Za jakých podmínek dělají umělé oplodnění?

zuzka72
24. bře 2009

😢 Ahoj všem, dnes jsem zoufálá, jako snad nikdy předtím, nedávno jsem zde přispívala a psala si, ale bohužel jsem to téma již neobjevila, tak jsem si dovolila založit nové. Je mi 36let, mám dva syny 16 a 14let a přítele s kterým se už rok snažíme marně otěhotnět. řeknete si, má 2kluky, tak co ještě chce? -Ale snad to někdo pochopí. Přítel děti nemá a mě asi chytla druhá míza co se dětí týká. Obešli jsme řadu vyšetření, prý je vše v pořádku, brala jsem tablety na vytvoření více vajíček, píchala injekce na uvolnění, sexovala o 106 a pořád nic, zase jsem to dostala. Když je vše v pořádku, tak kde je chyba, proč ten kdo děti nechce a hází je do popelnice je má a ten kdo by jim dal lásku a miloval je je nemá? Neznám odborné názvy a tak by mě zajímalo, nevíte někdo, kdy a za jakých podmínek dělají nějaký typ umělého oplodnění? Nechci se ptát pana doktora, připadám si, jako 15tiletá holka a strašně trapně. Ale když to nejde normální cestou, to víte už nejsem taky nejmladší a ten čas strašně ubíhá. Celé dny jen brečím potoky slz a snažím se být před okolím v pohodě, ale nejde to, je to silnější než já, vyplakala jsem snad už potoky slz a klávesnici musím znova vysoušet.Budu ráda za každý příspěvek do diskuze. 😢 Zuzka

eloana
24. bře 2009

samsa -nee mela jsme zadost na ivf schvalene,ale museli jsme to stornovat

samsa
24. bře 2009

Holky, tak snad se nám všem brzo zadaří, ať už přirozeně nebo uměle.

zuzka72
autor
24. bře 2009

Myslím si, že každý má svobodnou volbu a je na každém, jak se rozhodne a pokud se dva spolu domluví na jedné věci s jasným cílem, tak mi nezbývá než držet vám hodně palečky a ať ten cíl není daleko, ale hooodně blízko.Slnieckova, je to přesně to, co máš napsáno v mottu v prfilu-oni (eloana) jsou sladěni a klape to. Hodně záleží na chlapovi a bez něj by to asi nešlo.

oxan
24. bře 2009

samsa a tebe sa nedarilebo vidim ze tvoja mala ma len 2R? 😉

eloana
24. bře 2009

ono se ot rekne nechte to byt -manzel nema nebo hrozne malo a spatne spermie - takze nechat tomu volny prubeh a neresit to to bohuzel moc nejde - bez umeleho to asi nepujde -zkusenost je takova ,ze se to spise zhorsuje.

samsa
24. bře 2009

Oxan, malá byla hned první měsíc, druhé těhu na podzim bylo třetí měsíc pokusů a teď tohle těhu je též na první pokus. S otěhotněním snad problém nebude, ale už druhý nezdar, jsem z toho fakt špatná. Navíc to čekání, jak to dopadne....

oxan
24. bře 2009

eli aty mas kolko rokov ak sa smiem spytat ha ha 🙂 a neskusali ste baby aj tie cviky na precvicenie maternice podla tej jednej pani neviem uz ako sa volala-vy v cechach to asi neviete ze vraj pomohla uz viacerim zenam ale ty eli to asi nepotrebujes kedze si pisala ze manzel ma skor tie problemy

eloana
24. bře 2009

oxan me je 27 a u me zatim neni zadny problem vse mma v poradku. to je duvod proc do toho chci jit uz ted -dokud muzu ja kdyz ne manzel

oxan
24. bře 2009

tak to mas este malo 🙂 ja zachvilu 34 tak najvyssi cas tak vam drzim palceky a sup sup do postielky 😀

eloana
24. bře 2009

🙂 urcite to vyjde nam vsem.

eloana
24. bře 2009

jo zuzi .jinak co udelaji jako prvni je spermiogram partnera.u nas prave sel manzel na spermiogram a az pak jsme sli do centra - tam mu ho deallai znova -tak je lepsi jit rovnou do centra

zuzka72
autor
24. bře 2009

spermiogram už máme za sebou-OK, já-OK, vejcovod, ovulace a kde co všechno OK-A POŘÁD NIC! 😖

eloana
24. bře 2009

tak to zkuste - preci nemusite jit hned na IVF -urcite vam treba doporuci IUI

zuzka72
autor
24. bře 2009

Prosím, já jsem neznalec a tyhle názvy, co píšete tady všichni mi vůbec nic neříkají, může mi to někdo trochu přiblížit? Dík

samsa
24. bře 2009

Zuzka72, a co imunologii, tu vám dělali? Ono to je blbé, ale jestli jsi na to tak moc upnutá, tak to může fakt být i tou psychikou. Ale nemyslet na to nejde to je blbá rada, ale někde jsem četla, že prý pomáhá několikrát denně se od srdce zasmát, pouštět si komedie, prostě dělat všechno pro to, aby byl člověk veselejší, místo toho, aby si říkal, že na to nesmí myslet. protože kdo chce mimčo, tak na to zákonitě myslí.

kikina666
24. bře 2009

samsa bude to dobre neboj ....

slnieckova suhlasim s eloanou .... ked tak odcudzujes umele oplodnenia tak ty asi nemas problem ... nikomu to neprajem aby si prezil to co ja
ty by si sa mozno na to vykaslala ... ale my s eloanou nemame na vyber, a to co si nappisala ze by si sa bala ze stratis manzela ????? to si myslela vazne ???? to by ma ani vo sne nenapadla takato volovina .... nas vztah to prave naopak utuzilo, vsetko si to absolvuje so mnou chodi so mnou na kazde vysetrenie, na kazde sono a je ovela viac chapavy voci mne je pri kazdej injekcii do brucha cele to preziva so mnou a to ze by som ho stratila tak to ma taka volovina ani nenapadla, je to o vztahu

zuzka72
autor
24. bře 2009

Imunologii jsem ještě nepodstoupila, zkusím to navrhnout, a zasmát se, to zkouším, ale ten smích není ten pravý, to snad ani nejde, mozek je strašně chytrá věc, ale na tohle trošku blboučkej, mu neporučíš.

kikina666
24. bře 2009

oxan dakujem snad ano

zuzka ....
IUI je inseminacia ... vstreknutie partnerovych spermie cez kateter do maternice
IVF ... je umele oplodnenie v skumavke klasickou metodou
ICSI ... je umele oplodnenie v skumavke metodou napichnutia vajicka a vlozenie spermie priamo do vajicka
ET embryotransfer do maternice
KET kryoembryotransfer .... cize vlozenie rozmrazeneho embrya do maternice

slnieckova
24. bře 2009

kikina reagovala som na tento prispevok:

zuzi to mi povidej -vis u nas je problem v manzelovi (je to pro nej tezke ,ale v soucasne dobe jsme ot vyresili ku spokojenosti obou) ale stve me -ja jsem v poradku a stejne ladovat hormonama se musim samozerejme JA

Neodsudzujem umele oplodnenie... nikde som to tu nespomenula, alebo ano? Neviem o tom 😕 To, ze som napisala, ze by som sa bala, ze stratim manzela bolo myslene ako reakcia na slova: "je to pro nej tezke".... "JA jsem v poradku s tejne ladovat hormonama se musim samozrejme JA"..... Stratu manzela som nemyslela kvoli nemoznosti znovu otehotniet, kvoli liecbe, kvoli umelemu oplodneniu, ale mozno kvoli natlaku, ktory by mohol zacat casom vnimat ako negativny.... Vyprosujem si tvrdenie, ze je to volovina 😉 nemam ten pocit, ze som napisala az taku volovinu.... A to ci mam problem... to neries, lebo nevies 😉

eloana
24. bře 2009

ano - pokud bychom byli oba v poradku -ci mel manzel trosku zhorseny spermiogram -asi bych tomu dala volny prubeh. ale mame problem, ktery se asi sam od sebe nevyresi.
Chapu holky co mimco nemaji a nevedi kde je problem ,ze to resi pres umele a i zuzku ,kterou uz malinko tlaci cas
a nemyslim si ,ze by me manzel kvuli tomu opustil (vi ,ze to je problem ktery se sam nevyresi)

samsa
24. bře 2009

Holky, možná blbý dotaz, přemyšlela jste některá o adopci? Já to dost zvažuju, že bych do toho i šla.
Kikina, koukala jsem, co máš za sebou a klobouk dolů. Jsi strašně moc statečná.

kikina666
24. bře 2009

slnieckova ja neriesim tvoj problem ...
ja sa ti snazim vysvetlit, ze strach ze stratim manzela v takejto situacii nie je na mieste .... bud som s clovekom s ktorym chcem byt aj ja a on so mnou tak na tom nie je co riesit, laebo potom je to o tom, ze ten vztah nie je silny ak takato malickost ho ma nastrbit

kikina666
24. bře 2009

samsa .. ja uz vybavujem adopciu ... ale poviem ti je to na dlhe lakte ...teda len teraz zaciname, mam pozistovane co to vsetko obnasa ale je totho strasne vela

eloana
24. bře 2009

asi jako pro kazdou zenskou je tezke kdyz ji nekdo rekne ,ze nemuze mit deti -tak i pro chlapa.
myslim ,ze to manzel nese dobre - mrzi ho to ze mi nemuze dat po cem touzim.
Nikdy jsem nebrala antikoncepci ,tak se trosku hormonu bojim. i kdyz me to stve pokud chci dite jit do toho musim🙂 z pocatku jsme z toho byli spatni,ale asi vice ja. v soucastnosti to bere s humorem

eloana
24. bře 2009

ja bych sla taky do adopce kdyby nebyla tak slozita a zlouhava.hlavne v soucasne dobe nemame prostory tak by mi ani dite nedali

kikina666
24. bře 2009

eloana a to je dolezite .... moj muz presne takisto .. skratka sme si sadli porozpravali sa, dlhe hodiny debat a dospeli sme k jednemu nazoru ze preto spravime maximum co sa bude dat a verili sme ze to nebude az take komplikovane a kedze to nejde tak boli zase dlhe hodinove diskusie ohladom adopcii, trosku mal moj muz problem ci dokaze prijat cudzie dieta, ale po dlhych debatach a uvahach sme sa zhodli, ze ked sa nam nepodari vlastne tak budeme mat "vlastne cudzie" babenko niekde z dojcenskeho ustavu a zaciname vybavovat adopciu ...

tanika.t
24. bře 2009

ahojte 🙂
všetkým vám veľmi držím palce!!!!!

kikina,mozes mi prosím ťa napísať,čo všetko obnáša vybavovanie adopcie? ja som tiež zo žilins.kraja a veľmi nad tým rozmýšľame

mirica
24. bře 2009

zuzka - ja plne chápem o čom píšeš , a myslím , že ti môžem zodpovedne povedať , že sa to nezlepší .......ja som na tom bola podobne pred letom 2007.......jedno dieťa (v tom čase 14 ročné) som mala s bývalím manželom ......a strašne som túžila po ďaľšom bábätku so svojím súčasnám partnerom ( on má 2 deti z predch. manželstva).....a nechápala som , že ako to , že obaja deti máme , ale spolu sa nám uč 1,5 roka nedarí .....v tom čase som na tom bola psychicky na tom tak zle ako ty , až na to , že ja som sa už dostala do štádia dennodenného sledovania , ovulačných testov, a na konci cyklu behania na WC a sledovania či náhodou mrcha nezačína , potom som to nevydržala ,kupovala tehu testy a testovala ešte predtým , ako mala prísť mrcha - samozrejme boli negat....ale aj tak som dúfala , že kým nepríde môžem byť predsa len tehu........
potom som išla do centra , lebo už som ďalej psychicky nevládala a dúfala , že mi vysvetlia prečo nie som tehu.
ja aj partner sme boli vraj v poriadku , ale napriek tomu nič, Postupne sme sa dopracovali až k IVF (umelému oplodneniu).......po odbere vajíčok konečne zistili v čom bol problém - moje vajíčka mali príliš tvrdý obal (spôsobuje to aj vek) , a otehotnieľ prirodzene by sa nám nikdy nepodariilo.......ako si môžeš prečítať v pase , nakoniec všetko dobre skončilo - až na to , že nám zabudli povedať , že tými stimuláciami sa ten obal vajka môže zmeniť - tak , že teraz pre zmenu budeme meť "detí ako smetí".....ale ja neľutujem 😀

eloana
24. bře 2009

kiki drzim pesti -mam kamaradku - jeji sestra hodnekrat potratila -ani uz pak nerikala kolikrat -a nakonec se ji minuly mesic narodil klucina.) to uz si take vyrizovali adopci -protoze nemohli prijit proc stale potraci- je ot take hrozna beznadej

kikina666
24. bře 2009

tanika.t ..... pozri temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
az to neopakujem vsetko ako papagaj, my sme zatial vo faze 0, isli sme na prokuraturu poziadat o odpis z registra trestov a nedali nam ho ze nam to nemozu dat, mam kamaratku co ma adoptovaneho chlapceka a on tam ma znamosti tak nam s tym pomaha ... vcera tam mala ist kvoli ziadosti sa popytat a potom ma zoberie tam so sebou za tou jej znamou a uz si to budeme vbybavovat sami .... ale vopred hovorim na dlhe lakte ...\
milion potvrdeni, psychotesty, zdravotne prehliadky ... a ked to mas vsetko tak potom dostanes rozhodnutie a cakas na dieta v ziline sa na babetko caka 2 roky