V 1. trimestru klidový režim, jak jste to zvládali?

isousek
23. pro 2014

Ahoj holky jsem v 7.týdnu těhotenství a byla jsem tři dny v nemocnici protože jsem malinko krvácela a řekli mi že mi hrozí potrat☹nyní jsem doma beru léky na udrření miminka(utrogestan) a mám klidový režim musím jen ležet a nic nedělat jen krátké procházky a ani nemůžu sexuálně žít.Vubec nevím jak to mám zvládat když jsem doma všchno dělala.... uklízení,vaření praní atd..Manžel mi sice pomáhá ale chodí do práce na tři směny takže nemůže všechno dělat sám☹Tak by mě zajímalo jak jste to vy zvládali nebo zvládáte.

aklin
23. pro 2014

taky jsem měla v 1. trimestru značné problémy, často jsem krvácela. Doktor mi taky říkal, že mi hrozí potrat.Byl mi doporučen klidový režim, ale ten jsem až tak nedodržovala. Často jsem chodila na procházky, a kolem úklidu jsme také něco málo dělala, vařila jsem jen tehdy když mi bylo dobře, hodně jsem trpěla nevolnostmi. Sexuálně žít jsem začala až v 10. týdnů. Co jsem ve 2. trimestru už jsem konečně začala žít. Jedině co ti můžu poradit je, že to musíš nějak vydržet, nebude to trvat věčně. Nejkrizovější je 1. trimestr. 🙂

ilonkaseda
23. pro 2014

@isousek Jak říká dr. Koucký,žádné ležení ještě nikdy těhotenství nezachránilo pokud to tak nemá být,samozřejmě se nepřepínej, ale všeho s mírou...
http://www.porodnice.cz/clanky/klidovy-rezim-ne...

zabzulka
23. pro 2014

@isousek od 7tt jsem asi tři týdny hodně špinila, dr. mi napsal Utrogestan, Ascorutin.. Nařídil i klidový režim , ale sám řekl, že to neznamená neustálé ležení, pokud je problém, bohužel ani to těhotenství nezachrání. Zvolnila jsem, netahala těžké věci, holt chvíli nebylo v domácnosti vytřeno a vysával můj muž. Ale jinak jsem se starala o syna, domácnost, chovala se jak dřív jen se nepřepínala. Tak ať Ti to dobře dopadne 🙂

isousek
autor
23. pro 2014

A jak dloho si myslíte že ten klidový režim bude trvat?zakázal mi i sexuálně žít zatím,také jste to tak měli?Doufám také že vše dobře dopadne🙂

evcann
23. pro 2014

@isousek já to mám také, špinila jsem, takže utroš a ascorutin, já mám mít klidový režim, ale chodím do práce, pracuji v kanceláři bez stresu, doma netaham težké věci, přítel luxuje a tak, ale o běžný chod domácnosti se starám já. Bez sexu také, min. do příští kontroly. Jsem nyní v 8tt. Určitě to dobře dopadne neboj, jeslti to tak má byt tak to tak bude a nijak to nezachráníš. Takže užívej vánoce, odpočívej a uvidíš bude to dobré 🙂

suzik161
23. pro 2014

@isousek také jsem to tak měla, měla jsem hematom od 5tt. Vše zakázané jak píše ty, nyní jsem v 13tt a teprve včera mi povolili sex, dá se to vydržet se zapnutým zuby, už se mi o tom každou noc zdálo 🙂 co se týče úklidu, tak to dělá manžel a já si hold musela zvyknout, že není uklizeno jak si představují já 🙂 neboj se, vše to rychle uteče a budeš si moc dopřát všechno 🙂

isousek
autor
23. pro 2014

Moc děkuji za podoporu.No ten zákaz sexu je hrozný☹ale vydržet to musím pro zdraví miminka.Myslela jsem si .že budu mít pohodové těhotenství ale bohužel toto☹ale udělám vše at je zdravé.A snad nějak ten klidový režim přežiju.Ale je to opravdu nezvyk...neuklidit si podle sebe a nevařit a tak.Navíc manžel mě nenechá nic dělat bojí se o mě ale chudák ted je vše na něm.Ale jak píšete ten 1.trimestr je nejhorší co?K tomu všemu mi začali ještě nevolnosti a žaludek na vodě mám ale naštěstí nezvracím.Nevíte co tak pomáhá proti nevolnostem?Já ted ujíždím na vývarech tak ty mi dělají dobře🙂

lrg
23. pro 2014

Hele buď ráda, že můžeš být doma. Kamarádka je s hematomem už dva týdny v nemocnici a nepustí ji ani na svátky domů. A hlavně taky, že nemáš doma žádného malého caparta, který by potřeboval tvoji péči, byt se bez ní nějakou dobu obejde 🙂

misar91
25. pro 2014

Přesně takhle jsem to měla já,přítel taky dělá na tři směny ale zvládl to s přehledem.dal mi matraci do obýváku k tv a abych měla dohled a sice se pořád ptal kde co najde ale pral,žehlil,vařil,uklízel.tak hezky lež,on si poradí a když ne tak se svět nezboří..za to to přece stojí ne? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru