Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

kacatko03
6. dub 2009

masle: no já Luivac neznám tak nevím nevím, jinka bronchovaxom na předpis je...žehlení mě čeká večer až Tom vyrazí na tenis, a okna????? hmmm možná po velikonocích 😝 tak to je dobře že je Veru na tom lépe....Filip má dneska ve vysočanech se skoulkou vystoupení...tak vyrazíme za manžou do práce a pak pojedem dělat diváky 😀 😀

hanulka3112
6. dub 2009

Ahojky Holky jdu se za váma poradit, včera jsem od mamči vyfásla látkové pleny, ale jsou už zažloutlé, nevíte jak nejlíp je vyperu a ještě 4 pletené svetříky 😅 budu moc ráda, když mi poradíte, protože to jsou ještě ty komunistické poctivé 😉 😀

kacatko03
6. dub 2009

hanul.----ahojjj tak je namoc do sava a pak je vyper 😉

sisa32
6. dub 2009

Ahoj ,

Masle, ty nehty si nenechá udělat moc dlouhý, právě abych nepoškrábala dítě.

Hanulko, už jsem se o tebe bála. Do Sava jsem taky namočila plíny a jsou ještě žlutější než před tím, ta nevím co s tím.

Dagi, tak já tě pohoršuju, ale já nic, to mmb. 😎 😀

hanulka3112
6. dub 2009

Savo mi radila i mamka, ale to mám zas strach, aby se to prádlo nerozpadlo, teda aspoň ty svetřiky, asi zkusím koupit ten vanisch, jak půjdu dnes do obchodu, jinak mi mamka radila ještě vyvařit, ale takový hrnec fakt nemám 😀 jinak se mám fajn víkend byl super, v sobotu přišla mamča-grilovali jsme a v neděli jsem byla u ní na oběd a pak jsme šli k babičce.Můj má teď pracovní víkendy, tak jsem se aspoň nenudila sama doma 😉

sisa32
6. dub 2009

Hanul, Vanish nekupuj, to je horší než Savo, myslím s tím odbarvováním. Zkus se zeptat prodavaček, co je na to nejlepší. Pílny vyvař v pračce na 90 °C.

kacatko03
6. dub 2009

tak mě zase zežlotly po vanohsi....udělali se tam skvrny...a Savo to vyžralo 🙂 tak já teda taky nevím co je pak lepší na ´bělení....nbo to přebarvy 😀

masle
6. dub 2009

hanul ahoj - tak to já teda taky asi neporadím.. 😅 asi bych přidala k prášku do pračky savo perex a vyprala to ale nevím 😅 😕
sis tak hoď pak fotečku nehtíků - třeba se inspiruju.. 🙂
kačí - jak často ti Tobík spí přez den? Ráďovi se to už pěkně zkracuje..

kacatko03
6. dub 2009

masle: přes den je to děs...spí po jídle nekdy hodinu někdy 10minut jak kdy.....

masle
6. dub 2009

kačí - no mě právě přijde že už soí 2x denně tak 1 hodinku někdy dýl a šmitec 😅 😕 a někdy my usne ráno po jídle kolem 8 hod tak na půl hoďky..Jo a už asi 14 dní se mi budí ve 12 hod v noci 😒 dá si 150ml a pak spí do těch 8hod.

oskarka
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

masle
6. dub 2009

oskarko ahooooj - téda vy jste teda aktivní 😕 🙂 to my teda do žádného kroužku nechodíme 😅 Ale asi bych to stejně nestíhala ještě s Veru..a ty pořád plně kojíš? To je dobře že malej pláče čím dál míň 😉 🙂

kacatko03
6. dub 2009

čauves...teda taky je dnes mrtvo 🙂

masle: jj Tobík přes den taky už toho tolik nenaspí...i když ....někdy spí celej den a ve vzhuru jen na dlabanec....dneska jsme byli na představení Filipa a malej od 2 do ted nespal...tak už je hotovej a nemuže zabrat ☹ za chvili pujdu žehlit...se mi teda chce...to je nekonečná činnost

zítra jedu do centra...jedu do Jungmanky na řidičák...to bude zase hafo lidí 😨

masle
6. dub 2009

kačí - už máš prošlej? Nebo kvůli jménu? Já mám pořád na starý jméno 😀 😀 Kdž mě zastavěj policajti, tak maj vždy keci 😅 A to na ně mámposlední rok štěstí.. 😅 A co měli za představení ve školce?

kacatko03
6. dub 2009

masle: měli nějaké představení předškoláků...melo to asi 6 školek ve vysočanech

řidičák prošlej nemám, ale jméno musím změnit...taky bych to ještě neřešila ale budu řidit cestou do Itálie tak to schci míít v cajku....

...ty jo ted koukám na to zemětřesení v Itálii...to je mazec....tem bych to moc nečekala 😲

masle
6. dub 2009

kačí - taky jsem docela koukala na zemětřesení 😒 Jsem si na tebe vzpomněla. Tam jezdíte do té oblasti?

oskarka
6. dub 2009

Ahoj masle, jj, my pořád jen a jen kojíme🙂 a je to rychlé a levné🙂. Hlavně ať to ještě chvíli vydrží. Během léta bych to pak chtěla skončit. Tak uvidíme jak nám to vyjde.

kacatko03
6. dub 2009

masle: no jezdíme do severní části...ale stejně...je to fakt šílený 😒

oskar: a ještě jste nezkoušeli příkrmy?

oskarka
6. dub 2009

Kacatko, nezkoušeli. A jak jsem tu psala, vzhledem k ekzému budeme zavádět (bude-li mlíčko stále stačit) až od ukončeného 7.měsíce.

sisa32
6. dub 2009

Ahoj holky, nehty jsou v albíčku. 🙂

Zdravím Oskarku 🙂

masle
7. dub 2009

ahojky 🙂
sis - moc pěkný máš ty nehtíky!! 🙂 🙂
Teda dneska je pěkná mlha 😕 😕 Tak snad se to vybere 😵

dagina
7. dub 2009

Ahojky, tady to jede, to nemáte co na práci 😀 😀 😀 .
Jééé Oskarka, a vše OK, to je paráda. Jsem koukala do alba, malý musí být pěkný dlouhán, viď 😉 , krásný je 🙂 .

Sisa, nehtíčky krásné, ale jen aby se ti s nima hezky háčkovalo 😵 .

Dnes zase bude vedro 🙂 , to bude kočárkování 🙂 .

dagina
7. dub 2009

Jo, ještě se musím pochlubit jak byla Lůca včera na EKG a UTZ srdíčka hodná, spíš se jí to líbilo, mudra chytala za prsty při UTZ a řehnila se na něj. Až oblékání se jí moc nelíbilo. Mudr ji pochválil jak je pěkná, prý by mimčo mělo mít v 5ti měs. dvojnásobek svojí porodní váhy, a my že to máme skoro teď..., kdyby viděl ty vaše macky, to by teprve koukal 😀

Sis, ještě jsem nebyla schopná Lůce změřit hlavičku 🙂 , snad dneska 😉 . Na tu ušatku jak máš v albíku už je asi pozdě, co, to je na chladnější počasí. U nás je docela problém koupit čapku na teď, buď jsou moc teplé, nebo nám nesedí, letní ještě nemají.... 😖

slunickooo
7. dub 2009

kuk zdravím jen v rychlosti, frčíme k mudr.....

SIs - nehtíky máš krásný, ségra si ted taky dala , já na to ted kašlu, spíš až půjdu zase do práce...

a Kači - matějská asi byla super vid, hlavně vám vyšlo počasíčko - krásný fotečky máte,,, ale tu pergolu jsem tam nenašla 😀

Dagi - a tak jak to má Lucka???? Tu šelest myslím ... snad lepší nebo co vám řekl mudr,,,,??

Juknu až přijedem, i když opdol. zase musím na rodičák... takže nabitý program 😠

Jo a ségra a kámoška mě mooooc potěšili - prej že jsem hrozně zhu bla mi bylo řečeno 🙂

tak frčím páááááááááááááááá

chiwule
7. dub 2009

ahoj holky, už jsme skoro zdraví, Anetka má téměř po kašli, rýmu už nemá. Já jdu tento týden do laboratoře na kontrolní odběry ohledně ledvin, tak mi držte palce, ty první nic moc.
Jo, jinak kdybyste náhodou o někom věděly, tchýně nám koupila blbou Bebu, naprosto ignoruje to co potřebujeme 😒 :
Daruji - vyměním jedno dvojbalení Beba 1 a jedno dvojbalení Beba 2 za 1ks Beba HA 2. Dostali jsme špatné balení, musíme používat HA. Jednobalení Beba HA kupujeme za 250,- Kč, cena uvedná na každém nabízeném dvojbalení je 300 Kč. Případné poštovné nehradím. Jedna část dvojbalení BEBA1 je rozbalená, otvírala jsem v noci a hned si nevšimla si, že je jiné. Až když jsem otevřela, má jinou strukturu... Proto vyměním jen za jednoho balení HA 2, ne za cenu dvou. Otevřeno týden.
tak zatím páček, za chvíli nám přijdou na kuchyni dodělat lištu pod oknem...

sisa32
7. dub 2009

Holky ahoj, díky za pochvalu nehtů. Udělala mi je delší, než jsem chtěla, ale zvyknu si. 🙂

U nás je od rána krásně, tak se těším ven. Teď tady tvořím věnec z ruliček novin.
Háčkovat jsem zkoušela a kupodivu to jede v pohodě. 🙂

Sluni, mě taky potěšil syn, prej že jsem hubená a už nemám to obří břicho. 😀 Zatím za dva měsíce 4 kg.

hanulka3112
7. dub 2009

Ahojky Holčiny, nemáte někdo nějaký seznam co do porodky, zrovna žehlím druhou várku pidi věciček, tak že bych si dala už nějaké ty věci bokem co pak sebou vemu 😉 🙂 co jinak dnes chystáte, já jak dožehlím tak pojedu do obchodu a pak se určitě vyvalím na terásku u nás je přímo nádherně 🙂

hanulka3112
7. dub 2009

Sis krásné nehtíky, to máš gelovky? Já bych si tak ráda dala nehtíky dřív jsem chodila na gelovky, ale pak jsem budovala zahrádku...a nehtíky k tomu fakt nešly a teď zas jak budou mimísci, tak nebudu mít čas někam létat na nehty, ale když někam jdem tak si koupím umělé zkrátím na mou délku nalakuji a pak nalepím a je to skoro jak gelovky 🙂

myky
7. dub 2009

Ahoooj holky, v letu nakukuju 🙂 . Ráno poradna už máme 4.7kg a myslim 57cm. Si to nepamatuju z tý rychlovky 😅 .
Postřehla jsem, že můžu pogratulovat Lucince ke kardiu. Tak co ta šelest? Nic, že 😀 ?
Sis nehtíky máš nádherný. Já je musela okudlat úplně k lůžku skrz tu rehábku. Jsem zvyklá mít je trochu delší a teď si připadám, jak nahá 😀 .
Hanulko já měla taky plínky alá stará dobrá kvalita a nejvíc mi pomohla Lanza. Napřed jsem koupila to mýdlo a nastrouhala jsem ho a v tom jsem je nechala namočené a pak jsem je hned vyprala na 90° taky v Lanze (to už v prášku na praní). Nech je vyschnout na sluníčku a to uvidíš tu záři 😉 . Taky mi pomáhá žlučové mýdlo z DMka. Stojí pár kaček a skvrny to pěkně odstraňuje.
Holky od kdy dáváte čajík? Já se dneska zapoměla Dr zeptat, jestli mám dávat pít, nebo nechat být? Ale už začínají horka, tak nevim.

slunickooo
7. dub 2009

7 150 g , 64 cm, hlavička 41 cm - mudra moc nadšená, máme druhou Hexu, další KO koncem května, a prý nejnovější studie doporučují dávat příkrm i plně kojeným dětem už od 5 měsíce- tak jsem z toho vedle, někde čtu že plně kojit podle nejn. studie 7 měsíců a ted do hle... no uvidíme, uvidíme, v sobotu zkusíme teda první vařenou mrkvičku s brambůrkou 😀 , jinak máme ale pořád kojit, když ji to tak prospívá... a absolutní zákaz slunění dětem do 1 roku.... takže letos léto strávíme v chládečku - budu se snažit se toho držet....

Hanulko - já juknu, možná ho mám naskenovaný, a to vám vaše porodka nedala ???? Určitě až budeš chodit na monitor tak ti seznam dají...

Chiw - super že už jste zdravoučký

Oskarko - ahojík, teda vy toho máte..... jsi v jednom kole vid... no já nějak pořád taky 😀 😀

Jo a končím MD a od 20,4, nástup na RD - jo a hurá proplatí mi 33,5 dní dovči + 2 svátky co budou v květnu a ještě mám v práci asi 6 tis. odměnu - tak budou aspon nějaký prašulky

Frčím do zahradnictví nakoupit kůru, nějakou trávu a keříčky, pak mladý na rodičák - včera mě upozornila , že mi možná učitelka dá míček co ji zabavila 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru