Vrátit se po neúspěšném IVF zpět nebo jít do jiného CAR?

soniela
22. srp 2012

Na 1. IVF jsem byla v r. 2008 v CAR Repromeda v Brně. Teď jsme se rozhodli, že je čas to zkusit podruhé. Jen nevím, zda se vrátit zpět do Repromedy, nebo zkusit štěstí jinde. Jak jste to dělaly vy? Čemu jste daly přednost?
Děkuji za vaše příspěvky!!!

medved09
22. srp 2012

my jsme zůstali stále v jednom CAR (UPMD Podolí) -
1.neúspěch,
2.cyklus syn,
pak KET - 3x neúspěch,
pak 3.cyklus IVF - opět synek. 😉

Záleží na Vás- my byli rádi, že nás tam znají, mají základní vyšetření a my známe lékaře.

fiallinka
22. srp 2012

Vzhledem k tomu, že neúspěch na poprvé je naprosto běžný a častý, tak se mi nezdá, že by bylo jen kvůli němu měnit car - pokud jste neměli jiné výhrady. Ale asi bych po 4 letech trvala ještě na podrobnějších vyšetřeních, prostě na ně trošku zatlačila. Nicméně, ono je to asi fakt jedno, v Brně máš velký výběr, třeba budeš mít z jiného centra lepší pocit, na tom taky záleží... možná projít statistiky, stránky, třeba tě něco osloví víc. V některých případech je to spíš o štěstí, dvě mé známé car změnily a neuspěly ani tam - u jiných holek ta změna pomůže, ale často to mění spíš kvůli blbému doktorovi nebo po opakovaných neúspěších, kdy už prostě dojdou nervy.

Hodně štěstí!

bomeka
23. srp 2012

Ahoj, také jsem po 1.neúspěšném IUI ale nehodlám jít jinam. Jsem v CAR na Obilňáku a věřím tomu že se mě to na podruhé podaří. Poprvé jsem byla hodně nervózní z neznáma :o( to si myslím že s psychikou taky pěkně zamávalo a dílo se nepodařilo. Záleží na tobě zda-li změníš prostředí. Máš nějaké zkušenosti se cvičením L.Mojžíšové? Hledám info na různé způsoby jak ještě svému tělu pomoci aby se dostalo do stavu těhotenského...jak jej podpořit cvičením.
Máš s tím nějaké zkušenosti?

soniela
autor
23. srp 2012

Děkuji za vaše reakce. Myslím, že zůstanu věrná Repromedě 🙂 Byla jsem tam spokojená. Jen můj gyn. Dr. mi teď dával více možností kam jít. Ale také si myslím, že se vrátit tam, kde už jsem byla, kde mě znají a já znám je, bude nejlepší.

@medved09 Gratuluji k synkům, doufám, že se mi na podruhé už taky zadaří 😒

@fiallinka Vyšetření si myslím, že mám snad všechna. Jen jsme si dávali delší pauzu a teď nastal ten pravý čas na druhý pokus. A jak jsi psala že napoprvé je neúspěch naprosto běžný, tak s tím souhlasím. Jen jsem se potřebovala utvrdit v tom, že je správné zůstat 😉

@bomeka Se cvičením Mojžíšové nemám zkušenosti víceméně žádné. Mám doma její knížku a párkát jsem jen nahlédla, ale toť vše. Mám PCO a endometriozu, takže si myslím, že cvičení L. Mojžíšové by pro mě bylo bezpředmětné. A kde je u vás problém?

jannie88
23. srp 2012

@bomeka AHoj, můžu se Tě zeptat, proč chceš odejít z Obi?? My tam jdeme příští týden na první konzultaci...Dlouho jsem vybírala z Brněnských car , ale všude na internetu se najdou lidi, kteří si to chválí a kteří to naopak haní, tak mám z toho smíšené pocity. K jakému doktoru jsi tam chodila?

Díky za odpověď 🙂

soleilll
23. srp 2012

@jannie88 Dovolím si reagovat, ikdyž tvůj příspěvek patřil pro bomeca.
Já jsem prodělala svůj 3. pokus o IVF na Obliňáku, kam jsem přešla po 2 neúspěšných IVF v Repromedě a přístup, odbornost a všechno se mi tam zamlouvalo daleko víc. Pro změnu zařízení jsem se rozhodla jednak po dvou neúspěších a také kvůli náhlé příhodě břišní po 2. cyklu, se kterou jsem se léčila v nemocnici právě na Obilňáku. Každopádně výběr pracoviště závisí na tom, kde se cítíš dobře, ne na jménu a barvě výmalby na recepci. Důvěra je zásadní. Přeju hodně úspěchů.

sal80
23. srp 2012

@soniela Já byla dvakrát v tom samém CARu. Poprvé neúspěch a napodruhé to vypadá slibně 😵 Držím Ti moc palce a neboj, teď už to vyjde 🙂 Důležité je nechat si předem vyšetřit všechno, co jen jde (genetika, hematologie, imunologie...). Budu moc fandit!!!! 😉

@bomeka Nejsem brněnská, abych doporučila někoho na cvičení podle p.Mojžíšové, ale u nás je to v nemocnici v rámci rhb programu. Chtěla jsem Ti ještě doporučit srovnání kostrče a uvolnění mezižeberních svalů. To je také dost důležité k otěhotnění. Hlavně ta kostrč. Pozeptej se u vás na to 😉

jannie88
23. srp 2012

@soleilll Děkuji moc za Tvůj příspěvek 🙂 Já se právě vůbec v těch carech v Brně nevyznám, jen z toho, co jsem se na netu dočetla...Jelikož ale nejsem z Brna a okolí - bydlíme v Ústí nad Orlicí, tak jsem se raději chtěla dopředu zeptat na zkušenosti ostatních. Nám byl automaticky nabídnut nejdřív SANUS HK, můj gynekolog nechtěl ani slyšet o tom, že bych právě šla někam jinam a nerozešli jsme se zrovna v dobrém...do Sanusu jsem totiž po jedné špatné zkušenosti, která se sice netýkala umělého oplodnění nechtěla. Dále se mi pak nabízel car Arleta v Ústí nad Orlicí. Můj brácha s manželkou mají odtamtud obě děti, obě přes IVF+ISCI a obě na první pokus, hrozně si chválili přístup doktorů atd....ale jelikož Arleta nemá smlouvu s VOZP a díky novému zákonu by byla možnost přepsání k nové pojišťovně až k 1.1.2014, tak nám s manželem nezbylo nic jiného, než začít hledat v Brně. Doufám, že v Obi budu spokojená, protože zase měnit CAR a jezdit na nové a nové schůzky by pro nás bylo i tak hodně časově i finančně náročné, když to máme do Brna hodinu a půl autem :-/

jannie88
23. srp 2012

@soleilll Mám tam chybu - ARLETA v Kostelci nad Orlicí 🙂))

soniela
autor
23. srp 2012

@sal80 Tak to ti moc gratuluji, že to vyšlo!!! 🙂 Moc držím pěsti. Snad už se i na mě usměje štěstí. Příští týden se chci teprve objednat na první konzultaci, tak na jednu stranu se už těším a na druhou jsem z toho všeho trochu nervózní.

@jannie88 Já byla na Obilňáku na laparce. Nemůžu si ani tam na nic stěžovat, všichni byli moc milý. Také mi teď můj gyn. Dr. doporučoval Obilňák, ale jak sám říkal, je to špitál a přístup je tam malinko jiný než v soukromých CAR. Ale nemůžu posoudit ohledně IVF.

sal80
23. srp 2012

@soniela Druhý pokus je o to horší, že člověk ví, že to nemusí vyjít ☹ Zná ten pocit prohry, tu bolest duše, která nejde hned ukonejšit. Znám to, na miminko se u nás čeká 11 let. Teprve až teď se zdá, že se čáp unavil a zahnízdil i u nás 🙂 Vlastně....vrána 😀

soniela
autor
23. srp 2012

@sal80 Jééé, holčička? Tak to je můj tajný sen 🙂 Jojo, psychika je na tom to nejhorší. Já na miminko čekám 6 let a není to vůbec jednoduché, ale důležité je, se nevzdát.

sal80
23. srp 2012

@soniela To i můj 🙂 Ani nevíš, jak jsem vykřikla radostí, když jsem se dozvěděla, že to bude 100% děvčátko 😵 😀 (byla jsem na odběru plodové vody...asi stará matka 😀). Souhlasím, nevzdat se a nepřestat věřit 🙂

soleilll
24. srp 2012

@jannie88 Divím se, že nechceš dojíždět třeba do Olomouce nebo Ostravy, ale až do Brna. Nicméně Obilňák je fakt stará nemocnice, vybavení je místy trochu "retro" (tedy pokoje, čekárna, chodby), ale mám dojem, že doktoři jsou tam špičkoví a personál moc milej. Smlouvu mají se všema pojišťovnama - mám taky VoZP. Doufám, že v tobě i partnerovi vzbudí důvěru a všechno půjde jak na drátkách. Seš mladá holka, mělo by to klapnout. 😉

jannie88
24. srp 2012

@soleilll Reprofit v Olomouci taky nebere VOZP víš....a Ostravu máme dál než Brno...takže proto Brno 🙂 Díky moc za povzbuzení , snad vše půjde opravdu jak na drátkách 🙂

soleilll
24. srp 2012

@soniela Vzhledem k tomu, že ti zřejmě vyšel 1. pokus, asi bych se taky vrátila na původní místo činu. Nicméně za 4 roky se v Repromedě určitě dost vyměnil personál (za dobu mého půlročního docházení min. 2/3). Záleží, ke komu konkrétnímu jsi původně chodila.

soniela
autor
24. srp 2012

@sal80 Ten výkřik radosti si dovedu představit 😀

@soleilll První pokus bohužel nevyšel. Proto jsem zvažovala, zda zůstat nebo zkusit štěstí jinde. Věřím, že se personál během doby pozměnil. Já chodila k dr. Veselému. Nebo spíše jsem u něj začínala. Pak jsem většinou skončila u nějakýho pana dr. ale už se nepamatuji jméno, ale vím že bylo hodně nevšední a byl to Slovák. No ale ten už tam myslím také není. Teď bych každopádně chtěla k paní dr. Hromadové. Na tu jsem měla štěstí jen jednou, ale teď bych chtěla právě ji. Slyšela jsem na ni jen chválu. Myslím, že jsem totiž už na 90% rozhodnutá zůstat věrná Repromedě 🙂

soniela
autor
28. srp 2012

Tak 5.9. jdeme zpět na místo činu do Repromedy 🙂 Tak snad to tentokrát dopadne už lépe.

dashi
11. zář 2012

Ahoj holky já mám za sebou poslední neúspěšný Ket ☹ . (3x IUI, 1. ivf, 2x ket vše negativní). Jiank s partnerem jsem úplně v pořádku, já mám prý jen lehčí alergii na sperma ☹ . Tak jsem se po dalším neúspěchu zařekla, že změním CAR momentálně to mám nejblíž do Jihlavy, máte někdo zkušenosti?

soniela
autor
18. zář 2012

@dashi Ahoj, tak to mě mrzí, že se nedaří. Jo, možná ta změna prospěje. Budu držet pěsti 😉

aidule
26. zář 2012

@soniela Zdravím snažilku z Repromedy! Tak jak to s váma vypadá, je něco nového?Myslím, že je fajn, že jsi zůstala v původním caru. Na poprvé to klapne jen malému procentu snažilek, takže je líp vrátit se ke známým tvářím, zvláště, je-li člověk spokojený. 🙂Moc držím palce, ať je tetokrát snaženíčko korunováno tím nejkrásnějším úspěchem 😉 🙂! Pokud bys chtěla, můžeš si s náma psát na "Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno" . Vzájemně se tam podporujeme, utěšujeme, povzbuzujeme, radujeme atd. 😀 😉 Myslím, že je fajn, když na problémy není člověk sám 😉 . Tak hodně zdaru a neboj, v Repromedě děti umí a krásné 😀 🙂 !!!

soniela
autor
26. zář 2012

@aidule Děkuji moc za podporu. Jdu nahlédnout k vám do diskuze. Děkuji za pozvání 😉