Zkušenosti s doktorkou Hanou Višňovou a IVF Cube Praha

harysek
23. srp 2011

Ahoj holky,
protože jsem prodělala dva neúspěšné pokusy IVF a vlastně mě čeká poslední- častečně hrazený pokus, musím se rozhodnout, do jakého centra se svěřím,abych měla pocit, že tam pro mě udělali veškeré maximum, které měli. Do této doby jsem chodila do centra, kde jsem od lékaře získala jen velice málo informací. Personál byl velice vstřícný a milý, klinika krásná i doktor mi připadal fajn. Jenomže po druhém pokusu jsem začala být nejistá a začala jsem cítit, že není na klinice něco úplně v pořádku a že se mně tam nevěnují natolik, jak by měli. Spoustu věcí jsem se dozvěděla z netu. Protože se mi druhý pokus nepodařil, upadla jsem do depresí a týden proležela v posteli s pc a hledala, kde se mohla stát chyba. Moje kamarádka, mně doporučila právě dr. Višńovou. Dříve pracovala v Plzni. Te´d je primářkou na nové klinice CUBE v Praze.Kamarádce pomohla ke zdárnému konci, když už nad ní všichni lámali hůl. Měla totiž velké zdravotní problémy, pokoušeli se o mimčo několikrát a už to vzdávali, když dostali kontakt na tuto lékařku. Proto bych ráda uvěřila, že je to třeba právě ona, která mně pomůže , a kde to výjde.

Prosím vás tedy, pokud máte s touto klinikou, nebo s touto p. dr. nějaké zkušenosti, podělte se o ně se mnou/ s námi. Moc děkuju 😉

hhani
28. led 2014

@janice_opice ..krátí a opravdu už se moc těšim,že to začne...potom zase čekání,ale to už k tomu bohužel patří..já nevim proč,ale ted tomu s višničkou,jak ty řikáš, strašně věřim.. 😉

musilka
28. led 2014

@janice_opice No to je super a krásní že se ti podařilo právě v CUBE já sem jdu taky za zázrakem protože ve dvou minulých centrech to byla děs a hrůza a své 3. IVF chci svěřit profesionálům ne fabrice v iscare ani patlalům v pronatalu. Peníze budou a my nebudem ty člověk pak už ani moc nepočítá. Už i naše dcera má kasičku "pro čápa za brášku" 😀 Přeji ti krásné těhulkování 😉

janice_opice
28. led 2014

@musilka jojo a delas dobre ten pristup v Cube je uplne jiny.... 😉

janice_opice
28. led 2014

@musilka a dekuju za prani dneska teda zrovna lezim s nachlazenim a teplotou a jsem fakt otravena.snad to bude brzo ok 🙂 nedocitala jsem tak se zeptam blbe uz jsi v procesu?;)

musilka
28. led 2014

@janice_opice ojoj tak to se drž pěkně čaj citron med popřípadě sinupret na rýmu a zázvor 🙂
Já jsem už v procesu 🙂 Zítra jedu na UZ (10. DC) a v pátek asi OPU. Folikulů je hodně až mám obavu že mě zaříznou transfer kvůli OHSS :-/ uvidím co Budka poví. Budu to ukecávat aspoň na jednoho embrouše. Folíků bude kolem 30. Při prvním IVF jsem jich měla 43 tak to je ještě pohoda a mohlo by mi to projít 🙂 Mám tehle týden dovolenou tak si užívám pohodu až na to cestování do prahy na UZ to je půldenní výlet. a od příštího týdne doufám PN 😉

janice_opice
28. led 2014

@musilka tak to ti drzim pesti!!!!+a hodne pij a nutridrinky at se ti hyperstimulak vyhne..prijdu kouknout jak jsi dopadla ;)

musilka
28. led 2014

jj minule jsem se s ním taky jakš takš poprala a hlavně mi začínalo bejt blbě už touhle dobou to teď ťuk ťuk ťuk nic tak třeba to bude dobrý. Uvidím zítra písnu info 😉

kacorek
28. led 2014

@janice_opice Taky se připojuju a moc držím všech deset, aby ti to dobře dopadlo !!!! 🙂

musilka
29. led 2014

Tak jsem po dalším UZ 🙂 folíků kolem 26 byla tam Višňová a opravdu moc příjemná. Akorát jsme odjeli a na letný telefon a volala sestra že si tam mám dojet ještě pro léky že Višňová mi změnila Pregnyl na Decapeptyl 🙂 Takže ve čtvrtek večer ďobnu a v sobotu ráno OPU 🙂

hhani
29. led 2014

@musilka tak to moc gratuluji a at se vše podaří tak jak má 😉 ..držím palce!!!! 🙂

musilka
29. led 2014

děkuji dám v sobotu vědět kolik bylo odebráno 🙂

kacorek
31. led 2014

@musilka Parádička......ať vše výjde jen a jen na výbornou !!!! 😉

musilka
1. únor 2014

Uff uff uff 🙂 byla to fuška dnes ale mám radost velikou. ODebráno 26-ti folíků 23 vajec. Tři tedy vyřadili kvůli nezralosti ale ostatní super. I spermio bylo 10 x vyšší než jindy dneska to byl prostě "náš" den 😀 Zítra mi budou volat z laborky kolik se opoldnilo a dohodli jsme se že polovinu zmrazíme po 24 hodinách a polovinu budeme kultivovat. V pondělí tam jedu aby mě zkoukli kvůli OHSS ale myslím že to bude v pohodě takže tím pádem ve čtvrtek ET 🙂 Krásná sobota byla jsem na OPU sama byla tam Višňová a opravdu byla perfektní. Tak zítra dám vědět kolik máme oplodněných 🙂

kacorek
2. únor 2014

@musilka Jééé, tak to jsou fakt krásné zprávy !!!!! 😀 Mám velkou radost i za tebe a moc ti přeju, aby jich oplodněných bylo dost !!!! My tam jdeme v úterý, pro výsledky z krve a taky jak dopadly manželovy mršky. Tak jsem moc zvědavá...... 😕

musilka
2. únor 2014

Tak oplodněno máme 11. 6 dál kultivují 5 šlo do mrazáku 🙂

eviks
2. únor 2014

Ahoj holky, pridavam se k vam, ve ctvrtek min tyden jsem byla poprve v Cube na krev a pristi tyden me ceka prvni konzultace s doktorkou Visnovou, uz se nemuzu dockat, ze se to konecne po roce snazeni a nepresnych diagnoz nekam hne. Konecne mi take zmeri AMH coz predtim nikdo neudelal. No jsem zvedava. Muzu se zeptat musilko, jestli jsi nejdriv absolvovala nejake IUI nebo to bylo rovnou IVF?

musilka
3. únor 2014

eviks u nás bylo před šesti lety kdy jsem šla na 1. IVF toto jediná volba kvůli mým vejcovodům a manželovému spermiu.
Hne se uvidíš, hele mě i přes šest let co se "léčím" v různých CARech našli spoustu dalších problémů kvůli kterým se mi neuchytávala embrya předešlá dvě centra vůbec na nic takového nepřišla takže u mě má CUBE abaolutní důvěru. Už jsem se tam setkala se všemi lékaři a všichni 100 % vstřícní a spolehlivý. DNes tam jedu na kontrolu po OPU kvůli možnému OHSS ale nevypadá to břicho už mi splaskává a přestává bolet. Tak se tam rovnou i dozvím kolik miminek se nám dál kultivuje.

eviks
3. únor 2014

@musilka Díky za info, budu držet palce, aby vše dopadlo jak má. Já uvidím pro co se rozhodnu až na základě výsledků, jestli to bude hodně špatné, tak asi půjdu rovnou do ivf, aby se to neprotahovalo. Koukala sem, že tam mají v nabídce také nějakou studii pro 1. pokus ivf, tak se na to taky rovnou zeptám, jestli bych nesplňovala požadavky..snad nějaká naděje je...

musilka
3. únor 2014

jj to se poptej nějaká studie tam probíhala ale to mám pocit že bylo až po opakovaných neúspěšných IVF s dobrou kvalitou embryí. Ale teď to třeba změnili za zeptání nic nedáš 😉 Ivf je svinstvo, ale u někoho to bohužel jinak nejde ☹
Jinak já dopadla dobře UZ v pořádku žádná volná tekutina tak ve čtvrtek na plánovaný KET. Jinak všech 6 embroušů se dál kultivuje tak mám radost 🙂

eviks
3. únor 2014

Teď tam mají právě nějakou novou na 1.pokusy, ale nefunguje jim odkaz, tak musim počkat do čtvrtka, jaké budou mít podmínky. Máš super výsledky, doufám, že ze mě pak také něco vykřešou🙂)) 6 je docela výkon..

musilka
4. únor 2014

eviks já jich ale mám 11 🙂 5 zamrazili hned v prvojádrech a 6 dál kultivují 😉 Zítra budu volat kolik jich z těch 6-ti pokračuje dnes je takový zlomový třetí den.
Jdeš tam teď ve čtvrtek ? To se třeba mineme já si jdu v 10 pro mrňousky na ET 😉 🙂

eviks
4. únor 2014

musilka aha, tak to sem si spatne precetla🙂 no tak 11 to uz je extra trida🙂 Doufam, ze se budou pekne vyvijet. Mozna se potkame, ja jsem objednana na 9:30:) Uz nemuzu ani dospat, jak sem nervozni. Delali ti jeste nejake dalsi testy krome hormonalniho profilu?

musilka
4. únor 2014

eviks nevím jak takhle před 1. IVF my už tohle měli hotové z předchozích CARů ale imunologii genetiku nám dělali až po tom co se nepodařilo několik KETů. Hormonální profil je jasňačka a AMH mi dělali prvně až tady v CUBE a nesekli se vajíčkovou zásobu mám dobrou 😉 tady v CUBE mi ještě tedy nasadili inj. fraxiparine po dobu stimulace a i nadále po transferu protože tam je nějaký problém s mou srážlivostí krve. NA to jinde nepřišli. Ono těch 11 embryí je hodně ale já už měla embryí 20 celkem z předchozích IVF a mám z toho jednu dcerušku.... Je to spíše o kvalitě o dobré léčbě a načasování a pak také hodně o štěstí..... 🙂

eviks
4. únor 2014

musilka dekuji za info. Uvidime tedy na miste, ja se snazim aspon trochu neco o tom zjistit, abych se mohla ptat, muj byvaly doktor mi rekl 2 vety a to ze to prirozene nepujde, to mi zrovna na klidu moc nepridalo. Drzim ti ve ctvrtek palce, at vse dobre dopadne🙂

musilka
5. únor 2014

eviks i já tobě drží palce ať zítra pohovor a vyšetření dopadnou výborně a ať se ti v CUBE líbí a daří 🙂

jinak všech 6 našich kultivovaných embrií se stále drží dnes ve fázi morulek tak uvidíme jak bude zítra těším se na ně 🙂

eviks
6. únor 2014

musilka ahojky, tak doufam, ze to dnes dobre dopadlo. U me tragedie, AMH 0,1 jsem v predcasnem prechodu🙂 ve 28...no, kazdopadne je tu varianta minimalka a darovana, tak treba se zadari aspon takto...

hhani
7. únor 2014

@eviks ty jo tak to je síla v 28 ..nechapu jak k tomu muze vlastne dojit ☹ ... preji hodne štěstí at se to vydaří už jakkoliv 😉
@musilka a ty mas pred sebou ET ?
ja byla včera pro výbavičku a začínam se stimulkou během pár dnů...tak se už docela těšim 🙂

musilka
7. únor 2014

@eviks evi to mě mrzí ☹ přeji ať Vám moderní meidicína dokáže pomoci ☹

@hhani ET mám za sebou 🙂 byla jsem včera. Zavedeny dvě blastocysty tak teď jsem v čekačce 🙂

eviks
7. únor 2014

@hhani To myslim nechape vubec nikdo, pripadam si jako prirodni ukaz🙂 Kdyz sem videla ty vysledky. byla jsem trochu v soku, ale kazdopadne to vysvetlilo vsechny hrozny veci, ktere se mi behem tak poslednich 3 let dely a nikdo nebyl schopny to identifikovat - rozhozena stitka, navaly, padani vlasu, pribrala sem 15kg..no diky za ty testy. Vzhledem k tomu, ze mi predevcirem umrel ze dne na den kamarad ve 29 tak se nechci litovat, ale zkusim pro to neco v tomto roce udelat a treba se jednim nebo druhym zpusobem zadari. Dej pak vedet, jak zvladas tu stimulku, jake mas leky?

vbera
7. únor 2014

@eviks Ahoj, můžu se zeptat kolik máš FSH a LH? Já na tom taky nejsem valně a při klasické stimulaci jsem nejvíc měla 2 vajíčka. Pak jsme se rozhodli pro nativ (nejsou v tom ty drastický hormony) a i finančně to vyjde levněji a světe div se vajíčka "v přirozeném" cyklu byla 3 😀 . Takže neházej flintu do žita a jdi no nativu. Darovaná vajíčka mi nabízel (docela nepříjemným způsobem) už Dr. v minulém CARu, ale nějak jsem se s tím nesrovnala, takže zkouším se svýma.