Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

kacatko03
22. lis 2008

Ahoj holky...teda tady je mrtvo...kde jste??? kontrola v podstatěejná jako před týdnem..hrdlo uz jen 6mm takže skoro nic tudíš opět zaznělo "porod se muze rozjet kdykoliv"....tak masle tak honem honem 😀
jinak mi dr říkal že ted už tolik nezálezí na velikosti prcka ale na to dozrání plic...tak snad budem ok...a do Mikuldy vydržíme. uf uf.

masle
22. lis 2008

Ahojky, tak kačí koukej počkat!!! Teď jsem na řadě já! Ale podle toho jak se cítím, tak to dlouho trvat nebude 😖
Myky to věřím - my byli dnes na Chodově a taky děs. Ale už máme Ježucha hotovýho 😕 Tak jsem ráda 🙂
Jinak jsem někde četla, že v Podolí maj příští týden nějakou údržbu sálů, takže provoz omezený. Tak bych ráda ten týden ještě vydržela 😖

kacatko03
22. lis 2008

masle a jak ti je? mě taky nic moc...bolí třísla, kontrakce minimální ale bolestivé atd

masle
22. lis 2008

To jsme na tom stejně. Mě taky bolej třísla, ale kontrakce jsem dneska cejtila hrozně málo.A občas mám takový tlaky na spodek.. To včera to bylo horší 😉

kacatko03
22. lis 2008

pánev asi pracuje....ale je to hnus, blbě se chodí 😀

jj ten tlak mám taky jakoby ti měl vypadnout močák či co a zalochtá to. kontrakce taky nemám pravidelné jeden den třeba 2x za hodinu po dobu půl dne, pak nic, pak třeba celej den nic a behem hodiny 5 kontrakcí....tak asi děloha trénuje 🙂 ...akorát doufám že až i praskne voda že to nebude jako poprvé...to mi pomalinku odkapávala a vzhledem k tomu že mi začaly ted výtoky tak se bojim že to nepoznám hned 🙂

myky
23. lis 2008

Hezké dopoledne 🙂

Jakpak to dneska vypadá se skoromaminama 😉 ? Žádný porod? Já se dnes vzbudila a koukala ven, jak krásně sněží. Na zahradě bylo úplně bílo a krásně to vrhalo atmosférku Vánoc 😵 .

Masle to jste šikovný 🙂 . My koupili jen část dárků a ještě hodně chybí. Ale jak jsem byla marod, tak jsem nikam nemohla a teď se bojim, že ještě nejsem fit. Bylo mi hrozně líto těch pokladních. To musí být pakárna! Ten týden ještě zmáknete. Se zasmějeme, když ještě budete s kačí přenášet 😉 .

Kačí, taky se těším na Mikulajdu, ale hlavně na toho únorového 😵 .

sisa32
23. lis 2008

Ahoj holky, kde se flákáte ? 😉 My jsme dneska byli u tchýně na obědě a pak jsme si udělali hezkou procházku po městě, bylo docela vymetýno, tak jsme si prohlídli výlohy a zítra vyrážíme na nákupy dárků.
Moje ♥ bylo dneska moc hodný.

hanulka3112
23. lis 2008

Ahojky Holčiny 😉 🙂 to máme ale sněhu 😲 tady máme tak 20cm jsem zvědavá, jak zítra vyjedem a to budu ještě zaměstnávat mojeho ať pěkně navěsí světýlka na barák, šak už ho do toho štvu týden, než bude sníh, no jak jde vidět na vše má času dost, letost to má ulehčené jen to nacvaká do těch držáku, loni jsem je tam tloukla já na žebříku, tak letos se budu jen dívat 😀 jinak o víkendu mi bylo kupodivu dobře i bez prášku jen dnes odpoledne zase nějak šoufl 😖 jinak dárky už mám skoro všechny, ještě něco tchánovcům, to vybyreme s mojim a babičkám a je hotovo, hned mám mám klidnější hlavu a příští týden se chystám na pečení perníčků 😉 🙂
Chiwulko, ahojík, to je paráda, že ses na chviličku utrhla a napsala jak se vede, jde vidět, že jsi v jednom kole, tak doufám, že Vánoce si užiješ v klidu 😉

kacatko03
24. lis 2008

masle....držíš 🙂 ??

