀

dagina
16. led 2009

ahojky, Myky, já ti to spaní tak závidím 😀 , když si vzpomenu na ty zlatý časy v těhu 😉 . Ale nyní si samozř. nestěžuji, když se podívám na tu moji lásku do postýlky..., je po únavě 🙂 . Hele, myslíš že Nany je opravdu v tomto směru spolehlivá??? Skoro pořád sleduji to zelený světýlko jak bliká, vůbec si to bez toho neumím představit. Je to fakt hrozný co se stalo Sluni známým ... .

Jinak dneska jsme viděli docela pěkný náušničky s tm. růžovým kamínkem, asi to vyhrajou, já jsem měla jako malá s modrým.... . Jinak si svoji holčičku bez náušniček nedovedu představit, jak píše Myky, je to věcí estetiky 😉

sisa32
16. led 2009

Ahoj holky, mě ty homeopatika vrtají hlavou, tak jsem hledala a našla tohle:
* Jak správně užívat homeopatika?
Vzhledem k rozšíření seznamu volně prodejných homeopatik a tím i jejich lepší dostupnosti nezaškodí napsat základní informace o homeopatických lécích a zopakovat zásady jejich správného užívání:
1. homeopatický lék je obvykle připravován ve formě granulí (připomínají vzhledem kdysi oblíbené antiperle)
2. pomocnou látkou, tzv. nosičem účinné látky je laktóza a sacharóza
3. množství sacharózy je minimální a homeopatika tak mohou bez obav používat i pacienti s cukrovkou
4. homeopatický lék by neměl být brán do rukou. U francouzských homeopatik k odpočítávání slouží kalíšek, který tvoří zátku tuby
5. běžná dávka je 3, 5 nebo 10 granulí, dle doporučení lékaře nebo lékárníka
6. užití je nejvhodnější alespoň 1/4 hodiny před nebo 1/2 hodiny po jídle, když je ústní dutina prosta všech cizorodých látek a příchutí
7. účinek homeopatik je rušen silně aromatickými látkami, např. mentolem, kávou,..., je lepší se jim vyhnout (pozor při zubní hygieně, k čištění zubů je lepší koupit si zubní pastu bez mentolu)
8. homeopatika nepolykáme, necháme je pod jazykem zvolna rozplynout
9. malým dětem a kojencům je možné nechat je před podáním rozpustit ve lžičce vody
10. homeopatika jsou bez vedlejších nežádoucích účinků a kontraindikací, a tak je bez obav mohou užívat i těhotné ženy a kojenci
11. po každém použití nezapomeňte tubu s granulemi dobře uzavřít. Doba použitelnosti je vždy vyznačena na každé tubě a je potřeba ji dodržovat

myky
16. led 2009

Dagi jj, myslím, že nany je spolehlivá ochrana. Ono se říká, že sice s. nahl. úmrtí postihuje spíš chlapce a že je to tak, že ty děti usnou tak tvrdě, že přestanou dýchat ☹ . No nikdo neví, jak to ve skutečnosti je, ale určitě Nany je dobrá věc.
S tím spaním jsme se dneska nasmáli s manžou. Když přišel z práce, tak mi vyprávěl, jak ráno neslyšel budíka a tak dlouho zvonil a já prý nic. V klídku jsem si chrupkala 😀 . Pak mu prý v obyváku něco spadlo a rána jak kráva. Se zatajeným dechem doufal, že mě nevzbudil. No ani náhodou 😀 . Jsem říkala, že až budu po porodu a mimčo bude vřískat a já si budu v klídku chrupkat, tak budu vypadat, jako šílená matka 😅. Přitom já normálně mám tak slabé spaní. Mě dokonce vzbudili zloději ze sklepa. Jsem si říkala, že někde musí být myš a ono jich bylo víc 😉 .

myky
16. led 2009

Siso super. To je výčet. Dík.

sisa32
17. led 2009

Ahoj holky, včera jsem psala dotaz na užívání homeopatik Ricinus communis 5 ch (na podporu kojení) dr. a napsala mi, že mám užívat 5 kuliček 2x až 5x denně podle potřeby. Tak dnes zase začnu.

Dneska jsem taky dostala první mrchu 😝 😝 😝

chiwule
17. led 2009

ahoj siso, já už měla mrchy dvě 🙂 a to naprosto ukázkově po šestinedělí a pak po 28dnech, to jsem neměla snad nikdy za svůj život 😀

sisa32
17. led 2009

Chiwul, teď, když to člověk nepotřebuje, tak chodí mrcha ja švýcarský hodinky. 😀

hanulka3112
17. led 2009

Ahojky holčiny, jak je při víkendu?My dnes spali až do půl 10 😀 narychlo jsem navařila a jinak lebedím u TV 🙂 ve čtvrtek nás čeká kontrola, tak jsem moc zvědavá, jestli už nám Dr. řekne co čekáme, už bych ráda začla s vybavováním.

slunickooo
17. led 2009

Ahojík holčiny,

tak já už MS taky dostala - i když nevím jestli to byla ta pravá MS - dostala jsem to když bylo malý 7 týdnů a 2 dni.... přesně na nový rok 😀 😀 tak uvidíme zda přijde i další, si myslím že po prvním porodu jsem to nedostávala - no uvidíme...

JO a nevím jestli víte - ale SMilers má už holčičky na světě ... pamatujete ??? Ty trojčá tka

Hanulko - ahojík,,,, jee už budeš 20 tt???? Hezky vás opatruj a hlavně si to užívej.. moc rychle to všechno utíká.... já d ala nový fotečky naší šikulky 😉 😉

dagina
17. led 2009

ahoj holky, panebože nestraště s mrchou 😅 ..., já jsem byla ráda že jsem se jí na čas zbavila, a myslela jsem, že ji aspoň půl roku po porodu mít nebudu..., to jsem zvědavá kdy se uráčí přijít k nám 😖 .

Hele Sluni, ještě mám dotázek, nebo když na to bude vědět i někdo jiný odpověď budu jen ráda. Psala jsi, že ti malá spí cca 7-8 hodni vkuse..., a jak to děláš s mlíkem??? Mezi tím si ho v noci odstříkáváš???? Mě bylo řečeno, že se nesmí nechat prso ladem víc jak 6 hodin, jinak se nedělá tolik mlíka..., no a abych pravdu řekla, ty moje prsa by to ani nevydržela, už po 4 hodinách je mám dost nalitý..., a cítím, že je třeba podojit 🙂..., takže si radši dávám budíka cca po 3 hodinách, když by se malá náhodou nevzbudila sama. Nebo častější intervaly kojení jsou jen ze začátku a později už delší pauza mezi kojením nevadí??????? Nebo od kdy mohu prodlužovat interval mezi kojením??? Moc dík za info..., vím že prudím, ale pro mě to je všechno nové a není nikdo po ruce kdo by poradil... .

Áááá, Hanulka, další provokaterka se spaním 😉 . Jinak ti přeji ať máte páreček, pak dej info co jste na UTZ viděli 😵 .

slunickooo
17. led 2009

dagi - nic s prsama nedělám, žádný odstříkávání. A mlíka mám dost 🙂 😉

smilers
17. led 2009

Ahojky vsem🙂 sluni to je mi lito, co se stalo tve zname ☹ jinak nase holky maji kazda monitor dechu v postylce, pronajali jsme si je z nemocnice ,myslim, ze je to znacka babisense

jinak holky asi vedi, ze uz je mame doma, pac ja uz fakt nevim,komu jsem co psala, jinak mame 1 měsíc,1tyden a jeden den 😀 a kika s nelcou vazi 3,6kg a 3,7kg a mala gabi ma 3,2kg

masle
17. led 2009

Ahoj holky - smilers moooooc gratuluji k vašim holčičkám! To musí bejt asi pěknej frčák že? 🙂
Já si dnes také objednala Nany. Docela mě to vystrašilo, tak raději nechci nechat nic náhodě..
Dagi raději bych neodstříkávala aby se ti to mlíčko nedělalo ještě víc...ono se to samo postupně upraví podle toho jak malá bude často pít...Jste šikulky se Sluní, že pěkně kojíte. Mě to tantokrát nějak nejde. Verunku jsem kojila 8 měsíců bez problémů a Radeček už bude asi na Nutrilonu...no co se dá dělat... 😒
Kačí co ty? Už víte ty výsledky té krve? 🙂

smilers
17. led 2009

masle diky 😉 toz ficak to je😀 jinak u nas jedeme jedine na bńutrilonu ja uz mliko skoro nemam a ani sem poradne nemela

ywushka
18. led 2009

smilers:Ja jsem si ani nevsimla,ze uz jsi pordoila,porad jsem ti sledovala albicko,moc gratuluju k nadhernym holcickam!Drzim palecky aby krasne rostly!To musi byt docela tezke mit tri,te obdivuj-opravdu klobouk dolu!!

kacatko03
18. led 2009

Ahoj holky....)

smilers taky gratuluju už jsem si tvých holčiče všimla dřív 😉

Masle: výsledky ještě nemáme, dr bude volat kdyby byly zase špatný tak snad nezavolá...jinak ve středu jdeme podruhé na kyčle a pak do školky k zápisu...ty joooo po prázdninách Fíla do školy...MAZEC 😀, jinak už jsme taky na Nutrilonu AR...jeste se snažim kojit ale to mi všechno vyblinká...večer do půlnoci propláče (hlady, nebo bříško) v půlnoci vyžahne 150ml a pak spí aspon 4 hodiny tak se dospávám jina přes den musíme dávat 90ml a to je pak řev než usne. co pupík? ještě ho máte vylezlej?

myky
18. led 2009

Ahoj 🙂 ,

Smilers taky gratuluji. Holky jsou moc pěkný a na trojky veliký. Jste to vydrželi pěkně dlouho, pohromadě. Klobouk dolů.

My byli dnes v pizzerce slavit narozky se švagrovou 😀 . Jsme se pěkně nadlábli.
Holky zítra ve 14:45h. mám KO, tak držte palce. Jsem zvědavá na CS 😵 a jak to vypadá na porod . Taky bych chtěla ultrazvuk, ale ten mi neudělá, tak utřu nos 😢 . A prosit ho se mi nechce 😠 ! Jsem zvědavá, jestli bude třeba poslouchat ozvy, nebo tak něco? Ještě se budu objednávat do porodky do poradny 😵 . Až přijedu z gyn., tak budeme mít návštěvu. Příjdou pořát manželovi k narozkám. Bude perný den 😅

Kačí, tak držim palce, ať nevolá. Určitě to bude dobrý. A kdyby ne, tak to taky nebude snad hrůza. Důležité je, jakou poruchu funkce štítné žlázy by jste měli. Ty brďo Fíla bude školák 😵 . Aspoň když budeš na mateřský, tak na něj budeš mít čas a přechod do školy zmáknete v klidu 😉 .

Masle to jsi udělala dobře s tou Nany. Pro klid duše, když ta možnost je, že? S kojením nesmutni. všechno má své pro a proti. Já bych chtěla kojit, ale když to nepůjde, tak co nadělám, že? Už jsem si opsala od Sisi ta homeopatika a půjdu je kuopit. Vezmu je už do porodky a snad se zadaří.

Siso díky za ty homeopatika. Snad je seženu v každé lékárně. Myslíš, že bych je měla začít užívat už v těhu? Nebo se to smí, až po porodu? Hele a mrcha je dobrá. Jen jí s radostí přivítej a hezky se pročisti 😉 . Aspoň víš, že tělo funguje, jak má.

kacatko03
18. led 2009

myky...na kontrole držím palce budeš ještě celá neboj minimálně 3 týdny 😉 ty jo máš v pase 36tt a to já už rodila 🙂 ale pěkně to utíká...dneska jsem dva dny po skončení šestinedělí 😀

myky
18. led 2009

jj utíká to 😀 . Díky za palečky. Já si právě říkám, že teď už je to v pohodě a můžu klíďo rodit 😉 . Samo, že chci ještě aspoň 2-3týdny vydržet, ale už bych byla v klidu, že mimčo bude v pořádku. A asi by to pro manžu byl nejkrásnější dárek k narozkám 😀 .

hanulka3112
18. led 2009

Ahojky holčiny 🙂
Sluníí jj to to letí podle MS mám mít asi ten 20tt, ale podle UTZ a datumu IVFka mám v těhu průkajdě napsané, že teď bude 18tt, ale bříško už se pěkně rýsuje 🙂 budu ho muset vyfotit a šoupnout do alba, škoda, že jsem si ho nevyfotila i na začátku, ale to můžu dodat nějakou fotku v plavkách 😀 už jsem přibrala 4kg a zase si to pěkně užívám, po tom špinění jsem byla taková doplašená, ale vše je v pořádku scrining O.K a teď ve Čt jdu na KO k Dr. a už by nám mohl říct co čekáme 😵 doufám, že se nám mimísci pěkně natočí, aby to šlo pěkně vidět, určitě pak pisnu, jo a malá je kouzelná dívala jsem se na foto 😵

Smil, moc tě zdravím, já ti psala už na téma ke snažilkám do Olomouce, malé jsou nádherné a krásně rostou a určitě dělají jen samou radost, ikdyž je to určitě teď zápřah 😉 🙂

masle
19. led 2009

Ahoj holky,
myky - držím palečky na KO ať je vše jak má být..! 🙂 ozvy by ti měl poslechnout si myslím, mě to teda dělala i UZ mi dělala, ale ty máš toho blba viď.. 😀 tak ho musíš ukecat.. 🙂 😉
Kačí tak snad to bude Ok ty výsledky 😉 🙂 Jj Verunka taky šupajdí k zápisu 27.ledna. No teda úču lituju, když to vidim doma a ona jich tam má třeba 20... 😀 JInak Ráďa už si to papání docela upravil. Má to docela pravidelný po 3hodinách. Dám mu nejdřív od sebe (toho asi moc neni) a pak vypije těch 90ml. v noci papá ve 12 pak ve 3 a pak kolem 6h. Řve jen před jídlem a po jídle vždy nějakou dobu kouká a tak a pak usne. Tak je docela zlatej. Pupíček má vylezlej, Tobík už ne? Dneska jdeme do poradny tak se snad něco dozvim... 🙂

dagina
19. led 2009

Ahojky holky, Hanulko, tak to jsi hubenina hubená 😵 , jen 4 kila s dvojčátkama v 19tt..., ale zase na druhou stranu nebudeš mít tolik problém s hubnutím po porodu. Já mám ještě asi 8 kg navíc (z 22kg), v porodnici jsem nechala asi 10kg..., snad se toho zbytku také zbavím 🙂 , ale to teď neřeším...., jen nemám skoro nic na sebe, těhu oblečení je mi velké a to původní zase malé 😎 ... . Jinak ať se ve čt dovíte jen pěkné zprávičky 😉.

Myky, jen aby jsi nakonec nepřenášela 😉 , a narodí se ti 5ti kilový macek 😵 .

Masle, tak s tím spaním a jídlem to máme stejně, také si říkám že je malá zlatá..., známá musela k mimču vstávat cca co půl hodiny, prý to bylo strašný..., to si vážně nedovedu představit.

Smilers, moc moc gratuluji k holčičkám, jste šikulky, berušky jsou kouzelné. 🙂

kacatko03
19. led 2009

Masle...to mi povídej..učitelky lituju taky 😀 😀 my máme zápis zítra 🙂 pak ddej vedet co ti řekla dr na ten pupík 😉 jinak koukám že noční dlabání máme stejné...Tobík se tak budí pravidelně ve 3 a pak okolo 6. 🙂

hanulka3112
19. led 2009

Ahojky 😉

Dagi, takže jsem hubeňour 😀 no já už teda dlouho vážím 52-53kg takže jsem i tak hubeňour a jsem ráda, že to tak moc nejde nahoru, když nosím v bříšku ty dva mimísky, já teď taky řeším dylema s oblečením, dopnu už jen jedny kalhoty a u riflí musím nechat odeplý knoflík, tak už si budu muset pořídit nějaké kalhoty co semnou porostou 😀

dagina
19. led 2009

Hanul, koukám, jakou máš v albu krásnou káru 😉 .., jo, a koukej se pořádně najíst 😀 .

hanulka3112
19. led 2009

Jj s károu byl docela problém, ono na dvojčátka je fakt omezený výběr, ale tenhle kočár dělají ještě v kombinaci modré, oranžové, červené, šedé, takže si ještě můžu vybrat z barev, ale tahle se mi fakt zalíbila 🙂 jo a jím teda fest, včera jsme byli na obědě u mamky na kačenu, nabalila nám i domů, takže dnes byla taky, jinak pořád něco cpu a jsem skoro stejná 😀 já to tak teda měšla vždycky, nevím čím to je asi dobré spalovaní, jinak já mám ráda věci jako jsou bůček.... 😀 😀 😀 jen můj má pořád větší břicho než já 😀

hanulka3112
19. led 2009

Dagi a ještě se mi líbí ta zelená barvička co máte doma u postýlky, uvažuji, že pokojíček udělám v kombinaci žlutá s takobou pistáciově zelenou ta bude tak metrový pruh odspod oddělený od té žluté bordurou, teda ještě uvidím podle toho co čekáme 😉

masle
19. led 2009

Ahojky tak Ráďa už má 4990g obvod hlavy 40cm. Pupíčka mu zalepila tak jako dost drasticky. Řval jak paviján 😖 A máme mu to vždycky tak za 2 dny obměnit. Prej ho to nebolí ale mě přijde že ho to musí bolet ☹ Pupík mu úplně zamáčkla a přez něj mu nahrnula tu kůži ze stran. Prej ho má hodně vylezlej.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru