Barvení vlasů při ms. Zkušenosti?

nazka
17. bře 2021

Ahoj, asi stupidní dotaz.. Chtěla jsem si dnes dát barvu, ale máma říká, ať to nedělám, když mám MS že se blbě chytne. Má někdo s tím zkušenost? Mně to přijde jako blbina.

aniea
17. bře 2021

@nazka to slyším prvně 😂

andrea93133
17. bře 2021

@nazka to se říká u těhotenství ne u ms 😉 klidně si tam tu barvu plácni 💆‍♀️

nazka
autor
17. bře 2021

@aniea
@andrea93133 díky holky 😄

jjasmina
17. bře 2021

Cooo? Neee 🙂

amazonkajanik
17. bře 2021

@aniea
@andrea93133 tak jste holky vedle 😉
V těhu se to nedoporučovalo kvůli starým barvám,kde se používal amoniak. Jinak v ms se barvit nedoporučuje, páč vlivem hormonů,či co, se barva opravdu na vlas špatně chytá. Buď hodí jiný odstín, nebo se vymyje,jako přeliv. Ségra dělá kadeřnici skoro 20let , tak to vím od ní

nazka
autor
17. bře 2021

@amazonkajanik 😲😲

leniczka23
17. bře 2021

Může se to stát klidně i u MS, ale platí to spíš u odbarvování, nicméně za celých 12 let co jsem se vyučila kadeřnici jsem se s tím nesetkala, ty barvy už jsou trošku někde jinde.

amazonkajanik
17. bře 2021

@leniczka23 profi barvy ano, ale u drogerkove bych radši pár dní počkala 😊 navíc,chudáci kadeřnice,až to uvolní, co budou muset napravovat škod (krom toho,že nemohou pracovat). Já používám gelové barvy, nebo polopermanent od direction(bohužel nyní jen přes eshop,teta přestala prodávat)a tam je jedno, v jakém cyklu jsem. Naopak nemohu používat často běžné šampony,kvůli trvanlivosti barvy ...

lady742
17. bře 2021

Tohle mi opravdu tvrdila kadeřnice taky,takže asi na tom něco bude🤔

andrea93133
17. bře 2021

@amazonkajanik a setkala se s tím že by barva blbě chytla při ms? Já jen že by mě celkem zajímalo jak by to dělali v kadeřnictví při objednání.. to by se do telefonu ptali zda náhodou nemá dotyčná ms? 😂 že jí jinak hlavu nenabarví protože by jí blbě chytla barva? 😂 já měla asi kliku ale mě všechny barvy chytli naštěstí tak jak měli a to i v těhotenství jak profi tak drogerkové 😊 teď si dávám od barvení pauzu, používám jen přírodní produkty a je to hrozně znát (I když těch pár šedin by asi chtělo nějak skrýt 😂) jinak zase až (jestli a hlavně zda bude co 🤦‍♀️) se začne otevírat tak kadeřnice nebudou mít o klienty nouzy a brzy se finančně zahojí 😉

katkapavlik
17. bře 2021

Hmmm jako kadeřnice tohle slyším poprvé 🤔🤔

amazonkajanik
17. bře 2021

@andrea93133 měla jsem od ségry profi barvy (tehda fialová) a v době ms chytla s takovým nádechem a do týdne jsem vypadala,jako bych protáhla hlavu skrz rezavou trubku 😂 do kadeřnictví objednají, jak chce zákazník, ale dříve na to byly ženské upozorněné.
Co se týče finančního zahojení, záleží na tom, jaké měla výdaje před uzavřením. Třeba ségra má 2děti, je sice ve svém, ale...nedávno musela dělat nařízenou rekonstrukci socialu. Prostě zákaznice a personál wc zvlášť a to ještě nestihla zalepit výdaj z předchozí rekonstrukce,kdy hygiena vydala nařízení na odvetravani prostor,takže se dělala vzuchotechnika. A aby se zahojila, musela by dělat 16h denně min a zákaznice by musely chodit každý týden,místo 3neděl ...

amazonkajanik
17. bře 2021

@katkapavlik no vzhledem k vašemu věku, se tohle už neucilo, páč barvy se za tu dobu dost změnily . Moje ségra udělala vyucak,když vy jste byla ještě na prvním stupni 😊

amazonkajanik
17. bře 2021
katkapavlik
17. bře 2021

@amazonkajanik zda se mi to jako blbost 🤔 no tak jsem taky hledala , každý máme jiný názor, ale neumím si představit až se vrátím do práce jako kadeřnice se ptát zákaznice , jestli nemá Ms když chce barvu😁

amazonkajanik
17. bře 2021

@katkapavlik jako ptát se nemusíte, to ne. Ale vím, že to ségra se zakaznicemi diskutovala. To samé, když měla těhotnou. Je to taková nepsaná tradice, že jak obarvila zákaznici kolem TP,tak do týdne porodila. Nejstarší sestra obě holky porodila 3dny po barvě, švagrová 3dcery následující den 😂
Jinak na fb je skupina,která se zabývá ucesy,barvami (ale tam jsou trochu mimo standard,rasta copanky,dredy,extrémní barvy) a tohle se řešilo celkem často a většinou jsme se shodli,že se období ms má při barveni vynechat.

katkapavlik
17. bře 2021

@amazonkajanik no tak jsem zase o něco chytřejší 😁

nazka
autor
17. bře 2021

No, tak já radši počkám ten týden, však se to nezblazní ☺️
Zajímalo by mne, jestli má někdo s tím konkrétní zkušenost

priefi
17. bře 2021

@nazka několik kamarádek si během MS barvily vlasy na blond a místo blond měly modré vlasy 😂 byly pak u toho total na prášky

nazka
autor
17. bře 2021

@priefi ty jo, to je zajímavý.. ☺️ Blond jsem sice nechtěla, ale jsem ráda, že jsem počkala 😄

codal
17. bře 2021

Říká se to, ale nikdy mi vlasy špatně nechytly kvůli ms.

priefi
18. bře 2021

@nazka viděla jsem to hned u 4 holek, jednu jsem dokonce varovala, nedala si říci, pak měla modrou hlavu, ale naštěstí jen melír

ivuska1986
18. bře 2021

@nazka jooo, já. Byla jsem v době ms na meliru, po natření mi do 10 minut začala snad hořet hlava- strašně to palilo, upozornila jsem kadernici- šla na to mrknout, říkala, že alobaly jsou fakt horké a mazala mi umýt hlavu- meliry byly zelené, mě strašně pálila hlava. Zeptala se mě, zdali nejsem těhotná, já jí řekla, že ne, ona mě, že takových už tu měla hodně, co tvrdily, že nejsou těhu a pak byly. Celá zmagorena se zelenou hlavou jsem šla do lékárny pro těhu test- samozřejmě byl negativní 🤣🤦 změnila jsem kadernici a ta mi řekla, že reakce mohla být opravdu zpusobena tím, že jsem menstrovala, že má takových více zkušeností. Tak bych počkala.