Velmi malé bříško ve 3. měsíci těhotenství, v pořádku?

denishka
26. lis 2014

Ahoj holky,zajímalo by mě jestli je v pořádku,že mám opravdu málo viditelné bříško ve 3.měsíci přesněji(11tt+5),můj gynekolog tvrdí,že je vše v naprostém pořádku,ale jsem z toho celkem nervozní ☹ mockrát děkuji za odpovědi

apacheee
AMBASADORKA
26. lis 2014

Buď naprosto v klidu, já ještě ve 20. týdnu neměla břicho skoro vidět a ke konci dorostlo🙂

alyssa18
26. lis 2014

Souhlasím, že můžeš být v klidu. Mně bříško trošku poskočilo až v 16. týdnu, ale na takové to "pravé těhotenské", které už si nikdo nesplete, jsem si musela počkat ještě až do 20. týdne. 🙂

brouzdalka
26. lis 2014

Velikost bříška vůbec o ničem nevypovídá, zvlášť když ti doktor řekne, že miminko je podle utz v pořádku, tak nemáš důvod plašit. On si ho přeměří, jestli velikostí odpovídá. Já jsem ve 13. týdnu, po ránu mám dole jen takový bochánek, a to je to už druhé těhotenství, kdy bříško roste většinou rychleji.

yildiz
26. lis 2014

tak to te mohu uklidnit - ja nemela zadne bricho i v 7mes 😀 a holky mam velke / 3.600g,3800g a ted posledni 3710g/ takze uzivej vsak koncem tehu uz brisko uzijes ...treba mozna i drive ..je to u kazdne maminky jine :D ja s prvni dcerkou nemela prakticky zadne az do 8mes a neco me narostlo az v 9mes 😀 ale zadne velke - v druhem tehu jsem mela brisko nejaky az kolem 8mes a ted posledni teda 7-8 mes tak asi tak 🙂 malo kdo vedel ze jsem tehu 😀

palomitacheca
26. lis 2014

@denishka nervozni byt nemusis 😉 u prvniho mi trosku zacalo rust kolem 16.tydne a to jsem vypadala jako prejedena. Vic narostlo az kolem 20.tydne.

vera_vila
26. lis 2014

@denishka já jsem ještě ve 20tt dle dr. neměla žádné bříško... Ale možná byla zvyklá z praxe na větší... Neřeš to, pokud se miminku daří dobře a nestrádá, tak se tím vůbec nestresuj... Mě ještě v den porodu jedna paní řekla, že mám malinké bříško... A měsíc před porodem jsem byla bráchovi na kontrole na živnostenském úřadě a paní mi tam taky řekla, že není možné, že za měsíc mám rodit, že její dcera má termín v únoru a má břicho větší jak já... Neřešila jsem to... Miminku se dařilo dobře, mělo dostatek plodové vody, nestrádalo, tak co...

polaks
26. lis 2014

Ahoj.Pri prvom tehotenstve mi bruško vyskočilo až v siedmom mesiaci,do tej doby mi ani nikto neveril,že som tehotná,nosila som svoje normálne oblečenie a potom neskutočný skok a zrazu som mala pupek ako balón. Pri druhom a treťom dieťati to na mne bolo vidno snáď už v druhom mesiaci,pamätám sa,že pri tom treťom som už v polovici štvrtého mesiaca nosila tehotenské nohavice,ktoré som pri tom prvom tehotenstve nosila až vo 8 mesiaci 😀

peicul
26. lis 2014

Ve třetím měsíci jsem neměla žádné břicho, pak celou dobu opravdu jen malinké a nějak víc mi začlo růst až v osmém měsíci - to trošku povyrostlo a zůstalo až do porodu. Lidi, kteří nevěděli, že jsem těhotná, to ani nepoznali. Teď tu spí v postýlce zdravá holčička, takže bych to fakt neřešila. Já byla ráda, že se nemusím x měsíců tahat s obr břichem.

slivci
26. lis 2014

Ahoj,ve 3. měsíci jsem neměla žádné břicho,jako těhotenské vypadalo až kolem 5-6 měsíce......v 9. jsem myslela že čekám hrošíka......ono doroste,určitě je vše v pořádku 😉

peicul
26. lis 2014

Ve třetím měsíci jsem neměla žádné břicho, pak celou dobu opravdu jen malinké a nějak víc mi začlo růst až v osmém měsíci - to trošku povyrostlo a zůstalo až do porodu. Lidi, kteří nevěděli, že jsem těhotná, to ani nepoznali. Teď tu spí v postýlce zdravá holčička, takže bych to fakt neřešila. Já byla ráda, že se nemusím x měsíců tahat s obr břichem.

moncicak26
26. lis 2014

Já taky ve 3 měsíci neměla žádné.Až skoro do 20tt.Známí atd.mi říkali že by na mne těhotenství nepoznali.Ted jsem 27tt a už vykukuje,takže už ho neschovám 🙂

ckei
26. lis 2014

@denishka 🙂) tak na tom opravdu není nic divného.....já měla neviditelné břicho až do konce 6. měsíce 😀

chateau
26. lis 2014

Určitě buď v klidu, hlavní je, že je miminko v pořádku a nic mu nechybí 🙂 Bříško ještě poroste 😉.

ladyhacek
26. lis 2014

Začínám 23 týden (jsem tedy silnější takže břicho jsem měla , ale vždy zatažené 🙂 - teď je vypuklé a zatáhnout fakt nejde, ale nneí velké - také jsem ještě nepřibrala) kolegyně se ptají kde to dítě nosím 🙂 nemám velké břicho a jedná známá je také těhotná rodí po mě a má mnohem větší břicho. a ve třetím měsíci? neboj vyroste 😉 > někdo nemá do 4-5 měsíce

ilonkaseda
26. lis 2014

@denishka Nač je dobré velké břicho? Můžeš být ráda,že možná budeš patřit k těm,kde se ta dítka umí dobře schovat.Po porodu se malá břicha lépe stahují,méně popraskají,lépe se dítě nosí..A mnohdy mívají maminky větší děti než ty co měly břicha obrovské..Ale žádná z nás toto neovlivní,naroste si tak jak chce,nemá smysl se tím vůbec zabývat..

osicenka
26. lis 2014

Nebuď z toho nervózní, naopak, buď ráda 😀 Já jsem to měla opačně, mě rostlo břicho snad od prvního dne co jsem otěhotněla a ty kecy od okolí, jestli čekám dvojčata atd. mě opravdu velice bavily 😀 Prostě to tak je, někomu roste hned, někomu později, někomu větší, někomu menší, ale určitě to neznamená nic špatného 🙂

maxinkaa
26. lis 2014

Pokud tě to uklidní, moje bříško v 19tt 🙂

aspnet
26. lis 2014

U mě nebylo do 6.měsíce poznat že jsem těhotná... 🙂

ivisek_a_kubicek
26. lis 2014

Přesně jak píše @aspnet já jsem se vdávala v 6. měsíci a nikdo nic nepoznal.
Fotka je ze svatební cesty - 23. TT

lucifereeek
26. lis 2014

určitě v pohodě, v prvním těhotenství jsem dlouho neměla skoro žádné břicho, naopak teď u druhého už mám břicho a je na mě vidět, že jsem těhotná, přikládám fotku z mého 35tt 🙂

zuzana_anlaufova
26. lis 2014

Já ještě v 20tt vypadala jako dobře najezená a ze dne na dne vylezlo až ve 22tt 🙂 takže určitě je vše v pořádku, nestrachujte se 🙂

aneta16
26. lis 2014

Na Tvém místě bych byla klidná. Chápu, že chceš, aby bylo vidět, ale stejně jako každý porod, těhotenství i dítě, tak i každé bříško je úplně individuální.
Tohle byl můj 4. měsíc a to nejsem žádná hubeňour.

lenula4
26. lis 2014

@denishka buď v klidu, je to úplně normální. Já jsem v 16tt a mám akorát tak svojí pneu 😀 možná se už zakulacuje, ale poznat to na mě ještě rozhodně není 🙂 hlavně ať je mímo v pořádku, držím pěsti.

jitavrtule
27. lis 2014

Klídek. u mě taky kdo to neví, tak to nepozná a to mám na tebe přes měsíc náskok. Růst bříška je individuální, pokud je mimčo v pořádku, nemá smysl se stresovat. Není to soutěž, kdo bude mít větší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru