Vyšetření genetiky a imunologie. Alergie na sperma, co s tím?

kejsina27
12. lis 2017

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, pokud jste byly vyšetřeny na genetiku a imunologii (např. Praha - Podolí). U nás vše v pořádku, vejcovody průchozí, spermio super, předběžně to vypadá na alergii na partnerovo sperma. To neprojde přes děložní hrdlo. Snažíme se něco přes rok. Teď nás poslali na vyšetření genetiky a pak imunologii do Prahy. Co jsem tak vyčetla z diskuzí, ta alergie na sperma je (asi) docela rozšířený problém. Proto by mě zajímalo, kdo to měl podobně a hlavně, jestli ta Praha pomůže, tzn. jestli se to dá nějak léčit nebo co s tím dál. všem moc děkuji za informace.

gnozka
12. lis 2017

Dobry vecer . Osobni zkušenost nemam . Takže úplne nevím ale chci vas podpořit . Kamarádka mela s manželem stejny problem , plus velmi spatne spermie a prave v Praze ( nevim přesně jaka klinika ) jim pomohli . Kamarádka užívala léky ktere pomáhaly oslabit jakoby imunitu aby její telo sperma přijalo . Před touto léčbou meli 3 neúspěšně ivf pokusy a kdyz na tohle v Praze přišli a léčili tak sup a maji krásná uz 5 ti leta dvojčátka 🙂 takže moc držím palce a věřit ze to vyjde !!!

kejsina27
autor
13. lis 2017

@gnozka děkuji za odpověď a povzbuzení ;) taky už mám něco málo nastudováno, že pomocí léků ta imunita jde nějak prolomit.tak snad to bude i náš případ a pomůže to. sperma má muž naštěstí super, takže aspoň to.

kafr
14. lis 2017

Ahoj, budu se snazit to napsat kratce:
Snazili jsme se 7let, vse ok, laparoskopie ok, 4x iui, doktori netusili v cem je problem, no ale kdyz to nejde tak ZKUSTE ivf. Ja rekla ne, nejsem zadna pokusna mys, navic si myslim, ze ta zatez na organismus je pri ivf veliky.
Vydupala jsem si imunologii, byli jsme v Podoli (nekde jsem cetla, ze tam jsou zameteni na neschopnost otehotnet, pak je tu centrum v Plzni a to se specializuje pry na opakovane casne potraty). Sleduji 3 faktory: reakce na manzelovo sperma (u me hodne blby), smes cizich spermii (taky blby) a trofoblasty (pocatecni faze tehu- u me dobry).
Lecba: 3 mesice Prednison (uz si nepamatuju, myslim, ze 1x1) sex s kondomem, kontrola - vse ok, dostali jsme se do limitu, dalsi 3m Prednisonu, pak povoleni soulozit v dobe ovu.
My uz nechteli strilet na slepo a chteli IUI, kdyz jsme dorazili do caru, nasli mi cystu na vajecniku, takze nic. Cysta praskla, me vezla rychla, nastesiti vse ok, jenze dalsi cyklus dalsi cysta, opet praskla, resila jsem to pres car- pokud by se utvorila dalsi cysta, nasadit HA, cysty jsem nakonec mela 4, nasledoval umely prechod a ivf s dlouhym protokolem, ale uz ne formou "zkusime" ale bylo mirene presne na miru. Jsem v 18tt.

Cipek neni jediny, kde muze imunida znicit spermie, udela to i imunita v deloze.

kejsina27
autor
14. lis 2017

@kafr děkuji za reakci. snad to u nás nebude tak dramtické. držím moc palce ať se vše povede jak má ;)