Za jakých podmínek dělají umělé oplodnění?

zuzka72
24. bře 2009

😢 Ahoj všem, dnes jsem zoufálá, jako snad nikdy předtím, nedávno jsem zde přispívala a psala si, ale bohužel jsem to téma již neobjevila, tak jsem si dovolila založit nové. Je mi 36let, mám dva syny 16 a 14let a přítele s kterým se už rok snažíme marně otěhotnět. řeknete si, má 2kluky, tak co ještě chce? -Ale snad to někdo pochopí. Přítel děti nemá a mě asi chytla druhá míza co se dětí týká. Obešli jsme řadu vyšetření, prý je vše v pořádku, brala jsem tablety na vytvoření více vajíček, píchala injekce na uvolnění, sexovala o 106 a pořád nic, zase jsem to dostala. Když je vše v pořádku, tak kde je chyba, proč ten kdo děti nechce a hází je do popelnice je má a ten kdo by jim dal lásku a miloval je je nemá? Neznám odborné názvy a tak by mě zajímalo, nevíte někdo, kdy a za jakých podmínek dělají nějaký typ umělého oplodnění? Nechci se ptát pana doktora, připadám si, jako 15tiletá holka a strašně trapně. Ale když to nejde normální cestou, to víte už nejsem taky nejmladší a ten čas strašně ubíhá. Celé dny jen brečím potoky slz a snažím se být před okolím v pohodě, ale nejde to, je to silnější než já, vyplakala jsem snad už potoky slz a klávesnici musím znova vysoušet.Budu ráda za každý příspěvek do diskuze. 😢 Zuzka

ivkaj
24. bře 2009

Zuzko, já myslím, že po roce snažení je nejvyšší čas se objednat do nějaké ho centra asistované reprodukce (CAR), probrat s nimi co vše jste už podstoupili za vyšetření, jaké byly výsledky a podle toho rozhodnou co dál.
Ale hlavně, i když to bude znít jako klišé a ani já tu radu nemám moc ráda,ale chce to klid a tolik se na otěhotnění neupínat.

eloana
24. bře 2009

ahoj zuzi -tak umele hradi zene do 40 let. Hradi ho kdyz je problem bud u zeny nebo u muze - a asi taky kdyz je pricina neznama tak po nejake dobe -nevim presne po jake je take narok na umele. zajdete do centra asistovane reprodukce a tam vam poradi nemusite mit zadne doporuceni

kikina666
24. bře 2009

zuzka ahoj

umele oplodnenia maju viac foriem

1.stimulovane cykly clostylbegytom ... uzivas tabletky 3.-.7. den cyklu a potom ti injekciou vyvolaju ovulaciu a nacasuju ti presne na hodinu bud pohlavny styk alebo IUI t.j. inseminacia, ze ti do maternice vstreknu spermie partnera, ktore po odbere ocistia a vstreknu iba tie najlepsie ... to je forma, kedy ma zena silny hlien a partnerove spermie sa nedostanu cez krcok maternice

2. IVF .... toto je umele oplodnenie v skumavke ... muz da spermie ktorymi oplodnia vajicka zeny v skumavke, cele IVF prebieha nasledovne, najskor sa beru lieky a potom sa pichaju 2 druhy injekcii do brucha po doby 3 - 4 tyzdnov, a chodi sa kazdy druhy den na krv a utz,tymi injekciami ti nastimuluju vajecniky tak, ze sa ti miesto 1 vajicka vytvori aj 15 vajicok, su baby aj s 20 vajickami, tie operativne odoberu z vajecnikov ..operacia trva cca 5 minut a oplodnia ich v skumavke a po 6 dnoch ti vlozia do maternice najsilnejsie embryo alebo dve nie je to bolestive iba trosku neprijemne a ak ti zostanu dalsie embrya tak tie si mozes dat zamrazit a potom sa daju pouzit tak, ze dalsi cyklus uzivas lieky a na 20.den cyklu ti embryo rozmrazia a vlozia do maternice

poistovna preplaca zakrok v plnej vyske ale tie injekcie vychadzaju na 10000

xradka
24. bře 2009

Ahoj Zuzko,možná je problém právě v tom, že si mimčo moc přejete!Ono je těžký být veselá, když zjistíš, že to "zase" nevyšlo,ale věřím, že je hodně důležité, se nad tím povznést a nemyslet na to. Ono to pak přijde samo - zdraví jste a to je nejdůležitější. Taky se s manželem snažíme o mimčo (tedy "zatím jen" 4 měsíce). Mám nepravidelný cyklus, vůbec netuším, kdy mám ovulaci, tzn. kdy je nejvhodnější čas na snažení a straší mě věk (je mi 30 let, dítě zatím žádné). Jasně, když dostanu menstruaci, tak si řeknu "Zase nic a jsem posmutnělá", ale pak si začnu říkat - aspoň můžu jezdit na kole, chodit na aerobik (prostě to, co mě baví) a věřím, že jednou menstruace nepřijde a já budu ta nejšťastnější ženská na světě. Možná tu píšu nesmysly, ale opravdu - zkus si najít nějaký koníček, zábavu a nemysli na to. Co se týče umělého oplodnění, tak když zadáš do googlu dotaz, určitě ti vyjedou různé stránky o této věci. Osobní zkušenost s tím nemám a snad ani mít nebudu 😉 Měj se hezky a hlavu vzhůru!

eloana
24. bře 2009

jinak v CR se v soucasne dobe hradi - 6x IUI za rok, 3x IVF za zivot. hradi neni to spravne slovo -priplaci 😉

kikina666
24. bře 2009

eleona to mate super, na slovensku si IUI hradis v plnej vyske, poistovna nepriplaca sa vobec nic

zuzka72
autor
24. bře 2009

Strašně, strašně moc vám všem děkuji, ani nevíte, jak je krásné vědět, že někdo je při vás a snaží se pomoci. Koníčky jsou super věc mám jich spoustu, ale nic mě nebaví už ani návštěvy kamarádi prostě nic, totálně jsem se uzavřela a věřte mi, nebo ne, nevít ty dva kluky, tak už tady určitě nejsem. Věřím, že snad se to někdy povede a vím, že když né, tak život půjde dál, ale je to strašně těžké a kdo to zažil určitě ví o čem mluvím. Moc Vám všem ještě jednou děkuji.

eloana
24. bře 2009

kiki ja vim to mate pekne blby:(((pisu si s jednou holcinou ta to prave rikala ze s darcem ji ot prijde na 5000-6000 to uz je fakt lepsi IVF rovnou

bublinka11
24. bře 2009

Ahojte...ja sa trosku pripojim...my sa snazime 11 mesiacov a tiez mi vsetci radili...nemysli na to, netrap sa, nesnaz sa moc. Pride to, ked to nebudes cakat. Ale tieto slova ma prave este viac nutili na to mysliet a cakat, kedy mysliet prestanem. A vlastne, kedy to ja nebudem cakat? Ved cakam kazdy mesiac... 🙂
Teraz sa ale u mna udiala taka vec, ze som sa zacala tesit na jar a na leto, na bicyklovanie a na pivko na teraske...a akosi som sa psychicky ukludnila...a neukludnili ma slova...nemysli na to, pride to... kazda si to musime prejst a pockat, kym to trapenie a otazky preco prejdu same...
Zuzka, prajem, nech to vyjde "necakane", co najskor 🙂

eloana
24. bře 2009

tak nemyslet na to je rada nad zlato🙂 ja vim ,ze to ti lide mysli dobre -me to taky kazdy rika 🙂 ale fakt to moc nejde.Ale je pravda co jsem omezila trosku konika to je lepsi🙂) ale jsem rada ,ze to existuje a clovek se muze vypovidat

kikina666
24. bře 2009

u nas je to komplikovane ako vsetko ...

lusina
24. bře 2009

Ahojte, Zuzanka hovoríš mi z duše, som na to veľmi podobne ako ty,uzatvorila som sa pred všetkými a pred celým svetom. nič ma nebaví, nikam sa mi nechce chodiť, všetko ma "obťažuje", zmenila som úlpne pohľad na všetko, ale cez to všetko dúfam, že sa nám to podarí a tá ms nepríde.
my sa snažíme cca dva roky, tiež sme absolvovali vyšetrenia, výsledok, ste zdraví......,ale ked sme zdraví, prečo to trvá tak dlho?
Zuzi, viem o čom hovoríš, je to naozaj veľmi ťažke a ten kto príde k mimi ako "kura k zrnu" vôôôbec nevie ako sa my cítime.

bublinka11
24. bře 2009

Ano...vypovidat, lebo tie kamosky, co deti este nechcu, pripadne tie, ktore ich uz maju a otehotneli hned, nase trapenie nepochopia nikdy...

eloana
24. bře 2009

no prave🙂 a bublinka vy jste byli uz v nejakem centru - my se snazime o druhe take ted asi 13 mesicu ale uz ot temer pres pul roku resime -nastesti jsme prisli na problem hodne brzy

bublinka11
24. bře 2009

My sme boli v centre a vysledok je tiez: obaja ste zdravi, neviem, preco sa vam nedari. Ja si myslim, ze u mna je problem prave v psychike, lebo ja som si myslela, ze to pojde na prvy krat...
A Lusina...toto iste prezivam ja, nebavi ma praca, nebavia ma kamarati, nebavia ma jazyky, na ktore chodim....proste ma nebavi zit. Chcem odtialto uniknut, rozmyslam nad pracou v zahranici, nemat manzela, tiez som uz asi niekde inde. Ale ono to prejde, chvilu je dobre a ked pride MS...teda u mna skor PMS...tak som tam, kde predtym. Ale teraz pocitujem prilev pozitivnej energie...ale to pripisujem prichadzajucej jari 🙂

kikina666
24. bře 2009

lusina, zuzka ... musite to prekonat ... my sa trapime uz strasne dlho, tiez mam take stavy a padnem uplne na dno a potom sa z toho dna zase vyhrabem a to mam uz za sebou toho dost ...
s priatelom sme sa snazili 4 roky a potom sme sa rozislli a teraz s manzelom v juli budu 4 roky .... takze v podstate v mojom pripade sa snazim o dieta uz 8 rokov a za tu dobu som postihala toto vsetko :

3 stimulovane cykly clostylbegytom
2xIUI
2xIVF neuspesne
2xET neuspesne
1xKET neuspesne
laparoskopia
genetiku
2x potrat
1x biochemicke tehotenstvo

nie je toho malo ale musim bojovat, lebo sa k tomu malickemu nedopracujem, teraz zase skusame clostylbegytove stimulacie a dali sme ziadost na 3tie umele oplodnenie a ak to dovtedy nevyjde tak na jesen ideme na 3tie umele

kikina666
24. bře 2009

a najhorsie na tom je to, ze sme s manzelom obidvaja uplne zdravi ... nie je ziadny problem, ale skratka miminko nemame

lusina
24. bře 2009

no Kiki, teda.... máš toho teda riadne za sebou. 🙂
ved aj s mužom som to rozoberala, že keby nám v car-e povedali, že tu a tu je chyba,pre toto sa vám to nedarí asi by to bolo lepšie ako ,že sme ok a stále nič. vedeli by sme prečo sa to nedarí, ale takto si pripadám úplne bezradná.
bubli, ja som ako na hojdačke, raz som hore a ked príde ms zase dole, ale vždy sa pozbieram a dúfam v ďalší cyklus a hovorím si, možno toto je ten úspešný 🙂 možno sme také zdepkované týmto nekonečne škaredým počasím, predsa ked je krásne, teplo a svieti slniečko mi je hned lepšie.

bublinka11
24. bře 2009

Ano...je blbe obdobie. Stale je skaredo, prakticky nemas co robit...ked bude teplejsie, tak aj nalada bude isto lepsia. A tu hojdacku poznam...a tiez to, ze by som bola radsej, keby mi urcili diagnozu, nasadili lieky a ja som mala nadej, ale takto???

kikina666
24. bře 2009

baby ja som minule skonstatovala ze posledne roky je moje najhorsie obdobie v zivote .... tak psychicky vycerpana som nebola nikdy predtym

lusina
24. bře 2009

som rada, že sa mám komu vyžalovať.nechcem aby doma bola toto tema nr.1 a predsa muži sa na to inak dívaju ako my ženy. my máme predsa materinský pud 🙂 , nás ten nuti sa každý mesiac pozbierať sa a skušať to ďalej a ďalej......
a už sme Bublinka niečo postupili? myslím napr.IUI, alebo clostil?....

lusina
24. bře 2009

kiki, to ti verím, neúspech veľmi ubíja......

emamamamu
24. bře 2009

asi ti neporadim, jen si nemysli, ze si exot..moje mama by chtela prcka hned..i bez chlapa..(42 let)..od kamosky mama dokonce byla nedavno tehotna s 26ti letym klukem...bohuzel potratila a ted ji ruzne vitaminy a chce dalsi dite....je ji taky 42...
takze jsme nejak s kamoskou usoudily, ze odrostle deti neznamenaji svobodu, ale spis pocit, ze jste k nicemu🙂
snad se vam to podari s pomoci lekaru...🙂 pred rokem bych si tukala na celo🙂

bublinka11
24. bře 2009

U mna to byvala tema nr. 1 doma, ale moj muz tym trosku trpel...a aj trpi, tak sa snazim o tom moc s nim nehovorit...
Postupila som zatial len zakladne vysetrenia ako HP...a muz spermiogram...vsetko ostatne ma este len caka a ja stale dufam, ze minie 🙂

lusina
24. bře 2009

aha, tak ti prajem aby si už nič nemusela podstupovať. 🙂
ja mám tieto vyštrenia zasebou od 6/08.potom jeden cyklus clostil -plánový sex, neuspešné, potom v nov.a dec.08 clostil a IUI, neuspešne, pauza a teraz od 3/09 zase clostil-plánovaný sex a toto skusim ešte 4 a 5/09. potom asi IVF, lebo už ma nebaví čakať. 🙂

kikina666
24. bře 2009

lusina mi hovor ... a po tom druhom potrate som skoncila na praskoch na nervy, ale som sa z toho pozbierala ale nie je to jednoduche najma vsetky tie otazky z okolia ... a vsadde kde sa otocim samy kocik

emamamamu ... to vazne cakas trojicky ???? to si po umelom oplodneni ???

emamamamu
24. bře 2009

neee...cekame jedno...🙂 ja myslela, ze podle tech jmen to vsem dojde🙂)))))

lusina
24. bře 2009

kiki, presne, všade samý kočík, sama tehula, v TV je podchvíľou niekto tehotný a mojích kamarátkach ani nehovorím....

bublinka11
24. bře 2009

Lusi...mne tiez Dr. povedal, ze ma caka clostil - planovany sex, pripadne IUI atd atd...ja na to ani mysliet nechcem a ked vidim, ze u teba neuspesne, co mozem ocakavat ja???

figurka.m
24. bře 2009

ahoj, zuzi,viem presne ako sa citis, ja mam tiez 36 rokov a o nase dieta sme sa snazili 8 rokov, u mna bol problem v doktorke, ktora mi ustavicne tvrdila, ze som zdrava a problem je v mojej hlave, az ked som zmenila dokiho spravil mi laparo a zistil endometriozu, liecila som sa umelym prechodom a po liecbe sa mi s clostilom, pregnylom podarilo otehu a mam svojho betarika, horsie to ale bolo, ked sme chceli druhe a neslo to tak znova laparo, umely prechod, ale ani po tom to neslo, nepomohli ani hormonmi, ani neviem kolko som iach brala, ale nakoniec nam vyslo 3 IUI, bohuzial v 22tt som o babo prisla a tym dnom to ide so mnou z kopca, snazime sa teraz 5 mesiacov prirodzene, ale nic, som na dne pretoze viem, ze to nepojde, ze to budu zase nekonecne navstevy u dokiho, hormony, merania, IUI a posledna moznost IVF, ale ja neviem, ci mam na to tolko sil, v podstate sa 12 rokov dokopy snazim otehu, masiac co mesiac cakam v nadeji, ze to tentokrat snad vyslo a nic a ako pises ty, nemat synatora uz som davno zavreta v blazinci, drzim ti palceky, nach sa cim skor zadari a tvoje trapenie sa skonci stastne a to iste prajem aj vsetkym babulkam, ktore si to zelaju najviac zo vsetkeho 😉