2. porod přede mnou a já se bojím víc než toho prvního

ronikacz
23. črc 2009

Ahoj holky, mam dotaz hlavne na maminky, ktere rodily uz 2x. Mam 7tydnu do porodu a posledni 2 tydny se u mne objevuje dost velky strach z porodu.Mam pocit, ze se mi vybavuje kazda bolestiva minuta prvniho porodu.Mam pocit, ze snad nejsem normalni. Snazim se si zakazat ty myslenky a pocity, ale nejde to.Kdyz se nekomu sverim, vysmeje me, ve smyslu, ze proc a nechape to....Jsme z toho docela zmatena a hlavne vystrasena...

wild.horses
23. črc 2009

nemam sice skusenost s druhym porodom, ale uplne ta chapem. Ja sa budem asi citit rovnako 😎 .
Uz vies do coho ides, uz vies, ako to boli... no na konci je babatko. To stoji za vsetky tie boliestky. Len pokoj a uzivaj si posledne tyzdne tehotenstva.
Druhy porod by mal trvat uz omnoho kratsie. 😉
Drzim velmi palceky, nech ste zdravucky.

astrane
23. črc 2009

tak já jsem se spíš těšila až se zbavím břicha a budu mít miminko 😀 A protože jsem věděla do čeho jdu,dělala jsem vše pro to,aby to bylo hezčí a lepší než poprvé...nepanikařila jsem,sppíš jsem se sostředila na to,co mělo být jnak a proč a jak to udělat aby to tak příště bylo...Druhej porod byl neskutečnej zážitek....něco nádhernýho...na celej život 🙂
Přeju ti taky něco takovýho....abys sem pak napsala že to bylo krásný a budeš na to ráda vzpomínat...

jankaborka
23. črc 2009

ronikacz:hm,ja to mam za par a uz som z velkeho brucha na nervy.pripadam si uz jak slon.a bojim sa na porod viac ako pri prvom,asi preto ze uz viem do coho idem,tak to snad prezijeme.dajak von musi 😀 .drz sa

venonna
23. črc 2009

ja mam druhy porod tiez tesne pred sebou, ale celkom sa nan tesim 🙂 teda dufam, ze nebudem moc unavena z malej a z tohoto tepla na to, aby som si to uzila...
ak Ta chyta strach, nie je to preto, ze na prvy porod mas zle spomienky? V takom pripade sa treba snazit o to, aby si si ten druhy ozaj prezila tak, ako si predstavujes Ty...
ja som si zostavila porodny plan, s ktorym som bola za primarom porodky, kde budem rodit... viem, ze to nemusi prebiehat podla mojich predstav, ked budu komplikacie, ale aj tak mi to dava pocit istoty...

zgamratova
23. črc 2009

Tiež sa mi blíži druhý pôrod. Ja som sa veľmi bála druhého pôrodu na začiatku tohto tehotenstva. A to som mala prvý pôrod perfektný, s epidurálkou, bez bolesti a kriku. Teraz sa už veľmi nebojím, lebo tak ako astrane, teším sa, že bábo bude vonku pri nás a konečne sa zbavím bruška a budem môcť trochu schudnúť. Pomohli mi hlavne príspevky, kde baby písali, že oni sa na pôrod pozerajú tak, že bábo nejako von z brucha ísť musí. Tá epidurálka mi to naozaj veľmi spríjemnila a uľahčila, aj teraz ju budem chcieť, len dúfam, že mi ju stihnú dať, keď druhý pôrod zvykne byť rýchlejší ako prvý. A aj keby mal byť ten pôrod bolestivý a strašný, tak celý čas budem myslieť na to, že tá bolesť má veľký zmysel a hlavne že nepotrvá večne, len pár hodín a potom bude zas dobre, alebo ešte lepšie lebo tu bude bábätko. Neboj sa už.

venonna
23. črc 2009

presne toto sa odporuca zenam, co maju obavy - ze kazda (hoci bolestiva) kontrakcia je akasi pomocna vlna, lebo posuva miminko smerom von 😉 lebo ved aj pre to mimco je to riadny vykon, kym sa prepracuje na svetlo sveta 🙂

deborah1
23. črc 2009

Ronikacz,tak ja som na tom tak isto 😎 😅 Tak sa bojííím-tej bolesti.Pri prvom som sa nebála,lebo som nevedela,do čoho idem,pri druhom som trochu zabudla,aké to bolo,možno som aj myslela,že to bude lepšie,pri treťom som sa začala strašne báť už tesne pred pôrodom a teraz mám tu bolesť pred očami celé tehotenstvo 😖 ,ibaže prvé 2 trimestre som sa snaźila na to nemyslieť,no teraz to už nejde nemyslieť na to,myslím na pôrod viac a viac a zviera mi žalúdok. 😖 😒

Astrane,čo si robila,aby to bolo lepšie?Poraď 😕

brinzulka
24. črc 2009

bambulky dzrim palce..aj ja sa bojim..nakolko prvy porod bol super..ze asi sa taky nezopakuje...ale inak to nejde...A bambuliatko nech je uz pri nas...som nan moc zvedava..minule mu aj maly dohovaral-ze no pod... 🙂

titkovamiriam
24. črc 2009

Roni ak si mala zly porod tak to je urcite tym,neboj zvladnes.ja som sa napr tych dalsich nebala,len som mala obavy aby neboli komlikacie ,no uz som vedela do coho idem-drzim palceky!

judit7
24. črc 2009

Ja som mala prvy porod v celkom v pohode - jasne, ze to bolelo, ale znasala som to dobre, takze mam velmi dobre spomienky. Pri druhom tehu som sa tesila na porod, kym neprisli spravy, ze na antolskej umreli dve rodicky -tie spravy ma dost rozhadzali a zacala som sa porodu bat ☹ . Snazim sa mysliet pozitine, ale ten hlupy chrobak v hlave uz je ... niekedy je na skodu, ak je clovek prilis informovany, co vsetko sa moze prihodit....

titkovamiriam
24. črc 2009

judit na take nemysli viem ze je to lahko povedat.inak jedna s tych dvoch- janka bola moja kamoska 😠 😢

judit7
24. črc 2009

miriam - snazim sa na to nemysliet, vacsinou sa mi to dari a som v pohode, ale niekedy ma tie zle myslienky prepadnu velmi necakane, hned sa ich znazim zahnat, ale na istu dobu som v takej mensej psychickej nepohode ...
Tvojej kamaratky a aj tej druhej je mi naozaj velmi, velmi luto ☹

astrane
24. črc 2009

deborah-já měla první porod docela blbej.... ani jsme pak další děti už nechtěla 😖 No nakonec po skoro 5letech mě to čekalo zase-říkala jsem si,že to nějak přežiju 😉 No a pak jsem narazila na téma o domácích porodech a přečetla jsem si nějaké popisy takových porodů....-to bylo úplně něco jinýho a já to chtěla taky zažít-byť v nemocnici(hodně toho bylo třeba na baby-cafe)....a tak jsem pátrala,proč já měla takovej fuj porod,když jiný to měli takový pěkný.... a zjistila jsem,že chyba vůbec není u mě,ale v tom,že byl blbě vedenej ten porod...PA nepoznala,že nerodím,že mám jen poslíčky a při nich mi protrhla vodu-pak už se ale rodit muselo,no popisovat do detailů vám to nebudu,ale stálo to za prd 😠
Takže napodruhé jsme měla plán 🙂 -nejezdit do porodnice,dokud nebudou kontrakce pravidelně aspoň po5 minutách -nakonec než jsme tam dojela byly po 4 🙂
-pořádně se najíst,než vyjedu,páč jsem poprvé měla pořád hroznej hlad a oni tam nic neměli a amyslím,že mi ani nechtěli nic dát
-nenechat si píchnout v porodnivci vodu na urychlení-dokud je mimi ve vodě,tak to jde v pohodě vydržet,ale potom už to má grády a já radši budu rodit třeba 6hodin skoro bez bolestí než 5v bolestech jako hrom 😉 Totéž platí pro Oxytocin a další oblbováky a urychlováky....
-nenechat se omezovat-pokud je mi něco nepohodlné a nepříjemné,dělat to nebudu i kdyby se tam stavěli na hlavu,když mám žízeň piju,když hlad,jím,když nechci ležet,ale chodit,chodím a tak....
Rodila jsem bez jakýchkoli léků a jediná pomoc ze strany Pa byla při tlačení,kdy dávala pozor aby nedošlo k natržení hráze,což se povedlo,takže jsme to měla hodinu a půl po příjezdu do porodky za sebou,voda mi praskla doma a zbytek jsme malýmu upustili až před samotným tlačením...nějaké extra velké bolesti se nekonali,všechno šlo tak nějak samo a nenásilně a i malej byl o moc víc v pohodě než ten první,nebyl tak unavenej a já taky ne 🙂
Prostě jsem se zaměřila na to,jaký to chci mít a vyvarovala se všeho,co podle mě způsobilo poprvé to,že není moc nač vzpomínat...a povedlo se.věřila jsem,že to zvládnu aže k tomu jsme stavěná a stvořená a že to tak má být a ono fakt fungovalo....PO tomto porodu už jsme pochopila,proč některý ženský chtějí rodit třeba i doma a co je tomu vede a jaký to asi je...
Musíte k tomu přistupovat pozitivně a jako k něčemu přirozenýmu a normálnímu a třeba to pak taky vyjde 🙂
Spoustu věcí neovlivníme a nemá cenu si nad tím lámat hlavu dopředu-zaměřte na to,co ovlivnit můžete a ono to nějak dopadne....dobře o dopadne 😉 🙂 🙂
Tak o tom popřemýšlej a setav si pro sebe podle svých potřeb a přání taky někjaký takový-co chci a proč a pak ti bude třeba líp 😉

ronikacz
autor
24. črc 2009

Dik holky za podporu. Muj prvni porod trval 22hodin, byl hodne, ale hodne bolestivej - i kdyz mi pak dali epidural, stejne to bolelo- dostala jsem totiz 2 davky oxytocinu, protoze jsem se neotvirala.
Takze celkove mam spis takeve bolestive spominky. Ono jak se rika, ze priroda to dobre zaridila, ze zena po porodu zapomene-to je pravda, ale uz kazdy zapomene dodat, ze v tehotenstvi si ta zena velice rychle na tu bolest spomene. ale to uz je pozde, ze jo 🙂 Ale souhlasim, je potreba naladit psychiku, vim, ze to udela hodne a stve me, ze se nedokazu preladit na pozitivni vlnu. Jedine co vim je, ze tentokrat nebudu souhlasit s vyvolanim, dokud to nebude nutne. Simdu mi vyvolavali 2 dny po terminu, protoze byl veliky, tentokrat, ale budu chtit jeste trochu pockat. Vsude ctu, ze vyvolavane porody jsou o dost bolestivejsi nez normalni....

grisgot
24. črc 2009

ronika..úplně tě chápu..já mám za sebou vyvolávaný porod po 14-ti dnech přenášení a dle toho, co vím od maminek je vyvolávaný porod mnohem horší ☹ Už jen z toho důvodu, že se člověk nemůže nijak připravit..mě začali kontrakce po podání gelu rovnou po dvou minutách a trvali deset hodin..
Taky se bojím, mám to za pár. Kamarádka mi poradila na strach homeopatika..zatím je ale neberu..

astrane
24. črc 2009

jsou,protože tělo na to není připravené....nadruhou stranu když je tam dítě dlouho potermínu,tak už to pro něj taky není dobré....a pak babo raď 🙂 třeba se toto mimčo rozhodne vykouknout tak akorát a samo....a ten epidurál nebude ani potřeba....Kamoška má 3 děti-dvě porodila normálně a v pohodě a třetí jí vyvolávali o měsíc dřív kvůli jejím hodně špatným jaterním testům-prej se to nedalo srovnat a bez epidurálu by prej asi ,,zdechla"...říkala,že tohle zažít dřív,tak by asi o další děti už moc nestála....naštěstí to má být jejich poslední potomek...no uvidíme 😉
já jsem na tom byla poprvé podobně,jen bez toho epidurálu,já ho mít nemůžu....dítě se ještě narodit nechtělo-bylo to 14 dní před termínem a tak se rodilo na poslíčky a taky jsem se neotvírala a rvali do mě kde co,nakonec dootvírali ručně,protože už jsem byla bez vody... 😖 Kdyby do toho nevrtali,narodilo by se mimino o pár dní nebo třeba i dva týdny později a asi i v pohodě....stačilo nepropíchnout vodu.....-špatné rozhodnutí Pa jsem si teda vychutnala až do dna-já tehdy věděla pendrek a šla jse se poradit,jestli už rodím nebo ne....teď už vím,že ne,ale ona řekla že jo 😖 😠 Takže z toho udělala v podstatě taky vyvolanej porod ☹ proto jsem se podruhé starala,aby už k tomu nedošlo a taky vím,že i4 kilový miminko bych v pohodě porodila,takže se tím pak už nebudu muset stesovat(mám 158cm🙂)

brinzulka
24. črc 2009

moj porod bol vyvolany...otvorena tyzden na 2cm...4kg babo...po 4a pol hodine bol na svete...s epiduralom...
toto chcem porodit bez epi...ak sa natocil hlavkou dolu...ak nie..tak neviem..

s tym jedenim oponujem-robim v nemocke..a ak by sa nieco skomplkovalo , tak uspat maminu s plnym zaludkom je max.riziko...lebo vas len pritlmia...aby sa babu nedostali do krvi anestetika...a ak sa intubuje-dava v uvode hadicka na dychanie do krku..tato slaba anesteza..moze sposobit podrazdenie, nasledne vracanie a pridusenie zvratkami-tak preto nejest....A potom, ked sa dieta vyberie..doplnia sa lieky a pokracuje sa v osetreni, siti a zobudeni...

Ja som tiez bola hladna ako drak...od vecera...ale i tak sa tejto kompl. bojim...co ak by nahodou...a radsej vydrzat.

deborah1
24. črc 2009

To som aj ja počula,že vyvolané pôrody sú bolestivejšie,asi na tom niečo je. 😕
Ja som mala vyvolané všetky 3-1.krát mi vyvolali deň po termíne /teraz nechápem prečo/,2.krát som mala streptokoka,tak som musela ostať v nemocnici 2 týždne pred termínom,lebo že keď mi začne pôrod,musia mi dať do žily hneď antibiotiká.Po 4 dňoch čakania som sama požiadala o vyvolanie,lebo pri predstave,že tam môžem ešte nečinne čakať aj 2 týždne,mi bolo nanič.. a 3.krát som 10 dní pred termínom bola otvorená na 4 prsty /v poradni,ani som to otváranie necítila/,tak ma tam nechali.Neviem ani či mi niečo večer dali,v noci mi odtiekla asi zátka,a ráno tiež neviem,či mi niečo dali,ano doobeda som porodila.Tým chcem povedať,že na všetky 3 pôrody som si počkala v nemocnici a oni so mnou robili ani som nevedela čo-prepichli mi vodu,pichli oxytocín a neviem čo ešte,v podstate som nevedela čo a ako,iba som sa cítila,že som v dobrých rukách,keď som v nemocnici.Pôrody som mala síce rýchle-asi 3 hod.,ale tá intenzívna bolesť,od začiatku kontrakcie po 5-zachvíľu 3 minutách,neskutočná boleť,hlavne poslednú minútu,akoby chodil po mne valec hore-dole,vkuse,ani som sa nadýchnuť poriadne nestihla.Chcela som iba ležať,lebo ani stáť som nevládala,čo sa mi nohy podlamovali 😒
Astrane,niečo na tom je,čo píšeš,pravdu povediac,ja sa bojím aj toho momentu,kedy to na mňa príde-kedy mi odtečie voda,či sa nezľaknem,či nebudem zrovna unavená a pod.Bojím sa,či stihnem prísť do nemocky,aby som neporodila niekde v aute..Myslela som si doteraz,že riadené pôrody sú také lepšie,keď to je pod dohľadom,ale teraz neviem..Nemám dobré spomnienky-nikto sa ma nan nič nepýtal,prepichli mi vodu,pichli oxytocín-vraj to bude rýchlejšie,ale nedali mi na výber,možno radšej ozaj trochu dlhšie a menej bolesti,keď som žobrala o niečo proti bolesti-odpoveď bola-to je dobre,.že sú bolesti atď.Je to ozaj pravda,že keď sa neprepichne plod.voda a nepodá oxytocín,pôrod menej bolí? 😕

ronikacz
autor
24. črc 2009

No ja jsem mela kontrakce 2-3 hodiny asi po minute. tudiz minuta kontrakce a minutu jsem se spamatovavala z te predosle minuty.a vim to kvuli tomu, ze jsem 90 minut z toho byla na monitoru-trosku na mne zapomeneli, takze jsem koukala na vysledek a videla ty kontrakcni kopecky po minutach.

magdal1
24. črc 2009

ahojte, mne zacal 1. porod v utorok vecer, co ako prvorodicka som nevedela, ze su to len poslicky, v stredu vecer som radsej isla do porodnice, otvorena na 1cm, nechali si ma tam uz, kontrakcie som mala vzdy v ecer a v noci, cez den ustali, v piatok rano na 5cm otvorena, nevyspata, unavena, povedali ideme rodit, pichli oxytocin, sialena bolest, maly sa narodil do 30min.
2.porod - ovela lepsi, praskla mi voda o 01.00 a mala sa narodila o 8.48., poslednu 3[4 hod. mi pichli tiez oxytocin a ja cakala horor, kt. sa nekonal, zbytocne som sa nervovala plna strachu a nemohla sa sustredit na babatko
teraz cakame 3. - zaciatkom tehotenstva ma prepadali strachy a zazitky , hlavne z 1. porodu
mam predstavu o porode, snazila som sa odpustit a pochopit lekarov, zistila som,ze strach berie vela sil a odvahy a matka sa nemoze sustredit na babatko, je prilis sustredna na seba, takze na 3.porod sa uz tesim
prajem vsetkym krasny zazitok z porodu a sebe tiez 😉

krista
24. črc 2009

Ahoj ronickacz jsme na tom celkem podobně, já mám dceru 16měs., termín 18.9., prvně jsem rodila 29 hodin (počítáno od prvních kontrakcí, které už mě nenechaly ani v klidu sedět, ležet...) a na svůj porod bohužel nikdy jako na krásnou událost vzpomínat nebudu. Nerozumím tomu, proč se ti ostatní lidé diví, když jsi měla první porod otřesný, u mě je to naopak, mě se lidé diví že po tom všem jsme se rozhodli mít druhé dítě.

A co se týče strachu, můžu říct, že jsem se bála prakticky od toho prvního porodu, po celé snažení a i teď v těhotenství a opravdu hodně, nebyl den kdy bych si nepromítala jak to znova zvládnu, co když to bude zase tolik hodin, co když zase nebudu mít Epi a budu někde úplně vyřízená. Ale asi už jsem se těch pocitů nějak přehltila, teď mě zase přepadly jiné obavy a to z toho kde bude v době porodu manžel, jestli to stihne, jestli budeme mít hlídání pro malou apod., takže u mě se to všelijak střídá.

Myslím, že toho strachu se nikdy nezbavíme, nezbývá než popřát hodně štěstí ať se první porod neopakuje a na druhý vzpomínáme jako na něco krásného!! 😵

astrane
24. črc 2009

deborah-já nevím jestli u všech ale u mě to tak funguje-mám bolesti jakoby menstruační a ne nijak dlouhé a silné-cca 30 vteřin a apak 4 minuty klidu 🙂 a to až v podstatě do porodu...jen se párkrát nadechnu a dobrý....ale musí být dítě ve vodě...mě odtekla část sama a ve zbytku si hověl až dokud jsem nebyla pěkně otevřená k porodu,pak jsem dovolila mu vypustit bazének a to teda je úplně jiný kafe-intervaly se zkrátili asi na 2 minuty,bolesti byla o hodně silnější a delší a jak dítě nalehlo na pánev,tak jsem měla pocit,že mě roztrhne...no za asi po 20 minutách už byl na cestě,tak jsem si lehla na bok-kvůli dototčení a šli jsme na to 🙂 (na polohu se mě ptali, a návrhů bylo víc)za dalších asi 20minut už jsme si s mimčem koukali do očí 🙂 Take u mě jen těch posledních 20minut před tlačením,to bylo horší...jinak jsem kecala s žákynkou a byla jsem vysmátá 🙂
Oxytocin zesiluje děložní činnost,takže po něm by to asi bylo taky horší a po propíchnutí vody už dítě nic nechrání a dost uvnitř tlačí....takhle to mám já....může to být individuální....ale za zkoušku nic nedáte-vodu si můžete nechat píchnout kdykoli v průběhu a oxytocin taky....já hlasuju pro to nikam nespěchat a nechat to plynout,pokud je miminku dobře a mamince vcelku taky....
Ad jídlo-já vím,že bych neměla,ale taky vím,že kdybych se nenajedla,bylo by mě zle a nebudu mít sílu dostat to mimčo ven....
Jo taky jsem po prvních pár kontrakcích šla spát 🙂 abych na to byla vyspaná...s tím,že až to bude aktuální,tak mě to určitě vzbudí a že je to nadlouho....taky jo-vzbudili mě až po7 hodinách... 😀 Kdybych celou noc stepovala a hlídala si čas,byla bych nevyspaná a utahaná a opět bych neměla k porodu dost sil....první kontrakce byly v 8 večer a dítě se narodilo v 9:30dopoledne....byla jsem čilá,odpočatá a cítila jsem se výborně....prostě jsem uděla většinu věcí opačně než poprvé a vyšlo mi to 🙂 😵

grisgot
24. črc 2009

astrane..závidim ti 😀 takhle v klídku bych si to představovala 😉 věřím, že když je člověk vyladěný.........ale já u prvního byla vyladěná, těšila jsem se na miminko, nebála jsem se porodu, na vyvolání jsem šla s úsměvem a bylo to na houby. Proto ten strach teď..protože nechápu, že mě tehdy ta silná psychika nepodpořila ☹

Doktor je přesvědčený, že když jsem přenášela první dítě a museli vyvolávat, budou druhé tutově taky..co si o tom myslíte? Nechápu, že si je tak jistý..

peta.cz
24. črc 2009

Ronika, jestli můžu aspoň trochu uklidnit, tak většinou bývají druhé porody rychlejší - zatím se mi to potvrdilo u většiny známých a u mě taky 😀 První porod mi trval od první bolesti 20 hodin, od prasknutí vody jsem ho strávila na zádech, prcek měl špatné ozvy a já měla jenom křížové bolesti, takže nic příjemnýho 😝 O samotném vytlačení ani nevím, museli mi rychle skočit na bříško, aby byl co nejrychleji venku.
Druhý porod byl přesně o polovinu kratší, a podle mého naprosto úžasný, všechno šlo tak hezky v klidu a přitom rychle, bolesti nebyli takové jako při prvním porodu, prcka jsem si sama vytlačila a byla jsem ráda, že konečně vím, jaké to je cítit tu jeho mrňavou hlavičku mezi nohama 😀 Takže se opravdu bát nemusíš, určitě to bude rychlé a nebude to tolik bolet a hlavně na konci tě čeká miminko v náručí a to stojí za tu bolest...Určitě mysli u porodu hlavně na miminko, pro něj to musí být horší než pro nás - my víme, že rodíme, ale co ten čudlínek v bříšku, pěkně si tam plave a pak je najednou skoro na suchu a něco ho cpe ven...

tehula
24. črc 2009

k tomu jedeniu napisem len, ze neodporucam, radsej byt hladna. MNe porod zacal nahle a to hned 4min. kontrakciami. Tesne pred zacatim som sa najedla, potom mi bolo tak zle, ze po prichode do porodnice sa mi nastastie podarilo vyzvracat, ale potom to sucho v puse a dehydratacia. NAstastie to trvalo cele od zaciatku po koniec 3h, cize sa to dalo. Ja uz uvazujem o druhom mimi, ale uz teraz mam strach, co ak druhy porod bude dlhsi 😅 😅 . MNe tie bolesti hoci aj len 3h bohate stacili

astrane
24. črc 2009

vidíš a já si říkala jak to mám dobrý,že porod trval jenom 13 hodin 😀 a ne 21 jako poprvé 😀
Každá jsme jiná a každé vyhovuje něco jiného-co dělá dobře mě ,může jné mamince dělat zle...na to si bohužel asi musí přijít každý sám-já třeba nesnáším vodu-dělá se mi zle ze sprchy.... 😒

dont_speak
24. črc 2009

Ahoj roni, jdu tě trochu uklidnit..
Já se taky bála strašně moc druhého porodu.. právě protože jsem už věděla do čeho jdu 😅 První synek měl velikou hlavu, (3970 gramů).. porod začal kotrakcema a všechno strašně bolelo, myslela jsem že umírám a ne rodím.. 😅
Řekla jsem si,že druhý dítě nechci už ani náhodou! No, jenže se stalo.. a my čekali druhého chlapečka 😅
Tak jsem se děsila, že jestli bude (jak se říká) větší než ten náš první, nepřežiju už vůbec. P
Praskla mi plodovka, kontrakce ty nejsilnější začaly pak až někdy těsně před samotným porodem.. Řekli "můžete tlačit." Už jsem věděla, jak prodýchávat a správně tlačit, tak jsem se párkrát nadechla, zatlááááčila a kluk jako buk na mě vykouknul. Bolest byla v porovnání s prvním sotva poloviční a po šití jsem běhala, seděla v pohodě jako nic 🙂 A cítila jsem se úplně super! 🙂 Takže ten můj panický strach co předcházel druhému porodu byl zbytečný.

sidus
24. črc 2009

Ahojte,
ja som sa druhého pôrodu bála úplne šialene, lebo už som vedela, čo ma čaká 😝
Prvý pôrod som mala vyvolávaný po termíne a veľmi ťažký 😝 A aj keď sme druhé bábo plánovali, keď som zbadala tie dve čiarky, revala som ako decko, lebo prvé, čo ma napadlo, bolo, že ho budem musieť aj porodiť 😀
Malý našťastie prišiel na svet o dva týždne skôr, šlo to celkom rýchlo, stále som si opakovala, že za chvíľu bude po tom a krpček bude na svete 😀 A druhý pôrod bol v porovnaní s prvým super. 😉
Tak vám všetkým, ktoré to čaká, držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 😵

leniciatko
25. črc 2009

najhoršie je,že som oba pôrody porovnávala. prvá dcéra sa na rodila za 6,5 hod. od podania vyvolávačky, bola som zmierená so všetkým, čakala som ,že to bude ešte o mnoho dlhšie.
pri druhom som sa nebála,ale za 6,5 hod. od vyvolávačky, nebolo po dieťati ani chýru ani slychu.....určite som bola menej trpezlivá a všetko mi liezlo hrozne na nervy.....
.....po treťom dieťati určite netúžim...

obe deti som rodila 10 dní po termíne.

haniska1
26. črc 2009

Ahoj holky, tak jestli i á můžu přispět se svými zkušenostmi. Můj první porod byl hrůza, jela jsem do porodnice s tím že se vůbec nebojím a že to zvládli všechny tak to přece nemůže být tak hrozné, opak byl pravdou, vůbec jsem si nedovedla představit co mě čeká, 15 hodin bolestí, ikdyž pocit potom co vám dají děťátko na břicho je nezapomenutelný a nádherný, byla jsem si jistá že podruhé toto absolvovat nebudu a tvrdila jsem to ještě pár měsíců potom. Ale jak je to asi u každé maminky, bolest se zapomene a zůstane to pěkné a i já jsem asi za rok a půl po porodu znovu plánovaně otěhotněla. Celé těhotenství jsem si porod nepřipouštěla, ale jak se blížil den D tak jsem se začínala čím dál víc bát. Byla jsem připravena na nejhorší, u obou dětí mě nejprve praskla voda, takže jsem na bolesti čekala již v porodnici. Když přišli bolesti pořád jsem čekala něco horšího a říkala jsem si bude hůř, bude hůř, asi potom co jsem si to říkala 3 hodiny přišla por.asist. a říká že už jsem otevřená a že jdeme rodit. Nemohla jsem tomu uvěřit, vůbec to nebylo tak hrozné jako první porod, nedalo se to ani trošku srovnat. Je to možná i proto že člověk čeká něco hrozného a ty první bolesti ani nevnímáte jako u prvního porodu. Vím že každý to má jiné, a říkat ať se nebojíte je blbost, existují vyjímky, a některé ženy říkají že druhý porod měli horší, ale ve většině případů je to to rychlejší a mnohem mnohem lepší, takže se NEBOJTE 😉 Já přemýšlím o třetím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru