Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

chiwule
20. bře 2009

jsem uspala malou a dala jí do postýlky a v tu chvíli soused nad náma začal něco řezat a přitloukat 😠 grrr 😠 takže jí samozřejmě vzbudil! můžu začít znovu, chuděra je už unavená...

chiwule
20. bře 2009

děkujeme za pochvaly 😉 jsem si jí vzala do náruče, má oči jak baterky a rozhodně to nevypadá, že by spala dál 😠

kacatko03
20. bře 2009

masle: ještě se ti Ráďa vejde do košíku? malej už sebou tak mrská že se mu tam nelíbí...navic se otáčí na bok 😕 a zahlaní hlavičku...jinak výsledky z úatičky už jsou na počtvrtý naprosto v pořádku..,jupíííí

myky. no Fila když odjížděl na první školku v přírodě...tak sem se málem taky robrečela...jak sem ho viděla natěšeného a maval tak sem mačkala slzu a manža se mi smál 😀

hanulka3112
20. bře 2009

Jo holky co používáte látkovy, kde jste je sehnaly, přes net nebo někde u vás, jsem chtěla jen pár na začátek, ale jinak budu používat jednorázovky, s dvjkama bych to fakt nedávala, ještě prát a žehlit 😲

kacatko03
20. bře 2009

hanul..já jich mám asi na blinkání....a koupila jsem něco v tescu a něco pres net

chiwule
20. bře 2009

hanul - já mám 30ks na blinkání a utírání pusy při jídle a jak slintá od zubů a je to víc než dost

hanulka3112
20. bře 2009

Kači díky za tip, jak pojedu na nákup, tak zamířím do Tesca a pár jich tam koupím, právě na to ublinkávání jsem taky myslela, že plenky jsou na to super 😉 🙂

chiwule
20. bře 2009

no my budeme muset jít ven na procházku - soused má kutliský záchvat, takhle by si Anet neodpočinula a byla by mrzutá. Jdeme se oblíct a vyrazíme... tak se tu zatím mějte!
jooo a přišla mi k malý do pokojíčku úžasná polička se šnekama, mrkněte tady http://www.dracek.cz/drevena-policka-60cm-sneci.... Ty šneci jsou docela vysocí, cca 25 čísel 😀

hanulka3112
20. bře 2009

Jo sluni, tu autosedajdu nakonec už máme, jak jsme dělali objednávku na kočár, klokánky...tak můj, že proč by jsme jednu vzali a na druhou čekali a byly za dobrou cenu, tak už jsou doma, znáš chlapy, vysvětluj jim něco, ale zase jsem ráda, že jsou doma mám klidné spaní, člověk nikdy fakt neví, kdy ho můžou šoupnout do nemocnice, ale musím zaklepat ťuk ťuk ťuk, že se držíme 🙂

kacatko03
20. bře 2009

hanul: ty jsi hubenour...jak chceš uníst dve mimča? pupík máš krásnej 😉

dagina
20. bře 2009

Chiw, kráááásné letadlo 😵.

Hanulko, jukni na www.branakdetem.cz, tam mají různé druhy plen až ti budou očí přecházet 🙂 , kamenná prodejna je v Brně, byla jsem v ni, moc hezký, něco jsem nakoupila, ale bohužel jsem to všechno viděla v těhu moc růžově 😅 , takže látkování zatím neeee 😉 . I tak nestačím prát skrz to blindění. Ale Slunickooo si látkování nemůže vynachválit 😉 , je to šikula 🙂.

Kači jééé, Tobík má krásnou čepku 😉. Tady na koníku také jedna mamina nabízí že uháčkuje tuniku a čepičku, to by se mi líbilo třeba na vítání občánku, ale už se to nestihne 😖.

dagina
20. bře 2009
masle
20. bře 2009

ahojky 🙂
tak jsem koupila Ráďovi k svátku jarní bundičku s čepičkou aby byl fešák 🙂

chiw - prosimtě jak dlouho se to má tím pagavitem vytírat? Nevěděla jsem kolik mám těch tyček koupit. Měli to jen po 2 ...A je to jedno kdy? Nebo je to lepší na noc když nejí? Jinak malá je fakt celej taťka 😀 Je hezoučká 🙂

kačí - no já mu taky tak oblíkam to bóďo 😀 Nějak mi to přijde lepší 😅 Moje máma se taky smála 😀 Jinak do košíku ještě vleze ale dávám ho tam vyloženě už jen spát přez den, bo už ho to tam jinak nudí 🙂 Tyjo to už se Tobouš přetáčí jo? 😕 To je dobrej. Tak to R. ne. To je trochu lenoch.. 😀 Co tchánovci? Užili si nákup s malým? 🙂

hanul - ty jsi fakt drobek 😕 Vůbec nevypadáš na 2 🙂 To máš dobrý, aspoň nebudeš mít pupík tak moc vytahanej 🙂 Baví mě jak říkáš "ten můj" manžovi 😀 😀

myky
20. bře 2009

Ahoj,
Dagi prdíky máme krutý a ublinkáváme taky, ale nic dramatického. Teda dneska jsem měla mlíko až na zádech 😒 .
K váze: před prvním těhu 49kg/162cm, pak postupně přibírání na 55kg. Před porodem 79,5kg po porodu 72kg. Teď 65kg a chci tak 53kg. Takže mazec 😠 .
Hanulko já mám 30 látkovek a zatím stačí. Na blinkání atd je to super. Nekupovala jsem je. Tchýně měla 60plín (nových) schovaných z dob minulých 😀 . Takže jsou pěkně kvalitní matroš.
Jo a jak mě bolelo to poranění, tak jsem nakonec volala a bylo mi řečeno, že se mi rozpadávaj vnitřní stehy a to vždy bolí a jsou změny počasí a mám velkou jizvu, tak to taky má svůj díl. Navíc mě sprdla za jeansy 😅 . Prý jako zdravotní sestra bych měla vědět, že tři měsíce nesmím nosit nic utaženého, stahovacího, ale jen čistou bavlnu a volné! Asi budu chodit v teplákách, nebo nevim 😠 !
Holky tu výslužku myslíte na velikonoce, či co? Já teda nikoho nepustim. Zašiju se doma a neotvírám 😅 . Manža mě nešibe, tak jsem na suchu. No ale něco koupim, kdyby náhodou někoho napadlo mě překvapit 😉 . Mikuláškovi určitě 😀 .

myky
20. bře 2009

Jo a v noci stále nespinkáme. Dneska už to odnesl manžel. Prý dvě hodiny seděl s Mikešem v obýváku 😕 . To po tom, co jsem pronesla, že už nehraju a ať si řve ☹ . Já už nemohla a ani nevim, jak jsem usla. 😔 Snad ho to přejde.

masle
20. bře 2009

myky ahoj - to je dobře že jsi tam zavolala aspoň víš o co jde a můžeš bejt klidná 😉 Já šla v džínách už z porodky 😅 😕 Tak to nemáš moc 65kg to budeš mít hned dole 😉 Já výslužku taky nemám. Koupím jen chlapům z rodiny, něco s Veru nabarvíme (uděláme patli patli 😀 ) a jinak tady nikdo nechodí, jsme tu dost na samotě, takže klídek..dokonce k nám chodívali v zimě divočáci na zahradu 😀 což byl teda dooost mazec. Rozrytá celá zahrada. Rozervali plot a byli tu.. Ale teď už asi 2 roky tu nebyli.

myky
20. bře 2009

Masle divočáci 😅 . To bych měla vítr. My bydlíme v centru, tak tady máme divočáky jiný 😀 . Zrovna jeden před pár dny málem zboural autem barák kousek od nás. Ale těch 6 pater to naštěstí ustálo 😀 . Štěstí, že nikdo nešel po chodníku.
A na těch 160-162cm je 65kg hodně. A dolů to nejde, jak bych chtěla ☹. No ale co. jsem přeci na mateřský, tak těch pár kg na víc se dá odpustit. Jé až zas příjde depka, to zas budu mluvit jinak 😉 .

sisa32
20. bře 2009

Tak já zase nespím. 😅 Dítě mi už 2x řvalo a já sedím na netu a nevím na co čučet. 😎

masle
21. bře 2009

ahojky - myky tak to je taky pěkný 😕 😨 Manža po divočácích střílel prakem 😀 😀 Dneska Veru jede ke tchánovcům a my si zajdem na objídek s kočárem. Už se těším... 🙂

sisa - to asi zoubky co ☹ ?

hanulka3112
21. bře 2009

Masle-ten můj 😀 😀 😀 no když my ještě nejsme vzití, ale klidně mu budu říkat manža a pak vám sem napíšu, že se vdávám 😀 😀 😀 chtěli jsme se vzít, ale nakonec jsme se oba usmesleli, že třeba příští rok, jak malí budou větší, že bych si to ani pořádně neužila v těhu a kdo ví, jak by mi zrovna bylo v ten den, jestli by mi nebylo zle, nebo co kdyby mě zavřeli do špitálu, teď vše napečené zařízené 😖 ono s těma dvěma je to fakt těžko, takže asi příští rok, jestli si to ten můj nerozmyslí 😀 😀 😀
Jo a díky za tipy na plenky 😉 🙂

kacatko03
21. bře 2009

Ahoj holky, jsem jen na skok, dnes jsme byli venku ana návštěvách....

tchánovci si včera užili malého přijeli asi po 4 hodinách a moc si to pochvalovalo 😀

masle: rádovi to moooc sluší...taky shánim nějakou jarní bundičku.

chiwule
21. bře 2009

jsem jen na skok, všichni doma usnuli...
masle, na začátku léčby se to má vytírat co nejčastěji, já malé čistila pusinku po každém jídle, nebo pokud mi při něm usnula tak při nejbližší příležitosti mezi jídlama když byla vzhůru. Během 3dnů už to měla z nejhoršího pryč a tak jsem jí to čistila ráno, v poledne a večer a během 14dní bylo po všem. Teď jí pusinku vytírám jen tak preventivně 1x za 3-5dní nebo i dýl, spíš jen jak si vzpomenu.
Ale my jsme to měli hodně špatný, měla to v puse minimálně 2 měsíce než to mudra poznala. U druhýho dítěte už budu vědět čeho si všímat, ta zadní rýma co nejde "vysmrkat" např. Hodně mě štve, že mudra i když jí tam rukama projde moře dětí nás pořád nutila kapat něco do nosu a tu pusinku vůbec neřešila. A jediný co nám pak doporučila byla genciálka. Ta mimochodem byla úplně na nic, jen jsme měli všechno modrý.
Tak snad vám tyčinky taky zaberou jako nám.

myky
21. bře 2009

Ahoj,
Masle tak jak jste si to užili na véče?
Chiw a to jsi Anetce strala tu tyčinku do pusinky po jídle? To neblinkala?
Holky poraďte. Máte ohřívač kojo lahví? Jaký? Já chci nějaký koupit, ale nevim. V e špitále jsme dávali do mikrovlnky 😒 , ale ty plastové lahve se mi tam nechce dávat.

myky
21. bře 2009
sisa32
21. bře 2009

Ahoj Chiw a Myky, co že nespíte?

Myky, já používám mikrovlnku. 🙂 Ty ohřívače mi vadí, že to dlouho trvá. 😵

A teď už koukám takhle 🙄 , tak jdu spát, už se mi pletou písmenka. dobrou.

dagina
22. bře 2009

Ahojky, teda tady se ponocuje 😀 , cože nespíte když je noc 😀 😀 ?! .
Myky, a už se aspon Miky pořádně vykadil???? Si nedovedu představit že mimi 9 dní nekadí, to pak teda musí být kanonáda 😅 . Hele s tím blitím..., jak doma chodím polonahá, tak to je paráda když se mi vyblije na záda a teče to až někam 😝 😝 .
Na váze už jsem pár týdnů nebyla a zatím to ani neplánuju 🙂, stejně žádná změna ☹.

Kači, tak aspoň tchánovci drandili o 106 🙂.
Holky, manža volal tchyni zda by nepřijeli vozit, aby jsme si doma něco udělali..., a ona řekla že musí prát 😠 , a že přijede večer 😠 😠 . Návštěvy večer jsou na denním pořádku. Nakonec přijela vozit aspoň švagrovka a pěkně to bodlo. Dnes mají tchánovci přijet ☹ , nemám na ně moc náladu, zas to bude vyčerpávající.

Hanulko, aspoň budeš mít super družičku a mládenečka 😉 .

Pěkný den přeji. 🙂

chiwule
22. bře 2009

myky, Anetka neblinkala, je hrozně statečná na tyhle všechny zákroky. Samozřejmě že jsem nesměla zajet až do krku, to je přirozený dávicí reflex, ale stačilo fakt válet tu vatovou tyčinku po jazyku zleva do prava, vytřít dásně a pak, když se třeba náhodou snažila to jazykem vystrčit tak přetřít ten vyplazený jazyk a bylo.
na ohřívání koj. mlíka v plastové lahvičce se mi osvědčilo udělat si mlíčko, vzít si mističku, co máme na cornflakes, napustit do ní z vodovodu tu nejvíc teplou vodu a postavit to tam. A jdu malou přebalit. Vyjde to tak akorát - není to ani horký ani studený. A do misky se vejde docela málo vody, tak neplítváme. V mikrovlnce neumím odhadnout na kolik minut - sekund to dát, ale asi je to o praxi. Jinak si vždycky při každým udělání mlíčka dám do konvince novou vodu a převařím jí. Pak otevřu víko, aby to vystydlo a je to vždycky do dalšího krmení odstáté...

chiwule
22. bře 2009

jo a jak říkám, Anetka mi v 99,9% po jídle usne 😅 , takže jsem jí to čistila většinou mezi jídlama když byla zrovna vzhůru.

chiwule
22. bře 2009

dagi, to je hrozný, jako kdyby tchýně nemohla prát večer 😒 no jo, jak přes kopírák s tou naší... tahat Anetku jak zvířátko to jo, ale doopravdy s něčím pomoct a být k užitku to néé... třeba by se mi líbilo, když přijednou na návštěvu, kdyby si s malou doopravdy hráli, já bych si vyndala žehlení nebo bych si uklidila, ale to ne, to by se dívali jakto že se jim nevěnuju 😠

myky
22. bře 2009

Ahoj 😀 ,
no u nás je ponocování norma 😀 . Pak jsem dopolko jak mrtvola.
Dagi jj, kakal 😀 . Zrovna včera po 4 dnech. Dávám mu lactobacila a bylo toho požehnaně. Jsem dávala čistou plínku a než jsem mu jí dala, tak jsem ho šla znovu mýt 😀 . Ale já mám z našeho kakání vždy takovou radost. To musí mít manža radost, když mu tam pobíháš jak tě pán bůh stvořil 😉 . My máme dnes 6 něděl 😀 . manža má zápas, tak se musim dát do kupy, než příjde domu a hlavně aby Mikulka chviličku spinkal. Potřebuju uklidit a vyžehlit.
Sis já právě nechci dávat ty umělohmotné do mikrovlnky. Píšou, že se z nich můžou uvolňovat škodliviny do mléka. Navíc máme mikrovlnku na kolečko a né elektronickou a nikdy to nehořeju správně 😅 . Pak chladim jak blbec a Mikulášek pláče v lehátku. Tak si říkám, že ten ohřívač by mohl být pohodlnější.
Chiw, tak to máš dobrý, že ti Anetka tak spinká a krásně spolupracuje. Mikulášek je taky statečný. Když mu odsávám nos, tak se mu to snad i líbí 😀 . Tak třeba tyčinka v puse ho taky potěší 😉 . A prosimtě tupej dotaz. V té konvici převařuješ kojeneckou vodu? To máš asi nějakou nerezovou konvici na sporák, že? Nebo to vaříš v rychlovarné? Já jí právě vždy převařim v hrnci a hned šupnu do lahviček a zavřu. Nenechávám chladnout bez přikrytí.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru