Zástava vývoje embryí před ET. Máte zkušenost?

petulele82
21. únor 2011

Ahoj, chci se poptat, zda se některé opakovaně stalo, že by se všechna embrya zastavila při PK před ET. Mám za sebou 3. ivf, z toho při 1. nebyla PK, při druhém byl transfer dvou 3. den, 1x 8bb a 1x začinající morula, a zbytek ( 6) se ten třetí den zastavilo, při 3. ivf už jsme se domluvili u všech na PK, ze 16 vajuch se 11 oplodnilo, do 8bb stadia se dostalo 6 a všechny se ve stadiu 8 buněk taky zastavili. Nikdo nám nedokázal říct proč, mm má perfektní spermiogram, vajíčka jsou zralá, je jich dost, genetiku, imunologii máme taky v pohodě. Prosím, pokud máte někdo podobnou zkušenost, napište, co Vám doktoři řekli? dík

petulele82
autor
21. únor 2011

opravdu tady není nidko se stejným problémem? Docela mě to trápí

hanulka0102
28. únor 2011

Ahojky, když jsme byli na ivf, tak nam dr. a embryoložka vysvětlovali, že 3. den je pro embrya zlomový. Do 3. dne se prý na vývoji víc podílí vajíčko a od třetího dne už roste embryo samo, takže když je někde něco špatně, tak zůstanou embrya jako 3-denní. To nám vysvětlovali jako hlavní důvod prodloužené kultivace, aby prý viděli, že to embrya zvládají dál i do 5. nebo 6. dne.

laura35
2. bře 2011

Ahoj Petulele, ano Hanulka ma pravdu, dolezity je 3 den. A taky sa mi to stalo, ze sa vajicka po 3 dni nevyvyjali. Pry moze byt problem, ze nemaju dost energie, nie su dost zrele alebo nie su dostatocne kvalitne. Ale zial na genetike stav kvality vajicok nezistia. Statisticky sa pry 70% vajicok oplodni, vo vyvoji je schopnych pokracovat tak 35% a prezit do stastneho konca dalsich 35%. Takze otehotniet pri IVF je tiez maly zazrak. Citala som na zahranicnych servroch,ze pre zlepsenie kvality vajicka, aby sa pak lepsie oplodnilo a vyvyjalo, skusaju holky v statoch ci v anglicku akupunkturu, brat DHEA, pit mlady jecmen BARLEY GREEN, jest psenicne klicky a cvicia jogu. Ci to pomaha, neviem, nieco z toho sama skusam a uvidim, netreba sa vzdavat 🙂 S pokusmi som na tom obdobne ako Ty🙂

ankaa32
2. čer 2022

@petulele82 ahoj ako sa ti po rokoch darí ?