Umělé oplodnění, nechal vás doktor hned na rizikovém t.?

cicinky
10. dub 2014

Ahoj holky a maminky, marně hledám v tématech a nenacházím, která z vás má za s sebou úspěšné umělé oplodnění?
Nechal vás doktor při potvrzení z krve ihned na rizikovém těhotenství?

Předem všem děkuji za odpovědi 🙂

chateau
10. dub 2014

@cicinky Ahoj, můj doktor mě doma v případě potvrzeného těhotenství nechat chtěl. Myslím, že proti tvé vůli tě držet doma nebudou, ale asi to má svůj důvod.

cicinky
autor
10. dub 2014

@chateau Já spíš nevím, ke komu si zajít pro neschopenku 🙂

chateau
10. dub 2014

@cicinky Mně ji vystavovali v CAR po ET, pak mi ji ukončil můj gynekolog 🙂 Napíší ti ji dle mého tam i tam 🙂

cicinky
autor
10. dub 2014

@chateau tak to mě po ET ani neschopenku nenabídli... no nevadí, uvidíme po krvi 😉

chateau
10. dub 2014

@cicinky Je fakt, že jsem si o ni řekla 🙂 Držím pěsti ke zdárnému těhulkování 🙂

cicinky
autor
10. dub 2014

@chateau Děkuji, děkuji a děkuji 🙂
Snad se zadaří 🙂

doko
10. dub 2014

@cicinky ahoj, mně ji také sám nikdo nenabídl, ale myslím, že kdybych chtěla dostanu ji 😉 ptala se mě na ní sestra na recepci, ale já ji zase nepotřebovala 🙂 držím palec!!

cicinky
autor
10. dub 2014

@doko díííííky 🙂

anina32
10. dub 2014

@cicinky Mě napsali neschopenku v CARU, už v den odběru vajíček. Do potvrzení těhu z krve bez vycházek, potom už normálně těch 6 hodin.

cicinky
autor
10. dub 2014

@anina32 díky za info 🙂

josefina79
10. dub 2014

@cicinky a proč bys chtěla neschopenku? Není pro ní žádný objektivní důvod. Těhotenství po IVF je stejné, jako každé jiné.
Jasně, pokud bys v začátku nějak víc krvácela atp, ne UZ byl hematom etc., tak by Ti jí mohli napsat, ale jinak není důvod.
Ani po ET není důvod pro neschopenku, Nikdy nikdo neprokázal, že by ležení po ET podpořilo uhnízdění. Dokonce jsou spíš opačné názory - rozumný pohyb líp prokrví dělohu a je lepší prostředí pro uhnízdění. Já mám za sebou 1x IVF a 3xminimálku a neschopenku jsem měla jednou, když mi při stimulaci bylo faaaakt zle. Měla jsem megadávky hormonů.
Můj úspěšný pokus se odehrával tak, že jsem jela vlakem na ET z Prahy do Brna, pak vlakem zpět, další dny jsem šla normálně do práce (kancelářská práce) a i o víkendech jsem fungovala úplně normálně, dokonce jsem chodila úplně normálně na dlouhé procházky po Praze.
Spíš se snaž být víc psychicky v pohodě, když budeš jenom ležet a pozorovat se, tak se zblázníš.
Hodně štěstí!!!!

anina32
10. dub 2014

@josefina79 Ono je něco jiného kancelářská práce a práce tělesně namáhavá, kde člověk musí stát celou směnu na jednom místě, tahá těžké věci a má problém třeba i s tím aby ho pustili odskočit si na wc... Měsíc předtím než jsem šla na IVF, potratila kolegyně v 7.týdnu přímo v práci. Jinak je u nás běžné že kolegyně odchází na neschopenku hned po zjištění těhu i ty co otěhotní přirozeně.

cicinky
autor
10. dub 2014

@josefina79 jé já to nemyslela tak, že chci za každou cenu na neschopenku, spíš mě zajímalo, jak to je 😉
Já jsem po ET jela nakoupit, doma jsem udělala občerstvení k televizi a užila si jeden den naprostého klidu 🙂
Každý den chodím na procházku, nebo jen nakoupit, každý den vařím a řekla bych že funguju zcela normálně.
Zahnízdění máme, naštěstí, teď už jen, aby se udrželo.

U prvního jsem měla problém, začala jsem po 6ti dnech hrozně moc krvácet, takhle snad ještě nikdy v životě a byl konec, tak proto se ptám na zkušenosti druhých slečen 😉

Mám práci s lidmi, nejen v kanceláři, ale i ve firmách, není to jednoduché, ale poradím s dr. jestli dál můžu nebo ne, to první IVF mě ještě teď straší, bojím se o svou bublinku 🙂

Žádné dítě ještě nemám, tak se mi nikdo nemůže divit, že jsem jak posera a ptám se 😀

@anina32 předpokládám, že se bavíme o výrobní firmě... tam je to moc náročné, o to vyšší riziko potratu ☹
Ale ani ta kancelářská není jednoduchá, někdy tě lidi i kolegové dokáží pěkně vynervovat ☹

josefina79
10. dub 2014

@anina32 ano, to je samozřejmě jiná! Já jsem netušila, co má zakladatelka za práci... A ona má pravdu i @cicinky - kolikrát ten stres, i když není tak hmatatelný jako fyzická dřina, dokáže s člověkem také pěkně zatočit.
Jinak samo nikoho nepodezřívám, že se chce "ulít", jen píšu vlastní zkušenosti . Hlavně všem přeju, ať to dobře dopadne, IVF je náročné a člověk už toho má hodně za sebou, tak je samozřejmě opatrnější, to je pochopitelné, jen někdy to může být lehce kontraproduktivní.

cicinky
autor
10. dub 2014

@josefina79 Kdyby toho tolik do nás nervali, tak by to bylo taky jednodušší, ale ve 12ti měsících jsem absolvovala 2 operace (nejdříve štítná žláza, celá pryč a pak oba vejcovody), připadala jsem si jak chemická bomba, nemohla jsem mluvit, břinkli mi o hlasivky, po vejcovodech se mi špatně chodilo, byla jsem skoro 14 dní v permanentím předklonu a když už jsem se dočkala IVF, tak po 6ti dnech konec, hrozné krvácení... V práci o tom nevěděli, kolegyně mě vezla domů, a přítel na pohotovost, svírali se mi žebra na hrudníku, zůstala jsem na kapačce, bylo to hrozné... nechtěla bych to prožít znovu, vůbec nic z toho a už vůbec nic takového nepřeju ani největšímu nepříteli... ty bolesti, ta bezmoc... fakt hnus

tulikiss
11. dub 2014

@josefina79 jenom takova mala poznamka, tehotenstvi po IVF neni jako kazde jine. Tehotenstvi po IVF je vzdy rizokovejsi nez to prirozene a proto take doktori vzdy chteji vedet jestli je to tehu po IVF. Mam za s sebou oba druhy(verte doktorum ze jste neplodna a pak se jenom divite)takze muzu srovnavat jak ke mne pristupovali. Kdyz jsem byla tehu po IVF a sla jsem na neschopenku tak mi doktorka rikala ze to neni zadny problem ze po IVF je to vzdy brano jako rizikove a proto s neschopenkou nema nejmensi problem. Ja na ni teda sla hlavne proto ze jsem travila 90% casu na zachode a zvracela, bohuzel az do 6 mesice..

cicinky
autor
11. dub 2014

@tulikiss díky za příspěvek 🙂
Té nevolnosti se také obávám, moje mamča blinkala a blinkala a blinkala a do 3 měsíce měla ještě i MS ☹.

josefina79
11. dub 2014

@tulikiss gratuluji k druhému miminku. Taky bych si přála druhé dítě 🙂.
Nemyslím, že těhotenství po IVF je VŽDY rizikovější. Záleží na důvodu, z jakého na IVF jdeš. Pokud Tvoje tělo funguje a je problém se spermiogramem, tak si myslím, že není sebemenší důvod pro "rizikovost". To samé třeba když jsou neprůchodné vejcovody. Taky nevidím důvod, proč by to mělo být rizikovější.
Ale jinak samozřejmě myslím, že pokud se vyskytnou nějaké problémy - krvácení, vysoký tlak, zkracování čípku atp. - určitě člověk musí být opatrný.

josefina79
11. dub 2014

@cicinky neboj, ty nevolnosti to nemusí být "dědičné". Moje mamka zvracela fest 4 m, nebyla schopná vstát ani z postele .... U druhého dítěte byla úplně v pohodě. Já si jednou decentně ublinkla a to bylo vše 🙂

cicinky
autor
11. dub 2014

@josefina79 jééé, kéž by to tak bylo i u mě, dneska ráno jsem byla s drahouškem u zubaře, když jsme odcházeli, tak mě natahovalo jak o život 😒
Jakmile jsem přišla domů, tak se mi hned udělalo lépe, akorát se mi zpomalil krok a mám pocit, jako by moje děloha chtěla roztáhnout i to co se už nedá.. neumím to popsat, ale myslím, že to byl ten důvod, proč se mi dělalo na blinkání... 🙂