Těsně po neúspěšném IVF. Co vy?

hulda
21. zář 2007

Ahoj holky, je tady některá z vás taky těsně po nezdařeném umělém oplodnění a rozmýšlí, co dál? Já to absolvovala minulý měsíc, teď čekam na další MS. Zatim nic, nejspíš se tělo ještě vyrovnává s tou hormonální bombou ☹

k.bett
7. lis 2007

martinataylor:

ahojky tak to je bomba, gratuluju, dokazu si predstavit co za radost a stesti jste perozivali a prozivate,nadhera!Kdyz ti reknou doktori takovy ortel a pak najednou jsi v tom a sama...ja jsem po prvnim IVF+ICSI a neuspesne, mrazacky nemame...spermiogram velice spatny, normalnich tvarů a snad pohyblivych je tam jen 1% jednou vic , jednou min ale zadny zazrak.Ted budem delat ruzne testy kde je chyba jestli se to da nal napravit a v unoru dalsi cyklus IVF+ICSI, tak nak si ted relaxuju, je fakt ze jsem si zkusila ovul. test ale vysel mi ze bych ovul mela mit nekdy 8. den cyklu..takze uz ani to neresim, proste delám jen to co se mi u dr. rekne a nechavam to byt, já verím ze jednou mimi mit budem jen si musime jeste pocka a jestli prirozenou cestou????To bych nezavrhovala, clovek nikdy nevi, zvlast kdyz jsem cetla tvuj prispevek...a kdy se ti podarilo otehotnet po 1. IVF? Po jaké dobe od prvniho IVF?Nevim jestli jsi to tam psala...
Kazdopadne ti dekujeme za podporu nas vsech snazlek 🙂

martinataylor
7. lis 2007

A ještě jsem chtěla napsat že po 1 IVF nezdařeném nevěšte hlavu,byl nám řečeno že poprvé je to spíš testovací,že se to většinou nepovede,že neví jak tělo reaguje na hormony atd.Čím více to podstoupíme,tím je větší šance.Nejhorší,že to není zadarmo,aspon na Unice v Brně.
Martiku,držím pěsti,určo se to jednou podaří,já mám 1 vejcovod(zaplatpámbůh), budu tuto stránku navštěvovat a držet palečky...Vím co prožíváte.My jsme byly taky na IVF+ICSI,vzniklo nám z toho 7 embryí,dvě mi v srpnu 2006 zavedli ale neujali se a 5 tam máme ještě zmražených,tak si to platíme to zmražení.Sice se nám to ted povedlo přirozenou cestou,ale jednou budeme chít i další mii a člověknikdy neví,co ho zase potká.Ale jinak by jsme už do Unicy nejeli,vyhlášený je Olomouc a Zlín.A podařilo se mi otěhotnět v březnu 2007,v dubnu jsme měli jít na KET a já to nedostala. Takže jsem otěhotněla po 7 měsících po 1 IVF+ICSI. Ale musím napsat k tomu že přítel změnil práci,byl už v pohodě taky a i to určo mělo vliv

martinataylor
7. lis 2007

Nějak jsem se rozepsala.....ale holky věřte,že vím jak vám je a co prožíváte a těch lidí(párů) je strašně moc a čím dál víc mladších lidí.A ještě chvi potěšit,že mám kamarádku,taky jim to nešlo přirozenou cestou,byly v Brně na Unice taky,nezdařilo se a ted mají už roční Kačenku a to přirozenou cestou. 😀

hulda
autor
7. lis 2007

martinataylor Díky moc za tu dávku optimismu 🙂 . Souhlasim s Tebou, že je to hodně o psychice. My máme problém jen v té endometrióze, a přesto se to 3 roky nedaří ☹ . Ani to IVF nevyšlo. Jenže jak si zakázat na to myslet? Chtělo by to soustředit se v životě na něco jinýho, ale to se mi právě moc nedaří. Psa už mam 🙂

monina70
7. lis 2007

ahoj, holky, jsem taky po 3. neúspěšném IVF + ICSI a jak si tu pročítám vaše příspěvky, zjišťuji, že jste mi nalily velký optimismus do dalšího pokračování.
Moc díky.

meleri
7. lis 2007

Ahoj holky,

tehnhle týden mi skončily mencky po IVF..je to všechno divné..moc na to nemyslím, ale nějak se mi to zaseklo v podvědomí..prostě v noci nemůžu spát..začala jsem dělat hodně věcí, abych na to nemyslela, ale nejhorší je že z podvědomí to nechce odejít..
Jinak nevím jak to prožíváte vy..když jste měly IVF tak má člověk možná víc optimismu..já si ale prošla 5 IUI, a i když je u IUI menší šance, tak přesto ta prohra je vždycky stejná a člověk to pak ke konci prožívá stejně..

Proč to všechno píšu...začínám si uvědomovat, že bez té psychické stránky se to zvládnout nedá...člověk může být fyzicky fit ale přesto nás může psychika zradit...
ahoj

martiinkaa
9. lis 2007

meleri taky jsem z toho spatna muj 3 ivf nedopadl tak jak mel a vecer taky nemuzu spat porad na to myslim proc .kdyby dopadlo me 2 ivf tak jsem mohla rodit v prosinci vsechno se mi mota hlavou ach jo snad se dockame toho uzlicku

monina70
9. lis 2007

Ahoj, holky, vůbec se vám nedivím, taky o tom pořád přemýšlím, i když už si myslím,,že to nejhorší mám za sebou, tak mě to pořád přepadá, vždycky se mi vkradou myšlenky a přemýším o tom proč a hlavně jestli má cenu v tom ještě pokračovat, aby to nedopadlo zase stejně. Marti, to jsme na tom stejně, já mohla rodit už v září anebo i ted v listopadu. Ty dva cykly jsem měla hned po sobě.
Ale holky, když jsem tu četla ten příspěvek od Martinytaylor, tak to je bomba a fakt mě to docela posílilo. Prostě musíme věřit, že nám to vyjde a že zvítězíme!

martinataylor
9. lis 2007

Ahoj holky....myslím na Vás a držím pěsti...Určitě jednou všechny zvítězítě. Příroda je mocnější než doktoři!!!!!

monina70
9. lis 2007

Martinataylor- ještě jednou moc díky, byly to právě tvoje příspěvky, co mi dodali ten potřebný optimismus, abych uvěřila tomu, že to ještě není ztracený.

martiinkaa
10. lis 2007

martinotaylor to je super ze se zadarilo prirozene ,kdybych mela vejcovody taky bych doufala ze ten zazrak muze prijit ja 3ivf hodne verila prelecenou jsem mela bunecnou imunitu a stejne nic tak potom nevim kde je problem o to to je tezsi ale musim verit ze treba zmena car a nativ v pristim roce mi donese stesti

monina70
10. lis 2007

Marti, taky nevím, kde je problém, jestli u mě nebo v těch taťkovo spermiích, ted po 3. jsem byla přesvědčená, že už to prostě musí vyjít a stejně nic. Snaž se být v pohodě a určitě to vyjde. já chci ještě zlusit cvičení Mojžíšové, přece jen pořád sedím, a určitě mám ochablé svalstvo, prostě pro to tentokrát udělám co půjde a nepřestanu věřit, jednou se na nás to štěstí musí usmát.

hulda
autor
10. lis 2007

Ahoj holky,
jak píše martiinkaa, když doktoři nevědí, v čem je problém a nemají se čeho chytit, je to deprimující. My dokonce nemáme žádný problém a nedaří se roky ☹ . Nepomohlo nic, ani IVF. Občas doktoři něco zkusí, jako třeba teď léky na lepší prokrvení dělohy, ale jsou to jen takový nástřely, nikdo neví, čím to je. Píšu to proto, že i když máte nějaký fyziologický problém a trápí vás to, jsou holky, který nemají téměř žádnej (téměř - slabá endometrióza), a přesto nemůžou otěhotnět. Je to hodně o psychice, tak na sebe buďme hodný, rozmazlujme se a ono to někdy musí vyjít. Je jedno jestli přirozeně nebo asistovaně, prostě jednou my všechny tady, který holt musíme bojovat déle, než ostatní, zvítězíme a dočkáme se miminka v náručí. Za to trápení a nervy si to přece zasloužíme! 😉

monina70
13. lis 2007

ahoj holky, co je s váma? už jste zanevřeli na naši diskusi nebo stále trápíte, trpíte tak v osamění?

martiinkaa
14. lis 2007

ahojky jak se dari mi uz je trochu lip .kde jste vsichni?

monina70
14. lis 2007

Ahoooj Marti, už jsem si říkala, co s tebou je. Na tuto diskusi už skoro nikdo nechodí a mě to docela chybí. Jinak už mi je taky líp, zítra jdu poprvé do práce.

hulda
autor
14. lis 2007

Ahoj holky, co je nového? Já dnes byla poprvé u "Mojžíšky". Říkala mi, že během počátečního cvičení nesmim otěhotnět - riziko potratu. Prý 4-6 měsíců! To nevydržim. Ale co když je právě v tom ten zakopanej pes a kdybych počkala, zadařilo by se pak třeba hned 😒 . Nevim, co mam dělat. Příští měsic jsme chtěli zkusit IUI...

monina70
14. lis 2007

Ahoj holk, Huldi, tak to ti poradí doktoři, ne? nebo se zeptej ještě i té cvičitelky, ale 4-6 měsíců se mi zdá dost dlouho. Jinak já jdu cvičit v pondělí, taky poprvé, tak jsem zvědavá.

n1993
15. lis 2007

Ahoj holky, může se přidat? Píšu tenhle příspěvek už po 3. 😠 , tak snad už tentokrát naposled.Koník dnes nějak není ve formě.Zdravím taky Martiinku, spolubojovnici z Fertimedu. Jsem po 1. nezdařené IVF a nevím co tady vlastně dělám, zakázala jsem si na nějakou dobu o tom všem přemýšlet, ale prostě to nejde i kdybych se rozkrájela. Včera jsem volala do CAR a Dr. mi doporučila další pokus kolem února-března. Jenže já už opravdu nevím čím bych tu svoji hlavu zaměstnala, takže jsem teď v pondělí zabukovala lyžování v Alpách na únor 😅 Manžel byl ze mně docela v šoku, ještě před 14 dny jsem v nervech čekala na výsledek IVF, pak jsem 2 dny probrečela a dnes už organizuji lyžovačku. Nejsem sice v pohodě jak by se možná zdálo, ale snažím se abych se tomu neúspěchu moc nepoddala. V úterý jdu poprvé na Mojžíšovku, ale doufám, že mi nezakáže otěhotnět, já už mám totiž docela málo času. Zásadní problém sice nemáme, snad ten můj věk (38 let) a manželův horší SPG, ale na IVF+CS prý absolutně dostačující. Stejně pořád tajně věřím, že by se nám to snad mohlo podařit přirozeně, vždyť jednu dceru už máme,ale je to už 14 let ☹ .
Martinataylor, díky moc za Tvoji podporu, zase začínám věřit, když čtu Tvoje řádky.

monina70
15. lis 2007

n1993, to víš že se můžeš přidat, je mi líto tvého neúspěchu, ale nezoufej, ještě není nic ztraceno 😉 . Koukám, že jsi docela akční, já taky pořád přemýšlím o dovolené, ale ještě jsem se k ničemu neohodlala, nakonec jsme zhodnotili i s manžou, že si půjčíme od známých chalupu na Slovensku a budeme se válet v termálkách. A nevěš hlavu, všechno dobře dopadne, já jsem taky začala věřit po přečtení příspěvků Martinytaylor.

martiinkaa
15. lis 2007

ahojky holky zdravim tak dnes jsem byla u sve obvodni dr zlobi mne pater a hned jsem ji rekla o mojzisove metode tak se musim objednat a budu ji taky cvicit a chodit na rehabilitace.1993 ahojky vitam te dlouho jsem te nevidela ja pristi rok uvazuji o nativu ve fn olomou

k.bett
15. lis 2007

Ahoj holky je to mesic co jsem podtoupila 1. IVF+ICSI a normalne jsem odmenstruovala a dokonce jsem i velmi lehce poprve zjistila ovulaci, tecme 2 sen boli asi vajecniky súis tak na leve strane v podbrisku, vceta jen lehce, dnes silneji teda kdyz neco delam a pak si sednu je to uvnitr citit takova bolest pri sedani, myslite ze to muz byt v souvislosti s tou ovulaci??Den ovulace jsem mela ted v pondeli, tak ze by to bylo tak citit?Treba jsem nastydla, kazdopadne mam strach aby to nesouviselo s podstoupenym IVF..Nepocitoval jste nekdo to same?Poradte, diky... 🙂

k.bett
15. lis 2007

teda ja tam nasekala nesmyslnych slov, snad to prelouskate, no teda spis si to domyslite.. 😉 😀

n1993
16. lis 2007

K.bett, já jsem taky měsíc po IVF, menzes jsem měla normální, snad o 2 dny delší a pak už v pohodě. Žádné bolesti jak píšeš, ovulaci jsem ale asi ještě neměla, teprve snad dorazí, tak uvidíme.

luciik
16. lis 2007

Ahojte holky, tak čerstvě patřím k vám..můžu se přidat?

monina70
16. lis 2007

Ahoj holky,
k.bett - můžu se zeptat, když tě bolí při sedání, jaká ta bolest přeš¨sně je? Bolítě spíš podbřišek, nebo jako když ti pr... něco projíždí? Promiň ten výraz, ale já takovou bolest už zažila. A ještě byla jsi na krvi, byla opravdu negativní? Nechci tě plašit, ale možná bych si raději zavolala k dr.
Luciiku, vítám tě tu, ale raději bych ti přála, aby jsi mezi nmi nemusela být, bylto tvůj první IVF?

n1993
16. lis 2007

Ahoj Lucko, tak jak je?

meleri
16. lis 2007

Ahoj holky

s tím IVF je to fakt těžké..taky mám obavy z další prohry a upřímně, moc se mi do toho nechce...mě kdyby to vyšlo, tak jsem mohla rodit v létě, ale zase jsem o rok starší a nic...
Jinak jak se bavíte o těch menckách tak tedkom nějak nechtějí dorazit, ach jo, je to všechno domotané..

Taky jsem zhruba měsíc, spíš 28 dní po...

mějte se pěkně, a hodně štěstí, snad se nám to už brzy povede..nejhorší je ta psychika, ach jo..

monina70
16. lis 2007

Holky, neztrácejte hlavu, já vím že je těžký to překonat, ale musíme. A hlavně to nesmíme vzdávat. Nejhorší jsou ty první dny, klidně si pobulte, ať to špatný jde pryč a pak hurá, máme další pokusy, a my všichni jednou zvítězíme!!!!!

luciik
16. lis 2007

Holky, bylo to mé první IVF, včera jsem se dověděla výsledek z krve, ale byla jsem smířená, protože jsem začala v pondělí krvácet...horší bylo, že jsem měla pořád slabě pozitvní test...
Ale hážu to za hlavu. Jsme s manželem oba dva zdraví, takže věřím tomu, že se to povede samovolně a hned v tomto cyklu. Konečně jsem se po dlouhé době dobře vyspala...bez stresů a strachu...Musíme bojovat dále, protože by jsme se z toho musely zbláznit 🙂