Těsně po neúspěšném IVF. Co vy?

hulda
21. zář 2007

Ahoj holky, je tady některá z vás taky těsně po nezdařeném umělém oplodnění a rozmýšlí, co dál? Já to absolvovala minulý měsíc, teď čekam na další MS. Zatim nic, nejspíš se tělo ještě vyrovnává s tou hormonální bombou ☹

larunnka
21. zář 2007

Ahoj huldo, já nejsem po neuspěšném IVF ted, ale byla jsem minulý rok totou dobou, chci ti jen říct, at nic nevzdáváš a bojuješ, mě se taky první ms opozdila skoro o 30 dní, ale bylo to hormonama, pak se vše srovnalo a uvidíš, že vše dobře dopadne i u tebe, já jsem měla jednu depku za druhou a 2. IVF jsme podstoupili v březnu ( půl roku na to ), neměli jsme ani mražáčky a podstupovali komplet celý proces a napodruhé se to zdařilo a ted jsme v 30 tt, takže hlavu vzhuru a do boje, uvidíš, že vše dobře dopadne ikdyž se to ted zdá nemožné 😉
Přeji hodně štěstí 😵

hulda
autor
21. zář 2007

Díky moc za podporu 🙂 Dávali Ti při tom zpoždění vyvolávačku, nebo jsi to nechala na přírodě? Přemýšlim, jestli jít k doktoru nebo ne. Nechce se mi do sebe rvát další hormony...Přišlo to samo?

larunnka
21. zář 2007

Huldi, byla ve mě malá naděje jestli náhodou nejsem těhu přirozenou cestou, tak jsem to nechala na přírodě a ms přišla sama.
My jsme podstupovali ICSI PGD, takže u nás by to bylo opravdu spíš zázrakem, ty jsi přesvětšená, že nemůžeš být těhotná?

hulda
autor
21. zář 2007

Larrunko, jasně že mě to těhu taky napadlo. Já i manžel jsme podle všech vyšetření ok, teda až na moji endometriózu, ale ta je zatim v 1.stupni a někde v dutině D.C., takže to prý neni nic zásadního. I když, názory na tuhle děsnou chorobu jsou různý. Ale nedaří se nám to už 3. rok ☹. A teď ani to umělé. Těhotná ale fakt nejsem, včera jsem dokonce byla u obvodní Dr na krvi. Takže počkam. Moc děkuju za radu a přeju hodně radosti z těch zasloužených dvojčátek! Je fajn vědět, že takový starosti člověk nemá sám a že to může mít happyend 🙂

larunnka
21. zář 2007

Huldi, tak počkejte a třeba se zadaří na podruhé nebo při dalším pokusu, hodně píší, že první IVF vychází zázrakem a můžu říct, že tak opravdu asi je, protože s kým si píšu ( taky přes net ), tak to nevyšlo skoro nikomu, je taky hodně důležé brát kys. listovou, protože ta ti přizpůsobí dělohu do požadované vrstvy pro uhnízdění miminka.
tři roky je dlouhá doba, je to hlavně pořádná zátěž na psychiku a ta dělá určitě taky moc, přeji moc štěstí při další snažení,, at už je jakékoliv, ahojky 😉

rehonka
22. říj 2007

Huldi,
jsem 2 měsíce po 1. neúspěšném IVF. Je to těžká doba, procházím teď s manžou stádiem, kdy jsme si i v osobním životě hodně vzdálení a proto bych ti hlavně doporučila, aby jsi o tom s partnerem hodně komunikovala. Tento stav není těžký jen pro nás ženy, ale i pro naše drahé polovičky....

hulda
autor
22. říj 2007

Ahoj rehonko, to je mi líto, fakt. Díky za radu, ale já myslím, že můj manžel bude radši, když o tom teď nějakou dobu nebudu mluvit vůbec. Probírali jsme to až moc. Co plánuješ dál?

veria
22. říj 2007

Huldo, já jsem taky po neúspěšném 1. IVF, taky mám endometriozu. No to tady budem smutná parta teda 😒
Já plánuju dát si imuno vyšetření, u endometriozy mohou být protilátky proti embryu, a s tím IVF nic nezmůže. Brala jsi při IVF Prednison?

hulda
autor
22. říj 2007

Ahoj verio, prednison jsem nebrala. Já byla na imunologii ještě před IVF a bylo vše v pohodě. Ale musela jsem si to vyšetření vydupat, šla jsem tam bez doporučení od gyn. a asi jim bylo blbý poslat mě domů 🙂 . Ale jestliže Ti zjistili, co je za problém, tak to musí příště vyjít 😉 . Mražáčky máš? Já bohužel ne ☹

veria
22. říj 2007

Taky žádný mrazáčkové 😠 No mně zatím nic v tomto ohledu nezjistili, já si teď právě musím to imuno vydupat.

hulda
autor
22. říj 2007

A jak silnou máš tu endometriózu, verio? Moje kamarádka doktrorka je anestezioložka a říká, že když uspává na gyndě, má ji tam každá druhá nebo třetí a že pokud není na vaječníkách, nemam to řešit. Jenže o téhle mrše a co všechno dokáže, se toho dohromady ještě moc neví 😒

veria
22. říj 2007

No, já jí mám právě na vaječníkách. Malá ložiska, ne velké cysty. No právě, moc se o ní neví...

kelinka
25. říj 2007

Ahoj holky,nakoukla jsem do Vaší diskuze a myslím,že sem tak na půl zapadám!!Podstoupila jsem letos v květnu IVF,ale úspěšně.Uchytilo se nám jedno mimísko a to byla pro nás s manželem šíleně velká radost. Vše probíhalo v pořádku já těhotenství snášela na 1.Ale nastal den D kdy se nám zhroutil celý svět.Šli jsme s manželem na UTZ ve 20tt a tak nám dr. oznámil,že je problém!Proto jsme museli na sono UTZ do Hr.Králové a tam náš ortel zněl musíte si nechat vyvolat porod toto těhotenství se musí za každou cenu ukončit mimí je pro život vyloučený.
Bylo to a je pro nás to nejhorší co nás potkalo. 1.10. jsme porodila chlapečka,který nám umřel a já jsem na pokraji svých sil,proč Vám to píšu??Jen jsem chtěla,aby jste nebyly smutný,že se první IVF nezdařilo jak vidíte jsou i horší věci a proto nestrácejte hlavu a těšte se na druhý pokus,který se na 100% povede a budete moc šťastný.Všem Vám to moc přeju a myslím na Vás.... 😢

hulda
autor
28. říj 2007

Ahoj kelinko, to je mi moc líto, něco takového je asi noční můra každý ženský. Co to způsobilo? Drž se!

k.bett
28. říj 2007

Me 11. 10 vlozili embrijko ale bohuzel 16. den od ET jsem sostala MS a krev negativni, no, jo, no...

hulda
autor
28. říj 2007

k.bett A bylo Tvé 1. IVF?

k.bett
28. říj 2007

hulda:

Ano prvni ale mrazacky-snehlacky nemame.

hulda
autor
28. říj 2007

k.bett My taky ne, bohužel 😒 Co plánuješ dál? Půjdete hned do dalšího pokusu, nebo máte šanci otěhotnět přirozeně? My to teď chceme přece jen nechat nějakou dobu čistě na přírodě, ale zatim to vůbec nevypada. Naopak, tělo se z té hormonální bomby vzpamatovává děsně pomalu ☹

k.bett
28. říj 2007

Pujdeme do dalsiho pokusu, sanci sami moc teda nemame-spatny spermiogram, jen nevim jak dlouho bude potreba cekat po prvim pokusu, rada bych znovu zacla co nejdriv. Ja nak nepocituju naky zmeny, normalne jsem dostala MS 16, den po ET tak si myslim ze je vse ok a nic me neboli ani netrapikrom brich ale jako vzdy pri MS takze nic zvlastniho.Mela jsem slabou stimulaci, myslim jako davky Puregonu, protoze jsem krepelka.... 😀 Tak asi proto to mam tak ok.Kam chodis do CAR?

hulda
autor
30. říj 2007

k.bett Já chodím do Plzně do Institutu. Přemýšlim, co dál. Jestli zkusit párkrát IUI, nebo jít rovnou do 2. pokusu IVF, nebo to nechat ještě nějakou dobu na přírodě. Nemáme žádný zásadní problém, tedy kromě mé endometriózy ☹ . Ale říkali, že jsou to malá ložiska někde stranou a že to nemusí vadit. Jenže nevim, jestli to neni ztráta času, jen tak čekat. Už nejsem nejmladší...

k.bett
30. říj 2007

hulda:
Tak si nachvili jen tak lehni a zeptej se sama sebe co by jsi chtela, mimi nebo pockat a co budes mit prvni namysli to udelej, protoze premyslet jo, ne a to nebo to si myslim nema smysl akorat se to oddaluje nebo zbytecne chvátá...Taktže držím palečky a dej mi všdšt jak jsi se rozhodla.
Hlavne bojuj statecne.... 😉 🙂

hulda
autor
30. říj 2007

k.bett Díky. Já vim přesně, že mimi chci a to co nejdřív! Jen nevim, jak toho dosáhnout a která ta cesta je správná. Jak říkáš, nechci nic zbytečně uchvátat, ale ani nemam už moc sil čekat. Asi budu muset. Tobě taky držim palečky, aby ses rozhodla správně a hlavně aby to brzy vyšlo 😉

k.bett
31. říj 2007

hulda:

Já jdu rozhodne do dalsiho pokusu, teda po konzultaci s doktorkou, uz se tesim... 🙂

hulda
autor
31. říj 2007

Tak to je fajn, že Tě první neúspěch neodradil ani na chvíli 🙂 . Já jdu zítra do CARu na konzultaci, tak uvidim, co mi poradí. Potřebovala bych teď nějak povzbudit ☹

k.bett
31. říj 2007

hulda:

Neodradil, naopak jsem proste nak chytla druhy dech a tesim se na dalsi pokus a to jsem si myslela ze me to srazi na kolena.. 🙂 zalezi jaky mate spermiky jestli z 50 % ok tak muzete zkusit inseminaci pokud spatny tak bych volila rovnou IVF, protoze tady je ta sdance o neco veci s uspesnosti tak aby te treba pak ta inseminace zbytecne neodradila a nevysala po psych. strance i kdyz treba by se inseminace zrovana zadarila, tuky , tuk... 😉 🙂

hulda
autor
31. říj 2007

k.bett Spermijky máme ok, já jsem taky ok, jen se to prostě roky nedaří ☹ . Ale když tak čtu, jak máš chuť bojovat, docela mě to dobíjí 🙂 . Díky!

k.bett
31. říj 2007

hulda:

tak to máte krasny vyhlidky, zkus inseminaci nejdriv pokud teda jsi ochotna se smirit s tim ze to treba nevyjde a pokud chces mimi s vetsi jistotou jdi rovnou do IVF ale ja si myslim ze ti doktor stejne nejdriv nabidne inseminaci pokud jste na tom takhle krasne, jestli treba nemas alergii na jeho spermiky to nevim jak se zjistuje, ale myslim ze by vam to uz zjistovali pokud jste vporadku a muze to byt jen spatne nakloneno delohou nebo muzes mit treba hodne tvrdou skorapku vajicka a ta spermie se pres ni proste nedostane- pisu to jen tak hovorove, neznam ty jejich presny nazvy ale ja myslim ze sama uz toho vis mnohem vic, myslim si ze mate veeeelikou sanci mit brzy mimi... 😉 🙂

k.bett
31. říj 2007

hulda:

a k tomu boji... 🙂 Predtim nez jsme zkusili prvni pokus IVF jsem z toho byla vyrizena uz jsem nevedela co proto udelat, premyslela jak to zvladnu kdyz to nevyjde a ejhle, nevyslo a ja jsem naprosto v pohode a mnohem lip nez snad predtim, dalo mi to takovou nadeji ze je to vlastne super ze je tady takova moznost a mam z toho uprimne radost i kdyz se nezadarilo... 😉
Mela jsem take pri ET a po ET celkem spatnou psych. a nemela jsem na to cele moc myslenky, ted uz nemyslim na nic z toho a jsem ok, urcite to zas prijde a budu muset vzpominat ale ted nemusim a snazim si to uzivat...hm...tak hlavu vzhuru!! 🙂 🙂

hulda
autor
1. lis 2007

Teda to je optimismus! 🙂 . To je skvělý. Já nevim, jestli jsi četla výš, že mam už taky jedno IVF za sebou, teď v létě. Sice nemáme žádný konkrétní problém, ale stejně se už 3 roky nedaří ☹ . Mam endometriózu, v tom je možná ten zakopanej pes, nevim. Říkají, že může poškozovat vajíčka, i když je slabá 😒
Ale jak říkáš, hlavu vzhůru 🙂

lu777
1. lis 2007

holky, šíleně vám držím palce!!!
já byla úplně na hadry po prvním IVF, nejen že nevyšlo celkově, ale moje stimulace měla velice špatné výsledky, manželovi museli operačně odebírat sperma a pak nám řekli, že nejde zamrazit, jediné embryo se vyvinulo špatně, takže my oba po operaci, bolaví jsme byli ještě za tři měsíce a neměli jsme ani pokus, ani embryotransfer.. ☹
ty další pokusy už mě tak neničily, nejhorší byl ten první náraz tehdy

jinak mimi je nakonec počaté přirozeně, po manželově operaci v zahraničí, kterou doktoři tady nedoporučili.. takže to nevzdávejte, hledejte informace, zkuste alternativní metody, cvičení Mojžíšové, silné dávky vitamínů a minerálů atd.! i kdyby dr. říkal, že je to k ničemu, to nám řekli taky a zatím já už byla těhu 😉 😵