Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

kacatko03
19. led 2009

masle...tak to mi dr taky ukazovala že se to fixuje, ale někde sem četla že to stejně nemá učinek..tak uvidíme..ale taky s tím ještě chci zajít k dr bo ho má vylezlej víc než minulej týden a kooor když řve. a neříkala kdy se to srovná?

myky
19. led 2009

Ahoj 🙂 ,
jsem doma a návštěvu jsme přesunuli na zítra, tak mám časík písnout 😀 .

Masle chudáček Ráďa, ale je lepší to lepení, než pupík ven a kýla. Ono je to prý nebolí, ale ta náplast je nepříjemná. Se obrň, až to budete dávat dolů a přelepovat 😢 . No nemáte to jednoduchý. Hele a co chtěj vlastně dneska u zápisu do školy po dětech? Verča půjde docela brzy, ne? Kámoška má kluka ve 2 třídě a maj nějakou cvičebnici z matiky a my nemohli přijít na řešení naprosto totální blbosti. To byl mazec. Co si o nás asi ty děti myslej 😀 .

Dagiiiiiiii, přenášet nééééé 😉 😀.

Tak a teď KO. Dr byl dneska nějak milej. Prý mluvil s mojí kamarádkou z porodky, tak mu možná něco řekla 😅 . Vzal mi stěry na kultivaci a dokonce udělal i ten ultrazvuk. Já jsem z toho vedle ještě teď 😀 . Ale já myslela, že ho jako změří a řekne přibližnou váhu a to ne. Jen ukázal srdíčko 😵 . Ozvy neposlouchal. Prý si myslí, že prcek bude mít kolem 4kg a CS napsal 2-3. Čípek je prý zkrácený, ale porod odhaduje tak nějak na termín a kdyby mi náhodou chtěli vyvolávat porod, tak se nemám nechat. Že 14 dní po odhadovaném termínu není přenášení! Že je to vždy + -. Kdybych musela na císaře, tak prý radši celkovou narkózu. To je prý mnohem šernější pro miminko, než epidurál. Při epi mu jdou anestetika do těla. Tak to jsem čučela jako puk. Ale já budu mít ten pohodovej porod 😀 😉 , tak nic takového nehrozí, že?! A byla jsem u něj naposledy. Teď už budu chodit do porodky. Tam jsem se objednala na 30.1.

Hanulko 4kg 😅 . To z tebe ty prťata ujídaj ne 😉 ? Já mám teď už 20 nahoře a to jsem taky měla vždycky něco kolem 50kg. Ale je fakt, že když už jsem něco přibrala, tak to nešlo jen tak dolu. Tak jsem na to zvědavá po porodu.

hanulka3112
19. led 2009

Myky asi ujídaj 😀 no uvidím, dneska u mě byly býv. kolegyně z práce a hned si mě prohlížely, ony to ví teprve krátce, že jsem těhu nikde jsme to nerozkřikovali a říkaly, že mi to jde jenom do bříška 😀 tak uvidíme, jak to půjde dál.
Holky já si dnes připadala jak někde v poradně, po obědě k nám zavítal bratránek od přítele, taky ví krátce, že jsem těhu a že jsi jde za mnou pro recept jak otěhotnět, že se už snaží přes půl roku a nic, tak jsem jen poradila spg. a že je to těžko v dnešní době, že je hodně párů co nemůžou otěhotnět a před chvíli odjeli býv. kol. z práce a a ta jedna, tak jdu si za tebou pro recept, jak otěhotnět, že už se snaží rok a nic, tak jsem jim poradila to samé......kdyby věděli, že jsem těhu po druhém IVF.Se mi chtělo teď až smát, že si za mnou chodí na recept na otěhotnění, přitom žádný nemám-IVF.Ale tak ráda bych s nima vykládala třeba hodiny, co je všechno za problémy čím to může být, ale přítel to nechce nikde říkat, tak ho respektuji, já se za to nestydím, ale on to vidí trochu jinak, jako že by se na něj dívali, ty jsi musel někde v kabince h...do kelímku, znáte chlapy, přitom on se nemá zač stydět, ten je přímo plodný býk 😀

masle
19. led 2009

Kač - říkala, že když se to do 6let nesrovná tak se to pak řeší opertivně... 😒 Ale manža má taky kýlu pupeční a na operaci nebyl. Jen má ten pupik trochu vylezlej. Tak nevim.
myky - no Veru je březnová tak v září jí bude 6 a půl. Tak to je akorát. Ve školce by se už nudila. Umí se už podepsat a něco už i přečte (teda s vodřenýma ušima) 😀 Ale je na ní vidět, že už se do školy těší. Co já vím tak u zápisu chtěj nějakou písničku nebo tak, potom barvy, jestli poznaj čtverec, obdélník a tak....a jinak nevim.Tak jsem na ní zvědavá 😅 No toho se taky bojim že za mnou přijde s něčim co nebudu vědět.... 😖 😨

myky
19. led 2009

Masle tak to je Verunka hodně šikovná 😵 . A kýla je horší u holčiček. Neboj ono se to spraví. Navíc jí má prý každé druhé miminko. Oni jak pláčou, tak si jí často vytlačí a čím jsou starší, tím je to lepší. Synovec jí má taky a je v pohodě. To musíte zmáknout 😉 . Držim palce.

myky
19. led 2009

Dagi ty jsi se ptala hodně o kojení. Já našla super stránky www.kojeni.cz
Hlavní zásady:
podporovat kojení bez omezování délky a frekvence,
zpočátku dítě pije velmi často (12 - 15x za den), zhruba po 6ti týdnech se v kojení dostaví určitá pravidelnost,
platí zásada - kojit tak často a tak dlouho, jak si dítě žádá,
nejčastější příčinou odstavení dítěte je nedostatečná sebedůvěra matky, obavy z nedostatku mléka a předčasné zavedení umělé výživy,
aby dítě vypilo dostatek zadního tučného mléka, doporučuje se po propuštění z porodnice kojit v průběhu jednoho kojení jen z jednoho prsu, dítě si samo určí zda to bude jeden či prsy dva,
po kojení není nutné pravidelně odstříkávat, jen v případě přebytku mléka v prsou je odstříkávání dočasně na místě,
odstříkání mléka musí být prováděno správnou technikou, kterou by matka měla znát již z porodnice, dává se přednost odstříkávání rukou před odsávačkou,
znalosti o váhové křivce a růstových spurtech kojeného dítěte (kolem 3. a 6. týdne a 3. a 6. měsíce dítě rychleji roste ,což se projeví spíše na jeho délce než váze),
váhová křivka kojeného dítěte nemusí mít trvale stoupající trend a váhový přírůstek není jediným ukazatelem prospívání dítěte, není také dobré srovnávat váhu nebo váhové přírůstky dětí mezi sebou, protože se liší,
kojené dítě dosahuje někdy porodní váhy až ve 3 týdnech, ne do 8. dne, jak se traduje,
dobře kojené dítě má 6-8 pomočených plen, první čtyři týdny 2-4 stolice denně s pozdější možnou několika denní absencí,
méně pomočených plen, hnědá páchnoucí stolice s hlenem spolu s plochou váhovou křivkou a neklidem dítěte svědčí pro nedostatek mléka,
tak často tradovaná zelená stolice sama o sobě není známkou nedostatku mléka,
nesprávným a zbytečným postupem při řešení nedostatku mléka je podání umělé výživy jako prvního opatření,
bezpečným způsobem jak tvorbu mléka opět zvýšit je častější přikládání k oběma prsům v průběhu jednoho kojení a zvláště časté kojení v noci, kdy sekrece hormonu prolaktinu je největší,
nesledovat jen váhové přírůstky, ale i růst dítěte,
řídit se růstovými percentilovými grafy (hmotnostně-výškový a délkový),
odstranit staré praktiky nepříznivě zasahující do kojení (časové omezení délky kojení, časné zavádění příkrmu, dodržování Finkelsteinovy formule, kontrolní kojení, odstříkávání když to není nutné, dezinfekce bradavek),
umět řešit problémy vzniklé při kojení (problémy s množstvím mléka, problémy s prsy...),
kojící žena by měla dodržovat zásady správné výživy, není nutné zvyšovat kalorickou potřebu ani množství tekutin,
ženy alergičky by měly dítě kojit co nejdéle s pozdějším zaváděním příkrmu,
matka může kojit i v případě horečnatého onemocnění, kojení v průběhu onemocnění představuje naopak pro dítě významný zdroj vznikajících protilátek,
existuje jen malá skupina léků, která je při kojení kontraindikována, běžná antibioitika, léky proti bolesti, teplotě dítě neohrozí,
kojící žena by neměla kouřit a pít alkohol, pokud se cigarety nedovede vzdát, měla by kouřit do 5 cigaret za den a vždy až po kojení,
kojení v průběhu dalšího těhotenství nepoškozuje matku, dítě ani plod.

myky
20. led 2009

Hezké popoledne 🙂 ,
jak se dnes máte maminy a skoromaminy? Já kuchtím a musím jít makat, abych stihla uklidit, než dorazí návštěva. Jsem nemohla v noci spát a tak jsem polehávala dopolko a jsem na sebe zvědavá, jak stihnu dát byt do super stavu 😉 a ještě nakoupit + nachystat pohoštění?! 😵
Ale nedalo mi to nepodívat se na vás 😀 . Tak hezký den!

dagina
20. led 2009

Ahoj holky, Myky, dneska to stojí za prd 😲 , malá se od půl noci kroutí jak had, trápí ji prdíky a do toho ještě blindí 😖 , tak jsem zvýšila dávky Sab simplexu, snad to bude lepší. Teď konečně pořádně zabrala, tak si půjdu také lehnout.
Jinak moc dík za info o kojení, jsem si říkala, že to začnu řešit až po šestinedělí..., ale i tak malou už nebudím po 3 hodinách, začínám ji to natahovat cca po 4 hod, ale to už se budí většinou sama.
Copak čekáš za návštěvu, že chystáš hostinu 😀 .
Také přeji všem pěkný den. 😉

mimo
20. led 2009

Ahoj všichni🙂.Dlouho jsem se na Vás nepřišla podívat..Nějak mi nevycházel čas 😎 .Pořád chodím do práce..,ale teď mě skolila rýma 😠 ,tak koukám co nového 🙂.Hledala jsem tabulku,abych se podívala jak je kdo na tom,ale nenašla..Asi už neděláte.Nevíte co Sanu??

mimo
20. led 2009

Jo a ještě takový dotázek na maminy a ty co už zařizují 🙂 ..Znáte nějaké int.adresy?Díky

vanessa123
20. led 2009

ahojte kočky , som nova a vyzera to tak ze pojdeme navstivit IVF , chcela by som sa opytat ake vysetrenia , pripadne co nas caka na zaciatok ? viete mi aspon priblizne poradit?

dagina
20. led 2009

Ahojky Mimo, ty už jsi ve 23tt 😕 ???? Tak to je fakt nářez jak rychle to letí. Koukám že v profilu nemáš pohlaví mimča..., necháte se tedy překvapit, nebo si to ještě necháte říct 😉 ??? Sanuska myslím zatím ještě nic ☹ , už by si to těhu také zasloužila holka jedna.... 😒

bozka
20. led 2009

Ahoj holky,
tak jak se máte, mimískové krásně rostou, to je paráda 😀

netule
20. led 2009

Ahoj, potřebovala bych poradit. Už skoro rok beru beru Utrogestan, jinak mám velmi nepravidelnoou MS. S Utrogestanem to bylo vždy v pohodě. MS přišla vždy do 7 dnu po dobrání posledního prášku. Teď ale MS přišla ještě před dobráním poslední pilulky. Stalo se vám to někdy? Co to může být ? :(

dagina
20. led 2009

Netule, já bych v tom asi problém neviděla, ale pokud ti to nedá, myslím že je tady přímo na utroš diskuse, tam ti holky spíš poradí. 😉

Božka, jj, prckové rostou jak z vody 😉. Pěkná fotka v profilu 😉 .

netule
20. led 2009

dagina: už jsem tam psala, ale je to tam už dlouho mrtvý :(

bozka
20. led 2009

Dag,
Lcinka je krásná 😉 díky jukni tady http://fotoalba.cz/mikusatko 😀

dagina
20. led 2009

Krásnééé fotky, a mimochodem, manža je vážně kus 😉 😉 . Kolik bylo prosím tě Zdendulkovi, když jste se nechali ty profi fotky???? My jsme se nechali s malou fotit u fotografa ve třech týdnech a moc se jí to nelíbilo..., tak jsem na to zvědavá, zítra je máme mít hotové. Lepší to bude asi až po 6nedělí.... .

bozka
20. led 2009

díky 😉 😀 Zdeníkovi byly myslím dva měsíce 😀 a focení bylo celkem v pohodě

hanulka3112
20. led 2009

Ahojky Holky.
Mimo, moc tě zdravím jsem tě neviděla ani nepamatuji, jakpak se ti vede?
Vanes, ono je to těžko, jestli teda nevíte čím to je, tak tebe můžou poslat na laparku, jestli máš průchodné vejcovody, manža půjde určitě na spermiogram, potom ti budou dělat hormonální profil z krve, aby věděli co za léky ti mají nasadit nebo jestli tam není nějaký zádrhel, pak když je už nějaký jistý problém, tak vyfasuješ domů léky, nejlepší jsou ty v těch perech, pro lepší manipulaci a budeš si píchat, pak bude odběr vajíček a následný transfer.Můžou ti třeba předtím ještě nasadit antikoncepci....kdyžtak napiš co máte za problém a určitě ti ráda řeknu co Vás může čekat, když to budu vědět 😉 jinak držím palečky 😉 🙂

