Zkušenosti s doktorkou Hanou Višňovou a IVF Cube Praha

harysek
23. srp 2011

Ahoj holky,
protože jsem prodělala dva neúspěšné pokusy IVF a vlastně mě čeká poslední- častečně hrazený pokus, musím se rozhodnout, do jakého centra se svěřím,abych měla pocit, že tam pro mě udělali veškeré maximum, které měli. Do této doby jsem chodila do centra, kde jsem od lékaře získala jen velice málo informací. Personál byl velice vstřícný a milý, klinika krásná i doktor mi připadal fajn. Jenomže po druhém pokusu jsem začala být nejistá a začala jsem cítit, že není na klinice něco úplně v pořádku a že se mně tam nevěnují natolik, jak by měli. Spoustu věcí jsem se dozvěděla z netu. Protože se mi druhý pokus nepodařil, upadla jsem do depresí a týden proležela v posteli s pc a hledala, kde se mohla stát chyba. Moje kamarádka, mně doporučila právě dr. Višńovou. Dříve pracovala v Plzni. Te´d je primářkou na nové klinice CUBE v Praze.Kamarádce pomohla ke zdárnému konci, když už nad ní všichni lámali hůl. Měla totiž velké zdravotní problémy, pokoušeli se o mimčo několikrát a už to vzdávali, když dostali kontakt na tuto lékařku. Proto bych ráda uvěřila, že je to třeba právě ona, která mně pomůže , a kde to výjde.

Prosím vás tedy, pokud máte s touto klinikou, nebo s touto p. dr. nějaké zkušenosti, podělte se o ně se mnou/ s námi. Moc děkuju 😉

eviks
7. únor 2014

@vbera FSH 5,4 a LH 5,8, ja jeste nevim, jak to bude probihat, ale pani doktorka rikala, ze zkusime nejdriv svoje. Vubec mi darovane nenutila, ja jsem o tom zacala sama, protoze sem si uz o hodnotach neco procitala a vedela jsem, ze je to hodne spatny vysledek:( Take vlastne ani nevim, jaka stimulace bude, protoze se zminila nejdrive o te minimalce, ale kdyz pak videla dozravajici folikul tak pujdu jeste na premereni a domluvime se asi az tam, co dal. Verim, ze mi poradi dobre🙂 Jinak ja absolutne sama neovuluju, tohle je asi jeste nejaka reakce na clostil, ktery jsem mela v minulem cyklu - byl jeden fol. Vajecniky vstaly z mrtvych🙂 Je zvlastni, ze ten ultrazvuk neodpovidal tak spatnemu vysledku, jeste jsem tam neco mela, moji 2 byvali doktori mi nikdy nedelali hormonalni testy a takhle z ultrazvuku rikali, ze mam peknou zasobu a celou tu dobu mi tvrdili, ze jsem zdrava:( Asi ten ultrazvuk neni rozhodujici. A tobe je kolik, jestli se muzu zeptat? Jak dlouho to resis? Ja to mam v sobe uz tak nejak vyresene, ze pokud se nezadari, zkusime ta darovana, pritel je pro, on tohle moc nehroti🙂 Ale naprosto chapu, kdyz na to ma nekdo jiny nazor, proste ma kazdy tu svoji idealni predstavu, jak by to melo byt🙂 A mely bysme udelat maximum...

hhani
25. únor 2014

@musilka Ahojky tak jak to dopadlo..my byli vcera na ET a nechali jsme zavest jednu blastocystu a jednu hatchujici blastocystu..porad jsme rikali jen jedno,ale jak jsme videli ty krasne hodnoty embryi tak jsme sli do dvou 😀

musilka
25. únor 2014

@hhani u nás neúspěch nevyšlo to.... Tak se dnes vracím na první směnu do práce po PN. Až se tělo trochu oklepe půjdeme na KET. Jen mě včera v CUBE trochu zklamal ten přístup na recepci. JEn mě poslali ukončit neschopenku a více se se mnou nikdo nebavil... JEstli chci třeba objednat na nějakou konzultaci s doktorem nebo nco... absolutně nic. Tak jsem z toho trochu rozčarovaná. Písnu mejla rovnou Mudr. Budkovi a domluvím se s ním.
Držím pěsti pěkně opatruj miminka 🙂

hhani
25. únor 2014

@musilka to me moc mrzi ☹ ... vcera tam byl nejaky chaos..byli jsme objednany na 12.00 na ET a vzali nas az po hodine..nejak to vazlo..kolikaty jste meli pokus? ..a embryjka jste meli kvalitni nebo vis kde mate zadrhl? ..jinak moc dekuju 🙂

musilka
25. únor 2014

@hhani no byl to 4. transfer během roku a půl (6/2012,9/2012,9/2013,1/2014) Je to naše 3.IVF. Máme 5 miminek v mrazáku zamrazeno po 24. hodinách tak uvidíme kolik je jich podaří rozmrazit a vykultivovat. Teď z 6. byly dokultivovány na 5. den 2 embya. Embrya mají kvalitu dobrou, já mám problémy se sliznicí ale na to beru estrofema a sliznice v pohodě na těch 0,8 vyroste. nevím co se pokazilo. ALe je to asi hodně u mě v hlavě. Strašně se bojím dalšího neúspěchu a tím to možná sama hatím.
Teď jsem byla objednat dovču tak si dáme dovolenou někdy v květnu červnu a pak zkusíme KETík.
No my tam dorazili někdy v 9:30 a byl to trochu chaos to máš pravdu.

vbera
25. únor 2014

Ahoj holky, chaos tam byl i v pátek. Přišlo mi, že tam je hodně lidí, a že to nestíhají. Jinak já jsem měla jít v pátek na KET (taky jsme tam čekali přes hodinu) a pak se KET vůbec nekonal. Takže až to vydejchám, tak další pokus.

eviks
25. únor 2014

Ahoj holky, mne nevysla inseminace, dneska sem to dostala, tak chci v dubnu na IVF. Nevite jak dlouho trva schvaleni pojistovnou?

musilka
26. únor 2014

eviks v Cube řeší tu pojišťovnu až nějak zpětně jak jsem pochopila. Já jsem ještě žáné schválení neměla a normálně jsem si vyzvedávala léky na stimulaci....

@vbera to mě mrzí ☹ jj mě to pondělí vcelku dost nelile překvapilo, natož tebe ten pátek to musí být hodně náročný....

hhani
27. únor 2014

@vbera tak to je mi moc lito ☹ ... a duvod proc se nekonal?
@eviks pojistovna je do 14 dnu vyresena a schvaleni je platne tri mesice..
@musilka ty jo tak to uz jste si taky pekne uzili..na tohle neni co napsat jen snad drzte se a pokud mate jeste sily bojujte!!!! 😒 ..je to sakra nespravedlive ☹

vbera
27. únor 2014

@hhani Ledňáček nezvládl rozmražení ☹ .

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

vrk
11. bře 2014

Ahoj holky, uvazuji o cube, ale moc uspechu z posledni doby tu nevidim..:( podstoupil nekdo ivf v ramci studie?

verunousek
26. kvě 2014

Zdravím, koukám,že už tu ta diskuze utichla...Mohu se zeptat, zda si můžou v CUBE vyžádat dokumentaci z jiného caru? Já totiž žádné papíry nemám a asi se mi pro ně do bývalého CARU moc nechce. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda k první konzultaci potřebujete doporučení od gynekologa? A ty ceny, co tu uvádíte, ten balíček za 35tis. to je již s hrazením pojišťovny? Jdu na svůj 2 IVF pokus a zvažuju změnit CAR...vůbec nevím, pro co se rozhodnout.

eviks
26. kvě 2014

@verunousek Ahoj, co se tyce dokumentace z min caru tak to nevim, ale pro konzultaci doporuceni od gynekologa nepotrebujete, ja treba prisla jen tak. Balicek by mel byt cca 15 tis pausal a pak doplatek za leky kolem 8000. To je pro pokus s pojistovnou. Popr. se muzes zkusit prihlasit do studie a to je pak cele zdarma.

verunousek
26. kvě 2014

@eviks a jak jsi tam spokojená? 🙂

eviks
26. kvě 2014

@verunousek ja jsem spokojena,pani doktorka je fajn.chystam se na 1 pokus ivf v cervenci.zstim mam iui,ale to nepomohlo.co mas za problem?

hhani
28. kvě 2014

@vrk ahoj ja ted podstoupila studii v Cube a cekame na vysledek pristi tyden..mame zavedeny dve embryjka blastocysty a poprve jsme jedno mrazili..takze opet posun u nas..jeste se nam nikdy nanucek nepovedl..ja na Cube nedam dopustit at pristupem nebo tim,ze se porad posouvame dal..pevne verime,ze uz jsme na dobre ceste k uspechu 🙂

hhani
28. kvě 2014

@verunousek jak jsem psala ja jsem naprosto spokojena celkove v Cube..prechazela jsem tam z jineho caru tak jsem jen donesla co potrebovali,ale zalezi jak se domluvite..urcite doporucuji se objednat k dr.Visnove a s tou opravdu vse probrat..je ochotna a vstricna a vse skvele vysvetli..jinak cenove na pojistovnu je to jak pise eviks@ bez poj. je to tech 35.000,-

vrk
28. kvě 2014

@hhani a co je u vas za problem?

hhani
28. kvě 2014

@vrk ja mam nepruchodne vejcovody jinak jsme oba naprosto v poradku ...tak snad se to ted udrzi konecne 😒 a co vy?

vrk
28. kvě 2014

@hhani drzim pesti!! U nnasje vse ok jen mam pco. ;)

verunousek
29. kvě 2014

já mám endometriozu a nedorůstá mi děložní sliznice :( ...jsem ráda, že jste tam spokojené a určitě se obejdnám...mám to do Prahy dál,ale risknu to. Mohu se zeptat, kdy asi tak objednávají na první konzultaci? Chtěla bych jí v srpnu, mám si volat radši už ted? 🙂

eviks
30. kvě 2014

@verunousek Ahojky, trvalo to cca 2 tydny, ale sla sem na doporuceni pres jednu sestricku. Asi kdyz zavolas ted, dostanes termin stoprocentne. A odkud budes dojizdet?

verunousek
2. čer 2014

@eviks od Pardubic, což jde,ale první CAR jsem měla rovnou v Pardubicích a to byla pohodička...nic méně chci vyzkoušet CUBE 🙂

eviks
3. čer 2014

@verunousek To jde, ja jsem z HK a do Prahy je to hodka a pul, no z Pardubek to mate jeste lepsi. A uz jsi se objednala? Ja byla vcera na kontrole a cekaji me jeste 3 iui a pak ivf.

musilka
3. čer 2014

hhani jak to s tebou vypadá ? Moc držím pěsti 🙂
Já jedu do CUBE ve čtvrtek na UZ a pak asi kolem 16-17.6. KET. Ted´ještě dedukuju zda mám dát embryoglue nebo ne.

verunousek
4. čer 2014

@eviks ještě né :(, planuji teď dovolenou k moři, tak asi až pak 🙂 Mně asi parvděpodobně IUI ani nedoporučí...mám strach,že mě nejdříve poženou na laparoskopii...uvidíme no ...

verunousek
4. čer 2014

@musilka pokud na to dojde, tak embryoglue určitě dám....jestli ho vyzkoušíš, dej pak vědět 🙂

musilka
4. čer 2014

@verunousek můžu se peptat v čem je podle tebe embryo glue dobré ? Já jsem pořád na vážkách, bojím se abych tim něco nepohnojila....

hhani
4. čer 2014

@musilka Ahoj 🙂 ..tak zatim jsme na tom dobre testy krasne sili a dnes 10dpet mame hcg 328...v patek jedu do Cube na krev tak uvidime jak poroste ....a embryoglue dej nicemu to neublizi a muze pomoci..my si to i priplatili i k te studii.. 😉 ..a jak jsi na tom ted ty?