VZP neproplácí IVF, pokud jste měly IUI

olouch
16. črc 2012

Minulý týden jsem se dozvěděla, že mi VZP zamítla druhý cyklus IVF. Odůvodnila to tím, že už mám za sebou jedno IVF a několik IUI.

Strašně mě to rozhodilo a začala jsem psát dopis na VZP... a ejhle, dnes už o tom píšou noviny: http://www.tribune.cz/clanek/27284-vzp-snizuje-... .

Považuji přístup VZP i Ministerstva zdravotnictví na naprosto nehorázný. Dobře vědí, že jde o chybu v zákoně, ale nic s tím nedělají... a VZP bazíruje na doslovném textu a počítá IVF a IUI dohromady jako "umělé oplodnění". Takže kdo jste u VZP, uvažujte o tom, zaplatit si IUI ze svého (stojí několik tisíc), aby Vám pak VZP proplatila IVF (stojí několik desítek tisíc).

Stalo se Vám to někomu taky? Novela platí od 1. dubna 2012.

zuza1717
4. srp 2013

Děkuju za odpověď, myslela jsem si, že se to tenkrát dořešilo a nepočítá se to už, ale nemohu najít, z čeho to vyplývá. Co jsem našla příslušné dva zákony, znějí stejně nešťastně jako v tom dubnu 2012. Tak buď jsem nenašla poslední verzi nebo se pojišťovny řídí nějakým pokynem ministerstva. Taky prý jediný, kdo to nechtěl tenkrát nezahrnovat do umělého, byla VZP...

renca76
3. zář 2013

Ahoj🙂četla jsem si Vaši diskuzi a nestačím se divit.....
Jak to teda je s tím ivf to by mělo být hrazené 4x,ale co IUI?Byla jsem už 3x na ivf z toho 2x IUI a vždy jsem si to platila od hormonu až po odběr vajíček a přenos embryi.Poprvé 16tisíc podruhé 11tisíc potřetí také 11t,ale nebylo tam zamražení ebryek.
Mám OZP a chodím momentálně do Pronatalu v Praze.Poradte mi prosím.Díky

adenka84
2. říj 2013

Ahoj holky
Zajímalo by mne, jak je to aktuálně s úhradou 4. IVF cyklu (v prvních dvou cyklech, byli vložena 2 embria v 3. cyklu byla vložena 3 embria - z toho se nám zadařila dceruška). Přejeme si druhátko - Musíme 4. cyklus uhradit celý, nebo některá pojišťovna něco přispívá? Pokud ano, nevíte která? Děkuji za informaci.

teď v říjnu budeme pdostupovat naši 4IUI 3x před lety jsme za ni vůbec nic neplatila.. nyní mě lékař řekl, že budeme platit 500kč... - budem poprvé zkoušet bez stimulace..

danalesa
2. pro 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu (v 1 baleni 7injekcii), nove, nepouzite, udrziavane v chladnicke. Expiracia 01/2015, cena - po preplateni zdrav. poistovnou, resp. dohodou. Ak mate zaujem, piste do spravy.