Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

oskarka
17. říj 2008

No jo, no. Nějak se tomu našemu stvořeníčku nechce ven, že by to tedy byla Alžbětka? 🙂 Uvidíme. U ségry bylo fajn, užily jsme si hezké sestřičkovské odpoledne.
Chiwulko, gratuluji ještě jednou k rozkošné dcerušce.

dagina
17. říj 2008

Oskarko, tak ji/jemu koukej domluvit 😵 , že už na ni nebo na něj netrpělivě čekáme 🙂 . A co ti řekl dr. na kontrole??? Ani náznak otvírání??????

oskarka
17. říj 2008

Na kontrole řekli akorát, že to ještě na porod nevypadá, že se asi uvidíme za týden, tj. v úterý 21.10. v další poradně, tak jsem zvědavá, třebas to přijde o víkendu...

kacatko03
17. říj 2008

oskar treba...já jak lezim v porodnici tak slyším jak se nejvic miminek rodí práve o vikendech...v týdnu maji klid a pak najednou bum 😉 tak ti drzim palce...prosímte ty uz mam komplet vybavu...co jsi vsechno porizovala za kosmetiku pro prcka??? me napadí jen olejicek a krem na opruzeniny 😉

oskarka
17. říj 2008

kaci,na doporuceni porodni asistentky a kamaradek jsme poridili: slunecnicovy olejicek, zasyp, bepanthen, rybilku, a pak jeste masticku Pupik, kapky do nosu Libenar - snad jsem na neco nezapomnela...

dagina
17. říj 2008

Oski, opravdu jen toto stačí??? Já jsem dneska v drogerce čučela jak jojo, a vůbec nevím do jaké kosmetiky jít, aby se mimi třeba neosypalo..., ale to co jsi napsala zní osvědčeně..., už si to píšu 😉 .

kacatko03
17. říj 2008

tak ono je asi nejduezitejsi ze zacatku ten bepanthen na opruzeniny a nejaký tenolejicek bo se miminko jeste nejakou dobu vypuluje a ma suchou pokožku...ne?

oskarka
17. říj 2008

jo, a líh na pupíček

dagina
17. říj 2008

Oski, ten bepanthen a rybilka to jsou nějaké mastičky nebo na co to je?????

kacatko03
17. říj 2008

gagi to je co si pamatuju masticka na opruzeniny 😉 trochu smrdí 😉 je to neco jako rybí mast

oskarka
17. říj 2008

dagi, rybilku můžeš používat preventivně každý den, bepanthen už je na opravdové opruzeniny

chiwule
17. říj 2008

ahoj oskarko, koukám, že vy si pro změnu dáváte na čas 😉
jinak k diskuzi o bepanthenu - je super na prsa - bradavky a taky ho používám k lehčímu rozmasírování před kojením, aby to ta moje cácorka lépe utáhla 😉
líh na pupík se mi moc neosvědčuje, moc nevysušuje, ale nic jiného se nepoužívá, je pravda, že v nemocnici měli lepší desinfekci, ale ta se bohužel nedá koupit v lékárně
rybilka je super, musím zaklepat, malá zatím bez opruzení
a nenahraditelný pomocník alespoň ruční odsávačka - jakmile se třetí den začne tvořit mlíko, nedá se ještě moc odstříkávat rukou a miminko nemůže - ještě neumí - sát plný prs, dost jsme si jednu noc vytrpěly. Pak mi manža odsávačku přinesl a bylo po problémech... a docela dobré je naučit se nedávat dudlík a dokrmovat odstříkané mléko ne z lahvičky ale ze stříkačky kvůli kojení, aby si dítě nezvyklo na jinou techniku sání....
odsávačku doporučuju i u větších dětí, řada mamin hlavně s chlapečkama měla problém kojit - kluci byli netrpěliví a nervní z toho že jim to nejde, o to víc hladoví, o to víc nervní atd...
sojový olej jsme nepoužili, protože máme kosmetiku od HIPP, kde je dětský neparfemovaný olejíček, ale v porodnici ho měli a děti ho snáší skvěle. Pediatrička mi například vůbec nedoporučila tolik dřív používaný dětský olejíček s azulenem, že ta parfemace v něm může vyvolat kožní reakce... tak ho mám zatím ve skříni...
tak to by byla doporučení čestvé maminy 😎

dagina
17. říj 2008

jéé, Chiw, díky za vyčerpávající info 😵 . Jj, to je fakt s tím bepanthenem na prsa, někde jsem to četla. Chiw, prosím tě, a ty máš jakou odsávačku??? Právě tu ruční???? Je jich tolik druhů, vůbec bych nevěděla jakou 😒 ... .

chiwule
17. říj 2008

mám odávačku půjčenou od kamarádky, ruční od Aventu a bohatě stačí. Už jsem se naučila odstříkávat ručně, navíc odsávačka mi funguje jen na opravdu hodně nalitá prsa, na ty středně ne, to musím rukou...
Pokud máš možnost si jí půjčit, nekupuj si jí, použiješ ji max 20x ? cca týden asi pak už ne - srovná se tvorba mlíka s potřebama miminka a pak je ti odsávačka na nic...

chiwule
17. říj 2008

Tak my pro dnešek končíme, jdu odpočívat, za hodinu a půl máme zas další kojení 😉
páček berundy 😎

myky
17. říj 2008

Ahoj patricie a gratuluji 😀 !
Chiwulka se ukázala s pokladem. Ta je nádherňoučká, fakt. Chiw moc gratuluji a já už se těším, až budeme mít takýýýý 😀 . Hezky si doma zvykněte, zabydlete.
Ahoj kačí, tak jsem ráda, že se držíte a určo půjdete domů a nakonec budeš ještě přenášet 🙂. Jak píšeš o těch víkendech, tak tobě je až do 40tt vymažeme z kalendáře, ne?
Dagi ty mi bereš otázky z úst 🙂. Taky sonduju odsávačky, ale tu si jen zjistím předem jakou a kde jí koupím a jak říká Chiwulka, kdyžtak pro ní pošlu manžela s instrukcema. Jsou totiž docela drahé. A taky chci koupit odsávačku na nudle. Takovou co se dá napojit na vysavač. Je šetrná a miminko bude mít čistý nosánek na papání.
Kosmetika je prý dobrá Sebamed a mě vyhovuje Chicco (mají vše od 0+ a co používám, tak fakt dobrý). Ale tu mají jen někde. Možná to nějak nakombinuju.

dagina
17. říj 2008

Myky, odsávačku na nudle jsem si koupila tu obyčejnou českou za 30 kč, tak snad něco odsaje 😅 . Prsní odsávačku mi také nabízela kamarádka k zapůjčení... , tak uvidím.

kacatko03
18. říj 2008

ahoj holky,

myky no to by bylo nejlepší 😀
ohledne tech odsvacek, ono je to zase individualni...u prvniho jsem ji na zacatku nepotrebovala vubec, malej se rozkojil dobre ale mela jsem kolik mleka ze jsem ji potom musela pouzivt kazdy den, teklo mi to samo a boleli prsa...po kojeni jsme vzdy pak jeste odstrikala tak 75ml z kazdého prsa...to bylo hrozny....takze ono to proste zalezi jak kdo to bude mit. já ji teda t 😀 d zkusim neporizivat a prinejhorsim vyslu dalsi den manzu do krámu....

dagi odsavacky s hadickou? ty jsou ok...blbý jsou ty balonky,ale nejlepsi jsou odsávacky co se daji na lux a vysejes je na minimum sily luxu...je to nejrychlejsi a mimcotolik netrápis...ale dr se zase v tomto neschoduji, pry kdyzmiminku odsávás rymu tak se pry pak rychleji tvorí dál, dalsí rekne odsávat...tak je to tezky. tod moje zkusenost. já ale vzdyaspon trochu odsávala abych malému aspon na chvili ulevila.

masle
18. říj 2008

Ahojky Kačí - tak to je dobře, že si to malej snad rozmyslel že? No třeba mě předběhneš 😀 😉 Mě taky strašně bolej záda, mám dvojitou skoliózu tak to je peklo. U Verunky mě tak nebolely, ale to jsem to břicho měla trochu ji
ný. Celkově jsem byla víc do šířky, ale teď to mám všechno v tom břiše...tak ty záda dostávaj víc zabrat 😒
Včera jsme byli na véče a už jsem docela trpěla, asi jak jsem ho tam celej večer mačkala v sedě, tak se mu to nelíbilo a pak mi dost tvrdlo břicho ☹

myky
18. říj 2008

Ahoj při sobotním, pro Kačí pondělním popoledni 😀 .
Masle já se zády trpim, jak zvíře. Hlavně jak říkáš v sedě. Cvičíš na to nějak? Nebo to nemá cenu? Já mám taky pupík spíš dopředu a prsa mi vyrostla a to je asi taky zátěž. Nevím co budu dělat, až budu ve tvém tt 😨 . A to jsem si myslela, že svaly na zádech mám vytrénované 😢 .
Co Oskarka? Dnes ještě nic? Nebo, že by bylo miminko 😵 ?

slunickooo
18. říj 2008

AHojík holčiny,

to máme krásně co???? Já ted dovytírala celý barák - teda ještě mě zbývají schody, a dost mě teda po tom bolí břicho ☹ ☹ .

JInak Oskarka zatím nepsala, že by bylo mimi na světě - tak uvidíme - spíš to u ni vidím zase na nějaký výletík - když je tak krásný počasí

Jinak se přidávám, že mám taky skoliozu pateře, ale kupodivu záda v pohodě, občas mě teda bolí v kříži, ale tam co mám skoliozu (vrchní část páteře) - tak tam je klid.

Jo a odsavačku mám taky tu s hadičkou, a odsávačku na mlíko nemám, a je fakt, jak tu psala Kačka - že jak se po porodu začnou nalívat prsa - tak je to děs,,, teda pro mě to byla fakt ukrutná bolest a je fakt, že z tak nalitých prs se mimiču blbě saje.... ale za pár týdnů - možná dní - se to spraví a pak už je kojení brnkačka...

hanulka3112
18. říj 2008

Ahojky Holky tak než vás dočtu, tak jsem to ráno už nedala a testla jsem a jsou tam!!! 🙂 🙂 🙂 píšu až teď, protože jsem tu měla na návštěvě mamku a teď vám tu zkusím hodit fotečku testíku a dočíst vás, ještě teď tomu nemůžu věřit 😵

dagina
18. říj 2008

Ahojky, Hanulko, to mám radost 😵 , kdypak máš jít na krev a kolikátý DC jsi????? Já jsem dneska jak převálcovaná, také jsem docela pracovala 😅 a jsem KO 😝 , na chvíli jsem usnula a hned je trochu líp 😵 . Na Oskarku myslím, zda se tomu jejímu broučkovi bude při tak krásném dni chtít na svět 🙂 .. , třeba jo.

dagina
18. říj 2008

Hanul, testík jsem viděla 😵 😵 😵 😵 .

murasek
autor
18. říj 2008

Hanulko, nadherne // 😉 😉 moc moc gratuluju!!! ze by se prolomily ledy? 😅

dagina
18. říj 2008

Mury, jak je??? 😉

hanulka3112
18. říj 2008

Dnes jsem 10 den po ET a druhá čárka vyskočila do 3minut, slabě šla vidět už po minutě a pak do tří minut zesílila 😵 😵 😵 pořád tomu nemůžu uvěřit jdu vád dočíst ať jsem v obraze 🙂

hanulka3112
18. říj 2008

Mur, no je to první krůček ke štěstí a jak je tobě, ani si nedokážeš představit s jakým strachem jsem šla k tomu testu a teď tomu nemůžu věřit 😵 dnes je pro mě ten nejkrásnější den 😵

artep26
18. říj 2008

Ahoj Hanul, no tak to je super 😀 😀 😀

murasek
autor
18. říj 2008

Hanulko, moc moc ti to preju!!!!

Dagi - je dobre, nestezuju si, hodne se flakam, lezim apod, pomalu dochazeji zasoby z mrazaku a taky vyzehlenejch veci, ale krome manzovejch kosil na to budu asi prdet! mama takovou radost z Hanulky! doufam, ze tam taky brzo uvidim // 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru