Zkušenosti s doktorkou Hanou Višňovou a IVF Cube Praha

harysek
23. srp 2011

Ahoj holky,
protože jsem prodělala dva neúspěšné pokusy IVF a vlastně mě čeká poslední- častečně hrazený pokus, musím se rozhodnout, do jakého centra se svěřím,abych měla pocit, že tam pro mě udělali veškeré maximum, které měli. Do této doby jsem chodila do centra, kde jsem od lékaře získala jen velice málo informací. Personál byl velice vstřícný a milý, klinika krásná i doktor mi připadal fajn. Jenomže po druhém pokusu jsem začala být nejistá a začala jsem cítit, že není na klinice něco úplně v pořádku a že se mně tam nevěnují natolik, jak by měli. Spoustu věcí jsem se dozvěděla z netu. Protože se mi druhý pokus nepodařil, upadla jsem do depresí a týden proležela v posteli s pc a hledala, kde se mohla stát chyba. Moje kamarádka, mně doporučila právě dr. Višńovou. Dříve pracovala v Plzni. Te´d je primářkou na nové klinice CUBE v Praze.Kamarádce pomohla ke zdárnému konci, když už nad ní všichni lámali hůl. Měla totiž velké zdravotní problémy, pokoušeli se o mimčo několikrát a už to vzdávali, když dostali kontakt na tuto lékařku. Proto bych ráda uvěřila, že je to třeba právě ona, která mně pomůže , a kde to výjde.

Prosím vás tedy, pokud máte s touto klinikou, nebo s touto p. dr. nějaké zkušenosti, podělte se o ně se mnou/ s námi. Moc děkuju 😉

sasanka033
9. led 2014

@stalenadeje ahoj, diky za prispevek a gratuluju🙂 jaky protokol jsi dostala a jake jste meli potize, ze to neslo prirozene? diky...

musilka
9. led 2014

já mám v Cube po serii všech vyšetřeních a světe div se po sedmi letech cestování po CARech (nejdřív Pronatal potom Iscare) v cube přišli na to že mám problém se srážlivostí a musím mít injekce na ředění krve. Takže já opravdu věřím že toto IVF se zadaří a v únoru Vám tu zahlásím že v Cube jsou prostě schopní zázraků 🙂 JSem v péči Mudr. Budky sama jsem zdravotní sestra takže vidím i perovozní věci kterých si laik nevšimne a u Cube mám opravdu pocit že "to" funguje. Na každé sezení se těším a jdu do ordinace s max. 10 -ti minutovým zpožděním, ne že mám žaludeční neurozu a čekám dvě hodiny v čekárně jako v pronatalu a iscare. Chování lékařů na jedničkui a kolegyňky sestřičky jsou taky perfektní 😉
U nás je problém oboustranný já mám PCO anovulace špatný hormonánlí profil, štítná žláza, k tomu tedy ta trombofilní mutace nyní zjištěná. a manžel hodně hodně špatný spermiogram. Přirozené početí nemožné.

kacorek
11. led 2014

Ahoj holky 🙂 , ráda bych se k vám přidala. Jsem po jednom úspěšném IVF v Brně, podařilo se to hned na poprvé, ale po dvou měsících to skončilo spontánním potratem. 😢 . Teďka v lednu to jsou dva roky a teďka jdu do toho znova. U paní doktorky Višňové jsem objednaná na 22.1., tak jsem moc zvědavá. Můžu se zeptat, jestli jste něco platili hned tu první konzultaci a je nutné doporučení gynekologa? Díky moc za odpovědi a všem snažilkám přeju, aby se každé povedlo to, co si tak moc všechny přejeme !!!! 😉

musilka
11. led 2014

@kacorek my měli jen všechnu dokumentaci z bývalých center a výpis z dokumentacem od gynekologa. Potřebujou poslední stěry a tak.
Nic jsem neplatila žádnou konzultaci až teď léky už přímo na stimulaci 😉 jsou tam zlatíčka uvidíte -)

kacorek
12. led 2014

Ahoj děkuju ti 🙂 . Tak abych si to vyběhala aspoň u své gynekoložky. Dost jsem za ty dva roky prošla změnami, moc mi pomohla čínská medicína, takže bych chtěla, aby mi udělali vše znova. Doufám, že v tom nebude problém 😖 ..... Po přečtení všem těch vašich příspěvků se tam fakt moc těším a jdu na konzultaci přímo k pí Víšňové. Já jezdila k dr. Macháčovi, tak jet se mi tam kvůli papírům nechce a nevím, jestli by to poslali poštou....
A jak ty jsi vůbec na tom? 😉

musilka
12. led 2014

@kacorek oni si mohou s tvým souhlasem i odtoho doktora dokumentaci vyžádat 😉 takže on by jim to poštou zaslal. Chce to spíš všechny informace o IVF které jsi měla (dávky hormonů, spermiogram, horm. profil, kvalita embryí atd. aby měli sčím pracovat a co případně vylepšit.
U nás je problém oboustranný , koupila jsem v září chlapovi fertilan a Macu a na listopadovém spermiu 3miliony to nikdy nebylo 😉 tak ho bere dál a snad to pomůže a zůstane aspoŇ na této hodnotě.
Jinak já čekám na mrchu a začínám stimulaci poččítám tak kolem 19-20.1. beru utrogestan tak mi to chodí celkem přesně. Mám vyšší dávky gonalu aby bylo co nejvíce vajec, je to třetí IVF tak ať z toho vydyndáme co nejvíc když mi ještě něco málo dává pojišťovna.

kacorek
13. led 2014

To asi ano, souhlasila bych s tím, ale budu trvat na nových vyšetřeních 🙂 . Dva roky mě dávala do pořádku jedna paní přes tu čínskou medicínu a hodně se zlepšilo. Takže věřím, že ty výsledky budou mnohem lepší. U nás jinak manželín byl v pořádku, bohužel u mně zněl ortel, že mám předčasné selhání ovári 😢 í a tudíž jsem neplodná a nikdy mít děti nebudu ☹ . Ale díky té čínské medicíně mi nahodila cyklus zpět, takže to cítím úplně jinak než předtím. 😀 A znám dost holek, co slyšely podobné věty a podařilo se jim otěhotnět i přirozeně. Tak uvidíme.
Moc ti držím palce, aby ti to vyšlo !!!!! A přesně tak, já taky chci využít tu možnost pojišťovny.....letos 40-tka, bylo by to škoda nechat plavat. U mně to bude druhý pokus. A jak dlouho se snažíte vy? 😉

musilka
13. led 2014

no dceru mám z 1. IVF z druhého KETu teď jí budou v březnu 4 roky. na 2. IVF jsme šli v r. 2012 bez úspšchu i následný ket v září 2013 takže jdeme teď do 3. IVF v IVF CUBE. Dvě ivf jsem prodělala v pronatalu kde mě ale dost ošklivě podrazili ale to je na dlouhý vyprávění tak jsem šla do iscare kde to ale bylo naprosto šílený půl roku a absolutně nic nedělali pak jsem se kvůli tomu chytla s lékařem tam a už jsem si brala dokumentaci a šla v polovině listopadu do Cube kde mi okamžitě udělali všechna nová vyšetření zjistili chybu v krevní srážlivosti i mi Dr. Budka řekl co vše udělali v mém případě v pronatalu špatně. Takže teď věřím že je vše podchyceno a nic nebrání mému otěhotnění 🙂

kacorek
15. led 2014

Panečku, taky jsi si prošla svým. 😒 Já začala tak před 3 roky a moje první kroky směřovaly do Gestu v Praze. Nebudu rozepisovat detaily, ale po pár měsících jsem odtamtud odešla. 😠 Takže tam už by mě nikdo nedostal. Pak jsem na doporučení a mnoha přečtených diskuzích začala jezdit do Reprofitu k dr. Macháčovi. Je to fakt suprový doktor, něco jak Mázl. Ale mám pocit, že je to dneska všechno jen o tom, že když máš nějaký větší problém, tak šup, jde se do darovaných 😖 . No a my to zkusili a hned na první pokus to vyšlo. Ale pak jsem ve druhém měsíci prodělala hnusný spontánní potrat a bylo za 5 minut 12, když jsem okamžitě jela na sál kvůli masivnímu krvácení. 😢 Byla jsem ráda, že jsem to ustála já. Takže teďka to jsou dva roky, co jsem se pomocí jedné paní, která dělá čínskou medicínu dala do pořádku a proto to zkusím ještě jednou. Právě proto chci naprosto nová vyšetření a na všechno. Jsem moc ráda, že tam v tom CUBE jsou takoví fajn doktoři. I moje gynekoložka mi je pochválila. Tak uvidíme..... Ale věřím, že se nám to povede oběma, uvidíš !!!!!!!!!! 🙂

