V dubnu mě čeká druhé ket, chystá se taky někdo?

simca31
21. únor 2012

kdo to nevzdava a jde do ketu znova?prijdte se podelit o sve skusenosti 😉

simca31
autor
21. únor 2012

n jare se vsechno mnozi 🙂 tak snad se taky konecne rozmnozime 😉

pavcahola
20. bře 2013

Ahoj my do toho jdeme v dubnu do posledního pokusu,tak uvidíme jak to dopadne.

ratatooy
20. bře 2013

ahoj mi jdeme taky 2.4 bude ET

ratatooy
20. bře 2013

@pavcahola ahoj mi se zname od nekud z diskuze nejspiš holky snažilky nebo unica brno???mame stejne narozene dite řijnu

pavcahola
21. bře 2013

@ratatooy jj pamatuji se tě,ale už nevím z jaké diskuze.A vás čeká taky KET a nebo další IVF?

ratatooy
21. bře 2013

@pavcahola nas Ket mi mame od toho ivfka od prvniho zamraženo

pavcahola
21. bře 2013

a už jsi byla na KET nebo je to poprvé?

lucina100
24. bře 2013

Ahojky, já začla s lékama od 18.3. a 2.4. jedeme na ultrazvuk a pak na KET, jak bude vše OK. Máme 4 nanučky. Takže s ratatooy. Beru Divinu, listovku a prednison. Ode dneška zvýšené dávky. Pak 16den na UZ. 😉

pavcahola
25. bře 2013

@lucina100 A kolik si jich necháš zavést?Já na to jdu už zítra. 🙂

lucina100
25. bře 2013

nevím kolik mi zavedou. budou se rozmražovat celý počet. Mám je v jednom. klidně i 3, ale nejspíš mi dají 2. při ET jsem chtěla 3, ale dali mi 2, že jsou velmi dobré, že jak by se měli chytit, tak se chytí. Snad mi nezavedou jen 1. Snad přežijí rozmražení a bude vše Ok. Hodně štěstí na zítra. Co si brala a dostala jsi injekci před KET? Já jdu 16tý den na UZ. Kolikátý den jdeš cyklu?

pavcahola
26. bře 2013

A tohle je tvůj první KET?Já beru prednison,anopirin,estrapatch (náplastě) no a ted poslední čtyři dny utrogestan.Já jsem dnes 16 den.Máme zavedené dvě embria,ale jelikož už dvojčátka máme,tak mám docela strach,že by se zase chytly obě dvě. 😒 Jo a injekci jsem žádnou nedostala,ty ju máš dostat?

lucina100
26. bře 2013

Ahojek, můj druhý KET. Mám za sebou 2 ICSI a 1 neúspěšný KET. Přešla jsme jinam a hned se to povedlo, první ICSI. Nyní jdeme na ket pro sourozence 😀 . My chodíme 15-16 den na utrazvuk, jak roste sliznice a pak 18-20 den. dle sloznice a ovulace se jde na ET a KET. Taky dostanu utrogestan určo zase a budu zavádět 2x2 tablety. Před KETEm. nyní beru dle schématu ty prášky. Od zítra zase zvyšuji dávky. 2.4. písnu ohledně té injekce, jedu tam, tak budu vědět více. Tak vy budete mít třetí dítě? Já bych to za sebou nezvládla. Malý má 3 ročky a je ho všude..... 😀 Chtěla jsme mít dvojčátka, přijednom, ale nevyšlo.

pavcahola
26. bře 2013

tak já beru utrogestan 3x2 a musím říct že to na mě docela působí ty hormony pocituješ to taky?A kam chodíš?

lucina100
27. bře 2013

Do fakultky v Olomouci. Já zatím neberu iutrogestan, ještě mi ho nedali, až ten 16 den, jak pojedu na UZ. Ale bolí mě hrozně hlava, nesjpíš po těch práškách. Dnes jsme zvýšila opět dávku. Divina už 3x denně. Prsa mě táhnou. Který den budeš testovat? Moc držím pěstičky! Tak teď 2 holčičky a budeš mít dva párečky 😀 .

lucina100
27. bře 2013

ten utroš zavádíš, nebo polykáš? prý je lepší zavádět. Zas někd říká, že je to jedno. Tak nevím,....

pavcahola
27. bře 2013

Já ho zavádím,jj taky jsem slyšela že je to lepší když se zavádi.Musím ti říct že vůbec nic nepocituji,při prvních dvou pokusech mě už druhý den bolelo hodně břicho a záda taky,ale ted vůbec nic,to je jako bych na ničem ani nebyla. 😀 Testovat chci tentokrát až skoro 14den,ale koupila jsem si projistotu dva testy na víc.

lucina100
28. bře 2013

Pavli, to vydržíš 14 dní? Moc držím pěstičky. Ty příznaky má každá jinak. Jaké Ti zaváděly, po jak dlouho kultivace?

pavcahola
28. bře 2013

Myslím že bych to mohla vydržet.Zaváděly mi expandující blastocysty (snad jsem to napsala dobře),ted nevím jak myslíš tu kultivaci jestli jako jak dlouho byly rozmražený než mi je zavedly a nebo když se oplodnovaly tak než se zamrazily?Pokud myslíš to první tak je rozmražovaly ráno nevím v kolik a zaváděly mi je v deset,no a pokud to druhý tak je máme po 5dení kultivaci.A co ty už se těšíš,už se ti to taky blíží vid? 🙂

lucina100
29. bře 2013

Mě je mrazili čvrtý den po ICSI a na Et jsme byla po 5 denní kultivaci. Oni to asi všude nejspíš ráno rozmrazí a v poledne vkládají. Uvidím co mi řeknou v úterý. myslím, že byly 8 buněčné, nevím přesně. Mám jen v papírech napsané po 4 denní kultivaci a 4 kusy,jinak nic. myslím, že mi ale kdysik psali něcoo 8 buněčné. Ta paní embrioložka už tam nepracuje, přešla jinam, tak nevím. Asi to pozanjí nejspíš až to rozmrazí, co z toho bude.
teď nesmíš nic zvedat. Jak to budeš s dětma zvládat? Máš hodné babičky 🙂 ? Malý má 3 a pořád se chce nosit, tak nevím jak to bude u nás...
Jak se jinak cítíš, poleháváš, nebo děláš vše normálně?.

pavcahola
30. bře 2013

Naposledy co nám říkaly tak byly embrijka taky 8buněčný,a ted když je rozmražovaly tak jsem si říkala,že by mohly mít třeba tak 10buněk,no a paní doktorka nám řekla že jsou obě krásný tak 120buněčné,šok jak blázen. 🙂 Vím,že nesmím nic zvedat ale prostě s klukama se to nedá.Cítím se právě tak nějak divně,protože nic necítím u těch posledních dvou mě bolelo aspon břicho jako bych to měla dostat a ted vůbec nic,ale šetřím se třeba neumývám podlahu,neluxuji a netahám koš s prádlem,ale jinak všechno normálně.Tak v úterý na tebe budu myslet aby všechno dobře dopadlo. 😉

lucina100
30. bře 2013

Já první 2 pokusy proležela, nohy zvednuté, bála jsme se vzít i hrnek s čajem do ruky, že je těžký 😀 a nic. Poslední pokus jsme ležela ten den co jsme přijela a na druhý den dělala normálně vše,jen nic nezvedala a třetí den jsem jela do školy,kterou jsem dodělávala. Tak jsme měla plnou hlavu jiných starostí, tak si tělo ani nevšimlo, že se něco děje 😀 a vyšlo to. Nyní to budu dělat stejně.....
hodně štěstí. Klidně můžeš v úterý testnout, bude to týden.... 🙂 jsme napnutá s Tebou.

pavcahola
31. bře 2013

Tak to jsi hodná když na mě takhle myslíš. 🙂 Chtěla jsem se tě zeptat jestli jsi malýho nechala očkovat proti klíštatum a nebo co si o tom očkování myslíš.Já nad tým uvažuji,protože ted je vhodná doba na očkování a hlavně tenhle rok to pojištovna prý proplácí,tak bych toho chtěla využít,ale nevím jestli na ty jejich malý tělíčka by to nebyla nějaká zátěž.

lucina100
31. bře 2013

ahoj, já určitě ne. těch injekcí do těl avalí hodně a nechci zatěžovat dalšíma. Stejně je to jen proti jedné nemoci, tu druhou může s klíštěte chytit.Myslím boreioza a to další si nevzpomenu..... Malý už kíště měl loni. Jezdíme často do hor, hlavně na hřiby. Nastříkám proti klíštákům. Nakonec chytil klíšte u našich ve městě na baráku. Ani ty chřipky a vše co v televizi propagují nedávám. Někdo dokonce neočkuje ani ty základní, že je to zátěž a má vedlejší účinky. Já ty základní jj, i meningokok, ale jinak nic.
hezké svátky jara..... I když venku je jak na Vánoce počasí. Máme před barákem 2 sněhuláky už 😀 .

pavcahola
1. dub 2013

Tobě taky hezké velikonoce a zítra písni jak jste dopadly jo? 🙂 🙂 🙂 🙂

lucina100
2. dub 2013

tak sliznice nic moc, jen 8 a to jsem 16tý den. tak mi to posunuli na úterý. se bojím, že je to pozdě..... V pondělí budou rozmražovat a v úterý až KET. Budu 23 den cyklu.....
nedělalas testík? 🙂

pavcahola
2. dub 2013

Ahoj nene zatím se držím.Tak snad to nebude pozdě a oni rozmražují už den předem jo?A co ti ještě přidaly za léky?

lucina100
2. dub 2013

utrogestan 3x2 tablety, ale až od 4.4 a 9.4. má být až KET. Embrya jsou počínající kompakt, po 4 denní kultivaci a ještě je chce nechat do pátého dne. Měli tam moc lidí, zmatky, nestíhali, měnili mi to 3x. Zítra tam zavolám ráno té embrioložce, ať se na to ještě podívá. Myslím, že takto to nemá cenu. je to pozdě. Oni víkendy nedělají, tak to lepí jak se dá. Myslím, že KETy moc neřeší, spíš celé IVF. Doktorky odešly, jsou tam nové, mladé. Napřed říká čvrtek, pak sobota, neděla, nakonec pondělí a pak jsme měla jít k embrioložce a ta mi to škrkne na úterý, přitom telefonuje s jinou maminkou, ať počká na chvíli, tak jsem velmi zklamaná. Na celé IVf už bych nešla. ☹

pavcahola
3. dub 2013

Cože?????To snad není ani možný takové jednání,tak to bych z toho byla docela vykulená,a hlavně vždyt si to všechno nechají taky pěkně zaplatit,tak by se mohly chovat trošku slušně. 😠 Nám pokud to ted nevyjde,tak do dalšího IVF bych taky nešla,asi bych mluvila jinak kdyby jsme neměly žádné dítě,ale díky bohu to aspon na poprvé dopadlo dobře.Jedna zkušenost stačila. 🙂 A taky mě zaráží,že ten utrogestan máš brát vlasně skoro šest dní než k tomu KETU vůbec dojde,já ho měla vždy jen tři dny dopředu.No tak tam zítra zavolej a snad to dopadne líp,budu držet palce.Ahoj 🙂

lucina100
4. dub 2013

Ahojek, tak prý je to v pořádku. a Utroš se prý bere pode toho, jak dlouho se vyvíjí mimi v misce. Když je to 5 dní, tak se to bere 5 dní před KETem. Jsou 4 dny staré, ael nechají je do 5 dne se vyvíjet. Nikde jsem nečetla, že se po rozmražení nechávají ještě do druhého dne tady na diskuzích. Nic mi nezbývá, než věřit.....
Pavco, jak to zvládáš? co kluci, nechávají Tě v klidu odpočívat? Malý pořád po mě skáče, tak nevím jak to bude 😀 a Ty to máš ve stereo 😀 doma. Kdy budeš testovat?

pavcahola
4. dub 2013

Ahoj neodolala jsem a dnes jsem si jeden test udělala,ale bohužel jenom jedna čárka. ☹ Zkusím to ještě v pondělí,ale žádnou náděj už tomu nedávám,tak doufám a věřím,že vy budete mít více štěstí.A můžu se zeptat jaký vy jste měly problém,že jste se rozhodly pro IVF?U nás to je prý jen spermiogram u mě na nic nepřišly.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru