Z jakého důvodu postupujete IVF?

mamemimomu
24. čer 2014

Ahoj všichni, pročítala jsem tu mnoho diskuzí, ale nikde jsem nenarazila na téma, z jakého důvodu podstupujete IVF (nebo jste už podstoupili). Nás čeká IVF v červenci, cca za 3 týdny začínám se stimulací. Důvodem je špatný spermiogram partnera - pohyblivost a morfologie. Pohyblivost se díky selzinku dala do pořádku, ale morfologie přetrvává. Má nje 3% morfologicky normálních (v pořádku). Normální početí by bylo dle androloga spíše zázrak, šance tak 0,5% Neříká, že je to nemožné, ale že se to může povést třeba za 5 let, za deset, nebo nikdy - bylo by to o náhodě. Nyní se nám schvaluje žádost na pojišťovně.
Podělíte se se i vy se svými důvody IVF? a následnou úspěšností?

anina32
24. čer 2014

@mamemimomu My jsme se 3 roky snažili bez úspěchu a pak nám v Caru řekli že s manželovým spermiogramem máme šanci nula nula prd. Tak jsme šli do IVF a připlatili jsme si i metodu ICSI, povedlo se hned napoprvé, synovi budou v srpnu 2 roky 😉 Původně jsme plánovali na září KET, zbyli nám 4 sněhuláčci, ale čeká mě teď konizace, tak jenom doufám že to všechno dobře dopadne a pokud nebudou komplikace, budeme to zkoušet po novém roce. Držím pěsti ať se také zadaří co nejdříve 😉

mamemimomu
autor
24. čer 2014

@anina32 A kolik jste si nechali zavést embryí, jestli se můžu zeptat?🙂

keeshka
24. čer 2014

Máme za sebou první IVF. Snažili jsme se dva roky. Já měla problematický cyklus a manželovi zjistili mírně horší spermiogram, právě z hlediska morfologie. Nakonec nám oběma zjistili protilátky a roční léčba Prednisonem nepomohla. Takže jedinou možností bylo IVF, aby se protilátky u obou obešly. Jinak, nám to 1. IVF vyšlo 🙂

tulikiss
24. čer 2014

@mamemimomu spatna morfologie a ja jeste ty chudacky likvidovala 😀 metodou ICSI 12 oplodnenych vajicek, ale do 6-teho dne vydrzelo jenom jedno, co se mi tu ted snazi rozebrat postylku, ve ktere spinka nase naprosto prirozene a necekane pocaty druhy zlaticko 😀 drzim palce at to vyjde..

mat_ova
24. čer 2014

Manžel je zcela zdráv, já toho mám více 🙂 Odstraněn levý vejcovod i vaječník po rozsáhlém chlamydiovém zánětu - následně srůsty na pravém vejcovodu, nepravidelný cyklus, při laparoskopii zjištěna endometrióza. Snížená funkce štítné žlázy. Snažili jsme se tři roky, nepomohl clostyl ani IUI, tak jsme v lednu podstoupili první IVF - zavedeny dvě emrya, chytlo se jedno, blížíme se k sedmému měsící těhotenství 🙂

mamemimomu
autor
24. čer 2014

No to jsou krásné zprávy, moc děkuju za vaše odpovědi. Strašně se na IVF těším, že se začne něco dít, ale zároveň mám strach z něčeho neznámého a taky aby se to povedlo. My se pokoušeli přes rok. Mám sníženou funkci štítné žlázy, tak jsme si pořád mysleli, jestli to nebude tím, ale po všech mých vyšetření, které dopadlo v pořádku šel na řadu manžel a zjistili nám špatnou morfologii. Doktor říkal, že s našimi výsledky máme šanci 50 - 55%. Chtěli bychom dát 2 embrya. Stimulovat budu gonalem a cetrotidem (nebo jak se to píše).

mamemimomu
autor
24. čer 2014

@mat_ova To je úžasný!!!! moc gratuluju. Taky jsme měli 2x IUI ale bez úspěchu. Si teď říkám, že jsme tím akorát ztratili čas a zbytečně doufali, ale co. Teď do třetice se to určitě povede🙂))

anina32
24. čer 2014

@mamemimomu Nechali jsme zavést 2 embria, chtěli jsme dvojky, povedlo se jedno. Teď už dáme jen jedno. Já jsem stimulovala Purogonem a taky tím Centrotidem, omlouvám se už si nepamatuju přesný názvy.

kytka12
24. čer 2014

Ahoj, já byla teď v červnu na prvním IVF. Taky jsme prodělali 3 IUI s tím, že manžel měl špatnou morfologii spermií - 2%,6%,8% a víc to nevylezlo, já mám špatně průchodný pravý vejcovod. Při IVF jsem byla přestimulovaná - odebraných 20 vajíček a ICSI, do 5 dne dojelo 10 vajíček. Jedno zavadený, chytlo se, ale neprospívá. 9 den po transferu jsem dost zakrvácela, sice neodešlo, ale asi se narušila sliznice a prostě se nemělo chytit. Čekám na měsíčky, počkám červenec na uklidnění psychiky a zkusíme pak pokud se z mrazáku probudí rovnou zavést dvě. (Jsou zamražený po 2).

aklin
24. čer 2014

Ja půjdu poprvé na IVF z důvodu syndromu polycistických ovarií. Toto onemocnění se zjistilo až po 2,5 letech, ani clostik mi nepomohl k přirozenému otěhotnění. Věřim v to, že mi to napoprvé vyjde.

keeshka
24. čer 2014

Zaváděli jsme jedno embryo, více jsme jich ani neměli. Jak jsem psala, měla jsem problematický cyklus, vůbec jsem nemenstruovala, nerostly mi folikuly. I když mám AMH v normě, po stimulaci Gonalem jsem měla pouze 3 vajíčka a z toho jediný oocyt, takže to byl osud. Ale jak se říká, i jeden stačí 😉 . Jinak k IVF jsme měli metodu ISCI, právě díky protilátkám a morfologii. Tak hodně štěstí!!

mamemimomu
autor
25. čer 2014

Taky budeme mít metodu ICSI a k tomu ještě prodlouženou kultivaci. Chtěli bychom taky zavést 2 emryjka a kdyby z toho byla dvojčátka, tak bychom byli jedině rádi. Doktor ale pořád mluví, že zavedeme jen jedno. Berou na vědomí taky přání naše?

anina32
25. čer 2014

@mamemimomu Nás se přímo ptali kolik jich budeme chtít zavést, jestli jedno nebo dvě a vyplňovalo se to do nějakého formuláře. Ale bylo to v prosinci 2011 a pak od ledna 2012 začal platit ten zákon že když se zavede jen jedno tak je víc pokusů a na to konto pak i lékaři asi doporučují dát zavést jen jedno. Zkus se na to zeptat přímo v Caru kam chodíš.

martinadok1986
25. čer 2014

My jsme podstoupili IVF z důvodu velmi špatného spermiogramu, bylo nám řečeno, že šance na přirozené početí se u nás rovná nule. Takže minulý rok v listopadu jsme podstoupili IVF s metodou ICSI a třetí den po OPU mi zavedli jedno embryjko ze kterého se nám v srpnu narodí chlapeček 🙂

celebrant
25. čer 2014

My se chystáme kvůli neprůchodným vejcovodům (endometrióza). Než mi to zjistili, tak jsme zkoušeli clostil, ale nereagovala jsem na něj. Tak doufám, že existuje i něco jinýho, abych vůbec mohla dosáhnout hezkých folikulů. Teď čekám na výsledky AMH, manžel jde zítra na spermio (to má podle mého doktora v pořádku, ale CAR chce svůj výsledek). Snad se brzy začne dít něco víc.

opicka_kiki
25. čer 2014

Ahojte, s partnerom ideme do IVF (ICSI) kvoli spatnemu spermiogramu (mnozstvo spermii iba 2 miliony, pohyblivost 0%, morfologia 1%). Stimulovat by som mala zacat cca v polovici augusta (srpen) - zatial neviem, ci bude protokol kratky alebo dlhy. Ziadost na poistovnu odoslana minuly mesiac, vysledky z genetiky budeme mat buduci tyzden. CAR Sanus Pardubice, MuDR Vodicka (ak by sa tu nasla spolubojovnicka z Pardubic, rada pokecam aj osobne 😀)

kytka12
25. čer 2014

@opicka_kiki Ahoj chodím do Pardubic k doktorce Novotné. Mám jedno IVF se stimulací za sebou, máme něco zamražené. Teď jsem sice po transferu 22.den HCG 581, ale vzrůstá po 80 jednotkách denně, což je prý málo. Asi to zanikne, proběhlo u mě krvácení 9 den po transferu.

kytka12
25. čer 2014

holky, neznáte některou, která měla 22 den po embryo transferu HCG 580 jednotek. Co s tím doktoři udělají? Počkají na krvácení nebo udělají výškrab? Nevíte někdo?

mamemimomu
autor
1. črc 2014

Tak jsem si dneska vyzvedla kufřík s lékama ke stimulaci. Je toho požehnaně, ale začínám se těšit🙂 Není ti někdo kdo, se také chystá teď někdy na IVF, nebo má nějak čerstvě po?

matolova
1. črc 2014

IVF máme taky za sebou....museli jsme ho podstoupit kvuli me...geneticka vada krve,anovulacni cyklus a jen jeden vejcovod...jsem rada, že jsme do toho šli i přes to všechno....ted čekáme každym dnem mimco ..po deviti letech cekani.......vsechny co na to jdete drzim palce at jste stastne a povede se to

pt1981
1. črc 2014

@mamemimomu ahoj, stejný důvod jako u vás.... Manžel dokonce zdravých jen jedno procento... Nechali jsme si zevést 2 embryjka, jedno v 8+6 zamlklo, druhé mimi je bojovníček a snad se dočkáme dobrého konce 🙂. Vyšlo nám to hned napoprvé. Takže neboj, máš velkou šanci!!!

kvetinka84
1. črc 2014

Ahoj, tak u nás je problém ve mě, manžel má spermiogram nadprůměrný. Já jsem kvůli endometrioze přišla o oba vaječníky. Mám za sebou 3 IVF. První nevyšlo, z druhého máme skoro dvouletého syna a ze třetího jsem teď ve 12. tt. Držím palce

mamemimomu
autor
9. črc 2014

Ahojky, tak všechny máte úspěšné konce, to je dobře. A setkala jste se některá z vás, že jste před stimulací krátkým protokolem (gonal-f, cetrotide) brali norethisteron, aby vám dorazila dřív menstruace? já koukala, že se používá spíš pro její oddálení?

cherralie
9. črc 2014

Tak nas IVF teprve ceka, prelom rijna/listopadu. A duvody jsou na me strane, jelikoz v deloznim hrdle neprezije ani jedna spermie. Celkova imunita v poradku, takze jsme zkouseli 3 IUI a zatim bez uspechu. Zkusime jeste 4., a potom IVF.

kuc
9. črc 2014

Ahoj, já mám srůsty na obou vejcovodech, měla jsem nepravidelnou menstruaci a manžel špatnou pohyblivost spermií, v roce 1999 jsem podstoupila IVF - ISCI a hned z prvního pokusu mám dnes již čtrnáctiletého syna, který mi dělá jen samou radost. Přeji všem které se rozhodnete IVF podstoupit pokud možno co nejméně pokusů a pohodové těhotenství. Jinak ten zákon říká že pokud si při prvním a druhém pokusu necháte zavést jen jedno embrio tak máte nárok na 4 pokusy na pojišťovnu ( při 3 a 4 pokusu je možnost zavést embria 2). Pokud by si necháte hned při prvním nebo druhém pokusu závést více embrií tak pojišťovna proplácí pokusy pouze 3.