Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

sisa32
19. pro 2008

Ahoj holky, tak mám dobrou zprávu, ségra je zdravá. Tak mám radost. 🙂

Dagi, no právě, že se mi nezdá, že by nějak moc přibírala. Za 5 týdnů 600 g. Ale je v normě, tak to asi stačí. Ona je nimra, z lahvičky vypije max. 120 ml. Ale když jí dám odstříkaný mlíčko, tak i 150 ml. Takže jí ta Beba moc nechutná. Ani se nedivím, je to hnus, ale když to musí být....
Klínek pod hlavou nemáme. Podložili jsme postýlku i kolíbku starýma knížkama a stačí to.

masle
19. pro 2008

Ahojky ve spolek, tak jsme doma z poradny a Ráďa má 3600g, tak nám kluk pěkně roste 😕 To jsem nečekala, přijde mi pořád takovej maliknkej 😅 Veru už je taky ok tak huráá.
Myky tak zase za 4 týdny? To už budeš 36tt že? Tak pak už snad budeš mít KO v porodce. A kde vlastně chceš rodit?
Dagy no já když vidím tu jeho hlavičku, tak si taky říkám, že to snad není možné jak tam mohl prolézt 😅 😕 Ale u toho porodu ti to tak nepříde. 🙂 Já bych řekla, že budete mít holčičku, ale těch kluků se teď rodí tolik, že nevim nevim.. 😅

meleri
19. pro 2008

Ahoj holky;

jak se dari? Uz se tesite na Vanoce? Ja teda nic moc. Pokazila se nam lednicka, tak nejake vychystavani se nekona...

Dagino, jo my ten klinek mame, je to dobra vec pokud ma mimco problemy s ublinkavanim. Maly si zvyknul spat v nemocnici na te super sikme postylce, takze doma to pak byl problem..
Jen fakt nevim, kde to koupit, pac my to dostali od manzelovy tety.

myky
19. pro 2008

Dagi pokud dáš klínek pod matraci, tak se ti mimčo bude svalovat k nohám postýlky. A vypodložení se jim nelíbí. Navíc jim nevadí ležet na rovině a jen třeba po jídle je nechat chvilku v polohovacím lehátku. Klínky jsme dávali až starším dětem, ale z důvodů rýmy. Asi si taky může zvyknout na zvýšenou polohu a pak až bys klínek musela dát pryč, tak by mu vadila ta vodorovná poloha. Já mám jen takové ty polohovací válečky, které použiju pro začátky v kočárku, aby to s mrňouskem tak neházelo. Máme tu hodně dlažební kostky a křivé chodníky, tak aby se nekutálel ze strany na stranu 😉. Taky v postýlce, když ho budu chtít mít na boku.
Dagi mám sice skoro všechno vypráno 😵 , ale spoustu toho musím vyžehlit a to je fakt děs. Já totiž dostala spoustu věcí po synovci. Ségra měla věcičky schované v kumbále, tak jsem to musela vyprat kompletně. Teď mi taky ještě zbývá roztřídit dle velikostí a to bude něco. Ještě vybrat co na cestu domů z porodnice a nějak skompletovat 😅. A porodu se bojím, jak čert kříže. Jsem tu tahala z holek moudra. Piješ ten maliník? Já tomu docela věřím, tak chci začít poctivě. Zatím to flákám 😅 .

myky
19. pro 2008

Siso super 😀 !

Grej nám to neřekl ani ve 22tt. Musela jsem ukecat jinou doktorku a sjeli jsme za ní do nemocnice na UZ 😵 .

Masle to je dobře, že tu chorůbku Verunka zvládla tak rychle 🙂 . jj další KO ve 36tt 😀 a snad už poslední. Ale nejsem si tím jistá, protože mi teprve bude dělat stěry na streptokoka. Tak nevím, jestli výsledky nějak pošle do porodky 😖 . Asi mě u něj čekají ještě kontroly dvě 😢 . Jak na potvoru mě tam bude mít až do porodu 😠 . Rodit chci na Bulovce. Jsem na to teda zvědavá 😉 . Hlavně kdy to bude????

myky
19. pro 2008

Jo a já asi strašně pomalu píšu 😉 😀

grej
19. pro 2008

Myky a ještě dotaz - má mimčo ležet na zádech nebo na boku? Pokaždé člověk slyší nebo čte něco jinýho...

Tak to já doufám že nám to řekne!!! Už jsem fakt zvědavá 😉
Taky chci rodit an Bulovce...

myky
19. pro 2008

Grej my dávali vždy po jídle do lehátka a za 1/2h na záda a pak otáčeli na boky. Furt jsme s nima šibovali. Takže všechny polohy 😅 . A v inkubátoru leželi jen na zádech.

grej
19. pro 2008

Díky za info Myky 😉

Za chvíli mažu holky, takže všem přeju krásné a klidné Vánoce!!!!!

myky
19. pro 2008

Taky je prý důležitý, aby se točili za světlem z obou stran. Buď otočit mrně v postýlce, nebo celou postýlku. A to hned od malinkata. Hračky nepokládat vedle nich, ale snažit se je dávat nad ně (kolotoč, hrazdičku). To nám říkala neuroložka. Prý spoustu dětí má problém s lezením a chůzí právě kvůli tomu, že se s nima špatně manipulovalo v novorozeneckém věku.

myky
19. pro 2008

Grej, tobě taky hezké Vánoce 🙂 !

dagina
19. pro 2008

Myky, prdlajs se bude mimčo svalovat k nohám postýlky 😉 , to je sklon cca 30%. Jak psala Meleri, v porodnici mají krásně postýlku nakloněnou dolů. Jinak s tím že je mimčo dobré dávat i na druhou stanu postýlky je OK, vím o tom.
Meleri, nevím jestli tady ještě budeš..., když máš ten klínek..., my si pořídili i monitor dechu, a ten musí být na tvrdé a pokud možno rovné ploše, ale s tím klínem to asi nějak není možné 😖 .... To by třeba také mohla vědět Myky 😉.

Grej, jj, určitě nám chtěla dr. říct pohlaví v tom 11t, prostě při prvním screeningu..., ale jak psala Myky, mimčo se třeba nechce ukázat ani ve 22tt 😵 . Nám to bylo vidět krásně na každém UTZ (dle doktora), proto nám to vždycky chtěli říkat 😵 .

Masle, no právě jak jsem ležela dlouho v té prodnici, a viděla ty mimča..., tak jsem si říkala, že takový kus ze mě nemůže přeci vypadnout 🙂 , to bude mazec 😅 .

ywushka
19. pro 2008

taaaak mame dve morulky v brisku a ted uvidime co budou delat dal.....Nechala jsem si udelat i asitovany hatching!!Tak uvidime...

myky
19. pro 2008

Dagi, no uvidíš 😀 . Nám se vždycky natočili a skončili v dolíku, kde končil ten klínek 😀 . Bylo to k vsteku. V porodce mají prďolky smotané do uzlíku a máš pravdu, že dost jiné postýlky 😉 . A co se monitoru dechu týče, tak se podrž. My jim chudákům rvali ty monitory dechu i do lehátek. To byli, jak na prkně ☹ a lehátka jsme dost devastovali. No a další věc je, že monitor dáš do věku, než ti začne rajtovat v postýlce a pak vyndáš i ten klín, protože v postýlce nesmí být, aby si na něj nestoupal a nezranil. Maximálně dáš na noc a to dle dítěte. Asi bych to vážně dělala, až v případě refluxu, či nemoci. Ale monitor je super věc. Taky budeme mít 😀 . Klidně si pak budu sedět ve vedlejší místnosti a budu spokojená. Já se bojim i když hlídám synovce a spí. Chodím koukat, jestli dejchá 😅. Navíc co ten dokáže udělat za ležící kreaci je neuvěřitelný 😀. Ho přerovnávám, aby se neprobudil, jak paragraf 😀 .

Ywushko super! Tak držím palečky, ať se drobci hezky zavrtají 😉 . Pěkně odpočívej a užívej si to. Teď už si můžeš říkat, že jsi těhule 😀 . A máte i mražáčky? A kolik jsi jich tentokrát měla?

dagina
19. pro 2008

Chvíli jsem si schrupla, říkám si že ještě juknu a Myky je tady 🙂 . Jj, s tím klínem uvidíme, však to není tak hrozná investice narozdíl od monitoru..., ale to stojí za to. No právě, když už mimčo usne, tak si budu chtít také něco udělat popř. také dáchnout a né se strachovat jestli dýchá či ne .., a že bych se sakra bála 😅 .

myky
19. pro 2008

Dagi, jaký máte nakonec kočárek. Vyhrál ten Jané? Jakou máte barvičku? A máš už všechno doma nachystané, nebo jsi to nestihla a doděláš po porodu?

myky
19. pro 2008

Já bych si taky dáchla 😀 . Ale půjdu až po Nemocnici 😵

dagina
19. pro 2008

JJ, máme Janéčko, barvu šedo zelinkavou. A ty máš jaký??? Určitě jsi to tady už psala, ale moje hlava děravá 😅 . Nachytané jakštakš, hodně udělal manžel když jsem byla v nemocnici, teď už nemám náladu něco dělat, jsem jak zmlácená 😝 😝 , už by se mimčo mohlo drát na svět 😵 .

myky
19. pro 2008

My máme Firkon Quatro. Modro šedý 😵 . Jukni do albíčka. Už se těším, až s ním budeme drandit. Je lehoučký a dobře manipulovatelný. Teda zatím jsme jezdili jen po místnosti, ale venku to určo bude taky super 😉 . Jané je taky super. Ty už budeš mít miminečko brzy doma a já si ještě počkám 😵 . Ale jsem ráda, že ti to vyšlo a ikdyž sis to pěkně "užila", tak jsi v krásném 38tt. Paráda 😉 ! Dala jsem sprchu a jdu na tu nemocnici. Tak zatím hezký večer 🙂

ywushka
20. pro 2008

myky:jsme bez mrazacku....zadni nezsutali!Bylo celkem 8 vajicek-4 se oplodnily a ze 4 byly dve morulky....jinak se uz nikomu do briska nechtelo 😀

dagina
21. pro 2008

Ahojky, Myky, jj, už jsem ti kočík okoukla v albu 😉, pro chlapečka jak dělaný - myslím barvičku 😉 . No jo, už ve 38tt, na jednu stranu je mi líto, že těhu pomalu končí...., bylo to krásné i přes ty strasti... . Začínám mít klasické obavy - jaká budu máma, zda to vše zmáknem...., to je asi normální....
Ywusch, gratuliji k embrouškům, ať z toho je za 9 měsíců krásné miminko/ka 😉 , držím pěstiiii!!!!!

myky
21. pro 2008

Ahoj 🙂 ,
Dagi jj, taky začínám mít strach, jak to všechno bude vypadat. A asi mi pupík bude taky trochu chybět, ale zase to miminko mi to vynahradí 😉 😀 . Já teď spíš tápu a plaším v tom, že to tu nějak nemám nachystané. Pak si zas řeknu, že je ještě dost času. V lednu na to vlítnem a bude 😵 .

myky
21. pro 2008

Ywusko tak hlavně, že jsou vajíčka v pupíku 😉. Určo ani mražáčky potřebovat nebudete 😉 . A kdy budeš testovat?

myky
21. pro 2008

Koukám a tady je pusto, prázdno 😢 ?

katuska23
21. pro 2008

ahoj holky,kdy je dobré mít po ivf neschopenku.při odběru vajíček nebo po tom co vajíčka zavedou?jinak všem moc držím palce 😉

jmisa
22. pro 2008

Ahoj všem.

Kat, já ji měla od odběru vajíček. Stejně po narkoze nemůžeš jít do práce.

Všem přeju krásné vánoce, snažilkám brzo //, těhulkám klidné těhotenství a bezproblémový porod a maminkám jen radost z vytoužených dítek. 😵

katuska23
22. pro 2008

no tak to bych letěla z práce hned 😔 no nějak to dopadne 😉 přemýšlela jsem že by pro mě bylo lepší při neúspěchu zůstat doma na neschopence,jinak bych letěla hned pokud bych se vrátila....

jmisa
22. pro 2008

Kat, no prostě možnost neschopenky je od OPU a už záleží na Tobě, jak se rozhodneš. Taky to můžeš řešit dovolenou.

slunickooo
22. pro 2008

Ahoj holčiny moje,

Dagi - krásný krásný jak jsi vydržela - šikulka 😉 😉 - tak ti přeju at máš co možná nejkatší a nejmín bolestivý porod - a s péčí o miminko se neboj, přijde to uplně samo a mamča budeš ukázková - uvidíš 😉 😉

Myky - tobě se to taky už krátí že jo...

Holky - všem vám přejem KRÁSNÉ A VESELÉ VÁNOCE :.....plno z nás budou mít ty nejkrásnější vánoce - bud s miminkama pod stromečkem nebo ještě v bříšku - ale dočkaly jsme se - to je to nejhlavnější....

JInak zprávičky od nás - co se týče sklonu v postýlce - my ho máme jak v obýváku tak v kolíbce v ložnici, ale je fakt že se zítra zeptám doktorky jestli to máme mít - malá totiž v ložnici když ji dám spát bez zavinovačky tak jak psala Myky - sleze nám až do nohou, tuhle byla až v nohou a navíc přikrytá dekou - to jsem se tak hrozně lekla - takže spát na noc ji dávám zatím v zavinovačce - to se max. překulí na druhou stranu kolíbky ale až dolu do nouhou nesleze...

Jinak je moc hodnoučká.... už se směje, jednou si zabroukala, pozoruje hračky a všechno kolem sebe, docela hezky už se snaží zvedat hlavičku.. zítra jedem na převážení - tak jsem zvědavá.... dneska v noci krásně spinkala. Jedla ve 21,30 hod pak až ve 4 hod a pak v 8,30 hod - ted ještě chrupe v ložnici.... a pak se ji moc líbí venku v kočárku - to ji musíme kolem 17 hod budit 😀 😀

Jinak na vánoce máme už všechno přichystané - dárečky zabalené, vyzdobený baráček, uklizeno taky jakž takž mám, napečíno, malá už má v pokojíku ozdobený už i stromeček 😀 😀 - takže zítra už jedu jen do města pro uzeninu, zeleninu a vánoce můžou zažít

😉 😉

oskarka
22. pro 2008

Ahoj holky!!!
Přeji Vám příjemné prožití nadcházejících voňavých, kouzelných a nejkrásnějších svátků v roce!!!!

Naše Vánoce budou rozhodně ty nejhezčí v životě, protože s námii bude vytoužené děťátko - Ondrášek. Má se k světu, klučina, vážíme teď tak kolem 5,7kg, měříme 62 cm, už i ty pláče jsou kratší a ne celodenní, i když jakmile spustí je to o nervy. Ale je to náš drobeček a zlatíčko, no můžete mrknout do alba🙂.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru