2. porod přede mnou a já se bojím víc než toho prvního

ronikacz
23. črc 2009

Ahoj holky, mam dotaz hlavne na maminky, ktere rodily uz 2x. Mam 7tydnu do porodu a posledni 2 tydny se u mne objevuje dost velky strach z porodu.Mam pocit, ze se mi vybavuje kazda bolestiva minuta prvniho porodu.Mam pocit, ze snad nejsem normalni. Snazim se si zakazat ty myslenky a pocity, ale nejde to.Kdyz se nekomu sverim, vysmeje me, ve smyslu, ze proc a nechape to....Jsme z toho docela zmatena a hlavne vystrasena...

emily3
26. črc 2009

Ahojte ronicka plne ta chapem, ja som pri druhom porode panikarila, asi preto ze somuz vedela do coho idem, aj ked prvy porod netrval dlho cca 4 hodiny a bola to rychlovka, ale tak celkovo som nebola psychicky na to pripravena. prve sa mi narodilo presne na termin a druhy skor o 9 dni od predpokladaneho terminu..tak som bola z toho vyplasena a nechcela som znova prezivat tu bolest...netrval dlho porod, doma mi zacali kontrakcie a praskla voda, a do porodnice sme prisli tak ze som mala kontrakcie kazde 2 min...a maly sa narodil za 40 min....ale kricala som a jacala a nepocuvala dr...proste panika...
pri tretom som si povedala ze uz budem disciplinovana rodicka a nebudem tak jacat....nejak som to uz brala..rovno z poradne ma dr. poslal na porodnicu, ze uz som otvorena na 4 a kedze uz tretie tak nebude riskovat...tak som tam tvrdla najdlhsie, kontrakcie som este nemala take na rodene,..ale vecer mi to zacalo..kazde 2 min..povedala som si a je to tu...snazila som sa to predychat praskla mi voda a uz som citila ako sa maly tlaci von..nekricala som, predychavala a tlacila a bola to pohoda...

a teraz? obcas ma preúadne panika, chvilu som v pohode...a nemam ani cas mysliet ze som tehu a na porod, stale sa tocim okolo deti..no musim sa na to pripravit...tak drzim vsetkym tehulkam bezproblemove tehu a pohodovy porod...zlvadneme to 😉

aponchie
27. črc 2009

roni ja mela vetsi strach u druheho..pac mas uz jedno dite a mas strach co by se s nim stalo kdyby neco..uz vis do ceho jdes..atdatd..neboj se..to prijde takovym fofrem,ze ani cas bat se nebudes mit 😵

briketa
27. črc 2009

....ak si pozries na nete 34.-35. TT , matka emocionalne : nahle stavy uzkosti a strachu z porodu. Je to normalne 😀 , neboj sa som na tom tak isto... striedaju sa mi momenty ked sa strasne tesim, s momentami totalneho strachu, ze by som najradsej vstrebala vsetko naspat. Potom ma zase chyti panika ako zvladnem dve deti a potom zase radost....obcas si uz pripadam ako d-e-b-k-o.

maribell
2. říj 2013

ahojte ja mamtaky podobny problem ale niesom este ani tehotna..prvy porod som mala uzastny 2 hodinka a maly bol vonku .... ale ked pomyslim ze uz je cas aj na druhe dieta tak ma hned chyti strach..predstalen prvy porod bol iny nevedela som do coho idem ..samozrejme bol tam strach ale taky iny..teraz je to strach z toho lebo viem co ma caka... druhe babo chcem ale bojim sa ze sa budem cele tehotenstvo bat a stresovat ...

libertine
2. říj 2013

ahojte, ja sa tiez bojim porodu, mam to asi za 5 tyzdnov. ja sa bojim preto, ze prvy porod dopadol hrozne, dcera bola zadusena, museli ju kriesit a potom sme s nou pol roka museli cvicit, aby bola ok a ja som mala potom riadnu depku. bojim sa, ze sa zase nieco pokazi.

eficenka
2. říj 2013

@libertine
a co si vybrat jinou porodnici, vzít si k sobě porodní asistentku?

libertine
2. říj 2013

@eficenka porodnu asistentku urcite nie, ja chcem iba mojho muza pri porode. a porodnica, no to sa moze stat v kazdej...

fifa79
26. led 2014

Ahojky, já mám druhý porod před sebou, přiznám se, že se zatím vůbec nebojím, nepřipouštím si to .První porod trval 4hodiny a nejhorší byly poslední dvě 😝 Takže si říkám, že druhý by mohl být ještě rychlejší a hlavně se snažím se nestresovat a těšit se na miminko .Já mám spíš větší strach, aby byla malá v pořádku a nepřihodilo se nic při porodu, ten holt musím nějak přetrpět, ale výsledek stojí za to.Takže hlavně myslet pozitivně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru