40. tt - jak vám je a jak snášíte ty vedra?

lilyma
28. črc 2013

Ahoj holky, jsem ve 40tt, čekáme první miminko a termín porodu mám podle MS 1.8., ale na UTZ ve 32tt mi bylo řečeno, že spíš 26.7. (což teda bohužel nevyšlo 😀 ) Je tu někdo, kdo to má podobně za pár? Jak snášíte ty vedra? Já jsem totálně nepoužitelná a modlím se, aby to už bylo za mnou 😝 Poslíčky a tvrdnutí bříška je u mě na denním pořádku, ale podle poslední kontroly ve středu CS 4, tak doktorka říkala, že to ještě na porod nevypadá 😒 Toužebně očekávám zítřejší bouřku, prý vlivem změny tlaku často praskne voda, tak uvidíme, jak se tý naší princezničce bude chtít podívat se na svět... 🙂 Jak jste na tom vy?

ivash
28. črc 2013

Ahoj já mám termín porodu 4.8. ale podle UTZ jsem měla už 26.7.na kontrole jsem byla ve čtvrtek a na porod to zatím nevypadalo ☹ ,to čekání je v tom vedru strašné,já čekám svoje 4 dítko,poslíčky jsem nikdy neměla,ale ke konci těhu mi bývalo špatně,nemůžu spát chodit sedět,je to hrozný,,taky na ty zítřejší bouřky čekám a dost si od nich slibuji při posledním synovi se mi po jedné takové rozjel porod,tak doufám že teď taky .Ten můj prcek už má 4kg a rozhodně teda nechci abych ho moc přenášela a byl ještě větší,je to hroznej divoch něky vypadám jak kdybych měla v břiše vetřelce jaký se mi dělají hrozný boule 😀 .Jsem z Brna a ty?

rozzaarka
28. črc 2013

@lilyma
@ivash holky ani nevite, jak moc na vas myslim. vzdycky jsem chtela letni ditko, ale jak jsou ty vedra a jsem rada, ze sama ziju se svoji 8tydenni fazolkou, tak jsem si rikala, jak priserne musi byt vam, ktere to mate za par. moc drzim palecky, at to preckate v co nejlepsim stavu🙂

michamicha
28. črc 2013

Snáším to blbě :-P

lilyma
autor
28. črc 2013

@ivash prcek má už 4 kila a do termínu ještě čas? No, uff ... já ani nevím, kolik může mít ta naše. Naposledy mám info z UTZ z 32tt a to měla 1940 g, tak snad bude mít do těch 3,5 kg... jj, tak s boulema to mám taky tak 😀 hlavně večer po 22.h, to je její čas zlobení 😀 takže bouřky fakt fungujou? No, tak uvidíme 😉 jinak jsem z ústeckýho kraje...

jenyska4
28. črc 2013

Holky sice nerodím, ale silně Vám závidím(samo v dobrém) ale nepřejte si rodit po bouřce, páč jsou narvaný porodnice 😀 ono to má něco do sebe, já měla termín 12.7 a přišla šílená bouřka a do hodiny kontrakce a už se jelo 😉 Držím Vám všem palečky, nebojte za chvílí to máte za sebou, každá se dočká a pak budete vzpomínat 😉 a bude Vám smutno po bříšku 😉 😉 😉

lilyma
autor
31. črc 2013

Holky, tak to naše klíště přežilo schovaný všechny bouřky :-P na dnešní kontrole pořád beze změny a poslední kontrola u mojí dr. v pondělí. Když nic, tak příští pátek porodnice (41+1)...

ivash
1. srp 2013

ten můj se taky drží jak klíště,dnes jdu na kontrolu a nechám si udělat hamiltona snad to pomůže. 😀

baris
1. srp 2013

já rodila své první dítě 27. 8. po skoro 11denním přenášení 😠 Naštěští pro mě to bylo moje první dítě, takže jsem si mohla dovolit ten luxux sedět celý den doma ve stínu, mít nohy v lavoru a manžel mi jen nosil nakrájený meloun 😀 😀 😀 😀 😀
Místo nohou jsem měla dva neidentifikovatelné kůly bez náznaků kotníků ... Musela jsem nosit manželovy žabky, protože do svých jsem se nevešla.

Druhá dcera se prozměnu narodila na začátku února - to jsem zase nezapla žádnou bundu, nevešla se do kozaček (natekly mi nohy) a bála jsem se, že na ledu sebou švihnu a ublížím mimču. Při cestě do porodnice nám přimrzly dveře od auta, bylo po 6 ráno, já kontrakce co 1minutu a nemohla se dostat z auta 😀 Naštěstí můj muž vylezl okýnkem u sebe a mě pak ty dveře nějak otevřel. No měl štěstí, jinak by se mu Karolínka narodila v autě - do 30minut jsem totiž porodila 😀 😀 😀 😀 ,

barwa
2. srp 2013

Ahoj, taky se přidávám mezi "trpitelky" 🙂 Mám termín až 12.8. a už teď jsem strašně netrpělivá a pořád se sleduju, jestli se to neblíží. I když mi teď doma s dětmi pomáhá tchyně, vedru se stejně utéct nedá... Tady u nás hlásí bouřky pozítří v noci a pak v dalších dnech jich má ještě několik následovat, tak strašně doufám... 😀 Mám za sebou dva vyvolávané porody (a dva čtyřkilové macky) a strašně bych si přála, aby to tentokrát začalo normálně. Trochu mě znepokojuje, že i tenhle prcek je velký, v 36 tt měl už lehce přes 3 kg, tak radši nepočítám, kolik by mohl mít v termínu 😕

lintith
4. srp 2013

Ahoj holky, tak vás tady zdravím. Jsem 39tt, čekáme 2.dítko a termín mám 13.8.
je to děs tyhle vedra, ale prcek se drží a prostě asi vydrží...už máme za sebou 2 bouřkové noci a nic... právě u nás začíná další bouřka, mám za sebou rovnání dřeva u mamky a prostě nic...
Holt si asi počkám do termínu...minimálně.

Tak se držte a já držím palečky!

🙂

lilyma
autor
7. srp 2013

@ivash tak jak? Zabral Hamilton? U mě v pondělí doktorka usoudila, že to nemá cenu, že by mě akorát trápila, protože se mi dole pořád nic nepřipravuje :-/ @baris, já to mám teď doma podobně, manžel pomáhá sčím může a já mám prostor pro odpočinek 🙂 každopádně to vypadá, že malá taky čeká do poslední chvíle, až ji z bříška někdo vypudí... :-P dneska jsme 40+6 a necítím teda, že by se něco blížilo :-/

ivash
7. srp 2013

@lilyma ne nezabral,akorát to bolelo a málem jsem po tom omdlela(to jsem netušila že jsem taková citlivka),přešli už 2 pořádný bouřky,doma lezu málem i po lustru abych ho vypudila a nic,já teda nevím co to nosím za lenocha,že se nechá takhle prosit 😖

lilyma
autor
9. srp 2013

Tak holky, já dneska nastoupila do porodnice, ráno jsem to pěkně ořvala, protože jsem čekala, že mi udělaj monitor a vyšetření a když zjistěj, že je vše ok, tak mě pošlou s manželem dom, ale nechali si mě tu kvůli ranním odběrům... Tak tu trčím sama na sedmilůžáku, mimi je v pohodě, prospívá a dole se mi stejně nic neděje :-P jako nepochopim tenhle systém, stokrát radši bych sem dojela zas ráno a byla doma, když teda není závažný důvod hospitalizace :-/

ivash
10. srp 2013

@lilyma já jdu zíra na další kontrolu a pokud se nic nezmění tak v pondělí nebo úterý na vyvolání,malej je lenoch vůbec se mu nechce ven a já z toho mám teda hrůzu už teď slyšela jsem o tom vyvolávání jen samý negativa 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru