Za jakých podmínek dělají umělé oplodnění?

zuzka72
24. bře 2009

😢 Ahoj všem, dnes jsem zoufálá, jako snad nikdy předtím, nedávno jsem zde přispívala a psala si, ale bohužel jsem to téma již neobjevila, tak jsem si dovolila založit nové. Je mi 36let, mám dva syny 16 a 14let a přítele s kterým se už rok snažíme marně otěhotnět. řeknete si, má 2kluky, tak co ještě chce? -Ale snad to někdo pochopí. Přítel děti nemá a mě asi chytla druhá míza co se dětí týká. Obešli jsme řadu vyšetření, prý je vše v pořádku, brala jsem tablety na vytvoření více vajíček, píchala injekce na uvolnění, sexovala o 106 a pořád nic, zase jsem to dostala. Když je vše v pořádku, tak kde je chyba, proč ten kdo děti nechce a hází je do popelnice je má a ten kdo by jim dal lásku a miloval je je nemá? Neznám odborné názvy a tak by mě zajímalo, nevíte někdo, kdy a za jakých podmínek dělají nějaký typ umělého oplodnění? Nechci se ptát pana doktora, připadám si, jako 15tiletá holka a strašně trapně. Ale když to nejde normální cestou, to víte už nejsem taky nejmladší a ten čas strašně ubíhá. Celé dny jen brečím potoky slz a snažím se být před okolím v pohodě, ale nejde to, je to silnější než já, vyplakala jsem snad už potoky slz a klávesnici musím znova vysoušet.Budu ráda za každý příspěvek do diskuze. 😢 Zuzka

lusina
24. bře 2009

Bublinka, toto je klasický postup pri zdravých pároch. najprv 3x clostil- pánovaný styk, potom ak sa nepodarí tak IUI, ta sa da opakovať do kedy vládzeš 🙂 , samozrejme nesmu byť všetky cykly stimulované, lebo ak by si išla na IUI 6x za sebou, tak toľko hormonov a kadečoho nemožeš.a potom asi už len IVF.
pozri, že to mne nevyšlo ,neznamená, že to nevýjde tebe 🙂

bublinka11
24. bře 2009

Ja som sa ale nestretla este so zenou, ktorej by vyslo IUI...poznas nejaku?
No musim sa odrazit a brat to tak, ze ja budem prave ta, ktorej to vyjde mozno bez hormonov, mozno po clostile...hlavne to chce pozitivne myslenie, tak snad mi fakt ta jar k tomu dopomoze 🙂

kikina666
24. bře 2009

bublinka ... cim skor s tym zacnes tym lepsie ... zbytocne sa trapit a verit ci to vyjde ...

bublinka11
24. bře 2009

Ale ja verim...stale sa upinam na tie pary, ktorym to fakt vyslo az po roku, mam okolo seba 3...tak mam vlastne este tento a buduci cyklus nadej 🙂
A bojim sa tych ostatnych postupov prave preto, ze ak by nevysli tie, tak mi uz nic nezostane ☹

kikina666
24. bře 2009

bublinka .... ak chces este cyklus 2 pockat tak to kludne mozes zacat vybavovat to IUI, lebo kym sa do toho pustis tak to trva asi 2 - 3 cykly kym ta nastavia na hormony a zacnu ti stimulovat cyklus a utz pozerat vajecniky ...

bublinka11
24. bře 2009

Ja uz chodim do centra...este mi chcu raz spravit HP a potom sa mame dohodnut, cize tento cyklus este bude prirodzeny a zrejme aj ten dalsi, lebo este chcem vyskusat folikometriu. Ale skor som rozmyslala najprv nad stimulaciou a planovanym stykom...az potom IUI

kikina666
24. bře 2009

bublinka no super ... co dodat budem drzat palce

ano presne najskor to skuste palonave a az potom na IUI

bublinka11
24. bře 2009

Kikina a aj ja tebe drzim palce, nech ta pekne prekvapi tehu a nemusis ist na tretie IVF 🙂

kikina666
24. bře 2009

bublinka no dakujem ... snad ta dovolenka vyjde a nastimulovane foliky zabojuju

zuzka72
autor
24. bře 2009

Jo holky, jako by jste mi hovořili z duše-samej kočárek, samy mimina, všichni kolem těhotní, ze všech koutů reklama týkající se těhotných a dětí, v každém časopise těhotná. Jsme snad na jiné planetě?

eloana
24. bře 2009

zuzi ja uz na to nereaguju -ted se kolem me rodej same deti🙂 uz ani nechci vedet kdo zas ceka 😀

kikina666
24. bře 2009

eloana .... len rozdiel medzi tebou a mnou je ten, ze ty uz jeden pokladik mas ..... keby sme mali jedno dieta a druhe by neslo asi by som sa na vsetky tie cirkusy nedala nahovorit, ale aspon jedno jedine keby bolo

eloana
24. bře 2009

🙂 kiki to mas pradu ale taky jsme si myslela ,ze kdyz jedno dite uz mam budu v pohode ,ale nejde to stejen jsem na to upla. Pritom prvni jsme nejak extra neplanovali -jeste jsem studovala vejsku a jsem moc rada ,ze se to stalo 🙂

kikina666
24. bře 2009

ty mas ovela vacsiu sancu ako ja .... ked si len zoberies tych 8 rokov ... uz by hadam mohol dojst rad aj na mna

zuzka72
autor
24. bře 2009

To je právě ono, že každý si to myslí, že ti co už děti mají, tak co z toho, že teď nemohou otěhotnět dělají. Jenže opak je asi pravdou a o to je to asi horší. Asi to nevysvětlím, ale je to tak, když děti nemáte a řeknou vám, že to nejde, je to hrozné, těžké, ale víte, že to nešlo a nepůjde. Ale když děti máte, tak rozdíl je v tom, že vy přece víte, že to šlo, alespoň předtím a teď to nejde, dáváte vinu sama sobě. Nepochopte to špatně, každá to má složité a každé to přeji, ať si to zažije, ten krásný pocit držet své dítě v náručí, jen dnes bych k tomu určitě přistupovala jinak, než když mi bylo 18let. Hodně síly a štěstí všem snažilkám.

eloana
24. bře 2009

my tedy vime ,kde je chyba -prave to uz pres pul roku resime.

kikina666
24. bře 2009

zuzka ja som to myslela tak, ze keby som mala s manzelom jedno dieta tak by som nerieisla dalsie umelymi oplodneniami keby to neslo normalne, ale ty si v inje situacii, ty mas deti z prveho manzelstva a teraz chces dieta s novym partnerom ... si ma zle pochopila co som tym chcela povedat ..

eloana a my nemame ziadnu chybu a predsa to nejde

zuzka72
autor
24. bře 2009

Já vím kikina666, já to samozřejmě tak pochopila, jen jsem to chtěla osvětlit ostatním a co se týká tvé situace-jen těžko bych asi tohle dokázala ustát, jako ty, jsi silná žena a fandím ti-moc.

eloana
24. bře 2009

ja tedy jdu do umeleho i kdyz mam jedno dite

kikina666
24. bře 2009

na umelom nie je nic zle ... len na to treba pevne nervy a niekedy mam pocit ze sa vo mne viac smatra dr. ako moj muz, lebo pred umelym su vajecniky strasne zvacsene a vsetko to tam boli, 3 - 4 dni pred odberom som ani cikat nemohla, stale ma to bolelo a na velku to boli muky , rozpichane brucho sama diera a hrce na bruchu a rozpichane zily, lebo kazde 2 - 3 dni beru krv a este pichaju hcg injekciu do zadku kazde 2 - 3 dni .... skratka chce to pevne nervy a tie niekedy stracam

eloana
24. bře 2009

ja to chapu. ale presto to chci zkusit neb nemam jinou moznost :(

samsa
24. bře 2009

Zuzko, jak já ti rozumím 😔 Rozhodně být tebou nečekám a řeším to v CAR. Přece jen se už snažítě docela dlouho. I když máš 2 děti, tak je to stejně těžké. Já mám malou holčičku, na podzim jsem potratila a teď jsem těhotná, ale hcg stoupá tak strašně pomalu, že to bude buď mimoděložní nebo nakonec potratím. Příští týden se rozhodne, co se mnou. Mně otěhotnět jde a rychle, ale stejně je mi to k ničemu. Taky strašně moc chci druhé děťátko a štve mě okolí i rodina s řečmi typu, vždyť už jedno máš, tak co chceš. Já jsem za to strašně moc vděčná, že mám svoji holčičku, ale nedá se tomu poručit.

eloana
24. bře 2009

samsa -presne -ma taky babicka -neb je jedinacek porad rika tak vam bude stacit jedno (nechci jen jedno -pokud nam to neni souzeno tak se s tim smirim) ale dokud to nejak pujde chci to zkusit

zuzka72
autor
24. bře 2009

Proboha, já občas si říkám, jek to ti chlapi mají jednoduché, nic neřeší, ještě si užijou a jsou v pohodě. Ale ruku na srdce, co my víme, co se jim honí v hlavě, cítí s námi, ale nedokáží to dát najevo, chtějí dítě stejně, jako my, chodí s námi na vyšetření, snášejí naše otřesné stavy prohry a určitě si také říkají, že selhali, ale jsou to chlapi nedají to najevo, ale když jo, tak je to krásny, ale strašně smutny. takjsem se trošku zastala chlapů, ale ti naši si to určitě zaslouží-mějme je rádi.

kikina666
24. bře 2009

no to hej
samsa a kedy budes vediet dalsie info

eloana
24. bře 2009

zuzi to mi povidej -vis u nas je problem v manzelovi (je to pro nej tezke ,ale v soucasne dobe jsme ot vyresili ku spokojenosti obou) ale stve me -ja jsem v poradku a stejne ladovat hormonama se musim samozerejme JA

slnieckova
24. bře 2009

eloana a nebolo by lepsie nechat tomu volny priebeh, nechat to tak? Ja by som sa bala, ze tymto natlakom manzela stratim.... nikomu by to nebolo prijemne, ak by sa manzelia vymenili v danej situacii.... 😔
Prepacte, ale toto asi nikdy nepochopim 😔

samsa
24. bře 2009

Kikina: v pondělí se snad rozhodne, to bych měla být 6 týdnů, snad už to bude vidět na ultrazvuku. Jsem už v takové letargii, že ani nebrečím, jen čekám.
Eloana, už stimuluješ?

eloana
24. bře 2009

jako co nepochopis?🙂 myslim ze v soucasne dobe jiz pod natlakem neni🙂)) my to resime takto -tak at si to kazdy resi jak uzna za vhodne on ne?.)

oxan
24. bře 2009

kiki to je hrozne ty si silna ked tu pises co si uz zazila au!ale ja si myslim ze urcite je to psychicky blok ked je clovek zdravy a aj partner mne zomrel syncek 2tyzdnovy -operacia srdiecka a potom sa mi nedalo otehotniet lebo som vkuse na to myslela a chcela a potom som si povedala dost uz som na to nemyslela a sup takze po 9 mesiacoch od smrti mojho maleho som otehotnela a teraz mam doma sintera takze moja skusenost drzim ti palceky nie je to lahke ale verim ze aj vy sa dockate