Utrogestan ve 30tt

monib66
12. črc 2019

Utrogestan a 3.trimestr

Holky, ráda bych znala váš názor na Utrogestan ve 3.trimestru. Jsem nyní ve 30tt a od 20tt mám předepsán Utrogestan. Teď už užívám jen jednu tabletu na noc. Aktuální cervikometrie 37mm a CS1. Mám obavy, že pokud budu nadále užívat, může mi hrozit vyvolávání porodu. Doktorka mě sice uklidňovala, že je možné jej brát až do 32tt, ale stále jsem na pochybách.

Děkuji

Děkuji

kopretina_
12. črc 2019

Má zkušenost: brala jsem ho až do 32tt a úplně v pohodě - dcerka se narodila 10 dnů před termínem. 🙂

kkk612
12. črc 2019

@monib66 já ho brala 31-36. tt kvůli tomu, ze mi malá naléhala, tak aby to cipek udržel. Posledních 14 dnů už se mi porodní cesty pomalu připravují. Teď jsem 38+0. Cipek zbytkový asi 1-1,5cm, otevřená na dva prsty, CS 1-2.

priefi
12. črc 2019

@monib66 mi ho dala dr.kolem 34tt, protoze jsem se otvirala. Brala jsem ho do ukonceneho 36tt. Porod se rozjel 38+3 a byl rychly

grillon
17. črc 2019

Já ho brala do 36tt a rodila jsem 38tt...a teď ho mám znovu od 32tt...tak bych se asi nebála vyvolavani

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru