Těsně po neúspěšném IVF. Co vy?

hulda
21. zář 2007

Ahoj holky, je tady některá z vás taky těsně po nezdařeném umělém oplodnění a rozmýšlí, co dál? Já to absolvovala minulý měsíc, teď čekam na další MS. Zatim nic, nejspíš se tělo ještě vyrovnává s tou hormonální bombou ☹

martiinkaa
2. lis 2007

ahojky holky taky jsem po 3 ivf bez uspechu 19.10 jsem byla na svij 3 pokus

jabluncanka
2. lis 2007

martiinkaa:
...a máš sněhuláčky?? 😉

martiinkaa
2. lis 2007

snehulacky nemam nikdy mi ani u jednoho ivf nezbyli

hulda
autor
2. lis 2007

martiinkaa A do jakého CARu chodíš, jestli se můžu zeptat?

hulda
autor
2. lis 2007

lu777 To je skvělý, je fajn číst takové příběhy, které mají happyend 🙂 . Aspoň my snažilky vidíme, že nesmíme fňukat a vzdávat ten náš boj předčasně. Díky 😉

cheron
2. lis 2007

🙂 ahojky je tu nekdo kdo ma za sebou nevidarene prvni ivf
ja jdu ve stredu si vyzvednou moje mrazacky a bohuzel nevim jestli mam pracovat nebo radeji zustat doma mam velmi narocnou praci rikala jsem to mimu doktorovi a ten rika ze stress a behani po platze neskodi ja jsem ale jineho nazoru

zulik
2. lis 2007

ahoj cheron, mám za sebou jedno nevydažené ET a jeden KET rovněž neúspěšný.Poprvé jsem byla doma, podruhé pár dnů na dovolené a po týdnu jsem šla do práce.Pokud máš těžkou práci,myslím fyzicky, zůstaň doma,ať si to pak nevyčítáš.Nemyslím si ale, že nějak nepomůže vyloženě ležet,prostě to asi přijde,když to má přijít.Držím palce 🙂

hulda
autor
2. lis 2007

Já jsem po IVF skoro dva týdny ležela doma, moje největší fyzická aktivita byla vyjít pár schodů z obýváku do ložnice a nebylo to k ničemu, 12.den po ET jsem začala krvácet. Někde jsem četla, že když je vše v pořádku, embryjko v děloze je jako zrnko máku na chlebu s máslem - můžeš skákat jak chceš a nevyklepeš ho. Takže když se to má povést, tak se to povede a naopak. Ale jestli máš fyzicky náročnou práci, kde dokonce zvedáš těžký věci, doma bych raději zůstala. Držim palce 😉

vladka1
3. lis 2007

ahojky holky....hlásím se k Vám ....
jsem měsíc po nezdařeném IVF ☹ ....má některá z Vás zkušenost KETu na Unice v Brně?

martiinkaa
3. lis 2007

huldo chodim do fertimedu ale uvazuji ze prejdu do fn olomouc protoze chci zkusit nativ a fertimed ho nedela

hulda
autor
3. lis 2007

martiinkaa Je fajn, že to nevzdáváš a máš pořád chuť dál bojovat 😉 A že se tak hloupě ptam, co je"nativ"? V mém CARu mi nabízeli leccos, ale o tomhle nemluvili 😒

martiinkaa
4. lis 2007

huldo nativ je bez stimulace nebo s minimalni stimulaci mas treba jen 2-3 vajicka stejny postup skoro jako ivf je to akorat levnejsi nez ivf jako samoplatce

jankatr
5. lis 2007

Huldi - to je mi líto ☹ - já si říkala kam ses nám ztratila. Tak přeju hodně síly - a vám všem tady hodně štěstí do dalšího pokusu.
My teď čekáme na výsledek 3.IVF - testovat mám 13.11. - tak doufám že to bude šťastný datum.

Cheron - podle toho co píšeš - změnila bych doktora - to je ta největší kravina kterou ti mohl říct. Stres a námaha neprospívá žádnému těhotenství - a vzhledem k tomu že počet našich pokusů je dost omezený byla by škoda to prošvihnout kvůli nějakýmu arogantnímu debilovi, kterýmu je tvoje těhotenství naprosto ukradený. Mě můj gyndr. napsal při prvním těhu automaticky už od začátku neschopenku, protože těhotenství po IVF bere jako rizikový - což je podle mě rozumný. Nenakázal mi ležet v posteli, ale měla bys mít takový lázeňský režim, pohoda, klídek, procházky, žádný stres a žádné těžké věci...

k.bett
5. lis 2007

Ahojik dlouho jsem tu nebyla, nemám zkušenosti s endiomentriózou ani jsem nikde nic k tomuto nečetla ani nenarazila na žádnou diskuzi kde by to probírali...tak ale jestli máš jen slabou tak by to nemusel být až takový problém a myslím si že jiné holky a chlapi mají konkrétní problém ať už se spermiemi či vajíčky(myslím zjištěný) a kolikrát slýchám že to i přes to vyšlo i třeba k úžasu doktorům...proto já si pořád říkám že jednou to vyjít prostě musí ..prostě zázrak a miminko je zázrak! 🙂 🙂

k.bett
5. lis 2007

to bylo pro Huldu!!!!!!!!!!!!!

hulda
autor
5. lis 2007

k.bett Právě proto, že nemáme žádný zásadní problém (aspoň doufam, že ta potvora endometrióza mi tam moc velkou neplechu nedělá, prý může i poškozovat vajíčka, ztěžovat zahnizďování atd.), tak se doktoři nemají čeho chytit a neví, co s námi. Snažíme se už 3.rok. Byla jsem ve čtvrtek v CARu a dr. mi napsala něco na lepší prokrvování dělohy. Ale jsou to jen takový nástřely. Příští měsíc asi zkusíme inseminaci, protože už nedokážu jen tak další měsíce čekat a trápit se. Uvidíme. A kdy Ty jdeš do dalšího pokusu, optimistko naše 🙂 ?

jankakr Ahoooj! Já o Tobě všechno vim 🙂 . Chodim se na vás občas podívat, abych věděla, komu momentálně držet palce o něco víc 🙂 . Tak se pěkně rozmazluj, ať se u Tebe mají embroušci moc dobře 😉

jankatr
5. lis 2007

huldo dík moc, doufám že pak zase za námi přijdeš - určitě ti taky budu držet pěstičky 😉

k.bett
6. lis 2007

hulda:

Tak dnes jsme byli s manzou u dr. a dalsi pokus mame naplanovany na unor aby si telo odpocinulo, mezi tim budeme mit ale honicku, urolog/adrenolog-manzel kvuli spatnym spermiim, snad nam reknou vic, kde je problem ze je spermiogram takovy jaky je a neco nam poradej co s tim.
Naké testy inzulinove na cukrovku, jestli nemam nebo nake priznaky , moc se v tom nevyznam ale je to potreba tak tam pujdu a genetika pro oba, dale mi byli nabidnuty lazne, muzu si vybrat ze dvou ale nepamatuji si konkretne ktere mi dr. nabizela a to by bylo tesne pred IVF aby to melo naky efekt a na cely mesic s tim ze manzel tam o vikendech muze byt semnou, cvici se tam cviky podle Mojžíšové atd. to me nadchlo, i kdyz mesic bez muze.. 😅
Ale tak jeste uvidim ... 😉 🙂 Je to teda ale super a mam z dneska ooooohromnou radost, kdyz uz nic tak aspon budeme vysetreny až až... 😀

hulda
autor
6. lis 2007

k.bett To je skvělý! Já mam taky radost z každý vypsaný žádanky na další vyšetření 🙂 Aspoň mam pocit, že se něco hýbe. O lázních uvažuju taky, měla bych na ně mít nárok už kvůli laparce, na který jsem byla v únoru. A s tim nevydařeným IVF dohromady snad nebudou dělat problémy 😒 . Třeba se tam potkáme 😉 . Tak moc držim palečky, aby našli něco, s čim vám budou schopni pomoct a příště to určitě vyjde. Musí!!!

k.bett
6. lis 2007

hulda:

No, jasně třeba se tam potkáme... 😀
No to bys měla mít nárok, já ani netušila že mám nárok - teda musí se zase zažádat pojištovna ale dr. to říkala tak jako by to bylo už jistý... 😀
Jen nevím jak tam celej měsíc vydržím...ty jo, ty by jsi si to dokázala představit? 😖
Ale nadruhou stranu, klidek, cviceni...proste vse k cemu se jen tak ama nedokopu a pokud by to melo byt jeste co platny???No tak proc ne. ze? 😀

miranel
6. lis 2007

ahoj holky, přidávám se k vám
dneska 12 den po ET jsem byla na krvi a negativní. Už od neděle krvácím. Byl to můj první IVF cyklus. Od zítra mám předepsanou antikoncepci a v prosinci začínám znova stimulaci

k.bett
6. lis 2007

miranel:

Ahojik tobe předepsali antikoncepci?Asi mas mrazacky-snehulacky, to já neměla tak začínáme az v unoru 2 cyklus IVF+ICSI

hulda
autor
6. lis 2007

miranel To je mi líto, já i ostatní holky tady ten pocit známe, je to šílený. Drž se a nabírej síly na další pokus. Říkají, že při druhým pokusu už vědí líp, jak na Tebe a je proto i vyšší úspěšnost. Vyjde to, uvidíš 😉

k.bett Mně se odjet do lázní taky zrovna nechce. Nerada jezdim někam sama a ještě k tomu na měsíc... Ale jak říkáš, budou tam na nás dohlížet, abychom cvičily a neflákaly to jako třeba já doma, kromě koupelí jsou tam i další procedury, který prokazatelně pomáhají, tak co bychom pro mimi neudělaly, ne? Navíc to možná prospěje i psychice, nechat se jen tak rozmazlovat a nic nemuset 🙂 . Ale pokud vim, doktoři s tim kvůli pojišťovnám dělají drahoty. Takže je fajn, že Tvoje Dr. Ti to napíše bez problému 😉

k.bett
6. lis 2007

hulda:

😒
To me taky prekvapilo, ja vubec necekala ze by mi neco mohli nabídnout, potesilo me to ale ted tak nad tim rozmyslim a ja uz jsem asi rozhodnuta, ze nepojedu i kdyz jsem to u dr. s nadsenim odkejvala, ale proste jsou tam i doktori a ja sama tam nechci jit, brala bych to jinak kdyby tam byl semnou manza, jenze takhle bych tam
nebyla stejne v klidu a urcite bych se stresovala... ☹

No jinak by to nemuselo byt spatny, relax vsechny ty procedury co mi vyjmenovala dr. ze tam jsou no proste parada ale bohuzel ja to zvazila a rozhodla se takto, snad na me nebude koukat spatne az ji to priste reknu.. 🙂 😉

miranel
7. lis 2007

Dobré ránko holky
k.bett:mrazáčky nemám, o to je to taky horší, musím začínat znova. Antikoncepci mám kvůli tomu, aby si vaječníky na měsíc oddechli (nenastává ovulace) a za 20 dní začínám se Synarelem. Potom až další cyklus (začátek prosince) začínám znova se stimulací.

k.bett
7. lis 2007

miranel:

Aha tak to jde i takhle...hm..No my pockame do toho unora a aspon budeme mit ty vysledky a uvidime jestli najdem nakou pricinu a podari se nam ji aspon trochu srovnat.Tak vám držím palce at mate na vánoce dárecek... 🙂

martinataylor
7. lis 2007

Ahoj holky,chci vás povzbudit.....v roce 2006/srpen jsme podstoupili IVF s přítelem,jelikož mě zjistili nějaké problémy a příteli že má 1% dobrých spermií. Pak nám řekli že máme smůlu že zrovna my dva jsme se potkali,že u nás počít dítě je skoro nemožné.Letos v dubnu jsme měli jít na embryotransfér,protože jsme tam měli z lonska zmražený embrya,a my na to zjistili že čekáme miminko.Počali jsme ho přirozenou cestou.Jsme nesnírně štastní....a hlavně je to o psychice,přestali jsme to řešit,koupili jsi pesánka,přestala jsem na to myslet a vidíte..Příroda je mocnější....nyní jsem ve 33t,čekáme holčičku a jsme oba štastní.Tak nevěšte hlavu.....po této zkušenosti doktorům moc nevěřím a byly jsme na klinice Unica v Brně,kdyby chtěl někdo vědět.Takže držím pěsti.....a pevný nervy...kdo to nepodstoupil všecko tak neví,co si člověk všecko musí přožít.

martinataylor
7. lis 2007

A čtu tady,že se bavíte o endometrioze,tak ji mám taky a mimi se zadařilo přirozenou cestou...

martinataylor
7. lis 2007

Holky je to hlavně psychika,když si to moc přejeme tak to nejde,nemyslela jsem na nic jinýho,měřila si bazální teplotu,chodila cvičit cviky Mojžíšové,po sexu dělal svíčku apod.No uplně zblblá,každý nástup menstruace jsem obrečela.Pak jsme si řekli dost....vypustili jsme to z hlavy a já to najednou nedostala a ani ve snu by mě nenapadlo že jsem v tom,když nám doktoři řekli že u nás je to nemožné.Zase jsem si řekla,opožděná menses,ale ono ne...byly tam dvě čárky....
Hodně štěstí holky,držím palečky....

martiinkaa
7. lis 2007

martinataylor tak to ti gratuluji je to super i zazraky se deji ,ale poku zena vi ze to prirozene nepujde tak clovek na to mysli dost .ja nemam vejcovody takze prirozene nepripada v uvahu jen ivf a ted uz mam za sebou 3 pokus bez uspechu