Změny v umělém oplodnění - rok 2012. Víte o nich něco?

colors
12. pro 2011

Dobrý den, včera proběhla na nově reportáž o umělém oplodnění a změnách od dubna 2012 . Prosím díval se někdo , nebo zajímá se o tuto problematiku a vysvětlí ? Pochopila jsem že pojištovna bude hradit celou částku u 4 pokusů kdy se bude zavádět jen jedno embryo atd. Viděli jste to někdo. Děkuji za odpovědi..

zabula
12. pro 2011

@colors ahojky,já sem na to taky koukala 😕 je to tak,pojištovna proplatí 4pokusy,ale jen za podmínky,že bude vždy zavedeno jen jedno embryo,tu celou částku sem nějak přeslechla,ale asi jo,a asi když bude zavedeno jich víc,tak by to mělo být asi jak ted ,že toho proplatí mín.

lenajsek
12. pro 2011

Ano, já jsem se dívala a pochopila jsem to tak, jak píšeš, že pojišťovna bude proplácet ty 4 pokusy, pokud se bude zavádět jen jedno embryo, ale pokud se někdo domluví s dr. na tom, že chce zavést více embryí v rámci jednoho pokusu, tak bude pojišťovna hradit ty 3 pokusy, jak tomu bylo doteď.
Ovšem zavádějící je to, že pojišťovna hradí celou částku, ano, ale jen na určité léky a základní úkony, ale pokud chce někdo lepší a dražší léky a pak nadstandartní věci jako prodloužená kultivace embryí, ICSI - spermie přímo do vajíčka, asistovaný hatching, což je narušení ochrany embrya a pod, tak to už pojišťovna nehradí a pacienti si to hradí sami. Takže to, co se říká, že pojišťovna hradí vše, tak to tak určitě není, protože si každý pak vždycky něco zaplatí navíc. A mám pocit, že co se injekcí týče, tak poj. hradí jen ty nějaké nejlevnější a jen určitý počet jednotek na jeden pokus, takže když někdo potřebuje víc, tak si taky musí připlatit... 😉

sponiarka
12. pro 2011

@lenajsek Ahoj ano taky si myslím že to tak je ale jak to je když mám tři pokusy vyčerpané vždy mi zaváděli jen jedno embryo jestli mám nárok na čtvrtý pokus hrazený pojištovnou.

lenajsek
12. pro 2011

@sponiarka Tak to netuším, asi to byla jen reportáž na TV Nova letem světem, ale dr. by to měl vědět líp, ohledně těch cyklů...