musilka
15. led 2014

jj, mě se prostě líbí i ten přístup v Cube neprostá profesionalita ale i lidský a individuální přístup. To je jinde nezažila. V pronatalu jen špína a lži jen aby z člověka tahali prachy, v Iscare se pořád jen oháněj procenty úspěšnosti ale Mudr. co šéfuje IVF centru absolutně nepobírá kritiku ba naopak pak sprostě zaútočí.
Na čínkou jsem tedy nechodila ale zkoušela jsem akupunkturu a arjuvedu ale nějak bez výsledku. Já si myslím že tahle alternativní medicína je hodně i o tom zda tomu člověk věří a já s tím mám trochu problém. Věřím bylinkám to ano ale ostatní alternativy mi přijdou někdy jako "věř a víra tvá tě uzdraví". 🙂

kacorek
15. led 2014

@musilka To jsem moc ráda, že tam jsou právě takoví. O Pronatalu jsem slyšela, že Mardešič je jednička, ale česká klientela, pokud nemá dost peněz, se k němu vůbec nedostane. Taky jsem slyšela chválu na dr. Lazarovskou z Fertility IVF, ale jak mi bylo řečeno, pro "českou pacientku" je tam jiná paní dr. Je to v té dnešní době síla. Víš, já zase věřím jak té západní medicíně, tak i té alternativní. Mně opravdu moc pomohla a to doktoři nade mnou lámali hole. Ale jak píšeš, je to na každém, jak to cítí a jak to vnímá. 😉

kacorek
15. led 2014

Tak zatím ajoj já jedu k doktorce se znamínkem. 🙂

zelvicka111
16. led 2014

Ahojte, četla jsem si vaší diskuzi a chtěla bych se přidat.
Dnes jsem byla na první konzultaci u paní doktorky Višńové, kterou jsem si vyhlídla na diskuzích. A mám s toho dobrý pocit,už mám za sebou 2 ivf a 1 ket a nic. Nechtěli mi udělat žádná další vyšetření, tak jsem odešla do Cube. Paní doktorka mi hned nechala udělat několik doplňujících testů, tak jsem zvědavá na výsledky.

zelvicka111
16. led 2014

@kacorek Mám podobný problém, docela alternativní medicíně veřím, ale zatím jsem zkoušela jen nějaké ty bylinky. Docela by mě ta léčitelka co ti pomohla zajímala. Nějak se pořád nedokážu smířit s tím, že už nemám naději na vlastní dítě. To slovo "nevratný" mě pořád nejde na jazyk.

kacorek
17. led 2014

@zelvicka111 Ahojky, ani se ti nedivím, že se ti ta věta vrací, měla jsem stejný ortel od lékařů. A taky znám spoustu holek, které to hodily pak za hlavu a vzaly to tak, že to prostě u nich nejde a otěhotněly přirozeně a doktoři jen nechápali jak..... 😕 Takže člověk fakt neví co bude, příroda je nevyzpytatelná. Já jen tomu věřím, že to výjde a přeju si to, ale snažím se na to moc nemyslet. Je to taky hodně o psychice. Jinak ta paní se jmenuje Alena Knapová, koukni na "Cchi kliniku". Je to na každém, jak tuhle cestu vnímá, ale mě hodně pomohla a nedám na ni dopustit. 🙂 Jak sama říká, zdravé dítě je v těle zdravé matky a já měla dost problémů, z kterých mě dostala. 😉

kacorek
17. led 2014

@zelvicka111 Tak ti držím moc palečky, aby se i tobě zadařilo !!!!!!!!!!!!! 🙂

zelvicka111
17. led 2014

@kacorek Vážně znáš hodně holek kterým se to povedlo ? Nu mě řekli, že vidí jen něco hodně malého a určitě nekvalitního a že tam mám asi i srůsty.( V CUBE mi to teď prověří ) Na tu paní kouknu, děkuji 🙂. Mám před sebou poslední hrazený pokus, tak věřím a doufám a snažím se na to nemyslet (ale víš jak) . Na ivf bych měla jít v březnu, chci si dát pauzu po posledním zklamání a dát se trochu dohromady, trochu si zalyžovat (pokud bude na čem) a tak. A ty na to jdeš ty jestli se můžu zeptat, myslím, že jsem to v textu nikde nevyčetla.

vbera
17. led 2014

Ahoj holky, můžu se k Vám taky přidat 🙂 ? Po 4 neúspěšných IVF jsem také přešla do IVF Cube, tak jsem zvědavá 😀 . Podle toho co jsem četla na diskuzích a i z mé krátké zkušenosti v tomto CARu to zatím vypadá dobře. Uvidíme, jak to půjde dál.

musilka
17. led 2014

vbera ke komu chodíš ? Já čekám během víkendu MS a tím začínám stimulaci na 3 . IVF

kacorek
18. led 2014

@zelvicka111 Tak ti taky držím moc palečky 🙂 !!! Já mám ještě dva, ale letos mi bude 40 let, tak v podstatě taky poslední možnost. Nemyslet na to pořád je dost těžké, ale musí to jít a při určitém cvičení to i jde, ale pořád to tam někde v hloubi je.... 😔 Já jdu na první konzultaci 22.1 v 10: hod k dr. Višňové, tak jsem moc zvědavá. Jinak mi kdysi řekla jedna moc supr paní tohle : Dělejte to, co vás baví, sportujte, užívejte života a smějte se jak jen to jde. Něco na tom asi bude.... 😉

kacorek
18. led 2014

@vbera Ahojky, taky tě vítám a držím pěsti !!! 😉

vbera
19. led 2014

@musilka Já chodím k Dr. Višňové.

vbera
19. led 2014

@kacorek Ahoj, děkuji za uvítání. Tak držím palce u dalšího pokusu 🙂 . Dr. Višňová je báječná.

relars
19. led 2014

holky a co Reprofit Brno? mate nekdo zkusenosti?

kacorek
20. led 2014

@vbera Díky moc, fakt se na ni těším.... 🙂

kacorek
20. led 2014

@relars Ahojky, já mám zkušenosti s Reprofitem, jezdila jsem k dr. Macháčovi. Je pravda, že je to skvělý doktor a také umí nejen svou práci, ale je jak sluníčko 😀 . Nemůžu říct nic negativního jak na něj, tak na celý Reprofit, naopak !!! 🙂 Jen tak nějak nemám síly a moje práce mi to neumožní, abych jezdila tak daleko, proto jdu do CUBE. 😉

adriene
20. led 2014

Ahojky holky, nahodne koukam na tuto diskuzi a chci vas podporit. K Dr.Visnove zacala do Cube presla i ma kamaradka a po 13 letech snazeni v ruznych centrech, po 5 ivf a vice nez 20 transferech je tehotna. Je to neskutecne stesti a skvela prace prave tohoto centra!

kacorek
21. led 2014

@adriene Ahojky, moc děkuju za tak skvělou informaci !!! Takových zpráv není nikdy dost !!! 🙂

vbera
21. led 2014

@kacorek Ahojky, tak hlásím dobré zprávy z CUBE. V pátek jsem byla na punkci a získali jsme 3 vajíčka (nativní cyklus), která se přes víkend oplodnila. Včera jsem měla dohodnutý transfer, a tak jsem tam jela trochu se strachem, jak to dopadlo. K mému velkému překvapení se oplodnila všechna - dvě embrya áčková a třetí "B" (s tím, že si ho tam nechají ještě do středy, jak se bude vyvíjet). Dvě byla včera zavedena, což je pro mě obrovský úspěch. V předchozím CAR jsem se k takovému výsledku po 4 IVF a "mega" dávkách hormonů nikdy nedopracovala. A Dr. mi ještě řekl, že jsem stará, a že mám uvažovat o darovaných vajíčkách, že s mými to nepůjde, což mě psychicky hodně rozhodilo. Teď doufám, že v CUBE fakt dělají zázraky, a že to konečně dopadne.

musilka
21. led 2014

vbera to je super !!! Moc držím pěsti 🙂
Já jsem naší 3. cestu za miminkem dnes začala mám prvních 225 jednotek gonalu v pupku 🙂 Příští pondělí jedu na UZ a v pátek předpoklad OPU 🙂