Užívání utrogestanu bez přestávky, můžu pokračovat?

pavlii25
24. bře 2013

Ahoj holky, prosím Vás o radu ohledně užívání utrogestanu. Doktorka mi předepsala prednison (1 tableta ráno) + utrogestan od 15 DC (3x denně 1 tableta).
Mám za to že mi řekla, ať tyto léky užívám následovně - pokud se nedostaví menstruace užívat dále, pokud by se dostavila vysadit. Mám cyklus 30 dní, je to už 3 den co jsem nedostala menstruaci, ale těhotenský test stále negativní ☹
Četla jsem různé články na netu a tam uživatelky psali, že utrogestan užívali cca 15 -25 DC. Mám teď úplný guláš v tom jestli jsem neměla přestat užívat, na balení je napsáno pouze používat od 15 dne a žádné dokdy...zítra určitě doktorce zavolám, ale jsem hrozně nervózní, myslíte že můžu dál pokračovat v užívání?
Můžu být těhotná i přes negativní testy???

Děkuji za jakékoliv rady !!!

mabe
24. bře 2013

@pavlii25 ahoj, ja to mela stejne. brat utrogestan od ovulky(merila jsem si BT) 10 dni, pak zkusit test a pokud bude negativni, tak utrogestan prestat brat nebo naopak. ja pokud byl negativni vynechala, zkus ho vynechat a treba za den, dva zkusit test. myslim, ze by se nemelo nic pokazit, pokud by si byla tehu.

papalinka
25. bře 2013

Běžně se utrogestan bere opravdu jen cca 15-25 DC, zároveň pokud ho nevysadíš může ti oddálit menstruaci, třeba mě až o tři dny. Takže radím vysadit, počkat jestli MS dorazí a kdyby byl test pozitivní tak začít znova brát.

pavlii25
autor
31. bře 2013

Ahoj holky, děkuju za rady!!!
Budu se držet teda toho, že se bere těch 10 dní. Doktorka měla dovolenou,takže jsem nezjistila nic :-/
Vysadila jsem a menstruace dorazila, takže zas nic ☹ Teď beru clostil a od 15 dne znovu nasadím utrogestan.