masle
24. lis 2008

Ahojky, jojo kačí držím... 😉
Ale jsem pěkně nastydlá tak se to snažím vyležet. Abych šla k porodu fit 😀 Dneska jsem se objednávala do poradny do Podolí na příští týden a dostala jsem sprďana proč prej se objednávam tak pozdě 😖 Tak jsem jí taky sprdla, že to nikde na stánkách nemaj napsaný, že se má objednávat s předstihem a Dr. mi to taky neřekla, tak jí sklaplo. Tak doufám, že tam nejsou všichni takle nepříjemný, jako tadle sestra 😠
Kačí a tobě se to už taky uklidnilo?

kacatko03
24. lis 2008

masle...tak to se vylež až tě při porodu neotravuje rýma 😉 , a jak jsi dopadla v poradně??? no jo to je vščné téma...protivná sestra, na ty narazíme všude... 🙂

me to taky naštěstí ustalo, tu sobotní noc jsem vyčkávala a pak to bylo už po deseti, pak po pul hodce a pak to prestalo uplně....ted už jen bolí břicho jako před MS, a třísla...to je hrozný...střílí mi to až do jizvy po císaři. Tak si říkám že už to máš opravdu za pár, já jdu na kontrolu na Mikuláše tak se chci domluvit už s dr na plán. cisaři. chtěla bych být na vánoce už doma s Fílou...což by vycházelo 14dní před terminem tak uz by to tolik vadt nemuselo.(teda pokud vydržíme 😀 )

myky) colombo: jak je tobě?

jinak je tu celkem mrtvo, maminy kojí...jak se mají mimisci?

Hanul/ jmisa....coty vaaše miminka? 😉

masle
24. lis 2008

Já se tam objednávala po telefonu do toho Podolí a to na 4.12. Tento týden jdu ještě ke své Dr. ve čtvrtek tak jsem zvědavá jaké bude CS 😀 Já bych taky chtěla mít vánoce už s Raďou u stromečku, ale u mě to na císaře nevvypadá, takže musíme jen čekat 🙄 A Kačí proč ty máš vlastně plánovanýho císaře?

Zajímalo by mě co ta Dagina...

myky
24. lis 2008

Ahoj vy držandy 🙂. Jste šikulky, jak to hezky zvládáte 🙂 .

Kačí mě je super 😀 . Jsem byla na pokecu v pizzerce a užila jsem si to. Bylo to moc příjemné. Dala jsem si dobroučkou palačinku, kterou jsem si chtěla dát už dávno a měla jí až dnes 🙂 . Dostali jsme s Mikuláškem dárečky. Teď jsem ale docela utahaná. Dopoledne jsem vařila krůtí karbanátky, uklízela, žehlila, prala, věšela prádlo a pak šla ven. Jsem si odvykla na cellodenní divočinu 😉 . Dám sprchu a lehnu k TV 😀 .

Masle, sprďáka jsi dostala, jo 😠 ?! To teda byla čůza. Ach ty zdravotní sestry 😀. Ještě, že ses nedala.

My budeme mít vánoce s pupíkem, taky dobrý.

Až porodíte vy dvě, tak už sem nikdo nepříjde 😢 . Na Dagi jsem zvědavá taky. Jestli jen leží a vyčkává na porod, nebo už má miminko?

kacatko03
24. lis 2008

s dagi taky nevím snad se ozve 😒

masle, já mela prvního cisařem, a bolí mě jizva, tak kvulí ni nejspíš.

chiwule
25. lis 2008

Ahoj holky,jakpak se dneska vede? Copak je nového? Jsem tak přemýšlela, že bychom si měly založit asi jinou diskuzi, kam se všechny maminy/těhulky přesuneme ať to tady neblokujeme pro snažilky - čekatelky na IVF... co říkáte?

Dneska se nám vrací taťka ze služebky, byly jsme tu skoro 10dní samotinké, tak už se na něj těšíme 😎

Jinak malé se k rýmě přidala zanícená očička, má je chudinka celé slepené od hnisu. Kapeme Opthalmoseptonexem, tak snad to zabere. Včera jí to hnisalo i přes den, dneska zatím měla zalepené očička jen ráno, takže to snad už ustupuje. Už jsme nebyly 3dny na procházce, nechci aby jí k tomu ještě zastydla rýma v dutinách... stačí, že už znovu trošku chrochtá... Asi jí ta rýma dost vyčerpává, protože včera skoro celý den pořádně neusnula a v noci už byla chuďka docela unavená. Nakonec usnula, ale byla jsem uhoupaná a uzpívaná ukolébavek že jsem usnula během chvíle po ní 😒 Ale jinak je veselá a v pohodě, pěkně baštíme, jsem zvědavá, kolik bude mít za týden na kontrole u pediatričky 🙂

Jo holky, co už máte jedno dítko - jak je to s očkováním na tbc? Malé se udělal až kolem šestinedělí hnisavý boláček a teď se to asi vylupuje - dělá se tam strup. To je v pohodě? Přijde mi to dost pozdě na reakci, když to očkují už v porodce 😕 A prý dokud se tohle nezahojí, nedávají se další očkování (hexavakcína), je to pravda?

kacatko03
25. lis 2008

ahoj chiwul...s tím očkováním si to už nepamatuju :(

co je s tou Dagi??? ach jo.... 😒 snad jsou v pořádku.

kruguer
25. lis 2008

čau ženy, tak píšu aktuální stav, aby to tu bylo kompletní 🙂 stále čekám a nic. včera jsem byla v porodnici na kontrole, tak to vypadalo na tachykardii plodu. tak jsem šla odpo znovu na ctg, ale už to bylo v normálu...ale to čekání je už strašný. pokud járu nevyprdnu do po, tak mám ráno nástup do nemocnice... všem přeju, ať nepřenášejí 😉

chiwule
25. lis 2008

kacatko, jen mě napadlo k té jizvě po císaři - i druhý porod ti plánují císařem nebo klasicky? páč to mě bude čekat taky pokud budeme mít nějaké další bejby v budoucnu ... a bolí tě jizva hodně?

chiwule
25. lis 2008

kruger, to ti tedy nezávidím! zkuste sexík, někomu to pomohlo 😉

slunickooo
25. lis 2008

AHojík holčiny,

tak koukám, že Kruger už čeká každým dnem - tak držím moc moc palečky at to máš rychlý a co nejmín bolestný 😉

A Kači a Masle to máte holčiny taky za pár - bože to tak letí 😉

NO my máme dneska už 14 dní, za týden jedem na UTZ a pak další týden na KO k doktorce - tak snad přibýváme... malá je hodná, jen po koupání a k ránu špatně usíná, dneska teda nespala ještě 2 hodiny v noci, jinak kojíme, žehlíme plíny - prostě si to užíváme 😀 😀

Ted jsem akorát dokoukala krásný filmík na Nově - nekoukala jste některá???? Jsem u toho bulela jak ta želva 😀

Chiw - jak vy s Anetkou??? ?A holky co figury??? Já nechala v porodce 6 kg, a jak jsem si pořád říkala, že se po porodu začnu omezovat aspon ve sladkým, tak to nejde - mám pořád hlad jako vlk 😀 😀 - tak moc doufám, že i tak to půjde dolů......

Jinak s Dagčou je to dost podezřelý - mám dost obavu z toho, jestli nejsou fakt už ve špitále.... tak snad se nám brzo ozve - hlavně s těma nejlepšíma zprávičkama 😉

oskarka
25. lis 2008

Ahoj holky, po delší době Vás všechny zdravím. Copak je tady nového?

slunickooo
25. lis 2008

Ahoj OSKI 🙂 🙂 🙂

tak jak s Ondráškem válčíte???? co kojení a spinkání:????

oskarka
25. lis 2008

Ani nevím, kdy jsem sem psala naposledy.

Jsem v jednom kole, Ondřej je náš milovaný chlapeček, ale bohužel se řadí do 30% dětí, které trápí kolika (a to dost), takže hodně pláče, ba přímo řve a není k utišení. Zkoušíme všechno – cvičení, masáže, teplo na bříško, kapičky, já jím předpisově (vyřadila jsem z jídelníčku spoustu věcí), piji kmínový odvar, fenyklový čaj, atd..., ale zdá se mi, že nic nepomáhá pořádně, takže to halt budeme muset vydržet a doufat, že to během tří měsíců opravdu odezní a bude lépe.

Kruguer, také jsem přenášela a to hodně, 16.10. termín porodu, 27.10. mne přijali do porodnice na vyvolávání porodu - nic se ovšem nedělo, 30.10. píchli plodovou vodu, stále se nic nedělo, 31.10. mne vzali na sál, udělali zátěžový oxy test - rozjelo se to, dostali jsme se skoro do samého závěru normálního porodu, ale nakonec vrchní lékař rozhodl o císaři - nepostupující porod a ještě prý byl malej zamotanej ve šňůře - no, řeknu Vám na ten porod nevzpomínám vůbec ráda.

A ještě mi ta pitomá jizva po porodu začala (asi týden po) červenat, něco z ní vytékalo, takže jsem jezdila několik dní po sobě do Krče na čištění - no, fuj. Teď už je to lepší, ale stále to břicho je jakoby nebylo moje a neunesu nic těžkého (Ondra mi bohatě stačí) - vlastně ani nemám nic nosit dostala jsem nakázáno.

Co se týče váhy, tak teď mám dole 18,5kg (těch 11 co jsem přibrala v těhotenství a dalších 7,5 se s tím teď nějak svezlo).

kacatko03
25. lis 2008

chiwul...záleží na dr...nekterý jde na jistotu a plánováného císaře udelají automaticky, ale tech faktorů je víc...záleží jak je ta jizva potom široká...mě naměřil 3mm což je prý normálně, ale jizva bolí, pne se ze vnitř a je to taková tupá pichlavá bolest...navíc prej malej na tu jizvu tlačí hlavičkou, ale.....když to bude ok tak prý mužu zkusit rodit spontálně, a při případných komplikací se udelá sekce....tak se císař automaticky plánuje pokud je miminko větší. to pak není co řešit. já jsem byla rozhodntá pro spontální porod nakonec, ale ted mám spíš strach z prasknutí jizvy během porodu, tak se pak chci domluvit s dr na cisaři, aby nenastaly komplikace jako u prvního. tak uvi.

jinak zdravím všechny čerstvé maminky...konečně jste za námi zavítaly, co miminka? 🙂

novinek moc není, je tu celkem mrtvo 🙂 , akorát máme obavy o Daginu, už dva tydny o ni nic nevíme a nikdo na ni nemá číslo.

oskarka
25. lis 2008

Ahoj slunicko,
Ondrášek je kvůli té kolice a prdíkům u kojení hrozně neklidný - vydrží sosat pěkně a soustředěně asi 5-10 minut, pak už si jen hraje a dudlá, nebo začne brečet. V pátek jsme byli u MUDr., to nám byli přesně tři týdny, tak jsme vážili už 4980g. Mám ovšem pocit, že roste hrozně rychle do délky-orientačně jsem si přeměřila-58cm.

bozka
25. lis 2008

ahoj holky,

Oskarko nám teď na prdíky předepsala paní doktorka Sab Simplex snad zabere, hodně maminek si ho chválí 😉

Přidala jsem nové fotky Zdendulky 😀 😀 /ZENDULKA2/

slunickooo
25. lis 2008

Oski - no to naše se taky někdy pořádně kroutí a je neklidná, většinou si pak prdne nebo se vykaká a je líp... a s tím dudláním to má taky... učíme ji na dudlíka, ale zatím nic moc - moc se ji nelíbí....

Tak držím palečky aby vám to bříško už ustoupilo... já se taky modlím, aby se nám to víc nerozjelo.. .taky se snažím nejíst nadýmavá a kořeněná jídla, piju neperl. vodu, ovocný čaje, minerálky a fenykl. čaj a čaj pro kojící.... bříško mažeme pupíkem - ty kapičky zatím nemáme....

slunickooo
25. lis 2008

A Oski jak ti malý usíná?? My zatím nakojíme, dááme odříhnout , ale většinou si neodříhne, dám ji do postýllky a spinká, ale po koupání se vždycky vzbudí, chvilku ji pochováme a musím ji znovu nakojit... do postle ji zatím neberu, ale dneska jak v noci nespala jsem se už málem neudržela 😀

masle
25. lis 2008

Ahojky maminy, tak vidím že se s těma prckama vůbec nezastavíte. 🙂 Sluni jj já koukala a taky jsem si pobrečela 😀
teda Oskarko ty se úplně ztrácíš před očima takovejch kilo už dole! 😕 Ondrášek dá asi hodně zabrat viď. No je to teda pěknej čahounek, ale má asi po kom že jo? Vy jste oba taky velicí že jo?

Kruguer tak ti přeju ať už to máte za sebou! To čekání je hrozný viď 🙄

Já se léčím z nachlazení. Musím říct, že s takovou rýmou co mám, bych ten porod asi neudejchala 😅 Včera večer jsem měla zase trochu kontrakce, ale jen několik a byl klid 😝

oskarka
25. lis 2008

S tím spaním to je asi takhle - přes den skoro vůbec, protože většinu dne probrečí, když je bdící nevydrží být zticha, ale teď je to asi třetí den dávám Ondru spát na balkon, tak tam většinou tak na dvě hodinky usne, ale to je přes den všechno (ještě vlastně sem tam usne v náručí nebo leží na bříšku na mé hrudi a spí, ale jakmile bych ho někam položila začne řičet). Největší záchvaty řevu, tzv. hodiny lvů jak říkáme s manželem má od 21 do půlnoci, pak kolem půlnoci usne a spí tak do šesti do rána (ještě, že spí v noci).

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru