Začátek stimulace, krátký protokol. Kdy je 1. den cyklu?

hhanni
18. říj 2013

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit s tím určením 1. a 2. dne cyklu, mám začít stimulovat a nerada bych udělala chybu. Dnes jsem začala krvácet, ale až asi ve 3 odpoledne a velmi slabě, ale krev to je, v CAR mi řekli, že se počítá jako 1. den krvácení do 18. hodiny, ale prostě se mi to úplně jako první den cyklu nezdá, vím, že se to úplně, rozjede' až za pár hodin, resp. zítra, četla jsem někde, že za první den cyklu se počítá až silné krvácení a taky, že když krvácení začne odpoledne, je 1. den cyklu až ten následující, tak jsem na rozpacích, asi bych ale začala stimulovat až v neděli ráno, co myslíte? díky moc, jestli to někdo celé přečte a odpoví 🙂

dvoranna
18. říj 2013

Ahoj, mě řekli že za první den cyklu se počítá silné, rozjeté krvácení. Nedávno jsem to řešila

hhanni
autor
18. říj 2013

díky, a když je silné krvácení až v 8 večer? totiž mám v plánu píchat si ráno a zdá se mi, že zítra ráno by bylo moc brzo

dvoranna
18. říj 2013

@hhanni Tak mě v Brně řekli, že když to bude vecer, at jako prvni den cyklu mam pocitat az ten nasledujici. Takze zitra by si mela 1. den cyklu. První IVF?

hhanni
autor
18. říj 2013

jo jo, jsem asi zbytečně vyjevená, teď čtu v příbalové informaci Gonalu, že se začíná užívat 2. nebo 3. den, tak asi to není tak akurátní 🙂 vidím na tu neděli tedy

dvoranna
18. říj 2013

@hhanni Tak přeju hodně štěstí, mě čeká začátkem prosince 2. ivf

hhanni
autor
18. říj 2013

díky moc, tobě taky!

alenka_p
18. říj 2013

Mně v CAR řekli, že 1. DC musí být krvácení od rána...takže pokud začneš večer, tak určitě počítat až následující den ;) Ale jinak si myslím, že těch plus mínus půl dnes na tu stimulaci stejně nebude mít vliv...jediné co musí být fakt přesně na hodinu, je pak injekce pregnylu před OPU

zzuzinda
20. říj 2013

My v práci měli 1.d.c. jako to, které začalo do 10 hodin dopoledne. Od 10 dál, to byl nultý den.

akin
20. říj 2013

@hhanni ahoj, tohle mně také vždycky trápilo- nebyla jsem si jistá, kdy už je to MS a kdy ještě jen špinění před. Jako 1. den by se (podle toho, co jsem zjistila od několika různých lékařů) mělo opravdu počítat až silné kvácení. Pokud dorazí po 18. hodině večer- prvním dnem je až ten následující...Mám za sebou 2x IUI a nyní stimuluji na 2. IVF (Puregonem), takže naprosto chápu tvé obavy, taky jsem z toho počítání vždycky vyjančená 🙂
Držím palce 😉