mimo
20. led 2009

Dagi...ono se to miminko schovává 🙂 .Ráda bych to věděla,ale asi se před panem doktorem stydí 😀 .Bude po mamince 😀.Už byhc ráda nakupovala barevné věcičky a tak..Tak mi holky napište nějaké internetové obchody,kde člověk najde nějakou inspiraci a hlavně i něco koupí 🙂 .Díky všem..

bozka
20. led 2009

mimo já jsem nakupovala hodně na aukru a nebo na mimibazaru

hanulka3112
20. led 2009

Mimo, já si už taky dost věcí vyhlížím a vždy napíšu do vyhledávače co třeba sháním např:autosedačku a pak mi vyjedou různé stránky např: ebutik,eshopbaby...

myky
20. led 2009

Hezký večer 🙂
mimo ráda tě vidím a hlavně ten 23tt už je super viď 😀 ? Nám se taky schovával 😀 . Na netu jsem nakupovala jen pár věcí a to jsem je napřed skoukla někde v obchodě. Nebo jsme spíš jeli rovnou do obchodů a vybírali tam. Nejhodnější byli ale tady:
www.batolatko.cz
www.slune-cz.cz

Bozka fakt nádherný fotečky máte 😀 . Ten elektronický album jsi dělala ty? Já bych pořád něco takového chtěla zkusit vytvořit s našima fotkama, ale nevim jak?

Dagi byla zase u foťáka 😀 . Se těším 😉 , že se podělíš?

bozka
20. led 2009

myky je to hrozně jednoduchý tady se zaregistruješ a máš fotoalbum http://fotoalba.centrum.cz/registr.php#scrolltop můžeš jich mít několik, jako já, není to omezený, kdyby jsi potřebovala pomoc, klidně písni 😉
jinak díky za pochvalu 😀

myky
20. led 2009

Bozka díky, tak já to zkusim a kdyžtak písnu 😵 .

snahapada
20. led 2009

ahoj holky uz jste byla nektera na umnělem oplodněni

hanulka3112
20. led 2009

Snahapada, vítám tě tady už to máme snad všechny za sebou a mnohé ne jednou.

masle
22. led 2009

Ahojky děvčátka, teda tady je nějak mrtvo 😕
myky jsi celá ještě?
kačí tak jak jste včera zalepili? šlo to?
my to nechali na dnešek... 😅 Dneska mi příjde že Ráďula nějak chroptí jakoby měl trochu rýmu ale nudle mu netečou tak doufám, že to nic nebude. Jo a Kačí co u zápisu jaký to bylo? 🙂
božka máte hezký foto!
Dagi a co vy - máte ty fotečky s Lucinkou?

teď mi přišel tan monitor dechu tak ho jdu instalovat..

kacatko03
22. led 2009

Ahoj masle, akorát jsme se vrátili od dr...zašla jsem za ní jestli to máme dobře zalepené 😀 tak nás pochválila, říkala že po dvou dnech to máme tak den, dva nechat rozlepené aby kuže odpočinula. tak uvidime za jak dlouho to bude dobrý, Ted mi malej dospává v kočárku, venku je krásně 🙂. jinak u zápisu dobrý, Fíla plnil nejaké ukoly, počítal, skládal rozstříhaný obrázek, vkládal do košíku nějaké ovoce co mu učitelka říkala, říkal kde bydlí atd...s druhou učitelkou jsme mluvili a snad dobrý, prej mužeme být v klidu že se uvidíme v září, jinak do 15.3. budou posílat vyrozumění 🙂 Filip byl nadšený a těší se, tak uvidíme jak mu to pak dlouho to nadšení bude trvat 😀 ...vy jdete příští týden že? z jaké jste vůbec Prahy? jinak Tobík taky chroptí, oni mají jakoby zadní rýmu, nudle netečou ale chrochtají...kup si mořskou vodu ve spreji...já malému stříkám a tak 2x denně mu pak odstaju nudle (baby vac-em) a trochu nudliček vytáhnu. jinak dr doporučila zvlhčovat vzduch doma. 😉

myky: tak co mikulášek, je hodnej nebo v bříšku ještě řádí? 🙂

Na fotky Lucinky se také těším 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru