Za jak dlouho vás doktor poslal na inseminaci?

alaliska114
3. únor 2012

Za jak dlouha Vás doktor poslal na inseminace? A povedlo se?

alaliska114
autor
3. únor 2012

Prosím o nějaké informace ohledně inseminace? 🙂

vanule
3. únor 2012

@alaliska114 minulý rok jsme odstoupili 3IUI, bohužel u nás nebyly úspěšné. Víc jak rok se nám nedařilo otěhulit, tak jsme šli pro radu k obvod.gyndaři, nejdříve mě poslal na laparku a asi po třičtvrtě roku přeposlal do CAR a tam jsme zkusili IUI

micka1
3. únor 2012

ahoj já jsem po roce snažení dostala doporučení do CARu ve Zlíně. Dr mě posla na laparku a pak teprve na IUI. Píchala jsem di injekce a šla na první pokus. Ten se nepodařil a tak za něsíc znovu. To se podařilo a já mám teď doma 4 letého syna. Příčina byla asi v bývalém manželovi. Teď máme s přítelem 7 měsíční dceru a přirozeně. Držím palce aby vám ti vyšlo.

hanysek.hanysek
3. únor 2012

Taky jsem byla na IUI ve Zlíně. Také jsem si píchala injekce. O miminko sme se snažili dva roky, můj gynekolog mě poslal do Caru ve Zlíně. Na laparce jsem nebyla. IUI se bohužel nepodařilo a já o dva měsíce později otěhotněla přirozeně :o) Syn má v březnu dva roky :o) Přeji hodně štěstí.

verry
3. únor 2012

@alaliska114 ahoj, mě gyndař poslal do CARU, vyzkoušeli jsme 2 IUI, pak laparku, a pak další 3 IUI. Celkem tedy 5 inseminací a nic 😖 Letos jdeme do posledního IUI a pak hned do IVF. U nás se problém nenašel 😠

vanule
3. únor 2012

@verry verry u nás také ne, na podzim jsme hupsli do IVF a naštěstí bylo hned první úspěšné. Přeju hodně štěstí

alaliska114
autor
4. únor 2012

Ahoj, děkuji za informace!! 😀 Já jdu poprvé na inseminaci v března. V prosinci jsem byla na vyšetření krve. Tu mám OK. Poté manžel byl na spermiogramu ..... a bylo nám doporučeno jít na insepinaci .... co nejříve. O laparce doktor nic neříkal, tak jsem zvědavá zda půjdu rovnou na inseminaci. Žena před inseminací musí jít na nějaké vyšetření? (ultrazvuk, krev,laparka). A jak to je u chlapa před inseminací ..... kdy musí odevzdat sperma? Četla jsem, že inseminace trvá asi 15 minu. Znamenáto, že v 1 den stihnou všechno a žena poté jede domů? Nemusí tam ležet další den? Nám byl doporučen Hradec Králové. 🙂

alaliska114
autor
4. únor 2012

@vanule Děkuji za Info!!! 🙂

alaliska114
autor
4. únor 2012

@micka1 Děkuji za info 🙂

alaliska114
autor
4. únor 2012

@hanysek.hanysek Děkuji za informace 🙂 !

alaliska114
autor
4. únor 2012

@verry Moc děkuji za informace 😀!

ssaara
4. únor 2012

@alaliska114 - ahoj,tak to ti v březnu budu držet palce 😵 Já mám po inseminacích obě děti. Vždy jsme se zkoušeli snažit rok a pak jsme šli do Caru. Tam jsme vždy podstoupili pouze vyšetření krve,já ultrazvuk a manžel spermiogram. Syn se povedl na první pokus, dcera o tři roky později na druhý pokus.
Jinak u nás to vždy probíhalo tak,že v den inseminace tam nejdřív došel manžel,odevzdal sperma,to asi hoďku pročišťujou a já jsem tam pak přišla asi za hoďku,spermijky mi zavedli a nechali mě půl hoďky odpočívat. A pak tradá domů.
Je to to samé jako pohlavní styk,takže netřeba celý den polehávat a odpočívat 😉

alaliska114
autor
4. únor 2012

@ssaara Ahoj, děkuji za info 😀! Já myslela, že tam budu ležet týden .... 😀D! Doufám, že to dopadně. A spermujky dolezou tam kam mají 😀D Jinak už nevíííím. ☹
A ta injekce je jenom jedna? A tu si můžu bodnout sama? Já nebyla nikdy v nemocnici a nesnáším to prostředí atd.. Jsem posera.

ssaara
4. únor 2012

@alaliska114 - injekci můžeš mít jen jednu nebo několik. Jednu dostaneš určitě,ta se aplikuje 24-36 hodin před inseminací a je na prasknutí folikulu a uvolnění vajíčka.
A jinak ti třeba nasadí nějaké léky v injekci při stimulaci. Já několik cyklů brala pouze tabletky - clostilbegyt. Ale nějak jsem na něj nereagovala a folikuly nerostly,tak jak mají. Nakonec mi nasadily injekce puregonu a to krásně zapůsobilo 😉

ssaara
4. únor 2012

@alaliska114 - jo a ještě ohledně těch injekcí - já si je aplikovala sama,neměla jsem s tím problém. Ale známá si to třeba domluvila se sestřičkou u své obvodní doktorky a ta jí to píchala. Tak záleží na tobě.
Ale pokud budeš mít jen ten Pregnyl před inseminací,píchnou ti to určitě v tom CARu 😉

alaliska114
autor
4. únor 2012

@ssaara Tak to jsem zvědavá jak to dopadne. Naše sestřička u obvoďáka je hrozně ukecaná a ta by to hned všem vykecala, že jdu na iseminaci. 🙂 Tak to si to bodnu sama, snad to dokážu. 🙂 Děkuji moc za info!! Už jsem klidnější ..... nevědala jsem co mě čeká.....nejde nám to 8 měsíců, manžel byl na vyšetření .... a doktor na gyndě řekl, že mě pošle hned na inseminaci..... tak jsem byla v šoku, protože jsem si myslela, že řekne, abychom to zkoušeli normální cestou třeba ještě půl roku .... ☹

petruskaaa
4. únor 2012

asi po roce snažení jsme šli na první IUI,byli jsme 3x a pokáždé neúspěšné...

alaliska114
autor
4. únor 2012

3x? Jak to bylo časově ..... za rok 3x

zoditka
4. únor 2012

@alaliska114 Ahoj, tak mě můj gyndr. neposlal nikam ani po 2 letech neúspěšného snažení, já si to po těch dvou letech doslova vydupala 🙄 .
U nás inseminace probíhá tak, že určité dny cyklu se berou léky, aby se ti těch vajíček udělalo víc, aby byla úspěšnost vyšší (myslím že se to bere 2.-5. DC? už si přesně nepamatuju), pak se jde před předpokádanou ovulací na ultrazvuk, kde dr. odhadne přesně den ovulace, pak ten den přijdeš, dr. znovu zkontroluje, jestli jsou folikly dostatečně velké (prostě podle velikosti odhadne "termín" ovulace) a pokud řekne, že tedy dnes, dostaneš injekci, manžel odevzdá svůj poklad 😀, jdete se na hoďku nebo 2 projít, oni v laborce ten poklad pročistí (vyberou ty nej spermoníky 😎 ). Pak se vrátíš, oni ti přímo v ordinaci ten poklad 😀 zavedou do dělohy, poležíš si asi 2 minutky a jdeš domů. To je vše.
A úspěšnost? Mám pocit, že všeobecně se říká, že úspěšnost ja 1:5 nebo 1:6. Nám se povedla hned 1. inseminace, čekala jsem dokonce dvojčátka, ale těhu nedopadlo dobře ☹. A pak jsem těch inseminací absolvovala celkem snad 15 a nepodařilo se ani jednou 😖 .
Nicméně znám opravdu spoustu holek, které mají po IUI děti, takže na mě nehleď, já musím mít vždycky něco extra 😉 . Tobě moc držím palečky, ať to vyjde na poprvé, hodně štěstí!!!

zoditka
4. únor 2012

@alaliska114 Za rok můžeš jít 6x na IUI. Jestli se teda něco nezměnilo...

zoditka
4. únor 2012

@alaliska114 Promiň, dočítám postupně... neboj, nemusíš hned dostat injekce, když jdeš na poprvé a pokud u tebe nenašli problém, tak si myslím, že spíš nejdřív zkusí léky... aspoň u nás to tak je. Jo a někdo zmínil laparku, tak na té jsem nikdy nebyla.

janii
4. únor 2012

@alaliska114 Ahoj, my jsme se snažili přirozeně 2 roky (během té doby jsem nastoupila po mateřské zpět do práce, takže jsme to moc nechtěli hrotit 🙂 ) V říjnu mě moje gynekoložka poslala do CARu ve Zlíně, v listopadu byly naše výsledky - chyba byla ve mě - neměla jsem ovulaci. Hned navrhli IUI, brala jsem Clostillbegyt, dozrálo mi jen jedno vajíčko (lékař řekl, že vhodnější jsou 3-4) přesto jsme do toho šli a podařilo se nám hned na poprvé. První máme přirozeně a se stejným chlapem 😀

alaliska114
autor
4. únor 2012

@zoditka
Ahoj, děkuji za info!! Jsem na to zvědavá...... uvidíme jak to dopadně. Já mám vše v pohodě,krev, ultrazvuky atd.. Uvidíme snad to dopadně. A ty spermoníci tam dolezou .... 🙂!!

alaliska114
autor
4. únor 2012

@janii Tak to je super!!! 😀D

motley
30. čer 2012

Ahoj všem, včera jsme obdrželi výsledky spermiogramu:
Vzhled: homogenní, šedavě opaleskující
Liquifikace: 20min.
Viskozita: vyšší
pH: 8,0
Objem: 4,6 ml
Koncentrace 8,5 !!! mil/ml
Celkový počet: 39 mil
Motilita PR + NP: 32%
Aglutinace: 0
Motilita: PR 16%, NP 16%, IM-nemotilní: 68%, MAR test: 50%, Leukocyty: 1mil/ml
Morfologie: A-normální 7%, B-defekty hlavičky 46%, C-defekty krčku 16%, D-defekty bičíku 29%, E-cytoplasmatické kapky 2%
Závěr: oligozoospermie, asthnenozoospermie
Další parametry mimo normu: viskozita
Na internetu jsme si našla, že se jedná o sníženou pohyblivost a množství, ale nevíme, ja moc je to vážné. Našla jsem několik spermiogramů s podobnými výsledky, kde se psalo o nabídnutí IVF. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc

motley
20. črc 2012

Tak nakonec jsme dostali doporučení do CAR u Apolináře, kde jsme byli už na první konzultaci, máme udělané odběry oba dva a já jdu příští týden na ultrazvuk a manžel musí na konci srpna znovu na spermiogram, by´t ho měl starý asi 14 dnů, tak si paní doktorka chce být jistá, takže zatím nic nevíme a víc se dozvíme až po UTZ....

omcamauta
20. črc 2012

@motley hodnoty spermiogramu se celkem hodně mění v čase, je dobře, že ho doktorka posílá znovu - zjišťuje tím, jestli má spermio fakt tak špatný nebo měly spermoně jen "špatný den". 😎