Zaváděli vám někdy embria označené B,C a D?

ivf
11. říj 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat na stádia embria. Vždycky se hovoří, kolik buněk má, ale já bych potřebovala znát vaše zkušenosti s označením A,B,C,D. Na internetu jsem četla, že A je nejlepší. B,C,D znamená, že embria začínají fragmentovat (tzn. zastavovat se ve vývoji). Můžete mi prosím napsat, jestli vám zaváděli embria označené B,C nebo D a uspěly jste? Já jsem totiž A-čkové embria nikdy neměla a taky mi nikdy IVF nevyšlo. Děkuji za vaše zkušenosti.

choco
11. říj 2009

ahoj ivf, máš pravdu, A jsou nejlepší. B jsou taky ještě dobrá, C horší a D už v serioznějších carech nedoporučují vůbec k přenosu. fragmentace se označuje číslem za písmenem - 1 je v pořádku, 2 jsou tam fragmentace. takže třeba 8B1 je osmibuněčné embryo dobré kvality bez fragmentací.

smilers
11. říj 2009

Ahoj ivf,me zavadeli jedno B a dve C,a potomjsemsedovedela,ze to byladost spatna kvalitavajicek, vysledek mamv pasu, ono sice zalezina kvalite,ale hlavni je,jak mas ustlano v tele,kdyz uz tomusimtakrict

lenka_s
11. říj 2009

Ahoj ivf, chtěla bych tě potěšit. Já jsem taky nikdy neměla A-čkové embrya a zaváděli mi vždy B, C a někdy i D. Bohužel se to nikdy nepovedlo. Letos jsem provedla změnu CAR, přešla jsem do Reprofitu, tam podstoupila minimální stimulaci, kde jsem měla jen 2 vajíčka kvalita A1, po oplození 2 embryjka, po prodloužené kultivaci nám nakonec zbylo pouze 1 a to byla začínající morula. Já jsem taky tomu nevěřila a teď jsem 6+0 tt. Tak nevěš hlavu, že bys nikdy nemohla mít i ty A-čkové. Znám i holky, které měli B a otěhotněly. Přeji ti moc štěstíčka a brzké objevení // 😉 😉 😉

ivf
autor
11. říj 2009

Já jsem měla embrijko 10C, po 4 denní kultivaci. Embriolog ani mukl, že C znamená špatná kvalita, jenom řekl, přijeďte na transfer. To jsem se dočetla až na internetu. V dalším pokus 2X 8B1 po 3 kultivaci a taky nic.

ivf
autor
11. říj 2009

Ahoj Smilers, tobě z těch třech embryí B a C,C vyšli trojčátka ? To je super. Já úplně hledím.

romy01
11. říj 2009

ahojte baby
ivf ja tiez poznam tu z konika kocky co otehotneli pri zn amke 2.
Dievčata a neviete nahodou či existuje nejaka moznost ako ovplyvnit kvalitu vajicok? Mne sa stalo to ze po OPU mi povedali ze mam peknu urodu - 11 vajicok velkosti 1 a 2 no po cisteni zistili ze len jedno mozu oplodnit, vraj ostatne nemali cytoplazmu alebo co to bolo

j.cien
11. říj 2009

Ahojky,mam za sebou 1.IVF ve Fertimedu 😉 a co se tyce kvality embrousku,mne rikali,ze pismena oznacuji kvalitu "na pohled",tj Ackova embrya maji cisto cytoplasmu,bez fragmentu a postupne B,C,D maji uz fragmenty,jakoze zbytky obalu a castecek v te cytoplasme...coz nemusi znamenat spatnou prognozu pro dalsi vyvoj.Hlavni je,jak se deli bunky,tj.48 hod po oplodneni maji mit idealne 4bunky a za kazdych 24hod jednou tolik.
Ja mela ET po PK,2nekompaktni morulky po 5dnech,obe kvalita B 😉

lucka.adis
11. říj 2009

Ahoj, nám všechny vajíčka zfragmentovali (rozpad buněk a to měli 4 a 8buněk) a transfer nám neporučili.
Také jsme tam měli písmena a řekla bych, že ti to nejlépe vysvětlila J.Cien 😉

Budu držet palce!!!!!

ivf
autor
11. říj 2009

j.cien, můžeš mi prosím ještě napsat, co znamená " nekompaktní " morulka. Chápu dobře, že když budou embrijka označení B, tak je to ještě dobré?

smilers
11. říj 2009

ivf jj trojcatka 😉 nemela jsem teda PK, pac by se asi rozpadla dle dr., popravde pak docelakoukali, ze se ujaly vsechyn tri

ivf
autor
11. říj 2009

Smilers, ty jsi jednička. Už proto, že jsi si všechny tři nechala. Vím, že hodně holek řeší redukci. U nás tě doktoři zblbnou, že čekat tři mimča, je hodně rizikové. Děkuji za tvůj příspěvek. Já mám vysoké FSH, takže mám vždy málo vajíček. Proto také nedělali PK. Vždy tak 3 dny a hupky na transfer. Myslela jsem že s kvalitou B a C nemám šanci. Hodně jsi mě povzbudila. Joooo, taky bych si nechala všechny 3. Lepší než žádné. Měj se hezky.

smilers
11. říj 2009

ivf ja mela nadbytek lutealnihohormonu,proto jsem si pri IVF picvhala jen 60 jednotekpuregonu,pac u me hrozil OHHS,takze jsemmela 8 folikulk a z toho vseho zbyla jen 4 vyvojove 2x ctyrbunecne a jedno 3 s blastocystou, jestli si to pamatuju jeste dobre

taky nas pekne proskolili ohledne rizik,ja jim to neberu,vnecemmajipravdu,alekdyz uz se clovek snazi treba jak u nas skoro 4 roky,takje rad, ze se vubec pres ty prognozypúodarilo hned napoprve,protodrzimpesti, at se brzopodari🙂

j.cien
12. říj 2009

Ivfi,nekompaktni murula je stadium pred blastocystou,tj . bunek je tusim 16 a neni to uz takovy ograniceny shluk s pevnym obalem,ale uz se zacina jakoby "vyklubavat" z toho obalu a v teto fazi v beznem otehotneni se uz muze zacit nidovat=uhnizdovat 😉 Asi jsem to blble popsala...na obrazku bys to hned pochopila...

Hodne stesti vsem holky,at se IVF podari a kdyt ne hned,tak at se podari priste 😉 !!!!!!!!!!!!
Smil je nase uzasna inspirace 🙂 🙂 🙂

valuse
24. bře 2011

holky, dá se na 8mi buněčném 3denním embryjku dělat asistovaný hatching?

valuse
24. bře 2011

@valuse prohlížím si tu papíry a zjistila jsem, že jsem se spletla a. hatching je něco jiného. nemohu ten odborný termín teď najít..mám na myslí narušení obalu blastocysty pred ET. snad mi rozumíš

milka02
5. lis 2011

Holky, konečně už chápu, proč nemám miminko. Po stimulaci vždy 16-20 vajíček, Říkali mi, že jsou kvalitní, ale nikdy to nevyšlo a to jsme byly 9x na IVF i s asistovaným hatchingem. Jen plno peněz v háji a nikde nic. Ještě mám 2 embria v záloze, 6 let. Už ani nemám odvahu tam jít ....

misanda
5. lis 2011

@ivf tak mě když zaváděli B a C, tak nic ☹ Poslední pokus mi zaváděli 2 x A a výsledek jsou naše dvojčátka 🙂 Snažili jsme se 3roky, vyšlo až 4.IVF

gwenx
12. dub 2013

Chtěla bych se zeptat na zkratky embryí.A,B,C,D. Co to znamená.Hledáme to celý den a nic.Děkuji 🙂